Премини към съдържанието
Skinarcheto

Помощ за инсталиране на сървър

Препоръчан отговор

Здравейте,

някой , ще може ли да ми помогне, да си инсталирам сървър под убунту , защото аз изпитвам затруднение направих всичко , което се сетих, и дава грешка. Моля за съдействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е рестартирана машината (съмнявам се затова):

ps aux | grep apt

kill номера на процеса ако има такъв

или пък

mv /var/lib/dpkg/lock /var/lib/dpkg/lock.old

или

rm -rf /var/lib/dpkg/lock

Редактирано от borko81 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирал си е  или вградения инсталатор или синаптика барабар с конзолата и не му дава  да  се логне като root.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно защо ви е скайп месинджър на сървър ? И обяснете какво искате да инсталирате, както и какво разбирате вие под сървър, защото доколкото виждам бъркате доста понятията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай (само с един отворен терминал) и без нищо друго отворено, дето иска парола, да направиш това

sudo sed -i "/^# deb .*partner/ s/^# //" /etc/apt/sources.list

sudo apt-get update

sudo apt-get install skype

(защото си мисля, че нямаш и synaptic).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скайп не ми трябва просто тестово го написах, но ето сега ми дава това , защото минах на Ubuntu 12.04 , за да инсталирам и zpanel. Ето сега ми дава това.

jrzlj1d.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не фащам - имаш Убунту Десктоп, на който искаш да имаш и някакъв сървър отгоре или е нещо друго. Обикновенно каквото и да е - първите команди след инсталация трябва да са нещо като sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade && sudo reboot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво искам да направя това , което аз искам, е администраторски права във системата, тоест да редактирам всичси файлове на пример този на снимката.

T06Ljy2.png

Със сървъра се оправих инсталирах , и контролният панел, но сега ми остана да вдигна максималното ъплоудване на бази от данни. Тук във директорията на снимката се намира php.ini , което искам да редактирам.

Редактирано от Skinarcheto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво искам да направя това , което аз искам, е администраторски права във системата, тоест да редактирам всичси файлове на пример този на снимката.

Със сървъра се оправих инсталирах , и контролният панел, но сега ми остана да вдигна максималното ъплоудване на бази от данни. Тук във директорията на снимката се намира php.ini , което искам да редактирам.

sudo vi /etc/php5/apache2/php.ini

или който редактор ви е удобен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Счупил си sudo :D, за това дава проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде благодаря на всички отзовали се , но ето още една трудност.

6sd4O3r.png?1

Форума ми, е със IP.Board.  Ето още един проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да , ама не го намирам. :/

Кое не намираш. Трбва да редактираш php.ini и да промениш стойностите които ти пише. Другото което ти пише е да промениш правата на директорията със снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е така трябва да се редактира php suhosin със ето тези стойности:

• Стойност на PHP suhosin.max_vars е равна . Това ще създаде проблеми в някои части на сайта. Необходимата стойност е 4096 или повече. Обърнете се към хоста да увеличи тази стойност.
  • Стойност PHP suhosin.request.max_vars равно 1000. Това ще създаде проблеми в някои части на сайта. Необходимата стойност е 4096 или повече. Обърнете се към хоста да увеличи тази стойност.
  • Стойност PHP suhosin.get.max_value_length равно 512. Това ще създаде проблеми в някои части на сайта. Необходимата стойност е 2000 или повече. Обърнете се към хоста да увеличи тази стойност.
  • Стойност PHP suhosin.request.max_varname_length равно 64. Това ще създаде проблеми в някои части на сайта. Необходимата стойност е 4096 или повече. Обърнете се към хоста да увеличи тази стойност.

Ако някой може да ми прати този файл suhosin.ini със правилните стойности , ще съм много благодарен.

Редактирано от Skinarcheto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преведи си това в болднатото черно ,че то в случая е важното.Ако  ти си го хостваш си оправи php.ini и ще се решат проблемите. Тая шитня suhosin  е  зависима от php.ini.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е така трябва да се редактира php suhosin със ето тези стойности:

• Стойност на PHP suhosin.max_vars е равна . Това ще създаде проблеми в някои части на сайта. Необходимата стойност е 4096 или повече. Обърнете се към хоста да увеличи тази стойност.
  • Стойност PHP suhosin.request.max_vars равно 1000. Това ще създаде проблеми в някои части на сайта. Необходимата стойност е 4096 или повече. Обърнете се към хоста да увеличи тази стойност.
  • Стойност PHP suhosin.get.max_value_length равно 512. Това ще създаде проблеми в някои части на сайта. Необходимата стойност е 2000 или повече. Обърнете се към хоста да увеличи тази стойност.
  • Стойност PHP suhosin.request.max_varname_length равно 64. Това ще създаде проблеми в някои части на сайта. Необходимата стойност е 4096 или повече. Обърнете се към хоста да увеличи тази стойност.

Ако някой може да ми прати този файл suhosin.ini със правилните стойности , ще съм много благодарен.

Хаха шегаджия. Изчитай всичко правилно. Много точно и правилно ти е написано къде и какво да редактираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.