Премини към съдържанието
amadeusbg

Покупка на лиценз Windows 7/8 2 компютъра?

Препоръчан отговор

Здравейте!:)
Имам следния казус - трябва ми лицензиран Windows, тъй като ще се ползва за фирмени цели.
Идеята ми е следната - възнамерявам в бъдеще да закупя лаптоп, който да използва въпросния Windows. На първо време обаче той трябва да може да се качи на настолен компютър (компютърът в момента е закупен). Идеята е след като се вземе лаптоп Windows-а да се прехвърли на него, а компютъра да остане с Linux.
Възможно ли е това да стане (до колкото разбрах някои видове лицензи се "заключват" за конфигурацията, на която са качени и след това не могат да се прехвърлят на други машини) и какъв лиценз и откъде (ако може и линк за покупка) мога да го взема.
Поздрави!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка една фирма която предлага компютри  ще ти свърши работа   DSP WIN8.1 PRO 64BIT ENGL DVD

DSP WINDOWS 8.1 PRO 64-BIT BULGARIAN

• Версия:  8.1
• Преносимост:  С преносимост на лиценза
• Тип лицензиране:  ОЕМ лиценз (OEM)
• Среда:  64-Bit Win
• Език:  Български
• Медия:  DVD
• Подходящ за тип клиент:  Всички
• Тип на лиценза:  Само лиценз - Лицензен стикер
• Група на лиценза:  Комерсиален

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този от вали не е наличен, но намерих друг : 

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=491&group1=73&group2=&group3=&group4=&article=20519

Има ли някаква съществена разлика, освен това, че е на английски, а не на Български (което всъщност и предпочитам?).

Този в Никем е 8.1PRO , не мога ли да използвам и обикновен за целите, в смисъл няма ли да ми излезе по - евтино или за фирма ми трябва PRO лиценз?
Много благодаря и на двамата.

Също да попитам, тъй като има и стикер с лаптопа - тъй като лицензът е преносим, как става залепянето и после отлепянето и презалепянето на въпросния лицензен стикер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това, което търсиш, и което ти предлагат колегите, не ти трябва стикер ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Необходим е, без стикер на машината при проверка, дори и да имаш фактура машината все едно не е лицензирана... доста почетох и наистина е абсурдно, но един колега от форума го бяха глобили, защото не си бил залепил стикера на правилното място ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Необходим е, без стикер на машината при проверка, дори и да имаш фактура машината все едно не е лицензирана... доста почетох и наистина е абсурдно, но един колега от форума го бяха глобили, защото не си бил залепил стикера на правилното място ...

При мен също са идвали на проверка, и не са ми правили проблем за стик ера. Фактурата беше достатъчна. Пък и къде има писано правило къде да бъде залепен. На кутията с диска пише да бъде залепен на кутията на компютъра, нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен също са идвали на проверка, и не са ми правили проблем за стик ера. Фактурата беше достатъчна. Пък и къде има писано правило къде да бъде залепен. На кутията с диска пише да бъде залепен на кутията на компютъра, нищо повече.

Четох го, така че не смея да твърдя за истиността на твърдението. Интересно ми е как протича една такава проверка и от какво се провокира? Предполагам твоята лепенка си е била лепната, щом всичко е било наред. Възнамерявам всичко да си го направя по учебник, затова разпитвам като дебил, извинявам се за което:)

Дали има начин въпросната лепенка да се прехвърли след това на лаптопа без да се увреди, тъй като нали след като взема преносим лиценз това е и целта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох го, така че не смея да твърдя за истиността на твърдението. Интересно ми е как протича една такава проверка и от какво се провокира? Предполагам твоята лепенка си е била лепната, щом всичко е било наред. Възнамерявам всичко да си го направя по учебник, затова разпитвам като дебил, извинявам се за което :)

Дали има начин въпросната лепенка да се прехвърли след това на лаптопа без да се увреди, тъй като нали след като взема преносим лиценз това е и целта?

Поздрави! :)

Трябва да я отлепиш много внимателно, без да нарушиш цялостта и, и да я залепиш на другия компютър.

Относно проверката: Влязоха представиха се, бяха двама, същевременно бяха доста любезни. Поискаха фактурите с касовите бележки. Единия ги проверяваше, а другия седна на всеки един компютър и с някъква тяхна програма (Не беше еверест), проверяваше лицензите. Видяха че всичко е както трябва, и си тръгнаха. Това беше всичко. А това какво ги провокира нз. Или е било сигнал от някого който е искал да ми направи мръсно или просто рутинна проверка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро е че някой е искал да ти направи мръсно ...

Няма да сгрешите ако от вали си вземете лицензиран софт аз съм доволен от тях постоянно си купувам мастило за принтера и съм доволен много коректни и възпитани хорица , Скоро ще си купувам и батерия на лаптопа пак от тях :)

Редактирано от adersa (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми явно това остава варианта и ще се моля да не батисам стикера, като го местя от компютъра на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, да попитам тука.

Абе гледам в ebay, ОЕМ лицензи на Windows 7 за по 20-30 долара.

Някой поръчвал ли е такова нещо и в действителност минава ли проверката? Ето линк на подобен такъв. На мен ми се струва малко фалш работа.

Пише без стикер, без диск, някакъв ESD лиценз, но пък издавали фактура. Изобщо някой нещо чувал ли е за такъв тип ESD лиценз и според вас читава ли ще е работата или е някъква измама.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, да попитам тука.

Абе гледам в ebay, ОЕМ лицензи на Windows 7 за по 20-30 долара.

Някой поръчвал ли е такова нещо и в действителност минава ли проверката? Ето линк на подобен такъв. На мен ми се струва малко фалш работа.

Пише без стикер, без диск, някакъв ESD лиценз, но пък издавали фактура. Изобщо някой нещо чувал ли е за такъв тип ESD лиценз и според вас читава ли ще е работата или е някъква измама.

OEM е законен само ако се получи със закупуване на хардуер. И то конкретни хардуери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това щях да кажа по добре 2 лиценза и по евтини отколкото един много надут .

На мен ми се вижда евтино в Англия съм в момента и гугъл ми търси локални резултати предлагам тоя сайт , но не знам за бг дали няма да има промяна цената http://uk.mmoga.net/Software/Windows/Windows-7-Professional-32-64-Bit.html?ref=392&currency=GBP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това щях да кажа по добре 2 лиценза и по евтини отколкото един много надут .

На мен ми се вижда евтино в Англия съм в момента и гугъл ми търси локални резултати предлагам тоя сайт , но не знам за бг дали няма да има промяна цената http://uk.mmoga.net/Software/Windows/Windows-7-Professional-32-64-Bit.html?ref=392&currency=GBP

Бе то хубаво евтин, ама много хубаво звучи всичко. По-скоро тези лицензи ми се струват някой фалшименто. Разрових се в мрежата за малко повече информация, да видим какво ще излезе

Редактирано от Пуканчо0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рискувах 40 лева и купих един лиценз, само че не OEM.Получих кода по мейла както беше записано. Доста се усъмних, че са ме метнали, получих и линк за изтегляне на файла с операционната система. Не теглих windows от този линк, а го инсталирах от вече закупен носител. Кода го прие по време на инсталацията но искаше и активация по телефон. Обадих се на посочените телефони, и след 15 мин дъра бъра със системата на майкрософт, регистрирах системата. Обаче ме глождеше още, защото всичко ми се струваше прекалено хубаво и дори перфектно, след проверка на лиценза от официалния сайт на майкрософт се оказа, че всичко е валидно и че системата е оригинална.

И най- странното е, че получих и фактура за това нещо от немска фирма. Проверих фирмата доколкото имах възможност, и се оказа, че тази фирма е закупила на безценица компютри и софтуер и сега ги разпродавали. Колко е вярно това незнам, но поне се уредих на домашния компютър, с уж легален windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за опита. За да съм спокоен ще си го взема от тук:)
Да попитам - дали може да ми дадете линкче към преносим лиценз за Windows 7?
Намерих FFP/Retail за Windows 8.1 , ми се ще да е Windows 7. Всъщност какво бихте ми препоръчали - 7 или 8?

Пoздрави!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за опита. За да съм спокоен ще си го взема от тук :)

Да попитам - дали може да ми дадете линкче към преносим лиценз за Windows 7?

Намерих FFP/Retail за Windows 8.1 , ми се ще да е Windows 7. Всъщност какво бихте ми препоръчали - 7 или 8?

Пoздрави! :)

Аз лично бих предпочел windows 8.1 с евентуален ъпгрейд по-нататък до 10( но не препоръчвам да се ъпгрейдва веднага ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря!:)
Имаш ли идея дали, ако си взема FPP Windows 8.1 и го ъпгрейдна сега (колкото да имам валиден ключ за 10ката безплатно - иначе и аз не бих седял в момента с 10) той също ще е преносим лиценз или ще се "заключи" към компютъра?

И тази гимнастика колко пъти мога да я правя с преносимия лиценз на 8цата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря! :)

Имаш ли идея дали, ако си взема FPP Windows 8.1 и го ъпгрейдна сега (колкото да имам валиден ключ за 10ката безплатно - иначе и аз не бих седял в момента с 10) той също ще е преносим лиценз или ще се "заключи" към компютъра?

И тази гимнастика колко пъти мога да я правя с преносимия лиценз на 8цата?

FPP /Retail (Full Package Product) - Кутия, която съдържа лиценз на приносител и инсталационен носител. Тези лицензи позволяват прехвърляне от едно работно място на друго (например, при смяна на работна станция с по-нова), като броя на инсталациите в един и същ момент не може да надвишава броя на платените лицензи. Подходящо при продажба на единични лицензи – от 1 до 4

Принципно ако ъпгрейднеш до windows 10, след 1 месец работа с 10-ката ключа ти се блокира за 7/8 и остава само за 10.

С две думи, за да не се притесняваш от каквото и да е било и най лесно е така, поне според мен. Правиш си един архив на системата, и ако недай си боже стане нещо възстановяваш от архива.

Дори 10 ката има опция за това още по удобна.

6b0d3ce8332f251638b0e16382a08e89_120x90.

Редактирано от Пуканчо0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че долния лиценз гори сигурно ли е ? о_О WTF

А ако възстановя въпросния бекъп на Win 8.1 , но вече съм с 10 то ключа на бекъпа пак би - трябвало да е заминал?

Благодаря много за помощта, за това, че гори стария лиценз след ъпгрейд не бях чул ...

Поздрави!

Eдит: Поразчетох се и видях, че има опция да се върнеш към 8цата.. Да, но до колко време след това?
другото, което е, че искам да направя clean install .. тоест след като взема въпросния лиценз за 10 (ако реша) да му направя чиста инсталация, а не да ми се е омазал върху 8цата (тъй като разбрах, че доста хора имат проблем с това).

Всъщност логично е да не можеш да ползваш стария лиценз, но все пак ..

Да попитам в този ред тогава - въпросния Roll back към windows 8 имате ли идея в какъв срок може да се ползва? Примерно след 1 година, ако се реши пак да се мине на 8 (ясно е, че тогава вече преминаването към Windows 10 няма да е безплатно), но ще е възможно ли?

Другото, което ми идва на ум е, какво се случва, ако windows-ът (10) се омаже дотам, че да трябва да се направи clean install или да се наложи да се качи отново 7 и да се ъпгрейдне ? Нали тогава Windows 7 лицензът няма да е активен? (знам, че сигурно питам глупости... може би след като веднъж получиш Windows 10 лиценз ти се запазва в акаунта и се активира автоматично след като се логнеш след инсталацията на 10ката?)

Много въпроси, навярно и много от тях глупави, за което се извинявам, но съм нямал допир нито до Windows 8 , нито до 10.

Редактирано от amadeusbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че долния лиценз гори сигурно ли е ? о_О WTF

А ако възстановя въпросния бекъп на Win 8.1 , но вече съм с 10 то ключа на бекъпа пак би - трябвало да е заминал?

Благодаря много за помощта, за това, че гори стария лиценз след ъпгрейд не бях чул ...

Поздрави!

Eдит: Поразчетох се и видях, че има опция да се върнеш към 8цата.. Да, но до колко време след това?

другото, което е, че искам да направя clean install .. тоест след като взема въпросния лиценз за 10 (ако реша) да му направя чиста инсталация, а не да ми се е омазал върху 8цата (тъй като разбрах, че доста хора имат проблем с това).

Всъщност логично е да не можеш да ползваш стария лиценз, но все пак ..

Да попитам в този ред тогава - въпросния Roll back към windows 8 имате ли идея в какъв срок може да се ползва? Примерно след 1 година, ако се реши пак да се мине на 8 (ясно е, че тогава вече преминаването към Windows 10 няма да е безплатно), но ще е възможно ли?

Другото, което ми идва на ум е, какво се случва, ако windows-ът (10) се омаже дотам, че да трябва да се направи clean install или да се наложи да се качи отново 7 и да се ъпгрейдне ? Нали тогава Windows 7 лицензът няма да е активен? (знам, че сигурно питам глупости... може би след като веднъж получиш Windows 10 лиценз ти се запазва в акаунта и се активира автоматично след като се логнеш след инсталацията на 10ката?)

Много въпроси, навярно и много от тях глупави, за което се извинявам, но съм нямал допир нито до Windows 8 , нито до 10.

Принципно имаш 1 месец да решиш дали да се върнеш към 7/8. В контрол панела има опция за това, утре ще ти постна снимка да видиш. След този месец този ключ които имаш за 7/8 се блокира за тези версии и става активен само за 10. Ако омажеш системата и искаш да направиш чиста инсталация, теглиш системата от официалния сайт на майкрософт и регистрираш с ключа който имаш от предходните версии. Ако не иска евентуално да ти го приеме, звъниш на майкрософт България и те ще оправят бъкията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, много благодаря за разяснението.

От написаното до тук разбрах (надявам се правилно), че за момента най - удачния вариант за мен е да взема Windows 8.1 retail. След това да изчакам и като пооправят 10 и изчистят бъговете (?) да се прехвърля на 10? (в рамките на въпросната 1 година безплатен ъпгрейд?).

Много благодаря отново и съжалявам за глупавите въпроси!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично, в офиса ъпгрейднах всички компютри до 10. Сблъсках се само и единствено с един проблем, и той беше несъвместимост със програмата която работя, но програмистите оправиха проблема бързо.

Ако работата ти се свежда да работиш с офис пакет и интернет, без някакъв доп. специализиран софтуер, можеш без да се притесняваш да минеш на 10. Даже в голяма степен софтуера за 7/8 е съвместим и с 10.

Тези които пишат, че имат огромни проблеми според мен са хора които си нямат работа, и по цял ден правят все нещо със системата и затова им се бъгясва или са хлапета с пиратски копия, които не им тръгват игрите. Само за протокола, ще отбележа че имам един лаптоп с windows 7, които не съм го преинсталирал от закупуването му, можеби има вече 4 години, на него ползвам само интернет и гледам филми. Не е мръднал, нито ми е правил проблеми до сега.

С две думи, няма лоша система има лоши стопани.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притеснява ме точно съвместимостта с програмите. Възможно е да ми се наложи работа с Photoshop, GIMP и софтуер за фактуриране и складов софтуер (Microinvest invoice pro) и Inflow Inventory например. Гледах клипове, че пак има някакъв Compatible mode (предполагам с него работят нещата?). Също така ме притеснява и драйверите (компютърът ми е на 2 години, но все пак..)

Другото, което ми изниква в съзнанието е следното:

1) Ако закупя Windows 8.1 с намерение да го ъпгрейдна след примерно 6 месеца, при евентуална проверка как седят нещата с това, че имам документи за 8.1 (не зная стикера има ли логото на Windows 8 или е просто Windows стикер с ключа?)

2) Другото, което ми идва на ум е: Взимам Retail/ FPP Windows 8.1 (тоест преносим лиценз), след като го ъпгрейдна до 10 ще си остане ли преносим лиценза или ще се заключи за компютъра? Защото, ако е така по - добре направо да си взема 10ка Retail/FPP (тъй като имам намерение все някога да се ъпгрейдна до 10).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.