Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел има стар компютър на който му загрява супер много процесора и иска да си го смени защото старият си е заминал.Можете ли да ми кажете от къде мога да му намеря втора употреба процесор който, ще му тръгне на дъното защото не разбирам нищо от amd и не съм сигурен дали, ще му намеря съвместим.

Дъно: https://www.asus.com/Motherboards/M2NX_Plus/

Сайт със процесори втора употреба: http://sofiacomputers.net/2ndhand.php?str=0&filter_2ndhand=2
Ако може да ги погледнете и да кажете дали от там има някой който ще му тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде разбрахте, че процесора е "заминал" ? 

Втора ръка може да намерите в сайтове за обяви. Тези които са в цитирания от вас сайт са доста слабички, тя и платформата си е достатъчно остаряла за сегашните стандарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и процесор да постави, все ще му грее. този тип процесори са така наречените "Котлони" Решението е или много яко охлаждане или тази    програма ще свали честотата на процесора и съответно няма да прегрява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, "котлони" не бяха ли от сокет 754 надолу, или нещо се бъркам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите ще пробваме с програмата колко ще се подобри и ще ви кажа.Той му загрява до гасене на компютъра а му е заврял голям вентилатор да духа и отзад, ще разтопи дъното направо, бахти amd-тата :D.

Редактирано от Metinr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и процесор да постави, все ще му грее. този тип процесори са така наречените "Котлони" Решението е или много яко охлаждане или тази    програма ще свали честотата на процесора и съответно няма да прегрява...

Като си сложи програмата и му изписва това post-339990-0-35991300-1439983091_thumb.  и като натиснел ок това post-339990-0-30862400-1439983099_thumb.

Windows 7 32bit му е windowsa да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключови думи - въздушен поток в кутията, охлаждане, термо паста, почистване...

С програма няма начин да свалите температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въздушен поток няма защото има 1 вентилатор на кутията и ползва още един голям вентилатор който не е за компютър ако ме разбра какво имам предвид термо паста си е сложил и е чист.Като стигне 65 градуса му гаснел.Загрява бързо и от най - малките работи на пример 1 клип във youtube на 60fps 720p го вдига на 65 градуса и му гасне компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата ми машина е само с един изкарващ вентилатор и не е чистена повече от година.

Процесора е 4800+ с 10% клок и държи около 40-50 градуса. При тестове гони към 70.

Без клок поне 5 градуса надолу.

Не е нормално да дига толкова при гледане на клипчета нито да гасне на 65.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата ми машина е само с един изкарващ вентилатор и не е чистена повече от година.

Процесора е 4800+ с 10% клок и държи около 40-50 градуса. При тестове гони към 70.

Без клок поне 5 градуса надолу.

Не е нормално да дига толкова при гледане на клипчета нито да гасне на 65.

И с голям вентилатор който, ще отвее компютъра при това, не знам.

Това е процесора AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5000 2.6ghz

http://www.amazon.com/AMD-Dual-Core-Processor-64-Watt-ADO5000DSWOF/dp/B000VTQ0Z4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа ако го държиш на 2600MHz трябва да е даже с някой градус по-студен от моя.

4f01941f37b4ac2c.jpg

4c8b21adb7afb71e.jpg

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може да намаля Mhz и ще намалят ли градусите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога не е чистен? Може вентилатора да не е поставен правилно, ако е сваляно охлаждането на процесора без да му е сменена пастата, има много причини. Дайде снимки на кутията по-точно на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чистен е преди седмица и му е сменена пастата всичко е както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми отговори бърникано ли е нещо? Влез в биос и дай F5 -> Enter после F10 -> Enter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eми направи си ги на deafult но няма промяна пак загрява и програмата отново не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка във биоса колко градуса е post-339990-0-23169300-1440061991_thumb.
Ама като се замисля вие няма какво да направите така знам какво е кофти е не сте гадатели това е много тъп проблем, кондензаторите са добре, ще сменим захранването и накрая и процесора искаше ми се със програмата да видя дали ще помогне нещо.Ако може да ми предложите някоя подобна програма за намаляване на Mhz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

миналата седмица не беше ли пуснал подобна тема... дъното е калпаво с nvidia, няма смисъла да се инвестират пари компютър на който дъното по някое време ще умре заради калпавия чипсет... освен това причината да грее процесора, освен че може да е в самия процесор, може и да е в дъното, което му подава захранващо напрежение...

по добре да събира пари за нов компютър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има общо захранването с охлаждането?

Ми не знам точно четох в някакъв форум нещо, за напрежението да се пробва и с друго да не е проблемно и то не знам точно каква роля играе то не разбирам и не не съм пускал подобна тема.Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има общо захранването с охлаждането?

общото е това че някой идиот може да е обърнал перката да смуче отзад и като мине въздуха и загрее, се издухва към процесора... отделно съм виждал монтирана перка на охлаждането, която вместо да духа към процесора, да духа наобратно (което е много неефективно)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Amid We
      Здравейте! 
      Имам един Asus ZENFONE 2 Laser Z00ED, Android 6.0 marshmallow. 
      Искам да го руутна но трябва да се отключи буутлоадера първо, но официалното приложение на Asus за отключване, не работи, инсталирам го и ми дава грешка в мрежата. 
      Някакви идеи? 
    • от Plamen Sedlarski
      Вчера играх Rage 2 и играта забиваще по едно вроме и си викам това не е нормално изключих играта и проверих температурите на процесора бяха 90 градуса...до колко съм чувал процесорите особено по-новите нормата им е 100 градуса то все пак тези 90 градуса...трябва да се притеснявам , апък имам хубава термопаста, помогнете!
    • от Ramiram
      Здравейте бих искал да попитам дали някой може да ми обясни дали мога да инсталирам нова видео карта на стара дънна платка която е Gigabyte и работи с Intel core i7 920 quad core първа генерация и с троен канал рам памет ддр3 в момента се използва Gigabyte Ati Radeon 5870 2GB
    • от Gazara Gazarov
      Имам стар лаптоп hp compac nx6310 които си гледам само ютуб и понякога нова тв на живо, но вече взе доста да се измъчва и обмислям подмяна на процесора с малко по силен то за този ''Дядо'' едвали е голям изборът на процесори, та имали съвместими 2 ядрени процесори за  ъпгрейдване понеже си работи перфектно за годините няма никакви ядове и проблеми с каквото и да е 
      малко инфо:
      https://ibb.co/Ss6mCT9
      https://ibb.co/2Pvkk1z
    • от Галин Тенев
      Здравейте всички, тъй като старата машина взе да издава багажа (11г.) съм се насочил към нова. По конкретно ASUS FX550IU-DM123_8gb . Насочил съм се към него поради следните причини:
      В бюджета ми е (1000-1200) 
      Голям почитател съм на марката. 
      Ще се използва за учене, на моменти работа с леки и среднотежки програми и игри които да вървят на средни изисквания що годе добре.  Очаквам мнения и съвети и разбира се впечатления,ако някой има такъв.   

Целта е да издържи повече от гаранцията. (Да ме издържи поне 4-5 г)
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.