Премини към съдържанието
Bizon123

OpenOffice се оказа твърде скъп

Препоръчан отговор

това четохте ли го http://kaldata.com/article-83919.html, защо се получава това като ОО е безплатен.И каква е алтернативата на access, и имали почва у нас.

Редактирано от Bizon123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е алтернативен продукт, и като такъв си има своите положителни и отрицателни черти. Ползвал съм го и ми допада, единствения недостатък е, че не се ползва толкова масово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това четохте ли го http://kaldata.com/article-83919.html, защо се получава това като ОО е безплатен.И каква е алтернативата на access, и имали почва у нас.

Заради съвместимост и това: https://en.wikipedia.org/wiki/Learning_curve

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са абсолютни глупости - пропаганда. Предният път излгаха, че немски град се "върнал" към М$ офиса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата статия, е леко изсмукана от някъде. :ph34r:  За Open Ofiice, смятат едни предполагаеми загубени ползи, защото няколко тъпи италиански служителки, не са се оправили с новият продукт. А някой от IT отдела, се е облажил, с офертата от Майкрософт. Ползвал съм тази програма, и ми харесва. Проблем има, ако документ писан на Open Office, трябва да се отвори на Джам офис пакета. А това за общински документи, си е проблем, като се замислим. Едва ли всички общини в Италия, ползват безплатния продукт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още алтернативи, като LibreOffice примерно, така че избора не е сведен само до един пакет. Обаче и тук има проблеми със съвместимостта... 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още алтернативи, като LibreOffice примерно, така че избора не е сведен само до един пакет. Обаче и тук има проблеми със съвместимостта... 

Ти така ли си правиш опити на работното място, и кой глупак те държи на работа тогава.Като не тръгне едното, на сутринта деинсталирваш и слагаш друго.А кой ще работи през времето, когато коригираш глупоста която си я сътворил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://en.wikipedia.org/wiki/LiMux

October 2014 – In response to inquiries by the Green Party, mayor Dieter Reiter revealed that a transition back to Microsoft Windows would cost millions of euros.

Това е истината, 99% съм сигурен, че тука е такава, но ако пишете в нета - залято как вече са се "върнали" към бозата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче и тук има проблеми със съвместимостта...

И съответно смяната му за общинска администрация, която вероятно има солиден архив и комуникация с огромно количество институции и частни лица е голям и много скъп откъм ресурси проблем.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти така ли си правиш опити на работното място, и кой глупак те държи на работа тогава.Като не тръгне едното, на сутринта деинсталирваш и слагаш друго.А кой ще работи през времето, когато коригираш глупоста която си я сътворил

Чакайте, чакайте не говоря за работно ми място... Говоря като потребител на продукта.

А вие ще е добре да поработите върху етиката си, че на работно място ако говорите с непознати хора на "ти" работата не е на добре. 

И съответно смяната му за общинска администрация, която вероятно има солиден архив и комуникация с огромно количество институции и частни лица е голям и много скъп откъм ресурси проблем.

Да така е, защото системата не е единна. Различните институции работят с различни продукти... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте, чакайте не говоря за работно ми място... Говоря като потребител на продукта.

А вие ще е добре да поработите върху етиката си, че на работно място ако говорите с непознати хора на "ти" работата не е на добре. 

Да така е, защото системата не е единна. Различните институции работят с различни продукти... 

Я помислете господин techmaniac кои различни институции работят с различни продукти - всички институции работят с MS, да не викам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я помислете господин techmaniac кои различни институции работят с различни продукти - всички институции работят с MS, да не викам.

А вие от къде сте сигурен че всички институции и учреждения работят само и единствено с MS ? И тук викането не се толерира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вие от къде сте сигурен че всички институции и учреждения работят само и единствено с MS ? И тук викането не се толерира...

Вие казвате на черното бяло. Това е очевадно, ама вие сте се занаитили като магаре.

Само кажете каква друга алтернатива има на MS office, ама работеща, не ми изброявайте такива дето само сте ги чували, и хората само са чели за тях в рубриката Software.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България се ползват продукти на Майкрософт, тъй като платеното е добра почва за корупционни практики. На много места в света, където управлението е в по-голяма степен в полза на обществото, се ползват безплатни, сигурни алтернативи.

Не разбрах лафа за викането, между другото.

Статията, разбира се, е тотална манипулация и цели единствено реклама на продуктите на Майкрософт. Последните от известно време усещат как почвата под краката им се изплъзва и пробват всякакви хитрини, за да задържат клиентите си - безплатни ъпгрейди, ниски цени на лицензи при закупуване на устройство с предварително инсталирани продукти на компанията и какво ли още не...

Редактирано от Visotsky (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България се ползват продукти на Майкрософт,

Бе стига сте обвинявали България. Моят опит показва, че на повечето места в чужбина ползват MS Office и официалната комуникация става с документи в техния формат.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както виждаш в Мюнхен - не. Германия е основен защитник на свободния софтуер. Тук не ми се коментира.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе стига сте обвинявали България. Моят опит показва, че на повечето места в чужбина ползват MS Office и официалната комуникация става с документи в техния формат.

"Бе", но не помня да се знаем, така че уважителното обръщение е израз на добро възпитание. Липсата му - на лошо.

Никой не обвинява Майкрософт за това, че са направили успешен продукт, а за дезинформацията, с която опитват да задържат позициите си на пазара, генерирайки митове и образувайки нарочно страхове на хората на базата на слабата компютърна грамотност на средностатистическия потребител и изначалната му уплаха пред новите технологии. Проблемите не са със съвместимостта, а с кривата на ученето, както сподели и capnemo. Има продукти, при които началното усилие е по-голямо и графиката е по-стръмна, а днешният човек иска всичко, веднага и без никакъв труд, ако може. Консуматорската нагласа трудно влиза в сглобка със стратегията за информирано потребителство на други продукти, които дават възможност не само за настройка според индивидуалните нужди, но и за намеса в програмния код. Нещо, което Майкрософт упорито избягват, защото това е част от стратегията им за запазване на монополна позиция - отговарят на очакванията на по-слабо информираните потребители и затвърждават нагласите им към употреба на компютъра с възможно по-малко усилие.

Преди много вече години Майкрософт бяха част от революционното масовизиране на компютърната техника. Днес тъкмо те обаче правят така, че масовизацията да не води до пропорционално увеличаване на фона на информираност, от който изхожда употребата на тези продукти. Един вид - стимулира се телешкото потребление с кликане и ахкане пред визуалния кич, който хваща окото на масовия потребител, а не използването на компютъра като средство за непрестанно образоване.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един вид - стимулира се телешкото потребление с кликане и ахкане пред визуалния кич, който хваща окото на масовия потребител, а не използването на компютъра като средство за непрестанно образоване.

И там са "гола вода", нито им по-красив продукта, нито по-добър. Макетата виж кво правят https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_adopters#Macedonia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И там са "гола вода", нито им по-красив продукта, нито по-добър. Макетата виж кво правят https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_adopters#Macedonia

Нали знаеш че всеки може да пише каквото си иска в Уикипедия.

Освен това се замисли над поста на Visotsky за иновациите и кривата на обучение. За съжаление при опен, либре офисите тя е доста стръмна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както виждаш в Мюнхен - не. Германия е основен защитник на свободния софтуер. Тук не ми се коментира.

Виждам, че извън Мюнхен е "да"... Една птичка пролет не прави.

...

Относно обръщението - извинявам се.

Относно останалото - аз не критикувах изказванията ви за Майкрософт, а това че казахте "в България" внушавайки (може би неволно), че това става само тук, което не е вярно.

Един вид - стимулира се телешкото потребление с кликане и ахкане пред визуалния кич, който хваща окото на масовия потребител, а не използването на компютъра като средство за непрестанно образоване.

Това може да бъде оспорено от няколко страни:

Едно, това дали един човек иска да се учи или не е негова характеристика и определено не е задължение на никоя частна фирма да го принуждава за това. Личният ми опит показва че хората ще предпочетат продукт, който се ползва лесно и без много учене, при равни други условия.

Две, компютрите (+таблети/смартфони) се промениха много и от инструмент който се ползва само от висококвалифицирани специалисти се превърна в дефакто необходимост за всеки. Съответно продуктите за тях (вкл тези с отворен код) се променят за да отговорят на възможностите на потребителите си. Това, че повече хора ползват компютри, не значи че са станали по-компетентни или че имат желание да учат.

Три, външният вид е много важно нещо и движи всичко около нас. Отново важи и за отворения код. Може и да не ви харесва, но си е факт.

и трите ги давам като пример за това че политиката на Майкрософт може да бъде разгледана като реактивна, като следствие, не причина.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, ако бяха провели опити, вероятно щяха да разберат че няма да успеят. Подхода е неправилен. А именно да се плясне един списък с  програми и функции, като се очаква друг софтуер да ги замести напълно. Идеята да се конвертират всички налични документи в друг формат също е неправилна. Ако разгледаме вече извършените преходи между комерсиални продукти ще видим, че те си запазват старите формати и просто позволяват новите да ги изместят постепенно.

Каква е раликата с Мюнхен? Там въвеждат новата платформа първо на ограничен брой станции и разбират каква дейност не могат да извършват. След това си поръчват софтуер, който е съвместим с Linux. Когато всички пречки отпадат се преминава към масово внедряване.

Интересно е какво ще направят руснаците. Мисля, получиха сериозна мотивация и размах за действие.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 8/19/2015 at 15:40, flare написа:
на 8/19/2015 at 15:28, Visotsky написа:

В България се ползват продукти на Майкрософт,

Загледах се във вече отминалата дискусия. Вярно, има - засега - значителна несъвместимост между Оупън офис и майкрософтския офис, при Либре офис нещата също не са 1:1 с тези на микромеките. Ако случаят в Италия е истински, трябвало е ясно да поставят условията - или ползвате само нашия формат, или не получавате нищо. Компромисният вариант е създал доста проблеми. Не става така. Като гледам финансовата част, отначало са имали разходи за обучение - западняците много обичат да се обучават, дават луди пари за неща, които нормалния човек може да научи в процеса на работа. После разходите са спаднали, останали са само заради смахнатия опит да ползват два отчасти несъвместими формата.

За съжаление не всичко направено на МС Офис се чете от другите офисни пакети. Изводът - или забравяш за МС, или се отказваш от свободния софтуер. Както правят баварците, китайците и руснаците. Теглят шута на "меките" и карат смело напред. Прави ми впечатление, че Оупън офис се използва доста в Германия - от отделни хора и от интернет клубовете. Явно там не минава номера с пиратския софтуер, откраднат от МС.

Редактирано от vmonev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vmonev написа:

Загледах се във вече отминалата дискусия. Вярно, има - засега - значителна несъвместимост между Оупън офис и майкрософтския офис, при Либре офис нещата също не са 1:1 с тези на микромеките. Ако случаят в Италия е истински, трябвало е ясно да поставят условията - или ползвате само нашия формат, или не получавате нищо. Компромисният вариант е създал доста проблеми. Не става така. Като гледам финансовата част, отначало са имали разходи за обучение - западняците много обичат да се обучават, дават луди пари за неща, които нормалния човек може да научи в процеса на работа. После разходите са спаднали, останали са само заради смахнатия опит да ползват два отчасти несъвместими формата.

За съжаление не всичко направено на МС Офис се чете от другите офисни пакети. Изводът - или забравяш за МС, или се отказваш от свободния софтуер. Както правят баварците, китайците и руснаците. Теглят шута на "меките" и карат смело напред. Прави ми впечатление, че Оупън офис се използва доста в Германия - от отделни хора и от интернет клубовете. Явно там не минава номера с пиратския софтуер, откраднат от МС.

Нещата не стават така. Не можете да кажете: " или ползвате само нашия формат, или не получавате нищо" защото това означава автоматично да закопаете фирма/администрация и т.н. В съвременния свят трябва да имате гъвкавост за да можете да оцелеете.

Относно обучението - личи си че не ви се е налагало да работите за корпорация. Там ако не сте обучен да вършите нещо и го направите можете и да бъдете уволнен/а. Освен това опита на пробите и грешките е типично аматьорска история (много популярна в България). Аз ако не съм обучен как да работя с конкретен софтуер няма да го ползвам и ако не свърша някаква задача никой няма да може да ми каже нищо. Защото аз по презумпция не знам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.