Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам стар скенер BENQ 5000 и съм с WINDOWS 7. Цял ден ровя в нета, за да намеря начин да го инсталирам, но така и не успях. Има ли някакъв начин да заработи под тая операционна система или да го изхвърлям?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш инсталатора на драйвърите в Windows Vista SP2 compatibility mode(съвместим режим) и като администратор.

http://drivers.softpedia.com/get/SCANNER-Digital-CAMERA-WEBCAM/Benq/BenQ-5000-Mirascan-Driver-6350001.shtml

Аз подкарах Visioneer 4800, който е модел 2001 година на Windows 7

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя па. Последно декларирана функционалност има с Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с драйвер съвместим с Vista, но не става. И с XP не става. Май ще го хвърлям на боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да стартираш инсталатора през Troubleshoot compatibility?

ПОТРЕБИТЕЛ 65, предлагаш същия драйвър като този по-горе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пробва ли да стартираш инсталатора през Troubleshoot compatibility?

ПОТРЕБИТЕЛ 65, предлагаш същия драйвър като този по-горе!

До миналата година имах същият скенер в къщи, който го дадох с този драйвер от линка, който съм посочил съхранен на моя компютър на комшийското момче. Не съм сравнявал двата драйвера и ти се извинявам най учтиво. Само ти погледнах линка и видях, че моя е различен.Смятам, не си се обидил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Drivertоokit е платен софтуер.

То и на магазина сиренето е с пари, но не стоим гладни, нали? Искате да го пуснете, значи че сте съгласна и така или по другият начин.Нали отдавна сме европейци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си го и въпреки това не става. Не знам защо намесваме сиренето и Европа в тая тема, но щом е важно - нека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам: Как процедирата? Скенерът е изключен от компютъра, инсталирате софтуера в съвместим режим, закачате скенера и компютърът не познава, че е закачено устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам: Как процедирата? Скенерът е изключен от компютъра, инсталирате софтуера в съвместим режим, закачате скенера и компютърът не познава, че е закачено устройство?

Да. Точно това правя. Изписва ми, че не може да разпознае устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам стар скенер BENQ 5000 и съм с WINDOWS 7. Цял ден ровя в нета, за да намеря начин да го инсталирам, но така и не успях. Има ли някакъв начин да заработи под тая операционна система или да го изхвърлям?

Благодаря предварително!

А сигурно ли е, че този скенер и наред и работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скенер, кабел на друга машина пробван ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам, и не само аз, че по време на исталацията на каквото и да било свързано със скенера, той - скенера - трябва да бъде включен към компютъра и към електрическата мрежа + натиснато копче на ON (демек да работи), за да може правилно да се инсталира софта и да го разпознае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип първо се инсталира софтуера и след това се закача устройството. Инсталаторите на драйвърите на някои принтери изискват включването им в процеса на инсталиране. Но не предварително включени.

Нали, ако е предварително включено устройството, ще се задейства диспечерът на устройства и ще тръгне да търси това, детю го няма (Михаля). А ако е инсталиран предварително драйвърът, диспечерът ще тръгне да търси първо в Windows Update(ако е разрешено) и после в driver repository. И ще го инсталира!

А ти си в правото си да смяташ каквото си искаш! Тоова си е твое право.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Изправно ли е самато устройство?

2. Правилно ли е свързано??

3. Подобен проблем съм решавал с качването на външна програма или използване на вграденият инструмент в Win 7

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от KiNGSTON97
      Здравейте! Имам проблем с инсталацията на Intel UHD Graphics 630. Не мога да го добавя явно правилно към Device Manager-a по какъвто и да е начин. Отчита ми, че е добавен, но има удивителен демек, че има проблем и не работи правилно или не е правилно добавен/инсталиран. Пробвах също Automatically install или Manual с Browse на файловете. Дори опитах да премахна с DDU nVidia драйвърите и пак не стана. Искам да си свържа HDMI кабела за дъното, понеже ще продавам видеокартата и трябва да се направи възможно най-скоро да си ползвам компютъра.
      PC SPECS:
      i7-9700K
      RAM 16GB
      GTX 1050 Ti OC
      ASRock > Z370M Pro4
      Windows 10 Pro 64-bit OS

• от Ahmed Basha
      Здравейте искам да си купя монитор и съм се спрял между тези двата:Acer XF240H и BenQ Zowie xl2411p 
      Acer-a Има фриисинк,който ще ми бъде полезен с 1080-ката,но пък за сметка на това Зоуито е фликър-фрий,също така в Амазон има повече позитивни ревюта,та не мога да реша,ако може да ми помогнете с решението,ще съм много благодарен,благодаря предварително!  
    • от The Conqueror
      Здравейте хорица, искам да попитам относно ъпгрейд, тъй като разполагам със следните неща:

Mobo: ASROCK H97M pro4
      CPU: i3-4170
      GPU: AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G
      Monitor: ASUS ROG SWIFT PG248Q Esports
      Ram: 2x4- 8gb- Adata Gaming Series
      HDD: Toshiba 1TB 7200rpm
      Бюджета не е от значение
      Ясно ми е че ще трябва SSD и повечко рам, след като се има предвид че е ДД3(злетаче), но за процесора не съм мн сигурен.
      Ta, към въпроса> Кой процесор ще е най-добър за видеокартата ? (Ще се използва за тежки игри  и програми)
      Или пък, да оставя дд3-ката и да премина към чисто ново мобо с процесор и рам... давайте акъл!
    • от Ангел Александров
      Здравейте!
      Имам една мрежова карта (TOTOLINK N300UA), която работи и искам да използвам на компютър с Windows 7, но никъде в интернет не намерих драйвъри за нея, а оригиналният диск с такива е изгубен. Ако някой е собственик на такава карта и има налични драйвъри, или пък намери такива в нета, ще се радвам да помогне!
    • от Anika's odyssey
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
  • Дарение

• Добави ново...