Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)


capnemo

Препоръчан отговор

току-що, Joss Bomon написа:

Айде да не носиш от 10 кладенеца вода за оправдание! И сума хора умират от пневмония, но щом ти си добре, проблем няма, така ли ?!:angry:

А ти от колко кладенеца вода носиш?

Много неадекватен пример даваш с пневмонията. Въобще не може да се сравнява с ъпдейтите в една ОС.

Освен това, не казвам че няма проблеми, а че много се преекспонират и се отрича цяла ОС.

Ползвам и Linux. И там се е случвало след ъпдейт нещо да се скапе и да не работи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 13,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 1 минута, vpvelev написа:

а че много се преекспонират и се отрича цяла ОС

Не осъзнаваш, че гледаш единствено от своята камбанария, и нямаш представа колко сериозни последствия имат тези проблеми в други сфери.

Не се напъвай, нямаш достатъчно адекватни отговори!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Joss Bomon написа:

Сериалът "Оле майко" с главен герой Windows 10 продължава...

Май въпросите за спирането на актуализациите вече не са толкова смехотворни... !

Цитат

Kaĸтo бe зaбeлязaнo oт пoпyляpния тexнoлoгичeн пopтaл Wіndоwѕ Lаtеѕt, aĸтyaлизaциятa КВ4532695, пpeднaзнaчeнa зa вepcиитe Wіndоwѕ 10 Мау 2019 и Wіndоwѕ 10 Nоvеmbеr 2019, пpичинявa cpивoвe нa oпepaциoннaтa cиcтeмa cъc cини eĸpaни нa cмъpттa, ĸoeтo пpaви изпoлзвaнeтo нa ĸoмпютъpa нa пoтpeбитeля пpaĸтичecĸи нeвъзмoжнo.

Пък аз като казвам, че не искам да го ползвам това животно ми се смеят и ми викат у буркан да съм го бил турил да се не развалял.
Предвидливите хора си имат втори твърд диск с друга операционна система, та като излезе синият екран на смъртта , да могат все пак да си ползват компютъра веднага, а не тепърва да учат как работи нещо различно от Боза 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Не се напъвай, нямаш достатъчно адекватни отговори!

Даваш някакъв отговор по темата и накрая по навик, може би или възпитание все гледаш да засегнеш другия с една думичка или изречение.

Хайде кажи какво не ти харесва Windows 10? Телеметрията и ъпдейтите, които скапват на "някои хора" компютрите?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти па как ша се засягаш от некви постове в некъв форум? Като идиотите из статиите, дето реват, че някой им турил минус... ми, като го видиш, че се дразни от подобни неща, как няма да му цапнеш един минус, ей тъй, за спорта?! 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, vpvelev написа:

Хайде кажи какво не ти харесва Windows 10?

Още колко поста трябва да се изпишат за да ти стане ясно, че политиката да се оправят проблеми "на парче" /подобно на политиката на ББ/ е неадекватна, и води единствено до други проблеми. Въпроса вече не опира до харесване. Опасността да се срине работата на множество машини от поредния ъпдейт стана закономерност, а не прецедент, както при Windows 7 например. През целия цикъл на ОС на М$ не е имало друга, толкова кърпена и дозакърпвана ОС както 10. Това са фактите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, pix3l написа:

Ти па как ша се засягаш от некви постове в некъв форум? Като идиотите из статиите, дето реват, че някой им турил минус... ми, като го видиш, че се дразни от подобни неща, как няма да му цапнеш един минус, ей тъй, за спорта?! 🤣

Не се засягам, а ме е яд. Яд ме е че в чуждестранните форуми нивото на общуване е невероятно. Може би на такива съм попадал само. Но ме изумява културата и отношението. Там да попиташ 2+2 на колко е равно, никой няма да ти се присмее, никой няма да те обиди. Ще ти отговори и това е.

Нашенеца все иска да покаже колко е по-велик от другия. В това може и да няма лошо, но към величието включва и обиди и подигравки към опонента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за скапан и стар комп са пълни глупости. След последния ъпдейт наистина има бъгове, при мен съм засякал само 1, но все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Joss Bomon написа:

Още колко поста трябва да се изпишат за да ти стане ясно, че политиката да се оправят проблеми "на парче" /подобно на политиката на ББ/ е неадекватна, и води единствено до други проблеми. Въпроса вече не опира до харесване. Опасността да се срине работата на множество машини от поредния ъпдейт стана закономерност, а не прецедент, както при Windows 7 например. През целия цикъл на ОС на М$ не е имало друга, толкова кърпена и дозакърпвана ОС както 10. Това са фактите.

То в днешно време всичкия софтуер е така. Такава е модата. Всеки ден се пускат нови версии, а потребителя е длъжен да ъпдейтва, на никой разработчик не му пука дали има бъгове, защото утре пак ще пуснат нова версия която уж ги оправя, хората пак ще ъпдейтнат и така до безкрай. Не е като едно време когато пускаха нова версия веднъж на няколко години, но тествана и работеща. Свършиха се тия времена. Свиквайте, и по-зле ще става. Телеметрията и постоянните ъпдейти, не само на ОС, ами на всичкия софтуер, вече е прието като нещо нормално и задължително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Камен Петров написа:

Това за скапан и стар комп са пълни глупости. След последния ъпдейт наистина има бъгове, при мен съм засякал само 1, но все пак.

Добре, но при мен няма бъгове след последния ъпдейт. Тия при които няма проблеми, не споделят и не пишат тук. Пишат само тия при които има някакъв проблем и се създава усещане, че всичко и навсякъде се скапва след ъпдейти на Windows 10.

Въобще как ли съществува Windows 10. И толкова организации, лаборатории по цял свят я използват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, vpvelev написа:

Добре, но при мен няма бъгове след последния ъпдейт. Тия при които няма проблеми, не споделят и не пишат тук. Пишат само тия при които има някакъв проблем и се създава усещане, че всичко и навсякъде се скапва след ъпдейти на Windows 10.

Въобще как ли съществува Windows 10. И толкова организации, лаборатории по цял свят я използват.

ерми добре, но какво общо има това със стар или нов комп? Бъгяса ми езиковата лента. Аз поне което знам за настройките на лентата за 10, всичко е както трябва. 

По назад го написах какво стана при мен, езиковата лента изчезна. И се появява чак след като добавя още един език, какъвто и да е. След ново включване пак я няма, един път я няма, но с клавишните комбинации реално сменям между езиците, друг път я няма но не прихващат и клавишните комбинации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Пък аз като казвам, че не искам да го ползвам това животно ми се смеят и ми викат у буркан да съм го бил турил да се не развалял.
Предвидливите хора си имат втори твърд диск с друга операционна система, та като излезе синият екран на смъртта , да могат все пак да си ползват компютъра веднага, а не тепърва да учат как работи нещо различно от Боза 10.

Чак пък толкова... Достатъчно ти е USB с някоя live linux дистрибуция или нещо като на сергей стрелец компилациите. Може и имидж на работеща система, който да върнеш при проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, при мен на "бъгавата" инсайдърка (19555) 'сичко е ток и жица.

преди 2 минути, Raze написа:

на сергей стрелец компилациите

метната на диска и при стартиране на машината имаш избор.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Hot Bastard написа:

То в днешно време всичкия софтуер е така. Такава е модата.

На Microasoft, не на всичкия софтуер.

 

преди 24 минути, Hot Bastard написа:

Свиквайте, и по-зле ще става.

Няма нужда. Предпочитам да нямам проблеми със собствените ми компютри - Linux и Mac. Все пак ще държа под око какво се случва. Може някога, в далечното бъдеще, ако си оправят кашата, евентуално, да се завърна на Windows. Впрочем не харесвам не само бъгавите ъпдейти на Windows, а и вградените apps, телеметрията, стабилността..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Е, при мен на "бъгавата" инсайдърка (19555) 'сичко е ток и жица.

метната на диска и при стартиране на машината имаш избор.

Най-сигурно е и на друг диск/носител, че ако се скапе пък диска или зареждащия сектор/меню/дял пак ще увисне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Най-сигурно е и на друг диск/носител, че ако се скапе пък диска или зареждащия сектор/меню/дял пак ще увисне.

Е, смяташ ли, че нямам поне 2 носими инструмента - външен стартиращ хард и 1-2 такива флашки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Камен Петров написа:

По назад го написах какво стана при мен, езиковата лента изчезна. И се появява чак след като добавя още един език, какъвто и да е. След ново включване пак я няма, един път я няма, но с клавишните комбинации реално сменям между езиците, друг път я няма но не прихващат и клавишните комбинации.

Камене, съжалявам, но така от разстояние не мога да ти помогна за тоя проблем. Ако беше при мен лаптопа, вероятно бих оправил проблема с езиковата иконка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Управлението на езиковите настройки е от ctfmon. И ако по някаква причина се оплеска Windows, правиш пряк път на файла C:\windows\system32\ctfmon.exe в папка shell:startup.
Или се създава запис в регистратурата в ключа
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
се добавя нова текстова променлива(New String variable) с име ctfmon и аргумент C:\windows\system32\ctfmon.exe
Рестарт и  проблемът изчезва.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Geri19 написа:

На Microasoft, не на всичкия софтуер.

 

Няма нужда. Предпочитам да нямам проблеми със собствените ми компютри - Linux и Mac. Все пак ще държа под око какво се случва. Може някога, в далечното бъдеще, ако си оправят кашата, евентуално, да се завърна на Windows. Впрочем не харесвам не само бъгавите ъпдейти на Windows, а и вградените apps, телеметрията, стабилността..

Тролчето пак направило нов профил. Сега Гери ли стана бе, болен мозък??? Утре ще станеш Стамат.
И как да не е и Лaйнoкс така, като всеки ден има ъпдейти и требва да пишеш "судо-мудо апт-мапт гет-мет упдате-мупдате" в конзолата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брей,ама как тези един път не объркаха нещо с телеметрията, да се бъгяса и да спре,там нищо не объркват,дори всичко да орежеш пак намират начин да тече инфото!:wub::)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Hot Bastard написа:

Тролчето пак направило нов профил. Сега Гери ли стана бе, болен мозък??? Утре ще станеш Стамат.
И как да не е и Лaйнoкс така, като всеки ден има ъпдейти и требва да пишеш "судо-мудо апт-мапт гет-мет упдате-мупдате" в конзолата

Почти уцели. Ъпдейтите зависят от дистрибуцията, а колкото по-често - по-добре и заради това съм с Majaro, на което не са точно всеки ден, а и има настройка на колко време да ти проверява за ъпдейти (не през терминал). Може да избираш между един път на ден, един път на ден в даден час или сам да си определиш в минути между 5 и 44640 (31 денонощия). Също, може и да ги иключиш. Става с точно 6 клика, а не през gpedit, с инсталиране на допълнителни програми, с 200 клика..

@Hot Bastard, за твой ужасТ и на всички потребители, злосторните не чакат ОС да ти спусне ъпдейт и тогава да те атакуват - правят го възможно най-бързо. Заради това, колкото по-бързо получаваш ъпдейти, толкова по-добре. Много ми беше гот като излезна новината за уязвимостта в sudo, а като проверих за ъпдейт и вече имах налична новата версия. Та, заради това, колкото са по-чести - по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vpvelev написа:

И толкова организации, лаборатории по цял свят я използват

Е те там е разковничето, че въпросните ползват корпоративни версии, на които ъпдейтите се спират и се инсталират само безпроблемните и то след време, и само ако е крайно наложително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Geri19 написа:

 

Наблягай да задоволяваш многото които живеят в главата ти, с нови и нови профили.

Windows не е за вас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

Управлението на езиковите настройки е от ctfmon. И ако по някаква причина се оплеска Windows, правиш пряк път на файла C:\windows\system32\ctfmon.exe в папка shell:startup.
Или се създава запис в регистратурата в ключа
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
се добавя нова текстова променлива(New String variable) с име ctfmon и аргумент C:\windows\system32\ctfmon.exe
Рестарт и  проблемът изчезва.

Това ми го каза и преди, аз ти казвам, че не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...