Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 21 минути, дръндю написа:

антивирусната е започнала сканиране?

И как да я познаем коя е тя? М?:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ExaFlop написа:

И как да я познаем коя е тя? М?:)

на джама , тая дето е по подразбиране...ъ-ъ-ъ...тъй де дефендъра

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@killchain, пробвай да включиш Virtualization Based Security и тогава да включиш Credential Guard

преди 1 час, дръндю написа:

на джама ми дава съобщение, че антивирусната е сканирала и не е намерила проблем, а това се случва често
та въпроса ми е, има ли начин, да ми се дава съобщение, че антивирусната е започнала сканиране?

@дръндю, чети тъдява
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/threat-protection/windows-defender-antivirus/configure-notifications-windows-defender-antivirus

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ExaFlop написа:

това е само за извършена дейност, а не за дейност която предстои или се извършва в момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц, чети пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ExaFlop написа:

Тц, чети пак!

не знам английски и го чета с помощта на братчеда Гуглю
но това което успях да разбера е възможността за изключване на известията, но аз не искам това
искам когато започне да сканира по някаква неизвестна за мен причина, да ми даде известие, че е започнала това действие

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, дръндю написа:

но това което успях да разбера е възможността за изключване на известията, но аз не искам това
искам когато започне да сканира по някаква неизвестна за мен причина, да ми даде известие, че е започнала това действие

сложи си друга антивирусна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

неизвестната причина си е обикновено планирано сканиране - какъв е смисъла да врещи че е почнала "да си върши работата....?(кавичките нарочно не са довършени)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Aquaris написа:

неизвестната причина си е обикновено планирано сканиране

благодаря, а сега ако може, обясни как да си наглася нещата, така че да знам кога сканира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка подобна програма си има "планировчик", в който е описано кога се извършва сканиране. Мисля, че с CCleaner има раздел, където са събрани всякакви задачи от този тип.й

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, дръндю написа:

благодаря, а сега ако може, обясни как да си наглася нещата, така че да знам кога сканира

Ти па като почнеш да се вталяваш,те ти правят един куп неща без да знаеш,ма ти за сканирането се безпокойш,сигурно ти пречи на филмите.:)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да му "спъва" работата на машината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Може и да му "спъва" работата на машината

вече свикнах, спрях да му се сърдя, че сканира, без да предупреждава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ExaFlop
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Tosashi8
      Здравейте . Преди около 8 часа излезе някакъв нов ъпдейт на лаптопа ми и беше доста голям тъй като беше заел доста място в C: и оставаха едва няколко GB свободни . Посочих рестарт и ъпдейт , всичко вървеше както трябва от начало , зареди на 100% и тръгна да се рестартира , появи се черен екран и по средата белите точици които се въртят в кръг и показват , че уж зарежда ... и така вече повече от 7 часа стои на тях . Пробвах  преди малко ctrl +alt +del и да го изключа от пауър бутона , не става .  
      Някой ако помогне ще съм много благодарен , поздрави .
    • от Roki_03
      Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!
      Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.
      Благодаря предварително!
    • от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от Rewivo
      От близо две години си ползвам Windows 10 Pro 32 битовата версия. Чак сега случайно разбрах, че процесорът ми е 64 битов и може 
      да мина на 64 бита ОС. Доста се смях, защото си мислех, че разбирам от компютри, а то .......Станалото станало.....продължаваме напред, 
      както се казва. В живота се случват какви ли не изненади и вероятно затова е толкова забавен и интересен. 
       Има хора се женят и чак след 20 години разбират, че живеят не с "ангелче", а с "чудовище". 

Но на въпроса - има ли лесен начин да премина директно на 64 битова версия на Windows 10 Pro, чрез ъпгрейд или е нужна пълна 
      преинсталация? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.