Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 25 минути, DarkEdge написа:

кое това?

taskmgr.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде го търсиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

А къде го търсиш?

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Maxim Todorov написа:

Това е глупаво. Има си хибернация за тая работа. Дано да се сетят да добавят опция за изключване на тая "екстра".

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е връзката между prefetch и хибернирането? И за каква по-точно опция говориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид автоматичното стартиране на програмите по време на стартирането на Windows-а, ако не са били затворени преди shut down.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи си fast boot  и виж дали ще е така след рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Изключи си fast boot  и виж дали ще е така след рестарт.

Това за мен ли се отнасяше?

Коментирах отговора в линка от @Maxim Todorov и по-точно това:

Цитат

This is actually a change in the core functionality of Windows in this development cycle.

Old behavior:

- When you shut down your PC, all apps are closed

- After reboot/restart, you have to re-open any app you'd like to use

New behavior:

- When shutting down your PC, any open apps are "bookmarked" (for lack of a better word)

- After reboot/restart, these apps will re-open automatically

If you want to start with no apps open (other than those set to auto-start via Task Manager/Start), you'll need to ensure all apps are closed before shutting down or restarting the PC.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе Windows 10 Redstone 4 Insider Preview Build 17074
Новостите тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, DarkEdge написа:

Излезе Windows 10 Redstone 4 Insider Preview Build 17074
Новостите тук

Знае ли се горе долу кога ще пуснат официална нова версия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте инсталирах windows 10 и  не мога да свалям никакви файлове от интернет .От където и да е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, stonit написа:

Здравейте инсталирах windows 10 и  не мога да свалям никакви файлове от интернет .От където и да е .

Ще се научиш...

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, stonit написа:

Ако с всички браузъри е така, направи начално установяване на мрежовите настройки:
Start>Settings>Network & Internet>Network Reset>Рестарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. :)

Вчера ми се ъпдейтва системата до 1709. 

Става дума за Windows 10 Pro. 

И пак се появиха някои неща, които по принцип не ползвам. 

С повечето се справих, но остана един Microsoft onedrive setup, който ми стои в 

стартъпа (макар и disabled) и не мога да го махна. Как мога да го изтрия? :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Rewivo написа:

Как мога да го изтрия?

записа за стартиране или OneDrive изобщо?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е стартирана и е при часовника > десен клик по иконата >Settings > махаш отметката за автоматично стартиране.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, DarkEdge написа:

записа за стартиране или OneDrive изобщо?

В таск мениджъра да не ми се показва. Имам чувството, че при стартиране това ми 

бави системата и сега зарежда два пъти по-бавно. Вместо за 20 секунди, за 40. Не че е драма, но все пак.

Имам програмката Autoruns  и си играх с нея, но не е достатъчно или аз не знам кое да изтрия. :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Rewivo написа:

Имам програмката Autoruns  и си играх с нея, но не е достатъчно или аз не знам кое да изтрия

Не трий, а само махни отметките пред съответните записи - за OneDrive и OneDrive Setup

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Не трий, а само махни отметките пред съответните записи - за OneDrive и OneDrive Setup

Махнах ги, но това не помогна за съжаление. 

При активните задачи имам и нещо ново - CTF Loader.  

Това чудо пък какво се явява? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Rewivo написа:

При активните задачи имам и нещо ново - CTF Loader.  

Това чудо пък какво се явява? 

Това ти е за езиковата лента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уф, ногу съм загубен...ъ-ъ-ъ...тъй де, склероза
обяснявам се в една тема, че ми се променят иконите на плота и шрифта в браузърите
па ич съ не усещам, че е от тъчпада...ъ-ъ-ъ...тъй де, кът телефоня
увеличават се и се намаляват със свиващи или разтягащи  движения
мдааа, изкуфявам вече
:mad:

пп
хм, не си спомням добре, ама като че ли, това го нямаше в седмицата

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'ко си нямл драйвъри или не е било настроено, няма как да го има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Redstyler17
      Здравейте, проблема с инталацията на Windows 10 е следния, когато започне самата инсталация и се стигне до момента на Getting files ready for installation забива на различен процент всеки път, без значение къде - забивало е на 1%, както и на 95% и много други проценти. Лаптопа е чисто нов Аcer Aspire ES1-433-32G1 с процесор Intel Core i3-7100U 2.40 GHz 4GB RAM DDR4, 256GB Kingston SSD. Нещата, които пробвах са смяна на порта 2.0, 3.0 - същия ефект, различни USB памети - 3 на брой, различни дискови образи, включително и оригиналния от Windows, форматиране на буутващите флашки с Rufus 2.18 както и с Windows Media creating tool, пробвах да буутна и директно като закача образа на SSD-то - не се получи. Пуснах също така и MemTest86 - няма проблеми с паметта, а и SSD-то го чекнах с Hard Disk Sentinel и ми изписа, че е PERFECT - 100%. Пробвах и буут под UEFI и под Legacy - без успех, та въпроса ми е понеже май се поизчерпах от идеи, ако Вие имате някакви може да ми споделите да опитам, също така ако имате нужда от допълнителна информация. 
    • от jiktak70
      Здравейте, настолния се сбъгяса нещо и не искаше да зареди ОС, поради което реших да го преинсталирам. Беше с чиста 10 про 64 битова и я имах под ръка, та реших, че пак нея ще сложа. Имам райд масив от два 80 гигабайтови харда от много отдавна и ги ползвам само за ОС, отделно имам още 2 по 2 терабайта. Райд масива е в Райд 0 и първоначално при сбъгясването реших, че единия хард е сдал багажа, поради което ги проверих и двата за грешки с един стар Хириенс и програмата на Хитачи и ги изтрих. После създадох наново райд масива и при инсталацията на 10-ката масива се появи като свободно пространство. Създадох от него нов дял, форматирах го за всеки случай и инсталирах. При стартирането излезе меню от къде да буутна - от новата 10-ка или от 7-ца (възстановяване), което ме озадачи, имах 7-ца, но отдавна. Това с менюто го оправих като през msconfog влязох в бут менюто, изтрих някаква 7-ца дето се появяваше там и оставих само новата 10-ка. Другото интересно беше, че на единия 2 терабайтов хард ОС не беше дала буква, докато не влязох в менюто за управление на дисковете и ръчно не го направих. Сега този диск ми го показва като системен и предполагам, че на него има нещо забравено за възстановяване, може би, но мога да го открия, а не искам да го форматирам. Ако чрез Хиренса изтрия бутващите сектори на този хард, дали ще спре операционната да го разпознава като системен и как да намеря тази 7-ца за възстановяване? Дайте идея как да го оправя. Има ли вероятност mbr-а да е на този диск и реално при преинсталацията да не става чиста такава, а да я прави като надграждане на Windows-а?
      п.п. Сега като включих опцията да виждам системните файлове, виждам на диска май точно бутващи такива, не че разбирам много де......

• от Antoan4302
      Здравейте, имам следния проблем:Преди няколко седмици съвсем неволно изтеглих един файл, който ми прави мизерий минимизирами програмите забавя ми компютъра и постояно прави някакви фруги файлове.Та вчера не ми се отваряше нищо и реших да рестартирам компютъра.Зарежда Windowsa 30 минути след това ми излиза синия екран и полсе снимката отдолу.Пробвах всичко ф8 нищо таб преглед на диска и пак нищо ентър пак зарежда половин час и същото.Моля помогнете.Благодаря предварително.

• от oic
      Здравейте.
      Помислих да пусна темата в Сигурност и Антивирусна защита (в случай че е  може да е свързано с гадинка), но реших че тук е правилното място.
      Имам едно проблемче с инсталирането на Аваст безплатната версия.
      Преди време инсталирах Аваст на компютър със Windows 10 x64 bit.
      Но наскоро показа че антивирусната е изтекла, и не иска да се обновява програмата.
      Пробвах най-напред с поправка, след неуспех използвах инструмента на Аваст  за напълно деинсталиране на програмата (в Safe Mode).
      Който уж чисти изцяло антивирусният продукт, но и тук греда.
      Опитах се да изключа всички защити UAC, защитни стени и т.н. но без успех . програмата не може да се инсталира.
      Това е съобщението което постоянно изкарва Windows:

Нямам опит много със win 10. за това моля който се досеща какво друго да опитам (без преинсталиране на ОС)

• от Raze
      Някой има ли идея дали и как може да стане? Windows 10, за дадена папка от десктоп като я отворя, искам левия панел с папките да го няма. Пробвах с desktop.ini, търсих с Google, но никъде не излиза нищо такова като опция, което да е само за определена папка валидно.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.