Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам инсталиран Windows 10 LTSB 1607 и искам да инсталирам 2 игри Forza Horizon 3 и Forza Motosport 7. Игрите се купуват и теглят от Microsoft (в моя сличай да кажем, че са теглени :D), обаче според изискванията едната игра Forza Motosport 7 изисква по-нов Windows 10 от 1607. Другата игра покрива версията на уиндоус. 

Другото е, че самите игри са от Store и Xbox приложенията, които в LTSB ги няма и следователно не ми дава даи инсталирам (не са купени игрите). Прoсто дори и да са пиратски четох, че е нужно да се добавят в Store.

В този случай предполагам ми е нужен Windows 10 Pro с желаната версия според изискванията. И също до колкото четох, в Enterprise не могат да се добавят apps.

Благодаря, предварително на отзовалите се! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш. Щом играта иска версия от 1703 нагоре, заделяш си от несистемен дял 30-40GB и си инсталираш последна версия или която отговаря на изискванията. Ще имаш двойно стартиране с избор на ОС. Играта я има излекувана в зелевите плантации...

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2018 г. в 22:08, Камен Тодоров написа:

Не се получава нищо и по този начин, все същото.. осветявам, неосветявам.. :)

Ако си мааалко по-конкретен, може и да сме по-полезни. А така този отговор не носи информация

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge сложи ли 17113? че ми е интересно да си играя ли да го слагам или да чакам да се освестят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, @Aquaris, снощи - 17713.rs5_release.180706-1551
Но EAV има проблем с драйвъра си.
И май ще сляза на 17692, ще ъпдейта AV до 11.2.49 и тогава ще се кача на 17713 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, DarkEdge написа:

360 тотал секюрити е по добра от тази шитня есет !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога да съм ти казвал какво да ядеш?

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Някога да съм ти казвал какво да ядеш?

Па може да предложиш !

Нема да се обидя !

Но вирус тенкс ос армор + сис харднър е бъдещето на защитния софтуер !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

а с "производителността" как е
питам щото ъпдейта от 17111 е счупен а се чуват приказки за тотална преебавка в ....въобще преебавка е тва 17113

eav не ме грее, оставил съм го на дефендер и от време на време пускам некой мбам при съмнение

офф: едно време бех фен на есет, винаги съм смятал че панда и авг не си струва да се наричат AV (или Firewall) и напоследък авира ми се струва добра...макар и малко бавна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aquaris написа:

оставил съм го на дефендер

Почти 3 години съм с Дефендера никакви ядове!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Aquaris написа:

питам щото ъпдейта от 17111 е счупен а се чуват приказки за тотална преебавка в ....въобще преебавка е тва 17113

eav не ме грее, оставил съм го на дефендер и от време на време пускам некой мбам при съмнение

офф: едно време бех фен на есет, винаги съм смятал че панда и авг не си струва да се наричат AV (или Firewall) и напоследък авира ми се струва добра...макар и малко бавна

Всичко опира до правилното им конфигуриране !

Дифолт е възможно най лошия вариант !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aquaris написа:

С изключение на проблема с nos32 всичко си работи нормално и в двата билда

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Каква може да бъде причината охлаждането на лаптопа ми да блъска без причина под Windows 10? Бил съм на него с ХР и 7, такова интензивно охлаждане не е имало. Даже като не съм на него и хард-диска се изключваше. Под 10 и да правя и да не правя нещо - фучи като откачено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са 1001.
Като започнеш от актуализиране на ОС, зараза с криптокопач, Некоректно управление на захранването на Windows, неправилно управление на вентилатора от BIOS (провери в BIOS има ли управление на вентилатора и ако да му задай автоматично управление). Постой 4-5 минути в BIOS и виж като поработи/охлади ще паднат ли оборотите.
Покажи една снимка на диспечера на задачи в радел Details, като преди да снимаш кликни в главата на колонка CPU

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам меню Power в BIOS. Така че от там нищо не мога да коригирам. Инсталирал съм 10 преди 3 дни. Преминал е всички ъпдейти до последния - 17134.167.

Почти никакъв софтуер още не съм инсталирал, освен браузър Chrome и WinRAR. Сканирах го преди малко с Malwarebytes и Adwcleaner - нищо не показва.

jyjdferfwsf.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни един OpenHardwareMonitor и виж как са температурите на CPU Package, както и на каква честота работи процесора. Може да опиташ от Power Options да зададеш "Power saver" и да видиш как ще се държи (същото би следвало да се случва и като го ползваш на батерия; имай предвид, че този профил е с умишлено намалена производителност).

Според мен ако при нулево натоварване вдига шум, или се е затлачил с прах и не може да се охлажда качествено, или става някакво объркване с контрола на вентилатора.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, killchain написа:

Power Options да зададеш "Power saver"

Голяма вероятност да е от това.

На моя не го ли променя на икономичен режим се държи по подобен начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, smsliverpool написа:

Нямам меню Power в BIOS

A Fan Speed  има ли?

И да беше споделил точно какъв модел е машината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PigManu написа:

Голяма вероятност да е от това.

На моя не го ли променя на икономичен режим се държи по подобен начин.

Доста нелогично държание ако всичко е по подразбиране. Идеята на Power Saver е да разреши на процесора да слиза до по-ниска работна честота, в следствие на това да може да свали напрежението и процесорът да консумира по-малко енергия и да се охлажда по-лесно. Ако при теб има такива проблеми, пробвай с "Restore default settings for this plan" на страницата с настройките на плана. На моя настолен в Power Saver температурата на процесора пада с 8-10 градуса сравнено с иначе (работа на най-високата му честота) и вентилаторът спира да се чува.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Аз ползвам режим Bitsum Highest Performance и съм много доволен. И вентилаторът не се сърди, и процесорът (C2D E6700 на 3GHz) е сравнително хладен (в момента е на ок 32-35С - нямам климатик) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

:offtopic_s:
Аз ползвам режим Bitsum Highest Performance и съм много доволен. И вентилаторът не се сърди, и процесорът (C2D E6700 на 3GHz) е сравнително хладен (в момента е на ок 32-35С - нямам климатик) 

Лесно ти е на теб с 65 W TDP :D

Мен питаш ли ме - също без климатик CPU Package стои на около 40-45, отделните ядра на около 5-10 градуса надолу - това с план, с който честотата пада до около 2.1, под товар на 4 GHz Package не ходи над 75 градуса. Време ми е за вода, ама някак си не ми стиска...

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко чакаш - и зелена енергия ще имаш на зима. :cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.07.2018 г. в 15:05, smsliverpool написа:

Здравейте! Каква може да бъде причината охлаждането на лаптопа ми да блъска без причина под Windows 10? Бил съм на него с ХР и 7, такова интензивно охлаждане не е имало. Даже като не съм на него и хард-диска се изключваше. Под 10 и да правя и да не правя нещо - фучи като откачено.

Ти инсталирал ли си драйвери или са само тези, които windows 10 си е сложил? Подобни проблеми като твоите съм срещал, когато не е инсталиран драйвер за видео картата и се кара на стандартния. В момента в който го инсталирам и след 1 рестарт и вентилатора утихва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.06.2018 г. в 22:16, Eclipse2G написа:

Не. Това означава ли, че веднъж активирана, няма нужда, подобно на кмс, да се активирира периодично пре няколко месеца?

на 22.06.2018 г. в 22:19, дръндю написа:

хъ, пак си краднах нещо
:clown:

и аз благодаря

Да, активира перманентно. Има и друг скрипт за перманентно активиране, който НЕ ИНСТАЛИРА НИЩО НА СИСТЕМАТА.
teamos-hkrg W10_Digital_License_Activation_Script_4
Работи чудесно вързан към първото стартиране на системата през setupcomplete.cmd

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.