Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 13 часа, StefanG написа:

Ти инсталирал ли си драйвери или са само тези, които windows 10 си е сложил? Подобни проблеми като твоите съм срещал, когато не е инсталиран драйвер за видео картата и се кара на стандартния. В момента в който го инсталирам и след 1 рестарт и вентилатора утихва.

Естествено че съм го инсталирал. И на Intel и NVIDIA. Той и лаптопа ми е старичък. Скоро ще навърши 7 години, но си работи. С Уин 7 няма никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега ?
Не мога да завърши инсталирването (записа) на win10 инсталационен на USB флашката.
Точно на 50% след като го изтегли напълно и почна да го качва на флашката и изкара таза грешка!
Някакви идеи ?
42807752214_1f72755fb8_b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, BMW Маниак написа:

Ами сега ?
Не мога да завърши инсталирването (записа) на win10 инсталационен на USB флашката.
Точно на 50% след като го изтегли напълно и почна да го качва на флашката и изкара таза грешка!
Някакви идеи ?
42807752214_1f72755fb8_b.jpg

Напиши в гугъл номера на грешката и чети.

Сигурен ли си ти е читаво направена флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логнал ли си се в  браузъра от който теглиш ?

преди 14 минути, BMW Маниак написа:

Ами сега ?
Някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, upper@D написа:

Сигурен ли си ти е читаво направена флашката?

Какво има да се прави по една форматирана и празна флашка не ми е ясно ?
Ако говориш за свободно място, има цели 8 гиги.
Тя програмата сама си я форматира и обработва там с какво трябва аз какво да правя повече?

преди 4 минути, PigManu написа:

Логнал ли си се в  браузъра от който теглиш 

Няма браузъри тука. Тегля с официалния за това  инструмент MediaCreationTool1803.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, upper@D написа:

Сигурен ли си ти е читаво направена флашката

Инструмента на Windows сам си я форматира и прави бутваща.

преди 5 минути, BMW Маниак написа:

Какво има да се прави по една форматирана и празна флашка не ми е ясно ?
Ако говориш за свободно място, има цели 8 гиги.
Тя програмата сама си я форматира и обработва там с какво трябва аз какво да правя повече?

Няма браузъри тука. Тегля с официалния за това  инструмент MediaCreationTool1803.exe

Не ве, нали през някой браузър влизаш в M$.

Ако си се логнал в браузара, излез и без да се регистрираш отново в браузъра влез в М$ и опитай отново.

Обикновено това им е болката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, PigManu написа:

Не ве, нали през някой браузър влизаш в M$.

Никъде не влизам, стартирам инструмента и следвам инструкциите.
Накрая стигам до тази грешка.
Тука открих нещо ама ме съмнява да е заради капацитета на флашката че е 8 а не 16гб !
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/windows-10-media-creation-tool-error-0x80042405/f453c643-419b-4342-943d-e4b204644e9a

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BMW Маниак написа:

Никъде не влизам, стартирам инструмента и следвам инструкциите.
Накрая стигам до тази грешка.
Тука открих нещо ама ме съмнява да е заради капацитета на флашката че е 8 а не 16гб !
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/windows-10-media-creation-tool-error-0x80042405/f453c643-419b-4342-943d-e4b204644e9a

Аве човек с кой  браузър си ?

Аз съм с Google Chrome и имам регистрация демек съм се логнал с име и имейл адрес, отписвам се и вече нямам регистрация в браузъра, 

така направи и ти.

За да можеш да влезеш М$ и да изтеглиш без проблем 10

Когато влезеш от даден браузър с регистрацията си в сайта на М$ те те виждат и затова не можеш да изтеглиш 10

защото явно за втори път сваляш 10 от сайта им  по време на един годишен ъпдейт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, PigManu написа:

Аве човек с кой  браузър си ?

С Firefox съм. Но това е без значение.

преди 6 минути, PigManu написа:

така направи и ти.

За да можеш да влезеш М$ и да изтеглиш без проблем 10

Ако е за изтеглянето, аз мога да го изтегля на ISO по много начини. Питам конкретно за грешката която ми дава MediaCreationTool и как да я заобиколя.
Включително и MediaCreationTool може да ми го изтегли като ISO на хард диска. Но не искам после да се занимавам с други инструменти да го прехвърлям на флашката при условие че до сега MediaCreationTool  се е справял с тази задача без проблеми поне 7-8 пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, BMW Маниак написа:

Тука открих нещо ама ме съмнява да е заради капацитета на флашката че е 8 а не 16гб

Едвали мястото е проблем,аз съм правил и 4гб флашка буутваща с инструмента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, BMW Маниак написа:

се е справял с тази задача без проблеми поне 7-8 пъти.

И аз говоря за флашка, излез от регистрацията в браузара си за да я направиш

преди 26 минути, PigManu написа:

Когато влезеш от даден браузър с регистрацията си в сайта на М$ те те виждат и затова не можеш да изтеглиш 10

преди 20 минути, Слави Маринов написа:

Едвали мястото е проблем,аз съм правил и 4гб флашка буутваща с инструмента.

За втори път когато правиш флашка от сайта им по време на един и същи ъпдейт го прави този проблем и затова трябва да си отпишеш данните от браузъра, за да ти даде безпроблемно да си направиш отново колкото пъти искаш флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, PigManu написа:

А защо на харддиска го сваля и записва без проблем като ISO тогава, току що приключи със свалянето и го имам исото на харддиска  ? Изобщо браузера какво общо има не разбрах ? При условие че той дори може да е напълно затворен по време на цялото започване и сваляне на исото.
28638533277_fcbdc8b99e_b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, BMW Маниак написа:

А защо на харддиска го сваля и записва без проблем като ISO тогава, току що приключи със свалянето и го имам исото на харддиска  ? Изобщо браузера какво общо има не разбрах ? При условие че той дори може да е напълно затворен по време на цялото започване и сваляне на исото.

Ти опита ли така както ти казах ?

преди 58 минути, PigManu написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, PigManu написа:

Ти опита ли така както ти казах ?

Аз не го тегля през браузер за да се отписвам, отделно и не съм регистрирам никъде че да се отписвам.
Не , не съм опитал. Сега го тегля пак като стартирах ехе файла от флашката като администратор и чакам да видя какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BMW Маниак написа:

Аз не го тегля през браузер за да се отписвам, отделно и не съм регистрирам никъде че да се отписвам.
Не , не съм опитал. Сега го тегля пак като стартирах ехе файла от флашката като администратор и чакам да видя какво ще стане.

Не го ли теглиш оттук?

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, PigManu написа:

Не го ли теглиш оттук?

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Много е възможно и да е от тук но ми го тегли MediaCreationTool1803 след като анализира хардуера ми и евентуалния му лиценз и почва да си го тегли от някъде ама браузерите са затворени.
Тегли го без проблем до край, проблема се появява като почне да го инсталирва на флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BMW Маниак написа:

Много е възможно и да е от тук но ми го тегли MediaCreationTool1803 след като анализира хардуера ми и евентуалния му лиценз и почва да си го тегли от някъде ама браузерите са затворени.
Тегли го без проблем до край, проблема се появява като почне да го инсталирва на флашката.

Лелелеssaasaa

Влез тук и си го изтегли това е официалният сайт на Маикрософт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инструментъът си тегли без участието на браузърите. А не можеш ли да си дръпнеш файла от TechBench - виждаш с какъв Win  си и го теглиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PigManu написа:

Лелелеssaasaa

Влез тук и си го изтегли това е официалният сайт на Маикрософт.

А ти да не си си помислил че официалния инструмент за инталация на win10 изтеглен от MS евентуално го тегли от някой пиратски торент сайт ?

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Инструментъът си тегли без участието на браузърите. А не можеш ли да си дръпнеш файла от TechBench - виждаш с какъв Win  си и го теглиш

После трябва да си играя да го слагам на флашката с друг подобен инструмент. Някои от тях засичат като я правят бутваща и така ...
Инак аз ISO файла го имам вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с каква ОС си в момента?
Разархивирай съдържанието на iso файла примерно в D:\Win10, после отвори D:\Win10\sources и стартирай setupprer.exe  и следвай съветника

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BMW Маниак написа:

А ти да не си си помислил че официалния инструмент за инталация на win10 изтеглен от MS евентуално го тегли от някой пиратски торент сайт ?

Казах ти каква е причината и решението при мен със същия проблем който е при теб.

Най накрая дано да си разбрал.

преди 5 минути, DarkEdge написа:

Същия проблем като при него, при мен го решавам когато си махна регистрацията от браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже, колко мъка да се изтегли и разопакова един iso файл....

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Win10 последна актуализация март 2017.
От тогава си прави сам ъпдейтите ама явно последния е по сериозен и след като го инсталира автоматично отказва да зареди ОС и така 3-4 пъти и сам се възстановява до последната стартираща стара версия.

преди 8 минути, DarkEdge написа:

Разархивирай съдържанието на iso файла примерно в D:\Win10, после отвори D:\Win10\sources и стартирай setupprer.exe  и следвай съветника

Искам да му правя чиста преинсталация от USB флашка. И без това ОС е задръстена с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, BMW Маниак написа:

Win10 последна актуализация март 2017.
От тогава си прави сам ъпдейтите ама явно последния е по сериозен и след като го инсталира автоматично отказва да зареди ОС и така 3-4 пъти и сам се възстановява до последната стартираща стара версия.

Taka и така си свалил ISO ето ти програма да си направиш бутваща флашка, ако не си направил.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=56485

А оттук си инсталирай NET Framework 2.0?  като ти поиска

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

Ето ти и кратко видео на какво да кликнеш след инсталирането на програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PigManu написа:

Taka и така си свалил ISO ето ти програма да си направиш бутваща флашка, ако не си направил.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=56485

А оттук си инсталирай NET Framework 2.0?  като ти поиска

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

Това е за мен план B, аз още се мъча с план А.

28639865667_0ddc34a779_b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.