Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

А Win 7 какво издание е?

Бях със 7 Starter значи мога да ъпгрейдна до Home.

@Пуканчо - тогава излиза че мога да ъпгрейдна и нищо повече? Никога повече да не направя преинсталация? Защото това е нелепо според мене и вярвам че не е вярно. Не знам какво се е случило, освен да изчакам 2-3 дена​

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях със 7 Starter значи мога да ъпгрейдна до Home.

@Пуканчо - тогава излиза че мога да ъпгрейдна и нищо повече? Никога повече да не направя преинсталация? Защото това е нелепо според мене и вярвам че не е вярно. Не знам какво се е случило, освен да изчакам 2-3 дена​

След надграждане от 7/8 до 10 с каквото надградиш това се регистрира на сървъра на М$ за твоя профил.  И след приключване на този процес можеш да направиш чиста инсталация, като накрая ще се активира автоматично.

Корпоративните версии не са така.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След надграждане от 7/8 до 10 с каквото надградиш това се регистрира на сървъра на М$ за твоя профил.  И след приключване на този процес можеш да направиш чиста инсталация, като накрая ще се активира автоматично.

Корпоративните версии не са така.

Разбирам, явно трябва да изчакам малко. N изданието на Home не е корпоративна версия а просто специално издание предназначено за ЕС предимно и други държави където махат 2-3 приложения, иначе е абсолютно същото. Enterprise вече е нещо друго :) Щом е бил активиран и влезнал в профила си а сега не е, може би му трябва малко време. Не знам, но ако не стане значи нещо не е наред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е точно така то ако инсталираш сандбокс и пуснеш в него друг браузър пак ще харчи по малко. и ти гарантирам че ако chrome беше в сандбокс, нямаше да лепва туулбари и търсачки. това, че инфото в един прозорец, не е достъпно от друг прозорец е нещо различно и е просто щото се ползват отделни процеси... и каква е идеята да работи на заден фон след като го затвориш сигурно само от google си знаят... идеята е на google:всичко да е на отделени процеси... така е и при андроид, затова като се натъпче с програми почва да влачи... за мен това си е разхищение на ресурси... верно, че така забива само отделния процес... така google печелят - правят си смартфоните със процесори със все повече ядра и ги продават...

Разбира се, че може да вкараш Google Chrome в Sandboxie или друга подобна програма, но тук се използва вградения sandbox на Chrome-a и това е една от причините за използване на отделен процес за всеки таб и затова има по-голям разход на ресурси. Но то пак зависи кои 20 таба са отворени. Ако са с тежко флаш съдържание дори и при Лиско ще се види подобна консумация. В края на краищата ресурсите са за да се ползват. Колкото до това, колко е ефективен sandbox-a в Chrome...ясно е, че не е съвършен...но това е защото хората масово изключват UAC, който играе важна роля в sandbox-a на Chrome и Protected Mode на IE.

http://blog.chromium.org/2008/10/new-approach-to-browser-security-google.html

http://www.wilderssecurity.com/threads/why-do-idiots-disable-uac-claim-its-not-a-security-function.317697/

https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=%22%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F:+%D0%9E%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+User+Account+Control+%28UAC%29%22(първия линк).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, явно трябва да изчакам малко. N изданието на Home не е корпоративна версия а просто специално издание предназначено за ЕС предимно и други държави където махат 2-3 приложения, иначе е абсолютно същото. Enterprise вече е нещо друго :) Щом е бил активиран и влезнал в профила си а сега не е, може би му трябва малко време. Не знам, но ако не стане значи нещо не е наред

Дори от пиратска версия да ъпгрейдваш, Win 10  е легален.  Имаш възможност вместо да чакаш Win 10  сам да  се изтегли, да ползваш инструмента за това. Там вече си избираш колко битова да е ОС. След надграждането, правиш наново чиста инсталация от контролния панел. Не знам обаче ако ОС е 32 битова, дали ще ти излезе опция за изтегляне на 64 битова версия. Но може лесно да провериш, като само изтеглиш и пуснеш инструмента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ае вие използвате ли си главите? ще използва легален ъпгрейд от х86 до х86 и после решил че му трябва х64 и дай и тя да е легална по неква си логика (крайно грешна)

imposibru

след ъпдейта и синхронизацията с мс акаунт, можете да преинсталирате с тази версия до която се е ъпдейтнал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това откъде си го измислихте?

Дори от пиратска версия да ъпгрейдваш, Win 10  е легален.  Имаш възможност вместо да чакаш Win 10  сам да  се изтегли, да ползваш инструмента за това. Там вече си избираш колко битова да е ОС. След надграждането, правиш наново чиста инсталация от контролния панел. Не знам обаче ако ОС е 32 битова, дали ще ти излезе опция за изтегляне на 64 битова версия. Но може лесно да провериш, като само изтеглиш и пуснеш инструмента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това откъде си го измислихте?

Не съм си го измислял, а съм го пробвал. 5 пъти инсталирах Win 10  и 7-8  пъти Win 7  все на тоя компютър, макар и с различен хардуер накрая. При изтегляне на Win 10  с инструмента на майкрософт за изтегляне, Win 7 се надгради и си бе легален. След това при втори опит само да изтегля Win 10  и да инсталирам на чисто, не се получи активацията. Но след повторно инсталиране на Win 7  и надграждане, всичко си бе ОК. След това просто инсталирах наново начисто, ползвайки опциите за възстановяване на системата, само че чрез форматиране на един дял от хард  диска. Какво не ти е ясно? Не знам дали ще стане при надграждане от 32 битова ОС да се избере опция за 64 битова, но това лесно се разбира за една минута, след като се изтегли и пусне инструмента за инсталиране на Win 10. Имаше го някъде тук, в Калдата, но не можах да го намеря и да дам линк. При добро желание, лесно се намира в Google. Това е. Ако имаш нещо против, казвай. Аз се занимавам от 1 Август със скапания Windows, дето досега ми затри 4 легални игри - DIRT 2, Crysis1, Crysis Warhead и TDU 2. За всичко това съм давал пари. По тоя начин Маикрософт ме ограбиха, след като не позволяват да се оправят нещата с DRM. Затова смятам, че съм в правото си да ползвам  пиратски софтуер. Сори, ама ако досега бях защитник на легалния софтуер, вече не съм! Не стъм, защото мен ми ограбват легалния софтуер, за който съм давал пари. Колко точно е без значение, но съм ги давал и очаквам да ползвам тоя софтуер, в случая игри.  Затова само пиратски отсега нататък! С цалото си нахалство Майкрософт ни казват да си купим пак игрите. Айде бе, ебах ти педалите! Ебете си майката!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм си го измислял, а съм го пробвал. 5 пъти инсталирах Win 10  и 7-8  пъти Win 7  все на тоя компютър, макар и с различен хардуер накрая. При изтегляне на Win 10  с инструмента на майкрософт за изтегляне, Win 7 се надгради и си бе легален. След това при втори опит само да изтегля Win 10  и да инсталирам на чисто, не се получи активацията. Но след повторно инсталиране на Win 7  и надграждане, всичко си бе ОК. След това просто инсталирах наново начисто, ползвайки опциите за възстановяване на системата, само че чрез форматиране на един дял от хард  диска. Какво не ти е ясно? Не знам дали ще стане при надграждане от 32 битова ОС да се избере опция за 64 битова, но това лесно се разбира за една минута, след като се изтегли и пусне инструмента за инсталиране на Win 10. Имаше го някъде тук, в Калдата, но не можах да го намеря и да дам линк. При добро желание, лесно се намира в Google. Това е. Ако имаш нещо против, казвай. Аз се занимавам от 1 Август със скапания Windows, дето досега ми затри 4 легални игри - DIRT 2, Crysis1, Crysis Warhead и TDU 2. За всичко това съм давал пари. По тоя начин Маикрософт ме ограбиха, след като не позволяват да се оправят нещата с DRM. Затова смятам, че съм в правото си да ползвам  пиратски софтуер. Сори, ама ако досега бях защитник на легалния софтуер, вече не съм! Не стъм, защото мен ми ограбват легалния софтуер, за който съм давал пари. Колко точно е без значение, но съм ги давал и очаквам да ползвам тоя софтуер, в случая игри.  Затова само пиратски отсега нататък! С цалото си нахалство Майкрософт ни казват да си купим пак игрите. Айде бе, ебах ти педалите! Ебете си майката!

Нищо лично, но да Ви питам тогава, защо толкова настоятелно използвате Windows 10? Питам от чисто любопитство?

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но да Ви питам тогава, защо толкова настоятелно използвате Windows 10? Питам от чисто любопитство?

Защо ли? Защото искам да си играя игрите, затова!  не плащам хиляди левове за хардуер, за да си карам с XP,  нали? Освен товеа постепенно новите игри зарязват старите ОС, макар че в случая говорим за обратното - прекалената защитеност на Windows  ни прецака легалния софтуер. И това не са само игрите, а и всичкия софтуер, използващ DRM. Въпреки защитеността на тоя Win 10,  не ми попречи за има няма два дни да се напълня с гадинки, та два дена да чистя. Тогава какъв е смисъла да се забранява легалния ни софтуер, след като всеки хакер си влиза през главната врата, дори по-лесно отколкото при Win 7? Ами аз за толкова години с Win 7,  съм имал съвсем епизодични случаи на malware, PUP  и тем подобни неща. А тук...  Между другото, на 1 Август бях готов да платя 200-300 лева за Win 10. И причината са пак игрите или по-точно DX12. Win 8  и Win 8.1  даже не знам какво представляват, не съм гледал нито едно клипче, поне от любопитство, не съм се и интересувал колко струва и дали може да се изтегли нелегално. Просто не ми бе интересен, щото нямаше DX12. Погледнах само няколко теста още при излизането му, видях че игрите вървят много зле на него и го зачеркнах от съзнанието си. Сега ясно ли е защо съм с Win 10? Ами защото тъпаците от Майкрософт   не рачиха да пуснат DX12  за Win 7. Ей затова. Навремето така минах на Виста и Win 7,  заради DX10,11. Иначе и досега да съм си с XP. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Билдер, този език не е подходящ за децата които четат форума! Че и сам си си харесал псувните  :mad:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ае вие използвате ли си главите? ще използва легален ъпгрейд от х86 до х86 и после решил че му трябва х64 и дай и тя да е легална по неква си логика (крайно грешна)

imposibru

след ъпдейта и синхронизацията с мс акаунт, можете да преинсталирате с тази версия до която се е ъпдейтнал

И значи не можеш да ъпгрейднеш на х64 просто защото си бил на х86? За бога, вече губя нерви от скапания МС и това е толкова безсмислено което казваш според мене. Ако съм имал застарял компютър и съм ползвал х86 легален уиндоус но си ъпгрейдна компютъра изведнъж излиза че трябва да си закупя нов уиндоус за да използвам пълноценно компютъра си на х64. х86 и х64 са стандарт в пакета и потребителите трябва да имат избор, а не да ги ограничават в това коя битова система да използват и да нямат право на другата ако не заплатят. Ключът на уиндоус 7цата или 8цата да кажем е валиден и на х86 и на х64 така че и тука вярвам че е така. До гуша ми идва от 10ката но ако мога да я имам ще я имам и то легална. Сега и ако игрите не ми тръгнат ще стане много лошо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли? Защото искам да си играя игрите, затова!  не плащам хиляди левове за хардуер, за да си карам с XP,  нали? Освен товеа постепенно новите игри зарязват старите ОС, макар че в случая говорим за обратното - прекалената защитеност на Windows  ни прецака легалния софтуер. И това не са само игрите, а и всичкия софтуер, използващ DRM. Въпреки защитеността на тоя Win 10,  не ми попречи за има няма два дни да се напълня с гадинки, та два дена да чистя. Тогава какъв е смисъла да се забранява легалния ни софтуер, след като всеки хакер си влиза през главната врата, дори по-лесно отколкото при Win 7? Ами аз за толкова години с Win 7,  съм имал съвсем епизодични случаи на malware, PUP  и тем подобни неща. А тук...  Между другото, на 1 Август бях готов да платя 200-300 лева за Win 10. И причината са пак игрите или по-точно DX12. Win 8  и Win 8.1  даже не знам какво представляват, не съм гледал нито едно клипче, поне от любопитство, не съм се и интересувал колко струва и дали може да се изтегли нелегално. Просто не ми бе интересен, щото нямаше DX12. Погледнах само няколко теста още при излизането му, видях че игрите вървят много зле на него и го зачеркнах от съзнанието си. Сега ясно ли е защо съм с Win 10? Ами защото тъпаците от Майкрософт   не рачиха да пуснат DX12  за Win 7. Ей затова. Навремето така минах на Виста и Win 7,  заради DX10,11. Иначе и досега да съм си с XP. 

И колко игри  са с DX12 ако може да поясниш?

И значи не можеш да ъпгрейднеш на х64 просто защото си бил на х86? За бога, вече губя нерви от скапания МС и това е толкова безсмислено което казваш според мене. Ако съм имал застарял компютър и съм ползвал х86 легален уиндоус но си ъпгрейдна компютъра изведнъж излиза че трябва да си закупя нов уиндоус за да използвам пълноценно компютъра си на х64. х86 и х64 са стандарт в пакета и потребителите трябва да имат избор, а не да ги ограничават в това коя битова система да използват и да нямат право на другата ако не заплатят. Ключът на уиндоус 7цата или 8цата да кажем е валиден и на х86 и на х64 така че и тука вярвам че е така. До гуша ми идва от 10ката но ако мога да я имам ще я имам и то легална. Сега и ако игрите не ми тръгнат ще стане много лошо...

Не знам дали е можело да избираш,но ти веднъж вече си легализирал 32 битова система.При легализацията сървърите на MS освен сериен номер идентифицират и хардуер в комплект със серийния номер,така че да не можеш да сложиш това копие на друг комп.64 битовата, може да се каже,че е съвсем друга система и ти искаш с един ключ от седмицата да имаш 2 легални копия на 10ката :shock11: .Не знам на кого се сърдиш и какви са ти претенциите,но в случая са неоснователни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не знам дали е за тук темата, но ще пиша тук, а ако не е за тук преместете я моля. 

Ъпдейтнах Windows 7 до Windows 10 на лаптоп Lenovo G Series laptops G580 Laptop (Lenovo), но при стартиране ми даде че Douby Audio Version 2 драйвър не може да бъде стартиран. Търси в сайта на Леново, но без успешно. Някой имал ли е същият проблем или идея как да се справя с проблема?

Поздрави

Разреших проблема. Ако някой друг се сблъска с него ето линк към решението. Следвайте всички стъпки точно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко игри  са с DX12 ако може да поясниш?

Не знам дали е можело да избираш,но ти веднъж вече си легализирал 32 битова система.При легализацията сървърите на MS освен сериен номер идентифицират и хардуер в комплект със серийния номер,така че да не можеш да сложиш това копие на друг комп.64 битовата, може да се каже,че е съвсем друга система и ти искаш с един ключ от седмицата да имаш 2 легални копия на 10ката :shock11: .Не знам на кого се сърдиш и какви са ти претенциите,но в случая са неоснователни.

Напълно основателни са. Освен DX12, Win 10   има и други подобрения, свързане с разпределение натоварването между процесорните ядра. И понеже аз съм от ония, първите, дето първо пробват преди всички останали, съм и с Win 10. Понимаеш? Или викаш като овцете тук да чакам някой умен човечец в някоя Западна държавица да ми напише в някакво вървежно сайтче, че мога да позлвам DX12 и чак тогава да инсталирам Win 10? Айде стига! А това дето говориш, май си нямаш понятие за какво аз говоря. Както и да е.

И не, аз не искам да имам две легални копия, защото имам едно PC. Всъщност две са, но едното е с P4  и там се мъдри иконката на Win 10,  само че не мога да надградя, понеже не ми разрешава със скапания хардуер. Това, че аз сменям през месец или два някоя хардуерна част означава ли, че с всяка смяна трябва да давам и по 300 лева за нов Windows?  Я се замисли малко какви ги говориш.  Аз като отида да си купя кола от магазина и хгората ми кажат, че не трябва да бутам нищо, защото гаранцията ще е невалидна, трябва ли да карам с едни и същи гуми 5 години докато изтече гаранцията? Майкрософт точно това се опитват да направят - да ме накарат  да си купя по няколко пъти техен продукт. Това е противозаконно. Няма закон, няма съдилище, в което да мине подобно действие от страна на някаква компания. представи си, че някой автосервиз на главен път разсипва всеки ден гвоздеи, само и само да  има клиенти. Как е, ще има ли? Ами ще има. Ето това е Майкрософт - автосервиз по средата на нищото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти орева оталъка се едно някой ти е длъжен да се съобразява с твойте игри .  Ти вярно ли си дал толкова пари  само заради едни игри :) Хората с такива машини като твойта пари правят а ти  харчиш тока само  и се зомбираш  във някакви тестове и клокове :)  Да си някой на 15 години да те разбера ама не си .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно основателни са. Освен DX12, Win 10   има и други подобрения, свързане с разпределение натоварването между процесорните ядра. И понеже аз съм от ония, първите, дето първо пробват преди всички останали, съм и с Win 10. Понимаеш? Или викаш като овцете тук да чакам някой умен човечец в някоя Западна държавица да ми напише в някакво вървежно сайтче, че мога да позлвам DX12 и чак тогава да инсталирам Win 10? Айде стига! А това дето говориш, май си нямаш понятие за какво аз говоря. Както и да е.

И не, аз не искам да имам две легални копия, защото имам едно PC. Всъщност две са, но едното е с P4  и там се мъдри иконката на Win 10,  само че не мога да надградя, понеже не ми разрешава със скапания хардуер. Това, че аз сменям през месец или два някоя хардуерна част означава ли, че с всяка смяна трябва да давам и по 300 лева за нов Windows?  Я се замисли малко какви ги говориш.  Аз като отида да си купя кола от магазина и хгората ми кажат, че не трябва да бутам нищо, защото гаранцията ще е невалидна, трябва ли да карам с едни и същи гуми 5 години докато изтече гаранцията? Майкрософт точно това се опитват да направят - да ме накарат  да си купя по няколко пъти техен продукт. Това е противозаконно. Няма закон, няма съдилище, в което да мине подобно действие от страна на някаква компания. представи си, че някой автосервиз на главен път разсипва всеки ден гвоздеи, само и само да  има клиенти. Как е, ще има ли? Ами ще има. Ето това е Майкрософт - автосервиз по средата на нищото. 

Пич, това че говориш се едно си от гетото(в америка)  не значи,че ти се получават нещата........Първо не те питах дали win10 има DX12,а да ми кажеш колко игри използват DX12?Второ-караш ме да се замисля какви ги говоря....... :) Аз ти казвам как стоят нещата с win 10 и с това как става легализацията,ти ми разправяш за коли и сервизи.НЕ ОПРЕДЕЛЯМ АЗ ТЕЗИ правила, само ти ги свеждам за да ги асимилираш,панимаеш?Като те слушам,ако в понеделник заведеш дело срещу майкрософт,до петък съдът ще се е  пройзнесъл в твоя полза........а дано,ама.......... :)  ;)                                       http://www.howtogeek.com/226510/how-to-use-your-free-windows-10-license-after-changing-your-pc%E2%80%99s-hardware/

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои от колегите да е с впечатления от новия 10525? 

Windows 10 Insider Preview Build 10525

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да

но не си струва да ги пишем

за справка: последната страница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, при мен нямаше проблем с преминаването от х86 на х64. В началото, като резервирах, компютъра ми беше само с 2 GB рам и съответно 32 битова седмица. Изтегли се 32 битова десятка, както се очаква. Седмица по-късно ми пристигнаха двете платки рам, като станах общо с 4GB. Тогава изтеглих от Замунда първото официално ИСО на български, инсталирах го като ползвах ключа от 32 битовата и след това се логнах с акаунта и Windows се активира успешно. За съжаление това официално ИСО го няма, а страшно много ми трябва х86 версията за другия компютър. Моля, ако някой го пази да ми прати ЛС, че сега е пълно с някакви нови RTM, MSDN и т.н. но те не ми приемат легалния ключ. Мерси предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аналогията  ти с коли е абсурдна :)

Я си представи че си купиш чисто нова кола и на 2-рия месец решиш че двигателя ти е много слаб и решиш да си го смениш сам в  гаража !!! Добре смени си го но гаранцията отпада.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аналогията  ти с коли е абсурдна :)

Я си представи че си купиш чисто нова кола и на 2-рия месец решиш че двигателя ти е много слаб и решиш да си го смениш сам в  гаража !!! Добре смени си го но гаранцията отпада.

Изобщо не е абсурдна. Абсурдни са постовете на агнтчетата на Майкрософт тук. Шибаняци!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10-ката е подарък за легално закупилите предишна версия. На хардуера на който е бил закупен първоначално.

На  подаръци не се търсят недостатъци. 

Като искаш перфектно работеща ОС отиваш в магазина и си вземаш на флашка 64 бита   инсталираш на чисто на ssd.

И тогава и само тогава мръкаш колко е зле.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, при мен нямаше проблем с преминаването от х86 на х64. В началото, като резервирах, компютъра ми беше само с 2 GB рам и съответно 32 битова седмица. Изтегли се 32 битова десятка, както се очаква. Седмица по-късно ми пристигнаха двете платки рам, като станах общо с 4GB. Тогава изтеглих от Замунда първото официално ИСО на български, инсталирах го като ползвах ключа от 32 битовата и след това се логнах с акаунта и Windows се активира успешно. За съжаление това официално ИСО го няма, а страшно много ми трябва х86 версията за другия компютър. Моля, ако някой го пази да ми прати ЛС, че сега е пълно с някакви нови RTM, MSDN и т.н. но те не ми приемат легалния ключ. Мерси предварително! 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
FORD МанЯк имаш 8,8.1 и 7-ца преди тая 10-ка. Ползвай някоя от тях и се радвай на хардуера който имаш. Това дето го чакаш DX 12   е още бета версия и игри ще има след 2 години грамотно направени за него. Скоро мина  най голямото събитие за електронни игри на планетата Gamescom  на което  се представят заглавията за 2 години напред и никой не се е  претрепал да прави такива със DX12. Недей да очакваш че игри от 2008 ще вървят гладко и без проблеми защото не са писани  за новата версия. Кръпките и пачовете са ангажимент на тия дето пишат игрите а не на Майкрософт,че да псуваш като каруцар.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.