Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Колеги, 

Макар, че в предишната тема някъде беше разисквано, не мога да открия начин да активирам Aero Glass ефекта, но този по-прозрачния, като на седмицата. Единия от компютрите, на който сложих десятката е с CRT монитор и всичко е черно. Почти не си личи леката прозрачност, която се вижда на LCD-то. Та някой знае ли решение за този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма аеро след уин8. Благодари на surface таблета. Иначе можеш да сложиш AeroGlass [търси в редит] ефекта не е същия, но пак е по-красиво. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен, който инсталира Windows 10, въпреки че е наясно, че го СЛЕДЯТ, значи сляпо следва тенденцията... Аз не крия че съм пират откъм Windows license, но при положение че го предлагат безплатно, само и само да си легализирам системата, при цената да ме следят, не мерси..., какво остава пък доброволно да се разделя със определена сума за да закупя Windows 10.

Имам придобит легално Windows 8.1, чрез пропуска на MS при първоначалното му пускане...., само че ме скъса от сини екрани и сега си свиркам с 7-цата и Daz.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен, който инсталира Windows 10, въпреки че е наясно, че го СЛЕДЯТ, значи сляпо следва тенденцията... Аз не крия че съм пират откъм Windows license, но при положение че го предлагат безплатно, само и само да си легализирам системата, при цената да ме следят, не мерси..., какво остава пък доброволно да се разделя със определена сума за да закупя Windows 10.

Имам придобит легално Windows 8.1, чрез пропуска на MS при първоначалното му пускане...., само че ме скъса от сини екрани и сега си свиркам с 7-цата и Daz.

Защо си мислиш, че при по-предните версии не те следят? Това, че не е обявено, не означава че не го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото съм сигурен!
Незаконно е да не го описват в EULA.

Защо си мислиш, че при по-предните версии не те следят? Това, че не е обявено, не означава че не го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Товаренето на диска при рестарт или след хибернация на 100% идва от Maintenance service, при W7 има възможност за спиране от scheduler, но при десет вече тази възможност е отнета,

От къде ти хрумна на теб, че е отнета? Може ли да покажеш какво липсва, че да не мога аз да го спра от Scheduler на Windows 10? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говори с аргументи, защото не знам в случая кой е смешния....

@Viiipeer 
сигурен бил ха ха ха ха не ставай смешен....

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всичко добре мина като инсталирах Windows 10 много ме кефи, обаче имам проблем като цъкна на някоя икона с десен бутон на десктопа и не ще да излиза нищо и се рефрешфа отдолу интерфейса с иконките, защо така става много е дразнещо. А и също инсталнах Quake 3 arena и като я включа и екрана постоянно ми мига в играта и не мога да цъкам :(.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ти хрумна на теб, че е отнета? Може ли да покажеш какво липсва, че да не мога аз да го спра от Scheduler на Windows 10? :)

Дай снимка как си го спрял, празни приказки само.... и си рестартирай компа след като го спреш, веднага отвори Task-Manager и виж натоварването на диска, ако е на 100% нищо не си спрял :D

Ако се чудиш как става, пий една бира и ще получиш видение, млякото е вредно който пие бира не умира.

Здравейте всичко добре мина като инсталирах Windows 10 много ме кефи, обаче имам проблем като цъкна на някоя икона с десен бутон на десктопа и не ще да излиза нищо и се рефрешфа отдолу интерфейса с иконките, защо така става много е дразнещо. А и също инсталнах Quake 3 arena и като я включа и екрана постоянно ми мига в играта и не мога да цъкам :(.

От някой драйвър най вероятно на дисплея, след няколко дена пиши дали още си доволен и те кефи  W10.

W10 още е в бета тестване да не кажа и алфа, към края на годината 20 декември може да излезе първия w10 оригинал от майкрософт.

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и си рестартирай компа след като го спреш, веднага отвори Task-Manager и виж натоварването на диска

Това нещо се спира само докато е включен компютъра приятелю. Не е нужен никакъв рестарт! Така беше на Windows 8/8.1, така е и на Windows 10. Като минат 24 часа ще трябва да прилагаш наново промените.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо се спира само докато е включен компютъра приятелю. Не е нужен никакъв рестарт! Така беше на Windows 8/8.1, така е и на Windows 10. Като минат 24 часа ще трябва да прилагаш наново промените.

Хе аз по принцип го спирам като дръпна кабела от контакта :) я виж как

https://www.youtube.com/watch?v=7c9UVa4a77A

Нещо не си в час кви 24 часа кви 5 лева?

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7/8 ъпдейт шпионира като Windows 10, честито на ползващите!

http://www.techworm.net/2015/08/new-windows-788-1-updates-spy-on-you-just-like-windows-10.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е само един от ъпдейтите за 7 и 8 с такава функция(телеметрия). Но тъй или иначе, аз съм спрял наистина всичко(след като направих избрана от мен част от ъпдейтите включени в SP1) освен обновяването на дефинициите на дифендъра(с Windows 7 съм). Проблема с Windows 10 е, че става въпрос за нещо много повече от телеметрия. Праща се буквално всичко, до последния знак на това което има като информация на компютъра свързана с потребителя(или потребителите, ако на машината има повече от един акаунт или лична информация на повече от един човек)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм притеснен от това шпиониране. Това означава, че всички пароли и потребителски имена ще се знаят от майкрософт, включително и за банковите сметки на хората. Не се знае един ден, какво могат да направят с тази информация. Ще забраня всички ъпдейти на моят Windows 8.1 от тук насетне. Дано да помогне. Честито на всички привърженици на MS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йахаххайахайахаха тук наистина става по-забавно и с по-глупави участници даже и от замундите.......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм притеснен от това шпиониране. Това означава, че всички пароли и потребителски имена ще се знаят от майкрософт, включително и за банковите сметки на хората. Не се знае един ден, какво могат да направят с тази информация. Ще забраня всички ъпдейти на моят Windows 8.1 от тук насетне. Дано да помогне. Честито на всички привърженици на MS.

А хората, които си дават личните данни в социалните мрежи, снимки на роднините и децата си? С какво основание реват, че някой следи за паролите им :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Дали може locksreen-а с часовника да се използва като скрийнсейвър екран... Видях че може да се добявят програми които да се показват на този екран, но не можах да го пусна като скрийнсейвър без да трябва да се логвам след това. Ясно е че по името lockscreen се разбира за какво се ползва :) но би било хубаво ако може ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така.. да започна оттам. Тествам Windows 10 от самото й излизане, познавам я толкова добре, но днес ми изигра лошата шега. Реших да включа VGA кабела си, за да свържа лаптопа (Lenovo G560, отлично състояние, доста поддържан) към телевизора.. и хоп, картината е синя, но пак се вижда. До днес не ми се беше случвало. Проверих, драйверите са обновени, входа на телевизора е изправен /след проверка с друг лаптоп и с напълно различен кабел, който включих и към въпросния, но нямаше промяна/, но.. когато пуснах видео, то засичаше /при включен VGA/. Когато го дръпна не засича. Все си мисля, че е от така нареченият "адаптер" /Intel HD Graphics/, не знам какво му стана, просто.. Не мога да се оправя, някой АКО може да помогне, моля се да го направи колкото се може по-скоро, защото все си мисля, че това е само началото на нещо по-лошо. :D :D

*Отбелязвам, че това е проблем, появил се след ъпдейтването до 10. Preview-то ми беше на VHD и нямах проблеми.

Надявам се да не изтриете темата, мисля, че е в правилния раздел. 

Редактирано от Valeri Mazdrashki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе аз по принцип го спирам като дръпна кабела от контакта :) я виж как

https://www.youtube.com/watch?v=7c9UVa4a77A

Нещо не си в час кви 24 часа кви 5 лева?

Защо ми дишаш във врата, не мога да разбера! Това спиране съм го открил АЗ, а не ти. :) Спирам го с един клик чрез следния код:

schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Idle Maintenance" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Regular Maintenance" /DISABLE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ми дишаш във врата, не мога да разбера! Това спиране съм го открил АЗ, а не ти. :) Спирам го с един клик чрез следния код:

schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Idle Maintenance" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Regular Maintenance" /DISABLE

Руснаците казват, че това върши работа в WS2012 и то не съвсем тази която имаш предвид.

КАК ОТКЛЮЧИТЬ ПРИНУДИТЕЛЬНУЮ ПЕРЕЗАГРУЗКУ ПОСЛЕ ОБНОВЛЕНИЙ В БЛЯДСКОМ WINDOWS SERVER 2012 R2? (REBOOT AFTER UPDATES

Откъде си сигурен, че в (може би изключая Enterprise версията на 10-ката) нещо променяш в положителна за теб насока и че това работи завинаги с еднократен избор?

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   3 потребители

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избите езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
    • от Redstyler17
      Здравейте, проблема с инталацията на Windows 10 е следния, когато започне самата инсталация и се стигне до момента на Getting files ready for installation забива на различен процент всеки път, без значение къде - забивало е на 1%, както и на 95% и много други проценти. Лаптопа е чисто нов Аcer Aspire ES1-433-32G1 с процесор Intel Core i3-7100U 2.40 GHz 4GB RAM DDR4, 256GB Kingston SSD. Нещата, които пробвах са смяна на порта 2.0, 3.0 - същия ефект, различни USB памети - 3 на брой, различни дискови образи, включително и оригиналния от Windows, форматиране на буутващите флашки с Rufus 2.18 както и с Windows Media creating tool, пробвах да буутна и директно като закача образа на SSD-то - не се получи. Пуснах също така и MemTest86 - няма проблеми с паметта, а и SSD-то го чекнах с Hard Disk Sentinel и ми изписа, че е PERFECT - 100%. Пробвах и буут под UEFI и под Legacy - без успех, та въпроса ми е понеже май се поизчерпах от идеи, ако Вие имате някакви може да ми споделите да опитам, също така ако имате нужда от допълнителна информация. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.