Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Колеги, 

Макар, че в предишната тема някъде беше разисквано, не мога да открия начин да активирам Aero Glass ефекта, но този по-прозрачния, като на седмицата. Единия от компютрите, на който сложих десятката е с CRT монитор и всичко е черно. Почти не си личи леката прозрачност, която се вижда на LCD-то. Та някой знае ли решение за този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма аеро след уин8. Благодари на surface таблета. Иначе можеш да сложиш AeroGlass [търси в редит] ефекта не е същия, но пак е по-красиво. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично за мен, който инсталира Windows 10, въпреки че е наясно, че го СЛЕДЯТ, значи сляпо следва тенденцията... Аз не крия че съм пират откъм Windows license, но при положение че го предлагат безплатно, само и само да си легализирам системата, при цената да ме следят, не мерси..., какво остава пък доброволно да се разделя със определена сума за да закупя Windows 10.

Имам придобит легално Windows 8.1, чрез пропуска на MS при първоначалното му пускане...., само че ме скъса от сини екрани и сега си свиркам с 7-цата и Daz.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично за мен, който инсталира Windows 10, въпреки че е наясно, че го СЛЕДЯТ, значи сляпо следва тенденцията... Аз не крия че съм пират откъм Windows license, но при положение че го предлагат безплатно, само и само да си легализирам системата, при цената да ме следят, не мерси..., какво остава пък доброволно да се разделя със определена сума за да закупя Windows 10.

Имам придобит легално Windows 8.1, чрез пропуска на MS при първоначалното му пускане...., само че ме скъса от сини екрани и сега си свиркам с 7-цата и Daz.

Защо си мислиш, че при по-предните версии не те следят? Това, че не е обявено, не означава че не го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защото съм сигурен!
    Незаконно е да не го описват в EULA.

Защо си мислиш, че при по-предните версии не те следят? Това, че не е обявено, не означава че не го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Товаренето на диска при рестарт или след хибернация на 100% идва от Maintenance service, при W7 има възможност за спиране от scheduler, но при десет вече тази възможност е отнета,

От къде ти хрумна на теб, че е отнета? Може ли да покажеш какво липсва, че да не мога аз да го спра от Scheduler на Windows 10? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Говори с аргументи, защото не знам в случая кой е смешния....

@Viiipeer 
    сигурен бил ха ха ха ха не ставай смешен....

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте всичко добре мина като инсталирах Windows 10 много ме кефи, обаче имам проблем като цъкна на някоя икона с десен бутон на десктопа и не ще да излиза нищо и се рефрешфа отдолу интерфейса с иконките, защо така става много е дразнещо. А и също инсталнах Quake 3 arena и като я включа и екрана постоянно ми мига в играта и не мога да цъкам :(.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От къде ти хрумна на теб, че е отнета? Може ли да покажеш какво липсва, че да не мога аз да го спра от Scheduler на Windows 10? :)

Дай снимка как си го спрял, празни приказки само.... и си рестартирай компа след като го спреш, веднага отвори Task-Manager и виж натоварването на диска, ако е на 100% нищо не си спрял :D

Ако се чудиш как става, пий една бира и ще получиш видение, млякото е вредно който пие бира не умира.

Здравейте всичко добре мина като инсталирах Windows 10 много ме кефи, обаче имам проблем като цъкна на някоя икона с десен бутон на десктопа и не ще да излиза нищо и се рефрешфа отдолу интерфейса с иконките, защо така става много е дразнещо. А и също инсталнах Quake 3 arena и като я включа и екрана постоянно ми мига в играта и не мога да цъкам :(.

От някой драйвър най вероятно на дисплея, след няколко дена пиши дали още си доволен и те кефи  W10.

W10 още е в бета тестване да не кажа и алфа, към края на годината 20 декември може да излезе първия w10 оригинал от майкрософт.

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и си рестартирай компа след като го спреш, веднага отвори Task-Manager и виж натоварването на диска

Това нещо се спира само докато е включен компютъра приятелю. Не е нужен никакъв рестарт! Така беше на Windows 8/8.1, така е и на Windows 10. Като минат 24 часа ще трябва да прилагаш наново промените.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това нещо се спира само докато е включен компютъра приятелю. Не е нужен никакъв рестарт! Така беше на Windows 8/8.1, така е и на Windows 10. Като минат 24 часа ще трябва да прилагаш наново промените.

Хе аз по принцип го спирам като дръпна кабела от контакта :) я виж как

https://www.youtube.com/watch?v=7c9UVa4a77A

Нещо не си в час кви 24 часа кви 5 лева?

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 7/8 ъпдейт шпионира като Windows 10, честито на ползващите!

http://www.techworm.net/2015/08/new-windows-788-1-updates-spy-on-you-just-like-windows-10.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То не е само един от ъпдейтите за 7 и 8 с такава функция(телеметрия). Но тъй или иначе, аз съм спрял наистина всичко(след като направих избрана от мен част от ъпдейтите включени в SP1) освен обновяването на дефинициите на дифендъра(с Windows 7 съм). Проблема с Windows 10 е, че става въпрос за нещо много повече от телеметрия. Праща се буквално всичко, до последния знак на това което има като информация на компютъра свързана с потребителя(или потребителите, ако на машината има повече от един акаунт или лична информация на повече от един човек)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично съм притеснен от това шпиониране. Това означава, че всички пароли и потребителски имена ще се знаят от майкрософт, включително и за банковите сметки на хората. Не се знае един ден, какво могат да направят с тази информация. Ще забраня всички ъпдейти на моят Windows 8.1 от тук насетне. Дано да помогне. Честито на всички привърженици на MS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Йахаххайахайахаха тук наистина става по-забавно и с по-глупави участници даже и от замундите.......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично съм притеснен от това шпиониране. Това означава, че всички пароли и потребителски имена ще се знаят от майкрософт, включително и за банковите сметки на хората. Не се знае един ден, какво могат да направят с тази информация. Ще забраня всички ъпдейти на моят Windows 8.1 от тук насетне. Дано да помогне. Честито на всички привърженици на MS.

А хората, които си дават личните данни в социалните мрежи, снимки на роднините и децата си? С какво основание реват, че някой следи за паролите им :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Дали може locksreen-а с часовника да се използва като скрийнсейвър екран... Видях че може да се добявят програми които да се показват на този екран, но не можах да го пусна като скрийнсейвър без да трябва да се логвам след това. Ясно е че по името lockscreen се разбира за какво се ползва :) но би било хубаво ако може ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И така.. да започна оттам. Тествам Windows 10 от самото й излизане, познавам я толкова добре, но днес ми изигра лошата шега. Реших да включа VGA кабела си, за да свържа лаптопа (Lenovo G560, отлично състояние, доста поддържан) към телевизора.. и хоп, картината е синя, но пак се вижда. До днес не ми се беше случвало. Проверих, драйверите са обновени, входа на телевизора е изправен /след проверка с друг лаптоп и с напълно различен кабел, който включих и към въпросния, но нямаше промяна/, но.. когато пуснах видео, то засичаше /при включен VGA/. Когато го дръпна не засича. Все си мисля, че е от така нареченият "адаптер" /Intel HD Graphics/, не знам какво му стана, просто.. Не мога да се оправя, някой АКО може да помогне, моля се да го направи колкото се може по-скоро, защото все си мисля, че това е само началото на нещо по-лошо. :D :D

*Отбелязвам, че това е проблем, появил се след ъпдейтването до 10. Preview-то ми беше на VHD и нямах проблеми.

Надявам се да не изтриете темата, мисля, че е в правилния раздел. 

Редактирано от Valeri Mazdrashki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хе аз по принцип го спирам като дръпна кабела от контакта :) я виж как

https://www.youtube.com/watch?v=7c9UVa4a77A

Нещо не си в час кви 24 часа кви 5 лева?

Защо ми дишаш във врата, не мога да разбера! Това спиране съм го открил АЗ, а не ти. :) Спирам го с един клик чрез следния код:

schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Idle Maintenance" /DISABLE
    schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Regular Maintenance" /DISABLE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо ми дишаш във врата, не мога да разбера! Това спиране съм го открил АЗ, а не ти. :) Спирам го с един клик чрез следния код:

schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Idle Maintenance" /DISABLE
    schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Regular Maintenance" /DISABLE

Руснаците казват, че това върши работа в WS2012 и то не съвсем тази която имаш предвид.

КАК ОТКЛЮЧИТЬ ПРИНУДИТЕЛЬНУЮ ПЕРЕЗАГРУЗКУ ПОСЛЕ ОБНОВЛЕНИЙ В БЛЯДСКОМ WINDOWS SERVER 2012 R2? (REBOOT AFTER UPDATES

Откъде си сигурен, че в (може би изключая Enterprise версията на 10-ката) нещо променяш в положителна за теб насока и че това работи завинаги с еднократен избор?

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ExaFlop
        Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
        sfc /scannow
        powershell
        и се натиска Enter
        Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
        Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
        и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
        1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
        a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
        Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
        %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
        (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
        Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
      • от Tosashi8
        Здравейте . Преди около 8 часа излезе някакъв нов ъпдейт на лаптопа ми и беше доста голям тъй като беше заел доста място в C: и оставаха едва няколко GB свободни . Посочих рестарт и ъпдейт , всичко вървеше както трябва от начало , зареди на 100% и тръгна да се рестартира , появи се черен екран и по средата белите точици които се въртят в кръг и показват , че уж зарежда ... и така вече повече от 7 часа стои на тях . Пробвах  преди малко ctrl +alt +del и да го изключа от пауър бутона , не става .  
        Някой ако помогне ще съм много благодарен , поздрави .
      • от Roki_03
        Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!
        Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.
        Благодаря предварително!
      • от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
      • от Rewivo
        От близо две години си ползвам Windows 10 Pro 32 битовата версия. Чак сега случайно разбрах, че процесорът ми е 64 битов и може 
        да мина на 64 бита ОС. Доста се смях, защото си мислех, че разбирам от компютри, а то .......Станалото станало.....продължаваме напред, 
        както се казва. В живота се случват какви ли не изненади и вероятно затова е толкова забавен и интересен. 
         Има хора се женят и чак след 20 години разбират, че живеят не с "ангелче", а с "чудовище". 

Но на въпроса - има ли лесен начин да премина директно на 64 битова версия на Windows 10 Pro, чрез ъпгрейд или е нужна пълна 
        преинсталация? 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.