Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Не успях да сваля тази програма  https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=103727 от Уин 10 ,защото ми показваше някаква забрана 403 .Странното е ,че успях да я сваля от  Arch Linux ,който е на другия дял на хард диска .Както и да е .Странното е,че не мога да я стартирам .

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А активирана ли е опцията, да прави точки за възстановяване? Ако имаш такива, може да върнеш предно състояние на Уиндоус /възможно най-назад като време/, и тогава да забраниш ъпдейтите.

Да,прави точки за възстановяване,но,не мога да върна компютъра най-назад във времето някъде в началото на юли,когато започна това.Опцията е активна,седи си бялата иконка,има я и папката GWX.Имам папка RegBackup от 12 май 2015,но не знам как да направя възстановката на системата до тази дата,има и още папки с различни дати,някои са юли,други от този месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,прави точки за възстановяване,но,не мога да върна компютъра най-назад във времето някъде в началото на юли,когато започна това.Опцията е активна,седи си бялата иконка,има я и папката GWX.Имам папка RegBackup от 12 май 2015,но не знам как да направя възстановката на системата до тази дата,има и още папки с различни дати,някои са юли,други от този месец.

Не ти позволява, или не успяваш да започнеш процедурата? Виж тези инструкции

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прейнсталирвай Windows имаш липсващи фаилове и Windows не може да ги открие :)

Трябва да почнат да ти трият коментарите тук, щото са пълни глупости. 

Same error ...  missing Sysmenu.dll  displayed 3 times

I found 3 files "SMupdate1.job, SMupdate2.job and SMupdate3.job"   in the C:\Windows\Tasks folder.

Deleted ...  error gone. 

System had Virus & Spyware ...  cleaned with Malwarebytes,

Източник:  social.technet.microsoft.com

Коментара на ExaFlop  е много точен.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не успях да сваля тази програма  https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=103727 от Уин 10 ,защото ми показваше някаква забрана 403 .Странното е ,че успях да я сваля от  Arch Linux ,който е на другия дял на хард диска .Както и да е .Странното е,че не мога да я стартирам .

Току що я свалих и я пуснах без никакви проблеми. Пробвай да я изтеглиш от официалния сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти позволява, или не успяваш да започнеш процедурата? Виж тези инструкции

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Благодаря за съветите!Всичко ми позволява,но,пак се явява онзи грешен код 80073712.Спрял съм ъпдейтите след като върнах системата в по предно състояние.Ползвал съм всякакви начини за оправяне на проблема,включително и от сайта на Майкрософт.Дори някъде бях прочел,че това е нарочно,за да не се ъпдейтва постоянно,а само да се надстройва,като това става от тях,без намеса на потребителя(поне нещо от този вид).Това последното изречение не твърдя,че е точно така,поне като твърдение е близо до него.Процеса за надграждане е започнал отдавна и засега ще оставя нещата така,защото се опасявам да не оплескам нещата.Видях,че има опция за отказ от надграждане,но,не знам дали трябва да спра сега,като процеса е започнал.

Редактирано от karto65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, винаги може да направиш инсталация отново на Уиндоуса. И да забраниш последващите ъпдейти. Но предполагам, че по един или друг начин, от Майкрософт ще натиснат да се ползва само новата версия. Едва ли ще повторят грешката с XP, дето 12 години се ползваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, винаги може да направиш инсталация отново на Уиндоуса. И да забраниш последващите ъпдейти. Но предполагам, че по един или друг начин, от Майкрософт ще натиснат да се ползва само новата версия. Едва ли ще повторят грешката с XP, дето 12 години се ползваше.

Благодаря Ви отново за съвета!Вероятно нещата отиват в тая насока,не мога да се отърва от инсталацията на новата ОС.Надявам се,че при инсталирането й,ще имам време до един месец да се откажа от нея и да върна нещата към 7-цата,поне така твърдят официално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ги спирате тези ъпдейти? Нали за това е ъпдейт. Да осъвременява системата и закърпва дупките. Е сега, че от време на време бъгват системата, тва е заради спящите разработчици на майкрософт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официалният релийз 10159 ли е?

Някой дали може да даде директен линк за сваляне на десятката от сайта на майкрософт, понеже съм с 7 Ентърпрайз в момента и за мен ъпргрейда е неактивен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви отново за съвета!Вероятно нещата отиват в тая насока,не мога да се отърва от инсталацията на новата ОС.Надявам се,че при инсталирането й,ще имам време до един месец да се откажа от нея и да върна нещата към 7-цата,поне така твърдят официално.

Ем тук е форум и интернет пространство. Не е необходимо, да си говорим на вие. :)  Може да се върне, старата версия, след ъпдейт до 10-та. Но после пак се почва, с предложенията за ъпгрейд.

Някой дали може да даде директен линк за сваляне на десятката от сайта на майкрософт, понеже съм с 7 Ентърпрайз в момента и за мен ъпргрейда е неактивен.

При мен няма ъпдейт. Да не е само за инсайдърите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднах на интересен материал при който при Windows 10, заради Core parking се използва само част от капацитета на процесора (дори само едно ядро/нишка независимо от колко ядрен е процесора) при рендиране в продуктите на Adobe.

Решението се споменава в този пост чрез модификация на регистрите.

Успех! ;)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет ! Преди 2 дена ъпгрейднах до Windows 10. Всичко вървеше добре, докато не се опитах да отворя .avc файл, с VLC плейъра. С 7-цата ставаше,но сега не знам защо не става. Някакви идеи ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами обнови VLC до последна версия. Може да опиташ и с K-Lite. Безплатен е и мога с чиста съвест да кажа, че всичко работи с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официалният релийз е 10240, а в момента последния инсайдер е 10525, който е за сега само във бързия ринг.

Привет ! Преди 2 дена ъпгрейднах до Windows 10. Всичко вървеше добре, докато не се опитах да отворя .avc файл, с VLC плейъра. С 7-цата ставаше,но сега не знам защо не става. Някакви идеи ? 

Задай асоциациите наново.

P.P Windows 10 Media Creation Tool , за сваляне на 10.

Редактирано от Stilian Hadzhiev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марабара, банда!   :wink12:

Аз като стар десяткаджия да ви светна за последните си подвизи. 

Мина почти месец откакто съм на 10 Про и реших да се върна пак на 8.1 за малко.

Да направя сравнение между двете системи, а и да хвана портала преди да се е затворил -

знаете, че мине ли точно месец и връщане назад няма.  :no-no:

Какви са изводите?

1.На 10 си направих копие на системата (систем имидж ). На 8.1 не работи и връщайки се отново на 

10 пак не работи. Верно, че помни някои настройки и дори ти казва - "Ооо, здрасти отново!", обаче си е

най-добре да се мине през сетингите едно по едно пак.

2.8.1 ми се видя като спряла каруца пред 10 (червено ферари).  Никога повече 8.1! :shock11: 

3.Този път инсталирането на 10 ми се видя по-бавничко (това ми е 3-ти път за късмет)  :D .

Вероятно защото се понатрупаха доста ъпдейти последния месец. :huh: 

Това е в общи линии. Успешна есен ви желая и по-топла зима! :whist:  :tongue2:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Вероятно защото се понатрупаха доста ъпдейти последния месец. ""

Я да видим какво се пише из пространството за тези прословути  ъпдейти? Май не на всекиму се харесват, но няма къде да "отиде"

https://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A1%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA-%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%8A%D0%BF%D0%B4-103781.html

Материалът е взаимстван от нашият форум!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Стенли!

Какво ви е мнението за майкрософтската антивирусна?

Да заложа ли на  тяхната стена и антивирусна + ограничен акаун?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft разкрива информацията, че игри със защитите SafeDisc и SecuROM няма да могат да работят под новата версия на операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоус не ми разрешава деактивацията на КВ 3035583.

Пробвай следното:

Start->Al Programs->Accessories->разгърни и щракнио с десен бутон по Command Prompt. Избери Run as administrator. В новия прозорец напиши или постави:

wusa.exe /uninstall /kb:3035583

и натисни Enter. Рестартирай

След рестарта отвори regedit и навигирай до:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx

СъздаЙ нов REG_DWORD запис DisableGwx и му задай стойност 1

Ако няма резултат след (wusa.exe /uninstall /kb:3035583), навигирай до C:\windows\system32\gwx задай права върху папката gwx за твоя профил в Windows с включени файлове и подпапки. ПотвърдиИзтрий папката

Прремахни GWX от планираните задачи:

http://www.dedoimedo.com/computers/windows-7-to-10-gwx-how-to-remove.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След ъпдейт до уиндоус 10 , шрифта в програмите се промени (не е четлив на 8 инчов таблет)
При уиндоус 8.1 няма такъв проблем.

Как мога да променя типа на шрифта на програмите в уиндоус 10.

windows 8.1.bmp

windows 8.1 (2).bmp

windows 10.bmp

windows 10 (2).bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, малко да уточним: Мобилната версия на Windows 10(за смартфони, таблети и други малки тъч устройства) още не е излязла, а тази за настолни и преносими компютри(лаптопи) е на линия, но още има доста трески за дялане.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой дали реши да изтрие папката Windows.old?  :(

Да, знам за unlocker и го ползвам, но си е голяма играчка и до Коледа ще има да си 

делкам файлчета.  ;)  :P  :eek:

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е дискутирано доста пъти. Не ти трябва Unlocker...Disk Cleanup ще я почисти за теб с правилните отметки, но после ще загубиш шанса за да възстановиш всякакви промени които си правил преди ъпгрейда.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.