Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Днес инсталирах Windows 10 без проблеми и мислех, че всичко е наред, докато не започнах да отварям някои от програмите.

Част от тях нямат проблем, но някои (вкл. Skype) изглеждат ужасно. Все едно са сканирани с много ниска разделителна способност.

Много е дразнещо, при положение, че на Windows 7 бяха перфектни.

Вече се чудя какви са предимствата на 10-ката...

Но предполагам, че нещо не съм настроил както трябва. Ако някой знае - моля да подскаже. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е този ""ефект" да е от драйвъра за видеокартата. Или по-точбно липсата на такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помислих за драйвера. Има такъв.

Може ли един и същ драйвер за едни програми да е лош, за други - перфектен?

За съжаление нямам опит в администрирането на 10-ката и затова задавам вероятно дразнещи въпроси, за което се извинявам, но ми се иска да реша проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

когато се опитам да отворя снимка ми изкарва следната грешка.

post-62893-0-32625100-1440788449_thumb.p

С Windows 10 съм след ъпдейт от легална 7ца.

От google намерих два сървиса, които трябва да се пипат. При мен са както съветват по разни чужди форуми. Единия на Auto другия на Manual. Но снимките не се отварят.

post-62893-0-23649800-1440788455_thumb.p

Някой ако знае решение, моля нека сподели  :)
Поздрави

Редактирано от Sceep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е дискутирано доста пъти. Не ти трябва Unlocker...Disk Cleanup ще я почисти за теб с правилните отметки, но после ще загубиш шанса за да възстановиш всякакви промени които си правил преди ъпгрейда.

Пропуснал съм дискусията. Обаче ти благодаря много за полезното мнение.  :wink12:

Много елегантно се получи и я треснах старата версия. Не обичам да се връщам назад.  :tongue2:

Сега обаче възникна друг досаден проблем.  :no-no:  :no-no:

Unlocker уж е портабъл и не е инсталиран, а ми се лепна в падащите менюта, когато работя с 

папки и файлове. Има го и в стартъп менюто, макар и дизейбъл. Изтрих му повечето файлове, но останаха два.

Той вече не функционира и искам да се отърва от него! Идеи?  :shock11:  :shock11:

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все едно са сканирани с много ниска разделителна способност.

Забелязах, че на уин 10 автоматично се пуска на някои десктоп приложения dpi scaling(на уин 8.1 не съм забелязал подобно нещо) - уголемяване

на програмата, обаче повечето не го поддържат native и се получава ефекта на уголемена картинка - загуба на качество.

Пробвайте с дясно на шорткъта - properties - compatibility - Disable display scaling on hgh DPI settings.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8.1 пусна scaling при мен автоматично. Още при първото влизане след създаване на акаунта бях на 125%. Но го спрях, размазваше ми текста на места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Unlocker уж е портабъл и не е инсталиран, а ми се лепна в падащите менюта, когато работя с 

папки и файлове. Има го и в стартъп менюто, макар и дизейбъл. Изтрих му повечето файлове, но останаха два.

Той вече не функционира и искам да се отърва от него! Идеи?  :shock11:  :shock11:

С Autoruns и/или ShellExView трябва да можеш да му почистиш контекстните менюта.

Кои два файла са останали и къде?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да е всичко на ред най-добре Windows-а да се инсталира на чисто.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Autoruns и/или ShellExView трябва да можеш да му почистиш контекстните менюта.

Кои два файла са останали и къде?

Справих се с файловете и контекстните менюта. 

С неговите камъни по неговата глава - инсталирах нов Unlocker  и с негова помощ го

самоизтрих. Страшно хитро. :D 

Единствена следа остава тук :

8327183h.jpg

И не пречи, но ако някой знае да даде идея как се чисти и това местенце?   :wink12: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да настроя 10-ката да ми изключва usb-тата като гася компа? На стария комп си ги гаси, но на новия неще. Новия е с дъно Асус P8B75-M LE и процесор 2030 на интел (ако е от значение) и вградено видео. До като беше 7-цата си ги изключваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Единствена следа остава тук :

Прочети ми пак коментара...Autoruns ще свърши работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети ми пак коментара...Autoruns ще свърши работата.

172bafa5f925.png

РАЗКОШНО!!!

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз. Инсталирах 10-ката, като безплатно надграждане на лаптоп Asus X55A. Всичко добре, но тъчпада не работи адекватно. Курсорът се мести, но само това. Другите жестове ги няма. Може би трябва драйвър. Не съм търсил. Използвах мишка. Не бях впечатлен с нищо, кой знае колко различно. Поиграх си един ден и отново съм с добрата "стара" седмица

Относно тъчпада,и аз имах този проблем.Реших го като затрих новия драйвер и си сложих пак стария,използвам синаптик.но последния упдейт ми разказа играта.След като върнах стария се оправи,но не знам до кога.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

А на чисто ли инсталира синаптикс драйвъра?

Още един играч на сцената за почистване на следенето: Spybot Anti-Beacon

Spybot-Anti-Beacon.jpg

Линк за изтегляне

Не може да се избира какво да се премахва, но може да се възстановяват направените промени.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели. От скоро съм с Уин. 10 и още не съм го разучил много много. Реших да ви попитам дали знаете как да си направя субтитрите на кирилица ? Отварям ги с ноутпад и чрез фонт сменям на кирилик, но нищо не става... Знаете ли решение на този проблем ?
Благодаря предварително​. :)

Редактирано от Orlinzer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели. От скоро съм с Уин. 10 и още не съм го разучил много много. Реших да ви попитам дали знаете как да си направя субтитрите на кирилица ? Отварям ги с ноутпад и чрез фонт сменям на кирилик, но нищо не става... Знаете ли решение на този проблем ?

Благодаря предварително​. :)

Така нищо не променяш.

File -> Save As -> Сменяш енкодинга на UTF-8.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така нищо не променяш.

File -> Save As -> Сменяш енкодинга на UTF-8.

А знаеш ли как може да ги направя на кирилица, но да са във формат Unicode ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същия начин.

Така нищо не променяш.

File -> Save As -> Сменяш енкодинга на UTF-8 Unicode.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става... не се променя езика, нито на утф нито на юникод.

post-253739-0-40378000-1440957026_thumb.

Редактирано от Orlinzer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става... не се променя езика, нито на утф нито на юникод.

Я дай линк към файла (оригиналните субтитри), защото веднъж стане ли на каракацили, връщане назад няма.

Също така провери дали в Control Panel -> Clock, Language and Region -> Region -> Administrative на полето Language for Non-Unicode Programs е зададено Bulgarian.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В GOM Player: Preferences -> Subtitle -> Others -> Code Page -> Cyrilic . Мисля, че този плейър ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.