Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Ами щракни бутона Change system locale и избери Bulgaria. И потвърди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да настроя 10-ката да ми изключва usb-тата като гася компа? На стария комп си ги гаси, но на новия неще. Новия е с дъно Асус P8B75-M LE и процесор 2030 на интел (ако е от значение) и вградено видео. До като беше 7-цата си ги изключваше.

Сигурен ли си, че използваш ShutDown, а не Hibernate или Sleep? Виж в Power Options какво е зададено като настройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
image34.png Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, замислих се и аз за тази настройка, но като цяло е добре да се провери и Power схемата да не би да ползва hybrid boot, hibernate или sleep.

А иначе настройката не е много препоръчителна ако се използва за външен диск закачен за порта, защото имат поведението да се самоизключват и да се реконектват, а заспиването на порта само ще влоши нещата, но не пречи да се опита разбира се. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светещи флашки на изключен компютър ми се появяваха единствено като рестартирам от Deep Freeze - вместо да го оставя да се включи, аз го загасвам от копчето в момента, в който се очаква появата на биос. :)

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че използваш ShutDown, а не Hibernate или Sleep? Виж в Power Options какво е зададено като настройка.

Ами мисля, че е същото за ShutDown: Старт меню - захранване - изключване.

image34.png

А от къде я извади тая настройка пир 10-ката, че нещо не я намирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм се прежалил за 15-20МБ за Zentimo. Чудесна работа върши. Спира, пуска USB, 1394, FireWire устройства, без физическото им вадене. При заключено от някой процес устройство те уведомява кой е процесът. Може да форсира спиране....

bakottv, тази настройка е в devmgmt.msc под USB Root Hub

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих я и е точно както на снимката. Защо обаче не ги гаси не знам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е доста често срещан проблем. 
Мога да предложа да провериш този ключ:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\HubG
Ако го няма HubG щракни в дясното поле с десен бутон и избери New->Key и създай HubG
Ако го има, влез в този ключ и щракни с десен бутон в дясното поле. Избери New->REG_DWORD. Именувай го DisableOnSoftRemove. Щракни двукратно на него, натисни 1 и ОК. Рестартирай.

Или ползвай на готово - копирай долуцитирания текст в notepad. След това щшракни на File->Save as-> От падащото меню File type избери all file types. В ляво щракни на иконка Desktop. Сега щракни в полето за име на файл и напиши HubG.reg

Намери файла HubG.reg на работния плот и щракни двуклратно на файла. Потвърди двата прозореца и рестартирай компютъра.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\HubG]
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които тепърва ще надграждат до Windows 10 и се чудят дали системата им е съвместима, ето един команден ред за извършване на проверка с помощта на setup инсталатора му.
Start->All Programs->Accessories->щракнете с десен бутон на Command prompt и изберете Run as admiunistrator.
Напишете N: и натиснете Enter (N е буквата на устройството, където е DVD/USB/монтираният iso файл).
Копирайте и поставете в черния прозорец следния ред:
Setup /Auto Upgrade /DynamicUpdate Disable /Compat Scanonly /NoReboot
и натиснете Enter. В резултат от сканирането ще получите някои от следните кодове

• No issues found:  0xC1900210 Не са открити проблеми)
  • Compatibility issues found (hard block):  0xC1900208 Открит е проблем със съвместимостта
  • Migration choice (auto upgrade) not available (probably the wrong SKU or architecture)· 0xC1900204 Не е възможно мигриране
  • Does not meet system requirements for Windows 10: 0xC1900200 Не покрива изискванията за системата
  • Insufficient free disk space: 0xC190020E недостатъчно дисково пространство.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте има ли начин да забраня да ми преинсталира видео драйвера щото аз слагам един където работи и след определено време ми слага друг които като пусна някои филм или клип ми го дава в зелено.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да идва през Windows Update? Пробвай да го скриеш. Аз на 8.1 скрих един такъв, защото все ми пробутва по-старата версия, че даже не е и за моята карта...за Quadro е (пак работеше де), но все пак вече излезна 355.60, която е по-нова версия от тази 353.82

cc1X0Y8.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ivan1975, забрани от Devices and Printers да търси автоматично драйвъри, като щракнеш по иконката на компютъра там и щракнеш на Devices Installation Settings->избери втората опция, започваща с No... и Never...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win 10 не ми открива флашката USB 2? Трябва ли да сложа някъде отметка или как ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На никой порт ли не се открива? Реинсталирайте USB Host controllers в диспечера на устройства..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На никой порт ли не се открива? Реинсталирайте USB Host controllers в диспечера на устройства..

Открива я, но не на лаптопа, а на докинг станцията.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е доста често срещан проблем. 

Мога да предложа да провериш този ключ:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\HubG

Ако го няма HubG щракни в дясното поле с десен бутон и избери New->Key и създай HubG

Ако го има, влез в този ключ и щракни с десен бутон в дясното поле. Избери New->REG_DWORD. Именувай го DisableOnSoftRemove. Щракни двукратно на него, натисни 1 и ОК. Рестартирай.

Като избера New->REG_DWORD ми го дава за 32 битова система, а моята е 64 битова, където ми изписва, че трябва да е New->REG_QWORD

Edit: Така ли трябва да изглежда?

988f5d597908755b.jpg

Редактирано от bakottv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много скапан windows.. Бях на 7-ца, след това на 10-ка и после downgrade-нах до 8 и съм изключително доволен. Не знам какви са тия' слухове, че не била хубава ОС. Всичко ми върви изключително гладко, и за разлика от windows 10 мога да си променям цвета на лентата с задачите. А и освен това не ме следят к'во правя.. Тъпо е - примерно с извинение когат' гледам п***о щ' ме следят кое точно гледам ? Като цяло много говорене за нищо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като избера New->REG_DWORD ми го дава за 32 битова система, а моята е 64 битова, където ми изписва, че трябва да е New->REG_QWORD

Edit: Така ли трябва да изглежда?

988f5d597908755b.jpg

Не създавай QDWORD а DWORD!

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2401954

Открива я, но не на лаптопа, а на докинг станцията.....

А при откачен от дока лаптоп познава ли се на USB портовете на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос.

Някой получавал ли грешка че Контрол панел и Старт менюто не могат да се заредят и да изисква излизане за да се оправи.То и с излизане не се оправя,а само с рестарт.Случи ми се вече на три пъти за последните две седмици.Компютъра е dell optiplex 745.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет отново :)
Някой по моя проблем да има решение?

https://www.kaldata.com/forums/topic/244911-windows-10-впечатления-и-проблеми-2/?p=3190317

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не създавай QDWORD а DWORD!https://support.microsoft.com/en-us/kb/2401954А при откачен от дока лаптоп познава ли се на USB портовете на лаптопа?

Не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет отново :)

Някой по моя проблем да има решение?

https://www.kaldata.com/forums/topic/244911-windows-10-впечатления-и-проблеми-2/?p=3190317

Само тази тема намерих за 10

http://superuser.com/questions/963719/windows-10-the-remote-procedure-call-failed-error-when-opening-image-with-phot

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.