Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

ivan1975, забрани от Devices and Printers да търси автоматично драйвъри, като щракнеш по иконката на компютъра там и щракнеш на Devices Installation Settings->избери втората опция, започваща с No... и Never...

Благодаря оправи се.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин да няма начин! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от скоро сложих windows 10 и се появи един проблем при игрите тоест не ми работи v-sync когато са на цял екран а на window mode на някой работи.Проблемните игри са FIFA 15,The Crew, CS GO всички са оригинални.Ако има някакво решение моля за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от скоро сложих windows 10 и се появи един проблем при игрите тоест не ми работи v-sync когато са на цял екран а на window mode на някой работи.Проблемните игри са FIFA 15,The Crew, CS GO всички са оригинални.Ако има някакво решение моля за помощ.

А да провери, за нова версия на драйвера на видеото? И с каква видео карта си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера ми е най новата версия който излезе преди 2 дни някъде а видеокартата ми е gigabyte gtx 980 g1 gaming.Проблема го имам само под windows 10.

Редактирано от blade1980 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера ми е най новата версия който излезе преди 2 дни някъде а видеокартата ми е gigabyte gtx 980 g1 gaming.Проблема го имам само под windows 10.

От сайта ли го свали? Проблема ти е в драйвера. Пробвай да сложиш, по-стара версия, и виж дали ще работи. Също провери, в сайта на производителя, дали не са пуснали нова версия, или някакъв пач /фикс/.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта ли го свали? Проблема ти е в драйвера. Пробвай да сложиш, по-стара версия, и виж дали ще работи. Също провери, в сайта на производителя, дали не са пуснали нова версия, или някакъв пач /фикс/.

Да драйвера го свалих от сайта на nvidia и до сега съм пробвал всички версий за windows 10 и проблема остава.За windows 8 само пробвах някои но не ми дава да ги инсталирам на windows 10.Ще видя по късно това за фикса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За windows 8 само пробвах някои но не ми дава да ги инсталирам на windows 10...

А пробва ли да щракнеш с десен бутон по инсталатора на драйвъра за 8 и да избереш Compatibility Troubleshooter?

Или да щракнеш с десен бутон по инсталатора на драйвъра да избереш Properties, раздел Compatibility и оттам от падащото меню да зададеш Windows 8, маркираш и долу Run as administrator. И потвърждаваш с ОК и Apply.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да щракнеш с десен бутон по инсталатора на драйвъра за 8 и да избереш Compatibility Troubleshooter?

Или да щракнеш с десен бутон по инсталатора на драйвъра да избереш Properties, раздел Compatibility и оттам от падащото меню да зададеш Windows 8, маркираш и долу Run as administrator. И потвърждаваш с ОК и Apply.

Да всичко това е пробвано и примерно на f1 2015 не иска играта да работи на 60hz колкото ми е монитора а работи на 59hz и с пуснат v-sync имам тиеринг.Реално това ми е проблема при всички игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с принудително зададени настройки за резолюция и честота в драйвъра на видеокартата пробвано ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах само да настроя vsync да е на on a за херците и резолуцията не знам къде е опцията.

Редактирано от blade1980 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай да направиш къстъм резолюция. Без да я вдигаш (ДСР)

То маи по подразбиране е спрян дср.Но ще пробвам да видя кво ще стане и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах само да настроя vsync да е на on a за херците и резолуцията не знам къде е опцията.

Десен бутон по десктопа избираш Screen Resolution, щракваш на линка Advanced Setting, щракваш на раздел Monitor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон по десктопа избираш Screen Resolution, щракваш на линка Advanced Setting, щракваш на раздел Monitor.

Там ми показва че монитора е на 60 херца луда работа моя комп а в играта 59.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих най накрая къде е проблема и той е в телевизора ми Samsung който е вързан към компа с hdmi кабел hama щом изключих кабела и пуснах игра нямах проблем и сега въпроса е как да реша проблема с включен телевизор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С инсталация на Media Feature Pack се оправи. Благодаря за помощта!

Редактирано от Sceep (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих най накрая къде е проблема и той е в телевизора ми Samsung който е вързан към компа с hdmi кабел hama щом изключих кабела и пуснах игра нямах проблем и сега въпроса е как да реша проблема с включен телевизор :)

А да беше си признал в началото, че говорим за мултимонитор?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да беше си признал в началото, че говорим за мултимонитор?

Извинявам се много наистина но не очаквах проблемът да е там защото на windows 7 проблем не съм имал както и на windows 8.Иначе телевизора е на 4 години някъде и не знам hdmi коя версия е.В настройките съм задал да се дублират дисплеите защото и двата дисплея монитора и телевизора моксималните им резолюций са full hd.На телевизора показва че работи на 60hz колкото е и монитора.

Благодаря ви на всички който се опитахте да ми памогнете проблемът е решен като смених опцията дублирай дисплея с опцията разшири дисплея и нещата станаха и нямам теиринг вече но сега е малко кофти защото курсора ми излиза извън дисплея но като няма пари за нов телевизор който да се разбира с windows 10 ще се кара така засега.Отново се извинявам за непълната информация с която ви подведох и ви благодаря за вашата помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тоя уиндоус 10 чета страшни неща в интернет - тотално следене на потребителя, нямаш възможност да влияеш на ъпдейтите (да ги избираш) ... На запад - избягвали да го слагат.  Вярно ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора. Какъв е този 3D Builder дето Микрософт са ми инсталирали вграден?! :swear2:  :computer8:  Пуууу, някой да ги е питал дали ми трябва тази смешка? Видяли ли сте какво си имате - какво сте повикали, а какво е дошло! Устата ми е препълнена с най-вулгарните всевъзможни псувни! Жалко, че ги сдържам заради правилата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Най-лесно се достига до превключването с win2.gif+P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тоя уиндоус 10 чета страшни неща в интернет - тотално следене на потребителя, нямаш възможност да влияеш на ъпдейтите (да ги избираш) ... На запад - избягвали да го слагат.  Вярно ли е това?

Нищо страшно. И нищо което вече, не се прави от други компании. Ако имаш опасения за личните си данни /макар че те вече са записани в сървърите на всички/, има вече достатъчно 'инструменти' дето се справят с този 'проблем'. Колегите ще ти дадат линк.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nedkych
      Здравейте. Проблема е следния, Дори след преинсталация с windows 10 pro/home, след инсталиране на драивери които съм изтеглил на ново от официалните саитове на дъно, графика. След вкючване на компа или стоене в аидъл по дълго време при опит да кликна на някоя икона от десктопа, иконите ту изчезват ту се появяват. Тази сутрин не го бях изключвал за вечерта и като седнах гледам, че сами примигват. Не-знам що за кофти бъг е това. Когато натисна Win+D или отворя нещо от старта, се оправят. По принцим от както съм със две ССД-та в раид 0 странни неща се случват ми се струва, но незнам дали е от това. Някои зблъсквал ли се е с този проблем, знае ли каква е причината. По принцип някои от нещата които правя след преинсталация са, задавам перформанс пауър план и изклучвам паркирането на ядрата със страничен софт. Конфигурацията на раида ми е по дефалт от дъното. Благодаря предварително и приятно изкарване на новата година.
    • от YanV13
      Здравейте!
      Ползвам Windows 10 Pro x64 на лаптопа си, по принцип съм много доволен от работата си с тази ОС и нямам проблеми с него с изключение на 2 дребни.
      При първия проблем лаптопа се включва нормално стига до десктоп зарежда си там програмките и след около 30 секунди се само изключва напълно.Не го прави винаги, дори рядко, но го прави.Изключил съм заспивания, хибернации, бързи стартирания, но пак го прави.
      Другия проблем предполагам, че е свързан нещо с драйвъри и някаква вид съвместимост между ОС и хардуер, но все пак да го спомена.Понякога когато изключвам лаптопа във времето след екрана, на който пише "Изключване" и вече изключено положение картината се размазва много яко.
      Лаптопа е Тошиба L755  с 8гб рам, Нвидиа 520м 1гб, core i5 2450m.

п.п. Чета разни мнения, че 10-ката често "пише" върху твърдия диск и имало опасност от доста бързо износване..има ли нещо вярно?
    • от DarkEdge
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Tosashi8
      Здравейте . Преди около 8 часа излезе някакъв нов ъпдейт на лаптопа ми и беше доста голям тъй като беше заел доста място в C: и оставаха едва няколко GB свободни . Посочих рестарт и ъпдейт , всичко вървеше както трябва от начало , зареди на 100% и тръгна да се рестартира , появи се черен екран и по средата белите точици които се въртят в кръг и показват , че уж зарежда ... и така вече повече от 7 часа стои на тях . Пробвах  преди малко ctrl +alt +del и да го изключа от пауър бутона , не става .  
      Някой ако помогне ще съм много благодарен , поздрави .
    • от Roki_03
      Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!
      Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.
      Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   1 потребител

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.