Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

Хора. Какъв е този 3D Builder дето Микрософт са ми инсталирали вграден?! :swear2:  :computer8:  Пуууу, някой да ги е питал дали ми трябва тази смешка? Видяли ли сте какво си имате - какво сте повикали, а какво е дошло! Устата ми е препълнена с най-вулгарните всевъзможни псувни! Жалко, че ги сдържам заради правилата.

Не виждам какъв е проблема ? http://i.imgur.com/8cD8JZr.png+т'ва, че можеш да истриеш всички метро апликации + магазина ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Това ако M$ са се толкова изтървали, че да може да им се изтрие магазина от потребителя, ще е най-големия бисер на всички времена

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ако M$ са се толкова изтървали, че да може да им се изтрие магазина от потребителя, ще е най-големия бисер на всички времена

А как става това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С powershell.

Малка корекция - с помощта на команди, но не С, а В Powershell.

:)

И е писано няколко пъти в темата.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да има проблеми с автоматичното заключване на уиндоуса?

При мен се получава следното:

като изгасне екрана поради неактивност и автоматично логнатия юзър се заключва и трябва на ново да се въвежда парола.

Пробвах различни врътки с регистри, gpedit-ора и т.н. обаче нищо не помага като хората...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартирай конзола като админ (щрак с десен бутон по старт бутона, избери Command prompt (Admin)) и постави следния текст:

control desk.cpl,,1

Махни отметката на On resume, display logon screen

Disable_Lock_Logon_Screen_on_Resume.png

и потвърди с Apply->OK

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартирай конзола като админ (щрак с десен бутон по старт бутона, избери Command prompt (Admin)) и постави следния текст:

Махни отметката на On resume, display logon screen

и потвърди с Apply->OK

това е направено - не действа.

А тук ?

това, както и други решения които съм намирал, частично решават проблема.

да, след като го сетнах и екрана угасне, не се заключва, но също така не се и заключва и като го приспя (sleep).

Но това ме навежда на мисълта, че в новия уиндоус изгасянето на екрана се третира като заспиване, което е абсолютно погрешно...

Пуснах си и тред в M$ оня ден... от зор... цък

Това определено е досаден проблем заради който бих се върнал към 7-та... имам още 3 седмици да си помисля...

В тоя ред на мисли, някой пробвал ли е Revert-a към 7-ца дали бачка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, че ти още си бетатестер на 10-ката, това е ясно и се отнася за всички потребители на тази версия на ОС-ма. Иначе това е един от начините, който колегата е посочил. Може и всичко да се избере ръчно от опциите в настрйките, след като си се логнал като администратор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а защо не пробвате да върнете фабричните настройки и да зададете след това само двете главни: изключване на дисплей и заспиването

при мен няма проблем - изключването на екрана не lock-ва потребителя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да има проблеми с автоматичното заключване на уиндоуса?

При мен се получава следното:

като изгасне екрана поради неактивност и автоматично логнатия юзър се заключва и трябва на ново да се въвежда парола.

Пробвах различни врътки с регистри, gpedit-ора и т.н. обаче нищо не помага като хората...

Не ти изгасва екрана, ами ти заспива компито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия картинки са правени от бебетата, които не могат и не знаят как да управляват системата. При това, дълбоко се вживяват във всяка една конспирация.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 поста по нагоре ти се оплакваше, че има инсталирано приложение, което може да се махне с 2 клика, а ти изрева 10 реда :) Сега обясняваш за "управляване на системата"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 поста по нагоре ти се оплакваше, че има инсталирано приложение, което може да се махне с 2 клика, а ти изрева 10 реда :) Сега обясняваш за "управляване на системата"

Не знам за какво говориш. Имаш грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, това не мога да не го споделя ...  :D

a6LXLbR_700b.jpg

ПП. Разчитам за чувството ви за хумор ;)

Мани майтапа, ама откак ми се включи 2-3 пъти камерата под WIN 10 сама, взех че я подарих на балдъзата... Поне да не ми гледат физиономията :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а защо не пробвате да върнете фабричните настройки и да зададете след това само двете главни: изключване на дисплей и заспиването

при мен няма проблем - изключването на екрана не lock-ва потребителя

пробвах - не става.

Не ти изгасва екрана, ами ти заспива компито.

напротив, компа е настроен да не заспива изобщо от край време.

И по някаква случайност, за разлика от уиндоуса, аз правя разлика м/у заспиване и изгасяне на екрана...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много странен проблем имам с Microsoft Edge, когато ми е отворена страницата http://www.futbol24.com/Live/, минута или две след като вече страницата ми е активна, при опит да се смкъна надолу(или да отида нагоре, без значение накъде е посоката) по страницата със скрула не се получава + кликайки на даден резултат или отбор пак не отваря ..... абе замръзва си страницата, мога да влача надолу или нагоре само от скрул лентата ..... това само на тази страницата, при други страници не ми се е случвало .... идеи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мани майтапа, ама откак ми се включи 2-3 пъти камерата под WIN 10 сама, взех че я подарих на балдъзата... Поне да не ми гледат физиономията :ph34r:

Нека тя да си гледа физиономията хахаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много странен проблем имам с Microsoft Edge, когато ми е отворена страницата http://www.futbol24.com/Live/, минута или две след като вече страницата ми е активна, при опит да се смкъна надолу(или да отида нагоре, без значение накъде е посоката) по страницата със скрула не се получава + кликайки на даден резултат или отбор пак не отваря ..... абе замръзва си страницата, мога да влача надолу или нагоре само от скрул лентата ..... това само на тази страницата, при други страници не ми се е случвало .... идеи ?

И на теб проблема е в твоя телевизор, само и единствено. Тия браузъри ги обезобразихте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, на Vishal Gupta ръководствата винаги са мн. полезни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване