Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

Да попитам коя е последната стабилна версия на Windows 10 и ако може линк от където да си я сваля безплатно, защото искам пак да я пробвам. Последно бях изтеглил "нещо", което се оказа много бъгаво. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 24 минути, П.Петров написа:

Да попитам коя е последната стабилна версия на Windows 10 и ако може линк от където да си я сваля безплатно, защото искам пак да я пробвам. Последно бях изтеглил "нещо", което се оказа много бъгаво. 

Последната не инсайдерска версия е Version 1607 (OS Build 14393.693).За стабилност прецени сам.

От тук:https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10 или с тази програма:

https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-and-office-iso-download-tool 

Requirements: Windows 7 or newer, .NET Framework 4.6.1 or newer, Internet Explorer 8 or newer.

Редактирано от Maxim Todorov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, velislavvasilev написа:

Някой с наблюдения свързани със скоростта на интернета? При мен има огромна разлика между Windows 10 и останалите ОС. Реших да пробвам отново 7-ца и ми направи впечатление, че тегля с ок. 4MB/sec от места,  от които с Windows 10 теглех с макс. 1MB С Линукс също тегля с 4. Ползвах лицензиран Windows 10 home x64. На приятелката ми е същата ОС, но си го ползва от месеци пезпроблемно без лиценз. Обаче при нея скоростта е още по-бавна. Например докато тегля исо на Linux Mint от сайта им, със 7-цата се тегли с 4МБ сек. а на приятелката на компа с по 100-300кб/сек. И двата компа са с еднакви торент клиенти и нямат ограничения на скоростта. В съвпадения отдавна не вярвам, а покрай бозицата с тази ОС, нищо чудно ос М$ да резервират и трафик. Някой забелязал ли е нещо подобно?

Не, нямам подобни проблеми. Windows 10 Pro 64-bit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При абонамент 90/90Mbps в торент клиента съм регистрирал по 10Mbps+ скорост на сваляне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, ExaFlop написа:

При абонамент 90/90Mbps в торент клиента съм регистрирал по 10Mbps+ скорост на сваляне.

Нищо няма да преинсталирам тогава. Баси боклука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Упс - допуснал съм грешка 10Mbps+  да се чете 10MBps+
Като цяло съм доволен от ОС.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето така ще се обновява Windows занапред:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oпасност грози всички Уиндоуси от XP до 10-ката, включително сървърните от 2003 до 2016. Буквално могат да ви влязат в компютъра и да изкарат син екран:

https://fossbytes.com/windows-memory-corruption-bug-bsod

Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новото инсайдърско издание 15031 и промените

http://thecommunity.ru/company/microsoft/4611-press-reliz-sborki-15031-dlya-pk.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Аз имам малък проблем с Windows 10.....Всъщност е със лаптопа на сестра ми......лаптопа е Леново G50-30 , закупен е с инсталиран уиндоус 8 , при преинсталация с уиндоус 10 си слага само хоум версията , не ми дава да избера про , а аз искам про версията ...... има ли някакъв начин да инсталирам про версия..... да отбележа , че се намирам в Германия и няма как да тегля уиндоуси ..... имам на флашка windows 10 .... на моя лаптоп ми дава да избирам какво да се инсталира (излиза ми прозорец с избор между хоум и про) , но на нейния този прозорец липсва .....моля ако някой се е сблъсквал с този проблем и се е справил с него да каже как се е справил ? Благодаря ви и лек ден ви желая !

Редактирано от u.uBaHoB (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Windows 8 да не би пак Home да е бил? Купувате си ключ за Pro  и го инсталирате (ключа)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ExaFlop написа:

А Windows 8 да не би пак Home да е бил? Купувате си ключ за Pro  и го инсталирате (ключа)

За съжаление и до това не се стига - да напиша ключ , не знам защо - между другото много компютри и лаптопи съм преинсталирал и за първи път се сблъсквам с проблем от този тип - и да , мисля , че е бил с хоум версия .... В ред на размисли , ако флашна биоса , ще се загуби ли вградения ключ?

Редактирано от u.uBaHoB (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 10 си вижда ключа за Windows 8 в BIOS и го разпознава като Home. А ключът можеш да въведеш след завършване на инсталацията и ще се активира съответното издание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ExaFlop написа:

Windows 10 си вижда ключа за Windows 8 в BIOS и го разпознава като Home.

Да , това го знам ....... и от там идва проблема , но ако флашна биос , дали ще се загуби този ключ ...... искам да не го вижда ...... след това и сам ще се оправя ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със стандартен имидж за флашване на BIOS няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ExaFlop написа:

Със стандартен имидж за флашване на BIOS няма да стане.

Имате предвид , със това от сайта на леново за ъпдейт на Биос , няма да стане - така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.02.2017 г. в 8:19, ExaFlop написа:

149.png

Всичко това можеш да направиш изпод сегашния си Windows - отделяне на дял и разопаковането на новия Windows  на новия дял. С EasyBCD добавяш път до новия дял в зареждащия запис

Струва ми се, че тук е уместно да попитам за следното. Става дума за съвсем нов компютър-инсталирам Уиндоус 10 , по средата на инсталацията под UEFY спира токът и всичко се обърква. Стартирам пак отново инсталационната програма , форматирам създадения вече дял "С" , после реших, че трите дяла ( резевиране и пр.) на UEFYто в GPT могат да се използват и ги оставих. Инсталацията завърши нормално, Уиндоуса е без бъгове. Но като върнах настройката на биоса да зарежда от харддиска, се оказа, че не може. В менюто се е появил Уиндоус боот мениджър, през който се зарежда без проблеми. Мисля, че има някъде някакъв запис в излишък, който е причина. За това, като чета горното, искам да попитам-тази програма EasyBCD може ли да помогне да се направи нормално зареждането, и ако да-как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B3M2W0 написа:

Но като върнах настройката на биоса да зарежда от харддиска, се оказа, че не може. В менюто се е появил Уиндоус боот мениджър, през който се зарежда без проблеми.

В този момент ако може малко по-подробно:
В кое меню (къде - в BIOS?) се е появил boot manager? Все пак Windows зарежда ли се? Ако да - направи една снимка на EasyBCD зад бутон Edit Boot Menu и я покажи.

преди 1 час, u.uBaHoB написа:

Имате предвид , със това от сайта на леново за ъпдейт на Биос , няма да стане - така ли?

Да.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, ExaFlop написа:

В този момент ако може малко по-подробно:
В кое меню (къде - в BIOS?) се е появил boot manager? Все пак Windows зарежда ли се? Ако да - направи една снимка на EasyBCD зад бутон Edit Boot Menu и я покажи.

При инсталирането на Уиндоус 10 от диск нагласям в биоса първо зареждане да е от ДВД. След приключване на инсталацията връщам това в положение "Първо зареждане от харддиска". И се оказва , че не може-излиза ми на екрана да рестартирам и да сложа някаква "бутабъл медиа" . Отивам пак в биос и виждам появата на боот мениджър-слагам първо зареждане от него . Зарежда се нормално. Програмата EasyBCD я нямам , и понеже ми се струва, че не е леснонамираема, реших да попитам дали си струва да я търся, дали чрез нея ще може да се направи първото зареждане да е от харддиска, както е редно , а не чрез боот мениджър

13.JPG

15.JPG

14.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, ExaFlop написа:

направи една снимка на EasyBCD зад бутон Edit Boot Menu и я покажи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това горе прилича ли на това доле?

easy_bcd_2.jpg

Клик по снимката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Програмата EasyBCD я нямам , и понеже ми се струва, че не е леснонамираема, реших да попитам дали си струва да я търся, дали чрез нея ще може да се направи първото зареждане да е от харддиска, както е редно , а не чрез боот мениджър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване