Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

Да, на Vishal Gupta ръководствата винаги са мн. полезни.

ДА! и ако са преведени български......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ръководство за това как да се направи Windows 10 по- бърз!

http://www.askvg.com/master-tutorial-to-make-windows-10-super-fast/

Благодаря за ръководството аз несъм с 10 със 7 съм но след направените промени направо лети :yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДА! и ако са преведени български......

Светът не говори български. Светът говори китайски, но това е друга тема.

Благодаря за ръководството аз несъм с 10 със 7 съм но след направените промени направо лети :yanim:

Това са желателно//задължителните първи стъпки след инсталиране на ОС.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Светът не говори български. Светът говори китайски, но това е друга тема.

Така е! Само че това е български форум, не китайски.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сети се, ако трябва да преведем мрежата за целите на kaldata.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сети се, ако трябва да преведем мрежата за целите на kaldata.com

http://www.internetlivestats.com/internet-users/

Нали знаем ,че  повечето от уеб сайтове са за удоволствие ,отколкото за учене .Повечето страници са на английски език ,немски ,руски 

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://yadi.sk/i/c2n8gJCwixkBC

Някой успял ли е да разбере има ли начин да се премахнат екстрите за подслушване и следене от windows 10? Или най-сигурния начин е да инсталирам Линукс?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

инсталирайте си линукс

иначе начини колкото искате

Предложи някой начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложи някой начин.

https://www.kaldata.com/forums/topic/189788-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F/page-94

Някъде из форума, имаше и един архив, с няколко приложения. Но сега нямам време да го търся. Ако някой колега го намери, нека го пусне тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за какво? Скопил си си системата и си мислиш, че сега имаш система. Да не би компютъра ти да лази пълзейки на земята? Ако не, то поне сега определено лази, не само на земята, ами и по нервите ти, лишавайки го от всички екстри. Промени за най-добра производителност правя единствено когато ми се налага да записвам екрана. При теб налага ли се да му налагаш лимит?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, явно има разлика в производителността на машината му, щом казва, че "направо лети". А ако случайно се зачетеш под ръководствата на Гупта ще видиш, че Иван не е единственият удовлетворен от настройките!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложи някой начин.

Човек се опитва да ви спести грижите и проблемите вие зорлем се врете между шамарите

Мисля че архива с инструментите беше постнат от b-boy[style]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://yadi.sk/i/c2n8gJCwixkBC

Някой успял ли е да разбере има ли начин да се премахнат екстрите за подслушване и следене от windows 10? Или най-сигурния начин е да инсталирам Линукс?

Това може да стане при инсталацията на 10-ката или след това. Ако е след това натскаш старт менюто и от там натскаш setting, След това натискаш PRIVACY и от там премахваш следенето от Майкрософт. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за какво? Скопил си си системата и си мислиш, че сега имаш система. Да не би компютъра ти да лази пълзейки на земята? Ако не, то поне сега определено лази, не само на земята, ами и по нервите ти, лишавайки го от всички екстри. Промени за най-добра производителност правя единствено когато ми се налага да записвам екрана. При теб налага ли се да му налагаш лимит?

А според теб какво имам сега?? и какво съм скопил тия работи където съм изключил може би в другия живот ще ми трябват.Първо опитаи а непиши на изуст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако някой вече е писал в темите за 10 по въпроса, имам следното питане:

Някой забелязвал ли е значителна по-висока консумация на оперативн памет на процеса System на новата ОС.

При мен след ъпгрейд от 8.1 Pro към десятката сега процеса заема около 400 MB RAM. 

Лаптопа разполага с общо 6 GB, има доста свободна още, но ми се стори странно...

Wol!!! Моя има около 300 и кусур.

ednaprekrasnakartinka.PNG

Схващаш ли? АСУС!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

От както съм ъпдейтнал до 10, explorer-ът ми замръзва и крашва почти всеки път, адски е дразнещо и + че трябва да чакам минути за да зареди пак, да не споменавам че понякога крашва и докато зарежда.

Грешиш: Няма вече Internet Exploler (или както е)

Има Microsoft Edge

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, това не мога да не го споделя ...  :D

a6LXLbR_700b.jpg

ПП. Разчитам за чувството ви за хумор ;)

Хаха като видях снимката се сетих нещо (не е шега!) Имам стар компютър с Win 3.11

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай бутона Редактирай. И не пускай, един след друг, по пет поста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш: Няма вече Internet Exploler (или както е)

Има Microsoft Edge

Не! Ти грешиш! Има и IE, има и Edge.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не! Ти грешиш! Има и IE, има и Edge.

А къде се намира Edge, IE ми излиза на Destop, но Edre никъде не го виждам?

П.П.- Появи се, дадох му UPDATE и след рестарт се появи....

Редактирано от Person (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо не се,върнете на 7? Той взима по-малко, изглежда по същия начин и не махате излишни екстри

Потвърждавам. Нищо не съм рязал, в процесите има и няколко резидиращи програми, чийто услуги тръгват съ сстарта на системата:

vFKNNR7.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване