Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Днес минах на 10-ката и първите ми впечетленията са, че това е отново едно тъпо творение на Microsoft ..... Защо ми пише, че .exe не може да се отвори и да търся в тъпият им магазин  :angry22:  трябва всяка програма да я стартирам като администратор за да тръгне (ако е на .exe) знаете ли как мога да си ги пускам без да съм задал (стартирай като администратор)?

Също така и грешката C:\Windows\system32\taskmgr.exe Application not found  :beat:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

Просто некоректно инсталиран Windows 10.

http://www.thewindowsclub.com/file-association-fixer-2-windows-10-8-7

Сваляш, разархивираш, преименуваш от

FAF x64.exe на FAF x64.com

или

FAF x86.exe на FAF x86.com

и щракваш по нужния (x86/x64) файл.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си настроил инжекциона. Това е все пак операционна система, не е Голф :) 

Прави ми впечатление, че налитат като мухи без глави на вечната бета версия наречена Уиндоус 10, най-вече колеги, които нищо не разбират от софтуер. Явно някаква мода има, да си причиняват главоболия? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мазохизмът да си модерен...

Но в случая другарката надЕла е виновна (дали си е надЕла или ни го е надЕнала). С този ъпдейт (КВ3035583) за надграждане...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не се получи ето я грешката която получавам

2TIJ2S6h.jpg

Имам един друг проблем с google chrome отново на Windows 10 URL барът ми е напълно черен, не се вижда линкът примерно на форума и т.н как мога да го оправя?

Редактирано от D71149 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкрософт се задоволяваше с писането на ъпдейти и сървър пакове. Когато най-после решиха да покажат новата ОС /Виста/, хардуера трудно се справяше с доста тежката система. Това доведе до паническо връщане към ХР, а по-късно, до подобно преминаване към 7. Малко хора тогава са обърнали внимание на факта, че и при самите "писачи" на ОС, също се породи подобна паника и вместо да се съсредоточат върху стабилизирането на ОС като цяло, започнаха да търсят нови варианти на системата и така се родиха 8, 8.1 и сега 10. Естествено, дори и най-елементарната програма, изисква тестов период за отстраняване на бъговете. Уви, от Майкрософт решиха, че тестери могат да станат всички потребители, сляпо вярвайки в обещания за "революция" в ОС и т.н. празни приказки... Моя съвет е: Ползвайте ОС която Ви е най-позната и Ви върши работа. Новото не означава винаги по-добро... Това е валидно навсякъде. Все по-нови и нови стоки и модели, и съответно все по-големи боклуци... Осмисляйте необходимостта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които искат да "пипнат" изгледа на Windows 10

http://www.laptopmag.com/articles/make-windows-10-like-windows-7

Един сравнително пълен преглед на програмите за спиране на шпионирането под Windows 10"

win10shpion.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не се получи ето я грешката която получавам

Първо направи да виждаш разширенията на файловете. Lj3w34M.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много старо. Два пъти съм го махал само през август, защото си се сваля без да пита.

Май само махането на ъпдейтите решава проблема, а и вече я няма тая тъпа икона с новини и предлагане да се свали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съфорумци, ако си сваля W 10  и го инсталирам, ще получа ли регистрационен номер, или задължително трябва ъпгрейд на 7 или 8?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах си компа и минах на 7 щото това чудо не се търпи..Следи къде и какво правя пък и е пълна боза

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За теб има значение, ама микромеките няма да сте изтрият от бройката на инсталираните машини, която им влиза в рекламната стъкмистика. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел by Daz ми подари лиценз;в момента ъпдейтвам и го чакам да дойде. :D

Аз вчера му се обадих,след 20 дни с win 10 пак се върнах в лоното на 7
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатния ъпгрейд до 10 - ката е с цел да може да се използва техния магазин. Целта е от Майкрософт да печелят от продажба на песни за сваляне, стрийминг абонамент за музика, филми и тв сериали - сваляне, сваляне на игри - има много безплатни но се купуват артикули вътре в самата игра. След време може и да раздават Windows напълно безплатни. Забравих да напиша има и приложение което подтиква да си направим абонамент в Офис 365 - не е задължително но им прави реклама. Вграден е и OneDrive - така си гарантират повече хора които да го ползват.

След малко над седмица ще кажа положителните и отрицателните неща на Windows 10

положителни:

- цялата система работи леко

- Картана

- В приложението поща можеш да добавяш акаунти и на други мейл услуги като Джимейл

- можеш да променяш размера на метро иконите

- В приложението времето има по-подрбна информация за времето

- можеш да имаш повече от един десктоп

- Има много безплатни приложения и игри в Магазина им . Аз свалих Asphalt 8 - доволен съм много от играта. Играта зарежда бързо, има хубава графика и може да се играе онлайн

отрицателни;

- ако лаптопа ви е по-стар ще се наложи да инсталирате драйвери - това при 8.1 не ми се наложи

- новият браузър на Майклософт -  много е орязан откъм опции

- един епизод с ейчди качество на сериал  в магазина струва 2.5 долара - ако направят абонамента такса и да имаш достъп до всичко за стрийминг тогава ще се ползва. При 2.5 долара на епизод е безмислено да се вземат епизоди от там. То на кино ходя за 9 - 10 лв. 

- за да работи Картана трябва да имате интернет

- в Приложението новини няма новини за България

За следенето - следи ви само ако вие се съгласите ако не се съгласите не ви следи. 

Редактирано от blu3x (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вчера му се обадих,след 20 дни с win 10 пак се върнах в лоното на 7

Добре си направил, а ние мазохистично се мъчим с windows 10 (поне аз).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак ще се върна на 7...целта ми е само да взема регистрация за 10-ката.

Като ползвах тяхната медия туул ми излезна опция за ъпгрейд или инсталация на друг комп.

В първия момент избрах опцията за инсталация на друг комп, но се усетих, че така няма да ми изпратят легалния ключ и се върнах на опцията за ъпгрейд.

Ключа сетне ще го видя чрез AIDA и тогава ще ползвам опцията за друг комп.

Момчета, гледам че ми се предлагат, като опции да сваля Windows 10 Home/ Pro  и Pro N, какво ще рече това обозначение N ?!

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Източник
http://www.eightforums.com/tutorials/27510-safe-mode-add-desktop-context-menu-windows.html
Добавете в контекстното меню  Safe Mode   >>>>>  За да не  помпате  F8

1.Сваляте това safe-mode-add-desktop-context-menu-windows-add_safe_mode_to_desktop_context_menu.zip
2. Разархивирате zip файла 
3. Кликвате с ляв бутон на мишката  на
Add_Safe_Mode_to_Desktop_Context_Menu 
4. Menu Key от клавиатура или десен бутон на мишката върху работния плот  и  вече се вижда Safe Mode 
Контекстно меню можете или с бутона Menu key ,  има един бутон в клавиатура намира се между знамето и ctrl http://peltiertech.com/images/2009-08/KeyboardBottomRight.jpg (това е Menu key :) )  ,
или (когато кликнете с десен бутон на мишката ,ако работите с дясната ръка )  :)  да извикате .

Източник

http://www.howtogeek.com/129021/how-to-do-a-full-shutdown-in-windows-8-without-disabling-hybrid-boot/

Пълно гасене на компа 

Добрия стар шорткът ,пряк път 

1.Контекстно меню на работни плот и си избирате да създате нов пряк път 

2.Копирайте това shutdown /s /t 0 и го поставете в текстовото поле 

3.Някакво име.Примерно Изгаси комп.

4.Сложете си някаква иконка ,ако искате 

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак ще се върна на 7...целта ми е само да взема регистрация за 10-ката.

Като ползвах тяхната медия туул ми излезна опция за ъпгрейд или инсталация на друг комп.

В първия момент избрах опцията за инсталация на друг комп, но се усетих, че така няма да ми изпратят легалния ключ и се върнах на опцията за ъпгрейд.

Ключа сетне ще го видя чрез AIDA и тогава ще ползвам опцията за друг комп.

Момчета, гледам че ми се предлагат, като опции да сваля Windows 10 Home/ Pro  и Pro N, какво ще рече това обозначение N ?!

Може да си свалиш предложените версии, но няма да са активирани на твоя комп. В предните постове е писано на кой коя версия ще се активира при ъпгрейд. Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Ултимейт идва ли, като ъпгрейд?

Трябва ли да чакам 10-ката да дойде, като ъпгрейд през Уйндоус Ъпдейт, или мога да ползвам тяхното приложение - MediaCreationToolx64 и оттам да го сваля?

Свалих го през тяхното приложение с обем 2,31GB толкова ли е Pro версията в ISO формат?

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване