Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Няма ли да свърши това update и да излезе стоковата версия (продажната) версия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продажната версия, както казах преди няколко поста е билд 10240, а последната версия която е в момента е налична само за тестерите (insider) и тя е билд 10532.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един интересен инструмент за обновяване на ОС:

http://forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=5&topic=47964&start=60#14

09-22540150175.png

Работи от XP до 10

Изтегляне:

English

Русский

И малко трикове и техники за Windows 10

http://forum.rsload.net/cat-windows-10/topic-5468.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Край с питанките за "Безплатния Windows 10" и има ли безплатен обяд?  Вижте кой плаща http://www.microsoft.com/en-us/government/blogs/microsoft-and-nato-sign-landmark-agreement-to-advance-trust/default.aspx#fbid=zPZhwNqLJ0p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Край с питанките за "Безплатния Windows 10" и има ли безплатен обяд?  Вижте кой плаща http://www.microsoft.com/en-us/government/blogs/microsoft-and-nato-sign-landmark-agreement-to-advance-trust/default.aspx#fbid=zPZhwNqLJ0p

Нищо ново под слънцето. Ако си чел лицензионно споразумение на новата версия, и страдаш от параноя, ще си сложиш шапка от алуминиево фолио. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито на печелившите. Аз мигрирам към Линукс. Ако ми трябва машина за професионална обработка ще си закупя МАК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да страдаш от параноя. Просто трябва да си малко по-чувствителен на тема лични данни и въобще това което на запад обобщават с  думата privacy, от минимума нужен да се усетиш, когато някой ти го слага твърдо, а ти вместо да го фраснеш в мутрата, въртиш задник да му помогнеш.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да страдаш от параноя. Просто трябва да си малко по-чувствителен на тема лични данни и въобще това което на запад обобщават с  думата privacy, от минимума нужен да се усетиш, когато някой ти го слага твърдо, а ти вместо да го фраснеш в мутрата, въртиш задник да му помогнеш.

Твърдо не твърдо, няма вече лични данни. Не само за тази ОС, а по принцип. От момента в който мушнеш кабела за нета, вече си в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един господ знае, ама и той едва ли ще е сигурен. :D  Май това ще е, като окончателна версия. Преди няколко месеца четох, че тия от Майкрософт, сменят стратегията. И вече ще е, Уиндоус като услуга.

http://kaldata.com/article-82078.html#.VflUb328q2A

Сигурно, ако искаш нови екстри си ги плащаш, като абонамент. Не знам какво точно ще измислят.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го прескочат и да има 12. Версия 10 още не е направени, ти започна да питаш за друга...

Да, определено натам са се насочили - към облака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един господ знае, ама и той едва ли ще е сигурен. :D  Май това ще е, като окончателна версия. Преди няколко месеца четох, че тия от Майкрософт, сменят стратегията. И вече ще е, Уиндоус като услуга.

http://kaldata.com/article-82078.html#.VflUb328q2A

Сигурно, ако искаш нови екстри си ги плащаш, като абонамент. Не знам какво точно ще измислят.

Не е нужно да се плаща абонамент. С магазина на Майкрософт хората които купуват филми, сериали, музика и игри от Айтюнс и други подобни ще купуват тези неща от магазина на Майкрософт. Това ще е голяма печалба да не забравяме и клауда им който е вграден в 10-ката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е такава идеята на облачно базираните ОС. А те към такава май смятат да ни водят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е такава идеята на облачно базираните ОС. А те към такава май смятат да ни водят.

Те може и да смятат, ама ние дали ще отидем. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо не твърдо, няма вече лични данни. Не само за тази ОС, а по принцип. От момента в който мушнеш кабела за нета, вече си в системата.

Ам че аз нямам лични данни на компютъра, никакви. Моите лични данни, могат да се достъпят обаче от други компютри, където може да ги има, да речем в щайгите на общински или държавни служители. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако генерирате голям трафик, или виждате компа да се влачи изключете си опцията да не могат да теглят от вас ъпдейти други машинки!

Това става, като отидите в настройки, актуализации, разширени настройки и там вече ще го видите. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

C.O.M.O.D.O, към някого конкретно ли е насочена публикацията ти, демонстрираш знания или просто си пишеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

C.O.M.O.D.O, към някого конкретно ли е насочена публикацията ти, демонстрираш знания или просто си пишеш?

Виж определени ъпдейти са направени, като P2P с цел по-бърз обмен между потребителите на Уйндоус и постът ми е адресиран до хоратd, които това не го знаят, както и за тези, които не искат други да им теглят ъпдейти от машинте им.Ти съгласен ли си твоята машина да бъде публично предоставяна за сваляне на ъпдейти от всеки потребител на 10-ката?

Откъде-накъде някой ще си сваля ъпдейти от моята машина...ха сега  де. :clown: Да си свалят от майкрософтските сървъри прездназначени за сваляне на актуализации, както си му е реда.

Просто това е много нагло от страна на Майкрософт...не си ли съгласен? :no-no:

Не демонстрирам нищо! За мен лично е редно да си помагаме взамно.Аз като знам или съм научил нещо, което съм преценил, че може да бъде полезно на съфорумците тук, не чакам да ме питат...идвам и го споделям. :)

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и така от както имам комп не го гася за да качвам денонощно :)

Това нищо не променя. Нищо няма да изключвам. 

В този ред на мисли почвам да ви сайдвам 10547 дърпайте на воля   :)))

И си гася торент клиента за да е по ефективно   :)

post-24956-0-81054700-1442604355_thumb.p

Редактирано от Антон Гълъбов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е със съгласието на потребителя е благородно!

Въпроса е, че тази опция е включена под подразбиране, което вече не е много етично м-хм. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е със съгласието на потребителя е благородно!

Въпроса е, че тази опция е включена под подразбиране, което вече не е много етично м-хм. :)

Уиндоус 10 има и WiFi sense който ти шерва паролата за мрежите които се свързваш и ти взимат от нета, за тва няма ли да кажеш нещо :P Има си програма която спира тези неща вече няма потребител на Уиндоус 10 който не знае за нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля, разкарах го след два дена Уин 10 и върнах седмицата на десктопа.

На лаптопа го оставих 10 щото 8 е трагедия пълна, пък нямам легална 7 за него.

Тоя нахалник Уин 10 иска да ми спира Фотошопа моля ви се, като чели той ми го е купувал. Па и омаза буквите яко из всичките програми на десктопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж определени ъпдейти са направени, като P2P

Това е обсъждано неколкократно, назад във времето. Ама за целта трябва да се чете. И в темата, и лицензионното споразумение! А не - Next, Next, Next и после Ама 'що т'ва и 'що онова. Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоус 10 има и WiFi sense който ти шерва паролата за мрежите които се свързваш и ти взимат от нета, за тва няма ли да кажеш нещо :P Има си програма която спира тези неща вече няма потребител на Уиндоус 10 който не знае за нея!

Шерва ги, само с приятели, записани в people или в някое друго подобно Уиндоус приложение. Така че, не вкарвай параноя. И пак може да го спреш, с едно движение, още по време на инсталация на Уиндоус.  За взимането от нета, става въпрос, за ъпдейти на самият Уиндоус. Малко глупаво е това /виждал съм го при различни програми/ и се спира без специална програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоус 10 има и WiFi sense...

В повечето от W10 приложенията за затягане на режима WiFi sense присъства. Така, че това не е новина и са взети мерки за изключването на тази възможност. Отделно МС са сложили ключе за нея - ако искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
  • Дарение

• Добави ново...