Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Eclipse2G написа:

Така де, не се изразих правилно. Безплатен за хора вече имащи 7 и 8.

само дето хората, не искат да преминават на 10
не ме питай, защо...нямам представа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 11,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 7 минути, Eclipse2G написа:

Така де, не се изразих правилно. Безплатен за хора вече имащи 7 и 8.

Да, ако имаш лиценз за 7 или 8 (легален!), все още ти е безплатен. След изтичане на този срок от 1 година, трябваше да се ползва горния трик, а до колкото разбрах, сега дори и това не е нужно (след последния ъпдейт).

преди 5 минути, дръндю написа:

само дето хората, не искат да преминават на 10
не ме питай, защо...нямам представа

И пак нещо може да не съм разбрал, но до колкото разбрах, това ще е последния Windows. Т.е., след него няма да има 11, 12 и т.н. ... Тъй че, за тези хора остава алтернативата да минат на Linux, ако пък толкова не искат 10. Или да си стоят на 7, XP, Vista и т.н. Аз лично, вече никога не искам и да поглеждам нещо различно от 10.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че не искат, нормално. Тоя скандал с шпионирането.... освен това големи корпорации, които са със 7 и XP, представяш ли си каква загуба на време и пари е, ако се наложи да слагат 10. Ето на, в Пентагона карат на 98.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, djagi написа:

И пак нещо може да не съм разбрал, но до колкото разбрах, това ще е последния Windows. Т.е., след него няма да има 11, 12 и т.н. ...

Ами..това всъщност е без значение,след като ти спират поддръжката на предишните обновявания за версията....щеш-не щеш минаваш на следващото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, NIKISHARK написа:

Ами..това всъщност е без значение,след като ти спират поддръжката на предишните обновявания за версията....щеш-не щеш минаваш на следващото...

И какво като ти спрат съпорта? Спир да работи системата ли? Пълни глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Eclipse2G написа:

И какво като ти спрат съпорта? Спир да работи системата ли? Пълни глупости.

Не, не спира, разбира се, но в края на краищата, самия ти нямаш интерес от това. И лично за мен, все по-добър става windows. Е, някои неща ме подразниха в последния ъпдейт, например изчезването на контрол панела от контекстното меню на старт бутона, но пък други са доста добро попадение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще стане като в темата

на 9 май спират поддръжката на 1507..през Септември пък се очаква нов ъпдейт Redstone 3....и така....Win 98..XP...Vista..Win 7...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, NIKISHARK написа:

Ами ще стане като в темата

на 9 май спират поддръжката на 1507..през Септември пък се очаква нов ъпдейт Redstone 3....и така....Win 98..XP...Vista..Win 7...

В тая тема автора няма SP3.  След като го сложи, си решава проблема. В Англия примерно, NHS(здравната им система), още карат с Win XP.  Прави си извода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, djagi написа:

изчезването на контрол панела от контекстното меню на старт бутона

Добави си го с WinX Menu Editor можеш да си добавяш/премахваш каквото искаш. А Control Panel  го няма там от 2 издания насам.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ExaFlop написа:

Добави си го с WinX Menu Editor можеш да си добавяш/премахваш каквото искаш. А Control Panel  го няма от 2 издания насам.

Изглежда много полезна програмка, която не бях ползвал. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, djagi написа:

Изглежда много полезна

Не само изглежда - тя и е такава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ExaFlop написа:

Не само изглежда - тя и е такава. 

Абсолютно! Пък и "огромна" по размер, цял мегабайт :)  Обичам такива приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите инструменти са такива - портативни и по 200-300к до 2-5МB
Можеш дсда си я добавиш към WinX  менюто и да ти е под ръка винаги за корекции. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ново издание за вътрешни хора - 16188_prrelease

Snap1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с впечатления за Windows 10 S(hit) edition? Това, което прочетох, че ще работи само с 64 битовите версии , а ако искаме 32 битови програми, може единствено само от MS Store. Kъде отивашти може би?

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Eclipse2G написа:

Някой с впечатления за Windows 10 S(hit) edition? Това, което прочетох, че ще работи само с 64 битовите версии , а ако искаме 32 битови програми, може единствено само от MS Store. Kъде отивашти може би?

Не точно. Ще работи само с приложения от магазина. Ъпгрейда и то към про версията, струва само $50. В момента знам за две обявени устройства с Win10s (освен сърфейса ма МС), с цена $300, едното на Acer, другото на HP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за първи път получих истинско надграждане от 1607 до 1703
програмите, преките пътища не бяха избутани в .old папката
дори в първият момент си помислих, че нещо се е бъгнало, тъй като
след надграждането всичко си беше там, където съм го оставил
поправката chkdsk c: /f /r пак не работеше, но след първия ъп, всичко си дойде на мястото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с впечатления от Windows 10 Creators update ? При мен актуализацията мина безпроблемно, но при стартирането на Windows-а излизат един куп грешки за iCloud, Adobe CS6 програмите, PowerDVD и още... съответно ми правят и проблеми. Изобщо не искат да се включат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bigger написа:

...При мен актуализацията мина безпроблемно, но при стартирането на Windows-а излизат един куп грешки...

Явно не е минало съвсем безпроблемно - или е имало проблем в тия инсталации, или нещо се е случило по време на самото надграждане. Деинсталираш и инсталираш отново.
@mkfs.ext4, смяташ писанията си за много оригинални? Напротив - дразнещи са, не помагат на никого. МОЛЯ, спри да хвърляш фасове...!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bigger написа:

Някой с впечатления от Windows 10 Creators update ? При мен актуализацията мина безпроблемно, но при стартирането на Windows-а излизат един куп грешки за iCloud, Adobe CS6 програмите, PowerDVD и още... съответно ми правят и проблеми. Изобщо не искат да се включат.

1 седмица след като излезе Creators Update преминах на него. Записах Windows-a наново на флашка и го преинсталирах. Направи преинсталация, няма да имаш проблеми след това.

преди 2 часа, mkfs.ext4 написа:

Защо да се включват, важното е че ги имаш в старт менюто и рекламата си върви :D това е политиката на майкрософт

Нали се сещаш, че можеш да махнеш приложенията, които се теглАт автоматично от Windows Store-a както и да спреш updates от магазина? И можеш да си махнеш рекламите с 2 клика от Start Menu. Нищо смислено не казваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди малко надградих до издание 16193. Спи и похърква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване