Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 8 часа, StefanG написа:

Ето ти 2 екранни снимки на task manager-a.

На снимката най-голямо впечатление прави мозилката......добра е,то ти трябват 16 гб рам за браузъра,за да си спокоен:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eдно питане към знаещите:След последния голям ъпдейт и сканиране с Red Organizer ми дава,че има за почистване около 24 GB стари инст.файлове....да му дам ли разрешение?

Изпратено от моят G 2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Iliyan Nikolov написа:

Eдно питане към знаещите:След последния голям ъпдейт и сканиране с Red Organizer ми дава,че има за почистване около 24 GB стари инст.файлове....да му дам ли разрешение?

Изпратено от моят G 2 с помощта на Tapatalk

Е по-голямата част от тези гб е билета ти за връщане към предната версия,ако имаш проблеми,нещо не работи ,или просто искаш,а по-малка част са самите инсталационни файлове и отделно временни файлове и кеш на браузъра сигурно има.Ако всичко е ок можеш да ги изтриеш,но изчакай 2-3 дни............временните файлове и кеша на браузъра може и сега да ги махнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатните ъпгрейди до Win 10 за хора с ограничени възможности завършват на 31 декември 2017

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересното е, че Win10 си се лицензира и със съвсем нормалния ъпдейт, без да се налага да ползваш въпросната програма за хора с ограничени възможности , но това не се рекламира никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 31.10.2017 г. в 1:07, ExaFlop написа:

Безплатните ъпгрейди до Win 10 за хора с ограничени възможности завършват на 31 декември 2017

това как да го разбирам?
това значи ли, според теб, че след този срок, ако надградя от 7/8 на 10 със \sources\setupprep.exe, сървърът на микромеките, няма да ми активира десетката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно. Както и с инструмента им MediaCreationTool, и с \sources\gatherosstate.exe
Но това се отнася за лиценза за хора с увреждания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един глупав въпрос: уиндоуса ми се активира на нов комп чрез "Windows is activated using your organization's activation service" това проблем ли е?

Питам защото ми е странно, изтеглих го от сайта на Майкрософт през лаптопа който има лицензиран уиндоус и като го инсталирах на другия комп не беше активиран и после след някакъв ъпдейт се активира по този начин това временен лиценз ли е някакъв?

Редактирано от GeorgiDG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, GeorgiDG написа:

после след някакъв ъпдейт се активира по този начин това временен лиценз ли е някакъв?

напиши в PS или в CMD конзолата
slmgr /xpr

натисни ентър и ще разбереш срочна или перманентна активация е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтича на 4/30/2018г.

Мерси!

Странно за 6 месеца, нали по принцип пробния период е за месец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо мрънкане и плач за нещо /активацията/, което има 3 елементарни решения:

- покупка на лиценз

- активация с "подръчни инструменти"

- ползване без активация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

или надграждане от седмица/осмица на десетка с перманентна активация

преди 10 минути, baikolio95 написа:

Голямо мрънкане и плач за нещо /активацията/, което има 3 елементарни решения:

- покупка на лиценз

- ползване без активация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, дръндю написа:

или надграждане от седмица/осмица на десетка с перманентна активация

Тоя филм с надграждането е един тюрлюгювеч, който никога не бих си причинил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, baikolio95 написа:

стига ве
веднъж получил активация, винаги можеш да инсталираш на чисто...ъ-ъ-ъ...тъй де, микромеките са та записали в тефтеря и при всяка преинсталация ще ти го активират
дори нова версия да инсталираш, ще си на "топло и меко", а не на студено със сини екрани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да съм луд да правя няколко инсталации за да надграждам. Нали не си мислиш, че сериозна фирма би разчитала на подобна дивотия?! При наличието на други елегантни решения, надграждането е за аматьори и хора които не си ценят времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, baikolio95 написа:

Нали не си мислиш, че сериозна фирма би разчитала на подобна дивотия?!

сериозна фирма би си платила
ама аз съм ут "факултету", неъм пари за папаръ уе

опс, да ме извиняват модераторите
не можах да се въздържа
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, baikolio95 написа:

Що? Ползваш си лиценза на W7/8, преди чиста инсталация си изнасяш лицензирането, форматираш, инсталираш W10 и връщаш данните за лицензирането. Рестарт и си готов.
Още по въпроса тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото, изнасянето на лиценза не е никакво надграждане, а е част от елегантните решения. Пределно ясно е за какво говоря, но на някой май единствено му се спори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, baikolio95 написа:

Щото, изнасянето на лиценза не е никакво надграждане, а е част от елегантните решения. Пределно ясно е за какво говоря, но на някой май единствено му се спори...

да, елегантно решение, а не с теслата

Цитат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, baikolio95 написа:

част от елегантните решения...

за? Преход от стара ОС към нова? Да, не е надграждане в буквалния смисъл на думата.
Обясни тогава какво е преходът от стара ОС към по-нова?
Не, далеч съм от мисълта да водя безсмислени спорове. Просто да уточним фактологията.
Понякога дректното надграждане е за предпочитане (когато става дума за лицензите на някои продукти, които не позволяват повторно активиране с вече съществуващ активиран лиценз).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.10.2017 г. в 20:42, Слави Маринов написа:

На снимката най-голямо впечатление прави мозилката......добра е,то ти трябват 16 гб рам за браузъра,за да си спокоен:)

Надали ще е спокоен защото при мене първите 2 дни от излизането лапаше 16 гигабита и товареше процесора на 100% но бързо го оправиха.Друг ми е въпроса :трябвaшe да сложа парола на един файл в WinRAR 5.50(64bit) но бутона   въобще не реагира ,деисталирах и исталирах пак  - нищо.Опитах с функцията за съвместимоста -оказа се че не работи въобще.Някой да е имал подобни проблеми с WIN10 PRO 1709 16299.19

Screenshot - 1_11_2017 г.png

Редактирано от Pifi Pedolino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 1.11.2017 г. в 18:19, Pifi Pedolino написа:

трябвaшe да сложа парола на един файл в WinRAR 5.50 но бутона   въобще не реагира ,деисталирах и исталирах пак  - нищо.Опитах с функцията за съвместимоста -оказа се че не работи въобще.Някой да е имал подобни проблеми с WIN10 PRO 1709 16299.19

току що изтеглена от Калдата и работи

Нов текстов документ.rar

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Pifi Pedolino написа:

Надали ще е спокоен защото при мене първите 2 дни от излизането лапаше 16 гигабита и товареше процесора на 100% но бързо го оправиха.Друг ми е въпроса :трябвaшe да сложа парола на един файл в WinRAR 5.50(64bit) но бутона   въобще не реагира ,деисталирах и исталирах пак  - нищо.Опитах с функцията за съвместимоста -оказа се че не работи въобще.Някой да е имал подобни проблеми с WIN10 PRO 1709 16299.19

Screenshot - 1_11_2017 г.png

провери ли със sfc /scannow  за да видиш какво е състоянието?

пп

мисля, че ОС е за преинсталация, ама преди това трябва да се провери диска за дефект
изчакай мнения на другите потребители

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Pifi Pedolino, пробвай да изключиш .Net Framework 3,5... от Programs and Features >Turn windows features on and off,  да рестартираш и да го включиш отново.
И тогава в админска конзола:
sfc /scanow

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, baikolio95 написа:

Аз така направих, когато се появи 10ката. Сега пак я сложих, с формат на системния и се активира автоматично с цифровия лиценз. ;) Нема никакви ядове, активатори  и прочие. И един въпрос: когато гледам слайдшоу с вградената метро програма, от време на време се появява курсора и след секунда изчезва. Дразнещо е. Идеи защо?

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
    • от AngryChichko
      Поради аудио проблеми в играта Gears 5, видях в интернет съвети, че вероятно решение би имало в промяната на sample rate-a на 44hz. Моя по подразбиране бе на 48hz; след като направих промяната, звука тотално изчезна от колонките. По пътя на логиката рекох да се върна обратно на 48hz но уви, без никаква промяна... 
      Останах доста озадачен как една привидно дребна промяна може да задълбочи проблема. Рестартирах и с трепет очаквах да чуя системните звуци на Window-са но така и си остана без звук. Преминах през troubleshooting - без резултат. Вече нямам никаква идея какво да направя.  Някой може ли да помогне с идеи и насоки?
      Бележка: Звук има само със слушалки. OS: Windows 10 64 bit

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
  • Дарение

• Добави ново...