Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

@nikssi, какви са ти страховете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзкaтa между Win2000 , WinXP SP2 и десяткaтa евентуaлно. Със седмицaтa нямa проблем дори е по лесно конфигурирaнето нa мрежaтa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Win 10 е също толкова лесно, че ако не и по-лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, nikssi написа:

Връзкaтa между Win2000 , WinXP SP2 и десяткaтa евентуaлно. Със седмицaтa нямa проблем дори е по лесно конфигурирaнето нa мрежaтa.

Връзката може и да не стане. XP и 2000 ползват SMB v1, докато вин10 от последния упгреид вече го няма тоя протокол което ме вкара в няколко инфаркта. Освен това, ако имаш собствени програми и скриптове които си опитал да вградиш в операционната система на вин10, при ВСЕКИ упгрейд който правят, пролетен, есенен и тн, нещата се сгомнясват колосално. Примерно, имам скриптове които се стартират от услуга която си е моя, това нещо всеки път спира да работи и трябва да си преинсталирам сървиза. Имам програми които съм ги вързал в контекстното меню на виндовс, те също изчезват на всеки ъпгрейд. Имам бекъп програми които по няква причина след ъпгрейд започват да правят бекъп на грешен дял. А сега пък на всеки рестарт ми се пълнят мониторите с интерфейсите на маса програми които трябва да се стартират минимизирани в трея. Просто си стой на 7-мица докато можеш, аз  след тоя ъпгрейд дори два дни работих на стари машини със седмица докато оправя проблемите на десетките. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 часа, [email protected] написа:

На мене ми харесва версия 1511

единственото което ми харесва в тая версия, е
че е по-лека, пъргава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти пичове!

Сега ще инсталирам десетката на лаптопа си Леново. Кое да ползвам да активирам - кмс пико или кмс аутонет? И като го активирам да трия ли активатора, или трябва да стои в С или в Д даго оставя с папката ако не трябва да го трия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Пaчo написа:

изчезват на всеки ъпгрейд.

Търси ги като файлове и ги копирай от Windows.old. Аз така си местя след всеки ъпдейт папка ShellExt от Windows.old\Windows\system32 в папка  Windows\system32 и всичко си идва на място(нещата в контекста се появяват сед рестарт на explorer). T.e. записите е регистратурата са си там, само файловете/папките по някаква причина не ще да ги възстанови.

преди 3 часа, Пaчo написа:

вин10 от последния упгреид вече го няма тоя протокол

Явно зависи от изданието на Win 10. При мен (17040)  ги има - SMB 1.0 и SMB Direct

Snap5.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dancho730616 написа:

Здрасти пичове!

Сега ще инсталирам десетката на лаптопа си Леново. Кое да ползвам да активирам - кмс пико или кмс аутонет? И като го активирам да трия ли активатора, или трябва да стои в С или в Д даго оставя с папката ако не трябва да го трия?

С какъв Windows си сега и кое издание съответно или нямаш операционна система на лаптопа до момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 часа, ExaFlop написа:

Явно зависи от изданието на Win 10.

и при мен ги има
16299.64
преди надграждането до тази версия, пак ги имаше, а не помня версия на десетката в която да не е имало

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ExaFlop написа:

Търси ги като файлове и ги копирай от Windows.old. Аз така си местя след всеки ъпдейт папка ShellExt от Windows.old\Windows\system32 в папка  Windows\system32 и всичко си идва на място(нещата в контекста се появяват сед рестарт на explorer). T.e. записите е регистратурата са си там, само файловете/папките по някаква причина не ще да ги възстанови.

При мен директориите с програми и скриптове си ми стоят, не ми ги маха уиндоус при надграждане, обаче записите в регистрите които сочат към тях биват почистени. 

преди 13 часа, ExaFlop написа:

Явно зависи от изданието на Win 10. При мен (17040)  ги има - SMB 1.0 и SMB Direct

Може би зависи от някакви настройки на самия уиндоус, не знам наистина какво е. В официалната документация съпътстваща надграждането се твърди, че при надграждане SMBv1 трябва да си остане на машината и ако до 15 дни не се ползва, тогава се маха. Обаче при мен на 4 машини нямаше SBMv1, но на две си я имаше. Всички се надградиха до 16299,64. Отделно на всички без една машина TAP интерфейсите си смениха имената на EthernetXX и съответно VPN-а ми умря и сървърите ме заринаха с имейли за машини които са изчезнали от мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 часа, Пaчo написа:

ако до 15 дни не се ползва, тогава се маха

махаш отметката за автоматично премахване и си слагаш отметка на това което е необходимо

5a15126646a60_.PNG.753e6856d81dd5dd56527469bb130e22.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както по-горе писах - зависи от изданието на Win 10. @дръндю, на снимката, която съм показал, да виждаш такава функционалност?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали са по азбучен ред...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, ExaFlop написа:

Нали са по азбучен ред...

ами по азбучен ред са де, ама за кирилицата и латиницата са отделно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, да, забравих го тоя момент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 59 минути, ExaFlop написа:

Както по-горе писах - зависи от изданието на Win 10

пошегувах се, а сега сериозно
във всички версии, които съм пробвал, тези неща ги има
ти сам си казвал, че не е проблем да качиш десетката за двайсетина минути, а драйвъри и настройки на системата, отнемат много време
а това че Пачо, не си е настроил системата, преди да пусне машината в експлоатация си е негова грешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.comss.ru/page.php?id=4175

https://support.microsoft.com/en-us/help/4034314/smbv1-is-not-installed-windows-10-and-windows-server-version-1709

Microsoft наскоро реши да премахне мрежовия протокол SMB1 от Windows 10 по подразбиране. 
Тази промяна е част от многогодишния план за сигурност на технологичния гигант, 
насочен към намаляване на атаката на операционната система.
Първата версия на операционната система, която включва тази промяна, е изграждането на 16226 . 
Промяната обаче засяга само чисти инсталации на Windows, а не надстройки.
Ето още подробности за премахването на SMB1:
Всички издания за домашни и професионални издания вече деинсталират сървърната компонента SMB1 по подразбиране. 
Клиентът SMB1 остава инсталиран. 
Това означава, че можете да се свържете с устройства от Windows 10 чрез SMB1, 
но нищо не може да се свърже с Windows 10 чрез SMB1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

аха, демек и да го инсталирам, при следващия ъпдейт, ще ми го махнат...мбаси:no-no:
и ся как ще имаме достъп до джам10?

пп

демек Пачо е прав

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, дръндю написа:

аха, демек и да го инсталирам, при следващия ъпдейт, ще ми го махнат...мбаси:no-no:

пп

демек Пачо е прав

Все повече се убеждавам, че MS затъват в говната(с извинение, ако има хора на маса).

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, дръндю написа:

Я пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, ExaFlop написа:

Я пак...

усмихни се па ти ве, я виж, че ми се върза един
очквах линуксчии да захапят, ама не ми се получи
уф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...