Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 3 часа, дръндю написа:

орязали са възможността за инсталиране на графичен драйвър за седмицата

Или е забранена опцията за проверка за нови драйвъри....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 27 минути, ExaFlop написа:

Или е забранена опцията за проверка за нови драйвъри....

само графичния драйвър не ще, а като премина онлайн, микромеките ми набутват драйвър
за другите драйвъри, отбелязани като питанки и удивителни, тези на седмицата се инсталират

както и да е, ся пак съм си на 16299.98

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам два лаптопа, Acer и Lenovo, съответно с Windows 10 Pro и Home. Поне 3 пъти в седмицата и на двата им забива ОС. Просто замръзва всичко и единствения начин да рестартирам е директно с бутона за изключване. На единият да се получава това, разбирам. Но и на двата, предполагам не е само при мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не пречи да са съвсем различни причините

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е идеята на разкачането? При положение, че няма никакви диагностични данни за машините? Причината може да е един и същ стартиран софт на двете машини...

Примерно защитен софтуер/негов драйвър.

Без дневници нищо конкретно не може да се каже.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Параметри? Това със спиране на интернета няма да боли да опита. Една забележка: първо да му зададе да не се свързва при старт на компютъра и тогава да рестартира. След което да му да разцъква известно време. Ако стане, значи е от ъпдейтите. Нямам опит с десетката, но и при Екс Пи и при 7 помня как след инсталация, веднагическото търсене на ъпдейти направо го смачква. Другото, присъствието на един и същи софтуер (желан или нежелан) и на двата компа, който прави проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, whitepixel написа:

броячът на NetWorx върти ли върти...

NetWorx -какво е това? Ако става дума за LAN Network - зафай си LAN като metered. "Чегъртането" по диска може да се дължи на автоматичното управление на виртуалната памет. При задаване натяърди стойности за размера й спира постоянното писане, и един фонов процес по-малко работи.

Не бих ползвал директно неоптимизирана прясно инсталирана ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой срещал ли е проблем с процеси, които стават Suspended веднага след стартиране? Process Explorer ми дава "Access is denied" при опит за Resume, с Resource Monitor обаче се получава.

Става въпрос за Build 17046.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Process Exp.с админски права ли го пускаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой забелязал ли е че бета  10 крашва експлоръра често когато си кътнал файл от десктопа и се опиташ да отвори някоя директория пак от десктопа? На 2 компютъра ми се случва... Как не тестват такива елементарни неща не ми е ясно.

Вече върнах 2 от служебните лаптопи на 7 и проблемите изчезнаха, май само това е решението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Dave написа:

Как не тестват такива елементарни неща не ми е ясно.

Е как да не ги тестват! Нали за това са бета тестерите. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, ExaFlop написа:

А Process Exp.с админски права ли го пускаш.

Не, с права на моя си потребител, но в случая ме интересува по-скоро защо става така с процесите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Dave написа:

бета  10

Няма такова издание. Уточни кое издание на инсайдърският Win 10 създава такъв проблем. И коя версия е също е важно. Не съм имал крашове на Windows Explorer. Каква грешка се регистрира в eventvwr?

@killchain, виж тук:

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/d225a9f8-28a0-49c6-8606-fd24e2220ed8/suspended-process-in-windows-10-blocking-ui-thread?forum=win10itprohardware

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

Няма такова издание. Уточни кое издание на инсайдърският Win 10 създава такъв проблем. И коя версия е също е важно. Не съм имал крашове на Windows Explorer. Каква грешка се регистрира в eventvwr?

@killchain, виж тук:

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/d225a9f8-28a0-49c6-8606-fd24e2220ed8/suspended-process-in-windows-10-blocking-ui-thread?forum=win10itprohardware

Не става въпрос за UWP app-ове, ами за "обикновени" такива - примерно GPU-Z, освен това не ми блокират UI Thread-а, ами просто не работят. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на джама ми дава съобщение, че антивирусната е сканирала и не е намерила проблем, а това се случва често
та въпроса ми е, има ли начин, да ми се дава съобщение, че антивирусната е започнала сканиране?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, дръндю написа:

антивирусната е започнала сканиране?

И как да я познаем коя е тя? М?:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

И как да я познаем коя е тя? М?:)

на джама , тая дето е по подразбиране...ъ-ъ-ъ...тъй де дефендъра

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@killchain, пробвай да включиш Virtualization Based Security и тогава да включиш Credential Guard

преди 1 час, дръндю написа:

на джама ми дава съобщение, че антивирусната е сканирала и не е намерила проблем, а това се случва често
та въпроса ми е, има ли начин, да ми се дава съобщение, че антивирусната е започнала сканиране?

@дръндю, чети тъдява
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/threat-protection/windows-defender-antivirus/configure-notifications-windows-defender-antivirus

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ExaFlop написа:

това е само за извършена дейност, а не за дейност която предстои или се извършва в момента

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ExaFlop написа:

Тц, чети пак!

не знам английски и го чета с помощта на братчеда Гуглю
но това което успях да разбера е възможността за изключване на известията, но аз не искам това
искам когато започне да сканира по някаква неизвестна за мен причина, да ми даде известие, че е започнала това действие

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, дръндю написа:

но това което успях да разбера е възможността за изключване на известията, но аз не искам това
искам когато започне да сканира по някаква неизвестна за мен причина, да ми даде известие, че е започнала това действие

сложи си друга антивирусна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

неизвестната причина си е обикновено планирано сканиране - какъв е смисъла да врещи че е почнала "да си върши работата....?(кавичките нарочно не са довършени)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Aquaris написа:

неизвестната причина си е обикновено планирано сканиране

благодаря, а сега ако може, обясни как да си наглася нещата, така че да знам кога сканира

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване