Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

на 3/23/2018 в 13:11, gig93 написа:

Как мога да разкарам този Windows 10 Upgrade Assistant  на Windows 10 Education, защото всеки пт ми се появява и ми хаби страшно много нет и памет и го разкарвам изтривам спирам ъпдейт сървиса и пак се появява, веднъж го изчаках до 100%  рестартира се, обработи си актуализациите и пак се появи, няма отърване от него и все ми излиза шорткът на десктопа по какъвто и начин да го спра и изтрия и спра? Защо не си се ъпдейства по нормалният начин при рестартиране или изключване а с тоя тъп асистент, който ми лапа всички ресурси и накрая дори след ъпдейт пак започва на ново?

main-qimg-698dfdd644f7668a3a7b0627bde059f6.jpg

Инсталираш Process Blocker (избери x86 за 32-битов Windows или x64 за 64-битов) и с нея блокираш следните процеси:

Windows10Upgrade.exe
Windows10UpgraderApp.exe

Може и за по-сигурно да им добавиш пълните пътища :

C:\WINDOWS\UpdateAssistant\Windows10Upgrade.exe
C:\Windows10Upgrade\Windows10UpgraderApp.exe

и ... готово. ( Done ! ) ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.03.2018 г. в 13:13, Pavel! написа:

Не знам дали някой от вас е чел лицензионното споразумение за Windows 10. Онова на което всеки цъка "приемам условията, Next".

Вчера го прочетох. Има някои фрапиращи ограничения:
1. Изрично е написано, че Windows не се продава и като платиш лиценз не е твой, не си го купил, а просто ти дават право да го ползваш. И ти нямаш право да го предоставяш под наем на някой друг. Пише, че "нямаш право да преодоляваш технически ограничения", значи ли това, че ако спреш телеметрията или ъпдейтите нарушаваш закона?
2. Като си купиш лиценз Windows-а може да се ползва само на един компютър и само от един човек! Тоест ако двама ползват едновременно компютър с Windows е незаконно.
3. Ако някой ти влезе в компютъра от разстояние, примерно с Team Viewer, задължително този който влиза трябва да е с лицензиран Windows и то минимум с твоето издание, тоест ако си с Windows 10 Pro, а онзи е с Windows 10 Home, няма право да ти влиза в компютъра защото неговия лиценз е по-евтин. И при всички положения нямаш право да предоставяш отдалечен достъп повече от 1 път на 90 дни.

Това не е ограничение, но все пак:

много хора си мислеха, че с пиратски активиран  Windows 7 или 8 ако ъпгрейднат до 10 и имат законна 10-ка....но не е така, изрично е написано, че ъпгрейд от пиратски windows 7 или 8 е незаконен.

Тук е цялото споразумание:

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/Retail/Windows/10/UseTerms_Retail_Windows_10_English.htm

А на тръбичката ми могат ли свирнат? Между другото много хора не го знаят това: ти не притежаваш, ти плащаш, за да те оторизира Майкрософт да ползваш продукта им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честити ново издание 17634

Spoiler

General changes, improvements, and fixes for PC

• We fixed an issue where typing in the Microsoft Edge URL bar immediately after opening a new tab might result in the letters appearing in an unexpected order.
  • We fixed an issue when opening .html or .pdf files from the local system (double-click, right-click > open), Microsoft Edge will not render the loaded content if Microsoft Edge wasn’t already running before opening the file.
  • We fixed an issue where PDFs displayed using Microsoft Edge would shrink after refreshing the page when using a DPI scaling > 100%.
  • We fixed an issue that could result in Microsoft Edge crashing when turning off certain extensions.
  • We fixed an issue resulting in Task Manager not showing the application title in the process name for open Visual Studio projects.
  • We fixed an issue resulting in the UAC dialog potentially not rendering correctly in the last few flights.
  • We fixed an issue resulting in certain devices with BitLocker enabled unexpectedly booting into BitLocker recovery in recent flights.
  • We fixed an issue where the Emoji Panel would close after typing an accent in certain languages.
  • We fixed an issue resulting in focus being lost after using WIN+A to close the Action Center.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали има вече официално ISO за 17133 или пък за някой от Skip ahead build-овете? Скоро обнових, в момента съм със 17133, но ми се изпочупиха разни работи - ShellExperienceHost и Cortana не работят, съответно нямам Start меню и една камара други работи, оплете ми се и Insider акаунта и в момента не мога да го свържа обратно. Има ли начин за in-place repair без ISO и без да губя нищо? Пробвал съм няколко работи - sfc, dism, поправка на UWP App-овете през Powershell, нищо не помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, killchain написа:

Някой знае ли дали има вече официално ISO за 17133 или пък за някой от Skip ahead build-овете? Скоро обнових, в момента съм със 17133, но ми се изпочупиха разни работи - ShellExperienceHost и Cortana не работят, съответно нямам Start меню и една камара други работи, оплете ми се и Insider акаунта и в момента не мога да го свържа обратно. Има ли начин за in-place repair без ISO и без да губя нищо? Пробвал съм няколко работи - sfc, dism, поправка на UWP App-овете през Powershell, нищо не помага.

Що не му направиш един Reset?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

17127 (или там некъде) май беше последното дет пуснаха, но наистина reset/refresh трябва да ти свършат работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

17634 -  с пропускане (RS5)
17133 - бърза писта (RS4)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Aquaris написа:

17127 (или там некъде) май беше последното дет пуснаха, но наистина reset/refresh трябва да ти свършат работа

Някъде има ли описано подробно какво ще се премахне? Идеята е да не ми се налага да преинсталирам програми, а дори опцията "Keep my files" казва, че маха app-ове.

преди 2 минути, DarkEdge написа:

17634 -  с пропускане (RS5)
17133 - бърза писта (RS4)

Знам кои са билдовете, питах за официални ISO образи, понеже навсякъде виждам само пиратски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewadvanced?tduid=(01ac48c0461efbbc7897a9c83cf89eb8)(259740)(2542549)(UUwpUdUnU55025YYwYwo5uw4zdpo5zwgzloorzgc3bomnxw2)(dwp)

offline iso-тата стават достъпни малко след като излязат във slow ring-а (обикновенно)

освен ако не са portable или/и инсталирани на различен от системния дял, няма как да се мине без повторна инсталация на програми

след такива ситуации, повечето потребители правят image

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, killchain написа:

официални ISO образи

TechBench не те ли устройва?
Или UUP?
Директно от индо-пакистанските пещери.

преди 44 минути, Aquaris написа:

освен ако не са portable или/и инсталирани на различен от системния дял, няма как да се мине без повторна инсталация на програми

А надграждането не е ли опция? И защо смесваш ОС и допълнителни програми?

преди 3 часа, killchain написа:

17133, но ми се изпочупиха разни работи

Аз ползвам UUPtoISO между конфигурирането на ъпдейта и рестарта. Създавам си iso файлчето с Влиндолза за всеки случай и тогава рестартирам за продължаване на ъпдейта.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, DarkEdge написа:

съдейки по описанието на @killchain надали ъпгрейда би помогнал - а и от 17133 освен да скочи на fast няма много опции

по втория въпрос: reset & refresh трият, а обсъждахме именно тези две опции + оригиналното му питане е

преди 3 часа, Eclipse2G написа:

Има ли начин за in-place repair без ISO и без да губя нищо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Aquaris написа:

съдейки по описанието на @killchain надали ъпгрейда би помогнал - а и от 17133

съдейки по описанието на @killchain му трябва iso на 17133 за надграждане с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога пробвам различни програми и много рядко някои игри. След това се налага да ги изтривам .Смятате ли ,че като се деинсталират с Win Uninstall оставaт много следи. Необходимо ли e да се ползват външни Uninstall-атори за да се почистят напълно следите от премахнатата програма или игра. На много места чета ,че Revo Uninstaller е една от най-препоръчаните . Какви са вашите лични впечатления. За да не се инсталират някой неща добре ли е да се ползват портабъл програми.

При инсталирането се правят някакви промени в регистрите на ОС. Доста от програмите имат инструменти за почистване и възстановяване на регистрите. Вършат ли работа при Win 10  и какво препоръчате след изтриване на дадена програма или игра . Става дума за Win10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, ac28 написа:

това не е проблем на десетката и във всички версии на "джама" остават следи
мисля, че има теми с препоръки за почистване, а ако не я намериш, създай собствена тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ac28 написа:

За да не се инсталират някой неща добре ли е да се ползват портабъл програми.

Ако мислиш, че портативките не оставят след в регистрите, си в заблуда. И да - в повечето случаи е по-добре да се ползва преносим софтуер.
И защо пишеш в тема за Windows 10 за общи въпроси за програмите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам , но не намерих тема за почистване на OС. Интересува ме също така дали  Win Uninstall при 10 ката има подобрение в сравнение с 8.1 и 7 . Защото за тях се твърди ,че е по-добре да се ползват външни Uninstall- атори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в деинсталатора на Windows, а в деинсталаторите на програмите. Добре написаните програми не оставят следи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, DarkEdge написа:

TechBench не те ли устройва?
Или UUP?
Директно от индо-пакистанските пещери.

Аз ползвам UUPtoISO между конфигурирането на ъпдейта и рестарта. Създавам си iso файлчето с Влиндолза за всеки случай и тогава рестартирам за продължаване на ъпдейта.

В TB последното, което излиза, е 17025. UUP явно не мога да ползвам следварително, но ще знам за следващия път, мерси. Правил съм си флашка за Recovery (с вградения инструмент на Windows), но тя явно е основно при невъзможност изобщо да заредиш Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа, забравих да напиша, че инсайдърските версии са само в UUP. За 15-ина мин става магийката (теглене и компилиране до iso)
Аз ползвам първата опция от последното падащо меню - потвърждавам работи.
Snap1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Ааа, забравих да напиша, че инсайдърските версии са само в UUP. За 15-ина мин става магийката (теглене и компилиране до iso)
Аз ползвам първата опция от последното падащо меню - потвърждавам работи.
Snap1.png

Успях да сваля 17133 по-рано. Изглежда легитимно. Не знам как генерира връзките, но сваля директно от Microsoft, просто после сглобява файла локално: https://uup.rg-adguard.net/api/GetFiles?id=f2ce2fee-bd3f-4362-bc60-f089af46399f&lang=en-us&edition=Professional&txt=yes

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече писах това е уеб приложение, създаващо графичен интерфейс към съответните файлове на сървърите на M$.
Дали ще ти е гот да ровиш в масив от файлове с нищо не казващи на пръв поглед 100 символни имена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах го да се инсталира, преди малко се прибрах и всичко изглежда наред. Нищо не липсва, освен нещата, които липсваха и преди - примерно Store, но засега мисля да не го чопля, за да не се счупи пак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, killchain написа:

освен нещата, които липсваха и преди

Да не би да си деинсталирал някои апове и/или магазина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

Да не би да си деинсталирал някои апове и/или магазина?

Да, с идеята да ги инсталирам пак (тъй като не работеха - плочките в Start стояха затъмнени), но само първата част се получи :D

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли с с 10AppsManager да ремонтираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
    • от Stoyannnov
      Driver Verifier
      ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Смятам да вметна няколко думи за този така наречен "инструмент" за дебъгване(дебъгване е процес на проследяване на изпълнението на дадена компютърна програма с цел намиране и отстраняване на грешки в нея) на драйвери. Мисля, че съществува още от windows 2000 и се усъвършенства до ден днешен. На практика доста хора са го чували, но едва ли знаят как да го използват правилно, особено в Windows 10. Чудесна програмка написана от Microsoft.
      Използва се само за диагностика! Не е за редовни тестчета! Използва се също и от програмисти. Също така и като допълнение на Windows HLK, WDK, VS и други подобни неща, които не ни касаят.
      Работата му е да следи Windows kernel драйвери, графични и драйвери от "трети страни", които създават конфликт при работа. Например проблем със съвместимост или неправилно четене в паметта или неправилна комуникация с хардуера и т.н. Работата му е точно като един дебъгер. Следи стъпка по стъпка драйвера как се зарежда и чете от ОС. Как се изпълнява и комуникира с хардуера и ОС за правилната му работа. Driver Verifier може да бъде конфигуриран по различни начини. Например може да тества много драйвери наведнъж или само един. Може да тества драйвера в различни периоди, тоест когато е зареден само в паметта или когато само се зарежда от ОС и други.
      При откриване на неправилно работещ драйвер веднага изкача BSOD или така наречения син екран на смъртта или просто син екран. По този начин той предпазва ОС и хардуера от повреда. В същото време се създава и дъмп файл, който се анализира. Дъмп файла съдържа 300 неща, но от тях ни интересуват само име на грешката, стоп код на грешката и името на проблемния драйвер. Има случаи когато не винаги пише името на проблемния драйвер. Редки са, но не е изключено и прави анализа и като цяло намирането на проблема по-трудно. Останалите 297 неща(разбира се в кръга на шегата е това). Те по-скоро са насочени към програмистите. Например последната цифра или буква от стоп кода означава какво действие е изпълнявал драйвера преди да крашне и др. Няма да обърквам хората с излишни подробности.

Преди да пристъпим към настройването и пускането на Verifier-а. Нека настройм Windows да създава дъмп файлове:
      В старт менюто пишем "SystemPropertiesAdvanced" без кавичките => избираме Run As Administrator.

Под "Write debugging information" избираме от падащото меню "Kernel Memory dump" => махаме отметката пред "Automatically Restart" => OK.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Да пристъпим към използването му. Има команден и графичен интерфейс, аз предпочитам да използваме графичния защото е опростен и удобен за работа. Нужни са администраторски права за използването на инструмента.
      Забележка: Преди да пристъпим към използването му, задължително трябва да създадем точка за възстановяване на системата. Ако случайно нещо се обърка винаги трябва да имаме 1 наум.
      Забележка: След стартирането на Verifier-а. Системата може да е малко мудна, което е напълно нормално!
      Забележка: Инструмента не трябва да работи повече от 48 часа. Преди 48 часа трябва да се спре или след получаването на син екран.
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Натискаме Windows key + R

едновременно за да стартираме прозореца за бързи команди.
      В него въвеждаме "verifier" без кавичките.

Натискаме ОК. Отваря ни се прозорец от който избираме как да настроим verifier-а да работи. В случая ще го настройм да проверява всички драйвери, които не са писани от Microsoft dev.
      Избираме "Create custom settings (for code developers)" и избираме NEXT.

Ще се отвори прозорец. В него посочваме различни правила за тестване на драйверите. Нас ни интересуват само 3. Оградените в червено. Слагаме отметка пред тях.
      I/O verification - следи драйвера за неправилна комуникация и обработка. Също така проверява и за неправилни I/O request packets (IRPs) от пуул-а. IRP предсатлява структура за комуникация с операционнатата система. Тази структура е използвана от WDM или Windows driver model. WDM или познат още като Win32 Driver Model е Framework(основа) на изграждането на драйвери. Навлязохме дълбоко и затова спирам до тук. Да се върнем на пуул-а. Special Pool е памет. На прост език казано означава, че Verifier-а отделя част от паметта, наречена пуул(pool), драйвера използва тази памет. Докато драйвера достъпва/зарежда/изпразва и т.н. тази памет Verifier-a следи дали той използва този пуул правилно.
      Force pending I/O requests - Няма да задълбавам много, означава, че проверява драйвера в режим на изчакване като му извиква функцията STATUS_PENDING по различно време на случаен принцип. 
      IRP logging - Следи драйвера как комуникира с ОС. 

Другите не мисля да ги обяснявам, защото ще ми отнеме много време и ще се удължи доста темата. Който е заинтересован може да попита ще ги обясня кое за какво е и как действа. Обикновенно developer-ите биха ги използвали за тест на custom драйвери.
      След като сме ги маркирали кликаме NEXT.
      Ще ни се отвори прозорец с 4 избора.

Избираме "Select driver names from a list".  Другите опции не са ни много от полза. Тази опция ни предоставя списък с абсолютно всички налични драйвери в операционната система и можем да изберем кои да verify-йне програмата и кои не. Докато другите опции са строго зададени и избира само конкретни драйвери.
      Избираме NEXT.
      Ще ни се отвори прозорец с всички налични драйвери в ОС. Кликаме на полето "Providers" за да ги сортираме по автор на драйвера. След което маркираме всички драйвери, които не са от "Microsoft Corporation".

Избираме Finish. След което ни изкача прозорец, който ни уведомява, че ще трябва да рестартираме системата, за да може Driver Verifier-а да стартира със самото зареждане на ОС. Рестартираме ръчно ОС.

Забележка: След зареждане на ОС, Verifier-а работи на заден план! Тоест няма да има известие или икона и т.н. което да подсказва, че работи.
      Това са грешките, които Driver Verifier може да дъмпне като син екран при откриване на бъгав драйвер. Всяка грешка има стоп код и този стоп код има някакъв параметър. Параметрите не ни интересуват толкова, те са по-скоро за developer-ите, за да могат да разберат къде точно забива драйвера. Нас ни интересува името на проблемния драйвер. Който се намира в дъмп файла или на синия екран, който се е появил.
      Дъмп файла може да се намери в папка "C:\Windows\minidump".
      Bug Check 0xC1: SPECIAL_POOL_DETECTED_MEMORY_CORRUPTION Bug Check 0xC4: DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION Bug Check 0xC6: DRIVER_CAUGHT_MODIFYING_FREED_POOL Bug Check 0xC9: DRIVER_VERIFIER_IOMANAGER_VIOLATION Bug Check 0xD6: DRIVER_PAGE_FAULT_BEYOND_END_OF_ALLOCATION Bug Check 0xE6: DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION Ще обясня всяка грешка какво означава, макар че много малко хора ще ме разберат. Също така едва ли ще потрябва тази информация на обикновен потребител.
      SPECIAL_POOL_DETECTED_MEMORY_CORRUPTION - Означава, че драйвера се чупи при изпозване на паметта. Тоест драйвера пише в грешен регистър от паметта.
      DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION - Това е най-често срещаната грешка при използване на Verifier-а. Означава, че е намерил проблемен драйвер и вече параметъра на стоп кода ни дава информация каква точно е тя. Причините може да са много. Грешка в пуула. Грешка при извикване на някоя функция на драйвера или при връщане на отговор. Прекалено изчакване(увисване) в паметта и други.
      DRIVER_CAUGHT_MODIFYING_FREED_POOL - Означава, че драйвера се опитва да достъпи пуула. Но действието вече се разбира от стоп кода. Дали е четене/запис и в какъв режим я достъпва, kernel или user mode.
      DRIVER_VERIFIER_IOMANAGER_VIOLATION - Означава, че има грешка при комуникацията между хардуера и софтуера. Не мога да обясня много точно, защото не съм програмист. Става дума за IRP и функциите които извиква драйвера и отговора който връща също така и времето за което се случва това цялото нещо.
      DRIVER_PAGE_FAULT_BEYOND_END_OF_ALLOCATION - Това означава, че драйвера превишава пуула. Тоест пак се "дъни" в паметта. От параметъра на стоп кода се разбира при каква ситуация става това, дали при запис или четене и т.н.
      DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION - Много обща грешка и също така доста насочена към програмистите. Общо казано, драйвера крашва при достъп в паметта. От стоп кода се разбира какво точно действие е извършвал преди да крашне. Може да извиквал указател към регистър или някаква функция и т.н.

Стъпките по-долу са за спиране на Verifier-a от графичния интерфейс. 

Windows key + R = > в полето въвеждаме "verifier" без кавичките. В прозореца за конфигуриране на Verifier-а избираме "Delete Existing Settings". И потвърждаваме с Finish.

В някои случаи Verifier-a може да засече проблемен драйвер още при буутването и така ще изкарва син екран още преди да зареди Windows. След рестарт ще се получи същото нещо и така се получава "Dead cycle". Тоест да се буутне до десктоп ще е невъзможно. Затова ще напиша още няколко начина за спирането на Verifier-а. Има доста начини за спирането му при такъв сценарий, но ще посоча 3, за да не се получава разтягане на темата.

След няколко неуспешни опита за буутване. Windows ще ви предостави възможност за влизане в "Windows среда за възстановяване (WinRE) за отстраняване на често срещани проблеми при стартиране". Изберете "Troubleshoot".

Посочваме"Advanced Options".

Вече от тук имаме избор по какъв начин да спрем Verifier-a. От System Restore/Command Prompt/Safe Mode или от функцията "Disable driver signature enforcement".
      Лично аз за най-бърз вариант смятам за метода от command prompt.
      Спиране чрез Command Prompt. 
      От Advanced Options изберете Command Prompt. Посочете вашия User след което въведете парола ако има такава. В черния прозорец въведете следната команда без кавичките "verifier /reset". Потвърдете с Enter и рестартирайте системата. 
      Спиране чрез Safe Mode. 
      От Advanced Options изберете"Startup Settings" => След което ще се появи прозорец с опции.

Натиснете бутона Restart и след това посочете Safe Mode с F4. След като буутне в Safe Mode натиснете Windows key + R => въведете в полето "verifier" без кавичките и от прозореца посочете "Delete Existing Settings". Потвърдете с Finish и рестартирайте системата.
      Спиране чрез System Restore.
      От Advanced Options изберете "System Restore". Посочете вашата точка за възстановяване, която създадохте в началото и натиснете NEXT.

Натиснете Finish, за да потвърдите точката за възстановяване.

Натиснете YES, за да потвърдите и след възстановяването Windows ще стартира в нормален режим.

• от DarkEdge
      Как да активираме/деактивираме показването на информацията за оставащото време на работа на батерия за преносими устройства:
      Преди:

След:

Активиране:
      В regedit в ключ
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power
      променяме или създаваме нов 32-Bit DWORD запис EnergyEstimationEnabled и му задаваме стойност 1.

или използваме файла Enable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
      Рестартираме.

Деактивиране на опцията:
      В regedit в ключ
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power
      изтриваме записа EnergyEstimationEnabled и създаваме нов  32-Bit DWORD запис EnergyEstimationDisabled, и му задаваме стойност 1
      Или използваме файла Disable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
      Рестартираме.
      Disable Show Battery Estimated Time Remaining.reg Enable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
    • от iva98
      Здравейте, преди няколко дена си закупих нов лаптоп без операционна система - Lenovo Ideapad S145-15IGM. Инсталирах Windows 10 но впоследствие се сблъсках с доста неприятен проблем, а именно че се оказа, че тъчпадът не работи. Въобще не го засича самия лаптоп. Инсталирах всички необходими драйвъри, включително от официалния сайт на Леново Synaptics и Elan, не се показват никакви грешки, когато отворя Device Manager-a, но липсват всякакви настройки що се отнася до тъчпада. Все едно го няма просто. Свързала съм отделна мишка, с която няма проблеми. Освен че липсва настройка в Device Manager-a за тъчпада, липсва и в BIOS, и в Control Panel. Прикачвам съм скрийншоти, от които е видна ситуацията. Опитах с натискането на Fn + F6, отново без резултат. Отделно сканирах за евентуални липсващи драйвъри, но не показва такива. 😔Уиндоусът е 10, х64. 

• от [email protected]
      Здравейте,

Със съседа имаме обща мрежа.
      Имам следния казус:
      Имам машина на която работи Windows XP с доста споделени папки, за да имаме лесен достъп.
      Купих си лаптоп с Windows 10 но не мога да достъпя съответния компютър, а достъпвам с него компютрите на съседа, които са с Windows 7 и 8.
      Има ли някакви настройки, които мога да направя, за да реша проблема софтуерно и да е видима машината от Windows 10.
      Погледнах теми по въпроса, но те засягат обратната ситуация, което не ми помогна особенно.

Благодаря за съдействието.
  • Дарение

• Добави ново...