Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

Колеги кой процес трябва да спра за да мога да получа над тази папка достъп за да я прелокирам чрез DirLinker?

%Localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer

При опит да я изчистя непрестанно получавам съобщение за отказан достъп. Дори през администраторски акаунт през сейф мод.

Редактирано от КОЛЯ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 1 час, acnekt написа:

Абе, какво става тук .Кой ми управлява компа.Майкрософт или аз 

Голямо изказване,развеселих се...Колко по нова версия на уиндоус,толкова по малко го управляваме ние.Но все пак са оставили  функции,които можем да решаваме,как да настроим или направо изключим.Например сервизите на У7 са около 160,---а в У10 са наблъскали 220 !Оставям да се сетиш,за какво става въпрос.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След голямо ровене намерих как да си включа Цифроблока. Оказало се е че е включено някакво функция,която да управлявам мишката от клавиатурата и по точно от цифроблока. Пълна простотия .Изключих я и проработи.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mouse_keys

7aa9c16e79e172868bf25f9c8a153e137f64ded9

tzp3vbai.jpg

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след като минах от Win7 на Win 10 имам много неприятен проблем, който се опитвам да оправя от известно време.  

Малко инфо за Пц-то: Win 10 home edition (64bit). 16gb Ram, i5 6600k Nvidia 970 Msi edition,Asrok Z170 Extreme 4

Проблем : неприятен лаг при работа с мишката, курсора лагва/ замръзва на моменти на английски го водят (mouse shuttering).

Използвам мишка - Roccat tyon - имам последните им driver-и.

Какво съм пробвал до тук:

1) Промених compatibility-то на всички Roccat applications на Windows 7

2) Упдейтнах биоса + имам всички Latest drivers (използвам driver booster 3  app) 

3) Pointer схемата е на : none

4) Правих различни тестове дали проблема го има само когато машината е натоварена, но се оказа че и при нормална работа имам същия проблем. Проверих за процеси, които товарят системата, но всичко изглежда нормално.

5) Проблема го има и когато играя WoW-въпреки опцията, която избрах - Disable display scaling on high DPI settings.

Моля ако някой има същия проблем нека да сподели Solution.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, acerats написа:

предният пост прочете ли го?

Видях го да, но проблема го имаше и преди updata на биоса. Имам го проблема от както минах на windows 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Ilia Bonev написа:

Имам го проблема от както минах на windows 10.

Уиндоус 10,уж инсталира сам правилните драйвъри,но има изключения,при което системата бъгва някой „непознат“(не на Микросифт) драйвър.Явно версията на драйвъра(на мишката) не е точната или не се е получила инсталацията му правилно,по някаква друга причина.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес попаднах на тази статия - Новите процесори ще бъдат съвместими само с Windows 10.

Става ... интересно. (меко казано) Иначе казано - *баси мамата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Днес попаднах на тази статия - Новите процесори ще бъдат съвместими само с Windows 10.

Става ... интересно. (меко казано) Иначе казано - *баси мамата.

Имаше я пусната и в една друга тема. На мен, все още ми е странно, как ще се навият производителите на хардуер, да играят по свирката, на Майкрософт. Или те се надяват, да сменят на 100% всички версии на Уиндоус, с новата им щуротия. :D

Ще поживеем и ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ghostBG86 написа:

Имаше я пусната и в една друга тема. На мен, все още ми е странно, как ще се навият производителите на хардуер, да играят по свирката, на Майкрософт. Или те се надяват, да сменят на 100% всички версии на Уиндоус, с новата им щуротия. :D

Ще поживеем и ще видим.

Сори, пуснах търсачката и не откри нищо. Ако решите - може да изтриете поста.

Колкото до производителите на хардуер - те така или иначе ще си продават стоката ... Боли ги ..., че старите ОС са аут. Интересното е, как това ще се отрази на "не-Уиндоус" операционните системи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Сори, пуснах търсачката и не откри нищо. Ако решите - може да изтриете поста.

Колкото до производителите на хардуер - те така или иначе ще си продават стоката ... Боли ги ..., че старите ОС са аут. Интересното е, как това ще се отрази на "не-Уиндоус" операционните системи ?

Ще ги боли не, ми та чак ще вият. Я си представи, че 10-15 %, останат на старата ОС 8.1. Те ако не могат да си купят нов хардуер, това е загуба за производителите. А да не забравим, колко хора не преминаха от Уиндоус 7 към 8.1.

А цялата кази кампания, е насилствен начин от страна на Майкрософт, да принудят хората да ползват Уиндоус 10. Дори и само слух да е, пак е доста нагъл метод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1/29/2016 at 14:11, ghostBG86 написа:

А цялата кази кампания, е насилствен начин от страна на Майкрософт, да принудят хората да ползват Уиндоус 10. Дори и само слух да е, пак е доста нагъл метод.

то целия Уиндоус 10 явно е една пушилка да се спре отлива и от Майкрософт изглежда са наясно с това. Някои новини от последните седмици говорят красноречиво за посоката, в която отива продукта.

Продали едва 110 млн. Лумии за 5 години, спрямо 3.5 млрд андроид. Че те само Huawei за 2015 са продали 110 млн. мобилни устройства, а Xiaomi с разочароващ резултат от 70 млн (за 2015) ( не знам да продават нещо с Уиндоус). Е, защо ми е празния уиндоус магазин на универсалната мрежова 10-ка ( на PC-то в къщи за обща употреба ), след като не искам да чувам за мобилно устройство с уиндоус.

Хората си искат Андроид и в къщи на десктопа с големия екран и с приложенията от гугъл плей. Веднъж да се докопат до него и уиндоус ще бъде забравен по- бързо от любимата Нокиа.

А призначи, че натам отиват нещата има . Например Remix OS  , който си е Андроид за интелски хардуер на основата на android-x86. (пробвах Remix на флашка, изглежда обещаващо, но все още е на алфа етап. Не можах да подкарам интернета ). Остава Гугъл да налеят и те пари в подобни разработки (а те изглежда ще го направят, пренасочвайки ресурс от ChromeOS към Андроид). Ще се получи не просто поредната Linux дистрибуция, а тази която всички вече познават и ползват. 

На снимката се вижда бенчмарк на i7 под Remix (Android)  OS. 

Това ми е крайното впечатление за Windows 10. Кралят умря, да живее Краля (Андроид)!

п.п. 

Дял за такава операционна система, обаче в калдата няма. Странно. 

Capture.JPG

remix.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.01.2016 г. at 20:01, ExaFlop написа:

С автоматично управление на pagefile  ли си? Задай си мин и макс стойности за файла.

Другият виновник може да е услугата SuperFetch.

Да, с автоматично управление е. Ако му задам минимална и максимална стойност няма ли да навреди на системата по някакъв начин? В смисъл, че щом ги използва може би има за какво или? Колко е добре да му задам, като максимум?

Не бях писал отговор до сега, защото всичко беше наред, но до днес. Сега отново РАМ-та се използва над 90%. Моля за повече пояснение, ако е удобно за SuperFetch.

Редактирано от Теодор Емилов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задай стойности от 1,5хRAM до 2хRAM.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше написал и с колко RAM е машината...

Но по принцип бива.

Superfetch е в services.msc - задаваш disable. И тестваш. Ако не ти хареса резултатът - задаваш Auto.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера се ъпгрейднах с чиста инсталация от 8.1 към 10 и направо се родих, не искам и да си спомням за това това дърво 8/8.1, десятката е просто супер, страшно бързо ми върви и е супер удобен. Имам само един единствен проблем и така и не успях да намеря решение. Обикновените текстови документи които са писани на кирилица ми ги отваря с йероглифи.

Играх си по настройките с езиците, свалих пакета за български, но не става. На уиндоус 7 имаше същия проблем, но тук нещо не мога да оправя. Идеи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десен клик по старт бутона( оригиналния на Windows 10,  иначе се щрака малко встрани от бутона), избери Control Panel->Region->Administrative->Change system locale->Bulgarian->OK->Restart

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ви поразправя за моя опит с Windows 10, както на лаптопа, така и на телефон.

Windows 10 Pro на Toshiba L500(P8700, ATI4650, 4GB Ram)

Като цяло след ъпгрейда лаптопа започна да работи по-бързо(спрямо седмицата). Има хубави глезотийки, но някои от настройките са набутани на едно място в тялото на майката на чичко Бил и наистина понякога се налага личен сеанс с нея за да ги откриеш... Една от причините, които ме накараха обаче да се върна към седмица е че тоя уиндоус или не се разбира с видео карти на АТИ или поне не с толкова стари. Понякога като не работя известно време на лаптопа и като размърдам мишката - само мишката бяла, всичко останало все едно го гледам през червен воал... оправя се като минеш през Colour Calibration... Също трябва да се добави, че част от игрите които играя спряха да работят.

Но имаше един бъг който ме дразнеше дори повече - заключването на акаунта при неактивност. Оказа се че изгасването на екрана се третира като StandBy и съответно като изгасне екрана и ми се заключваше акаунта. Съответно всеки път трябва да въвеждам парола и т.н. И тая простотия са я направили заради мобилните устройства, защото при при един телефон като му огасне екрана и е добре съответно и да се заключи... Няма оправия с това. ръчках какви ли не опции - не става и нестава.

Windows 10 Mobile на Lumia 640 Dual SIM

Ще започна с причината поради която си взех този телефон:
iOS устройствата са прекалено скъпи и неодобрявам политиката им да си плащаш за всичко.
Android съм ползвал на няколко устройства - както от нисък клас така и от висок - не ми харесва тая операционна система - за всичко трябва да си изтеглиш приложение да четеш ревюта докато избереш правилното изобщо тегава работа.
Поради добрите стари спомени от Нокиа и Симбиан, реших да пробвам някоя Лумия с уиндоус. Реших че може евентуално да са почерпили от опита на нокиа и да са направили нещо кадърно.

И да, наистина, на пръв поглед са взели някои идеи от Нокиа. Телефончето работи завидно добре с четириядрения процесор на 1,2гхц и 1ГБ рам. Да, някои приложения трябва да ги изчакаш по няколко секунди докато заредят, но това не е нещо ново и не говоря за най-често използваните неща.

Като го поръчках обаче няколко дена и се оказа, че това е най-музикално осакатения модерен телефон, който някога съм виждал... музикалния плеър Groove е ужасен. Еквалайзерът е изнесе от него и е набутан в общите настройки. Контрола за звука е изнесен като опция само на бутоните отстрани и има само две опции("Ringer and Notifications" и "Media and Apps" ) + опция да контролираш силата на звука през слушалките. 
Искаш да си сложиш твоя МП3-ка за мелодия? ще ти се, ама нанайци... има как, ама не лесно - сменяш жанра на МП3-та на "ringtone" прехвърляш я от компютъра в определена папка и тогава ти се появява в списъка за избор на мелодия.
Искаш две отделни мелодии за двете сим карти? да бе... я си гледай работата...
Радио  приложението е също пълен боклук... Не може да си слагаш имена на запомнените радиостанции или пък автоматично да ти намери радиостанциите в обхват... ама това са сложни функции не са като за телефон...

Има и хубави работи де... GPS е пушка, батерията е чук (държи по 3 дена на цъкане)... ама тоя сакат уиндоус разваля кефа...

Да се надяваме, че уиндоус 11 ще е това което 10 трябваше да бъде...

Редактирано от ScD (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без парола при събуждане:

625x468ximage35.png.pagespeed.gp+jp+jw+p

625x468ximage36.png.pagespeed.gp+jp+jw+p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

В диспечера на дискове скрит дял 100MB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, дръндю написа:

с windows няма да го видиш, както каза ExaFlop  в предният пост, този дял е скрит

съдържанието на този дял го виждам с Линукс и ако имаш " жива"  флашка с Линукс ще имаш достъп до този дял, но не ти препоръчвам да променяш каквото и да е

И аз си мислех, че е скрит дял (при мен са два). А Линукси имам 3-4 на флашка.

Някой път ще погледна, но едва ли ще има такава папка. То всеки от скритите дялове е 100 МБ, а свободното място е цели 80-85 МБ.

П.П. Мога ли да обединя двата скрити дяла или да го направя преди преинсталиране, щото да не прецакам настоящата инсталация?

Редактирано от 卡拉贾 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета. Искам да помоля за помощ. Проблемът ми е следния. Реших да преинсталирам уиндоус 10. Награбих диска, сложих го, но съм забравил с кое копче се влизаше в буут менюто и прокарвах пръст през всичките наред, така де, все ще улуча правилния. По някое време ми изписа нещо, което не разбрах (май тук дойде проблема). Реснах пак, пак прокарах пръст по всички копчета, влязох в буут менюто, видях си двата диска, ссд от 120 гб и хд с 1тб. Изтрих всичко от ссд то и ... ми каза, че не може да инсталира уиндоуса тук, щото дяла бил GTP което на мен нищо не ми говори. Тук вече се уплаших, още веднъж реснах, и сега вече стана мазало. Виждах, че имам два твърди диска по 1 тб, някакъв дял за възстановяване, който не съм го създавал аз и два дяла на ссд то по 120 гб. Демек, показваше ми всичко двойно. Изтрих ссд тата, но ми показваше, сякаш са два отделни диска с неразпределено място. Тъй като вече се шашнах тотално, реших да видя с убунтуто какво става. Сложих диска с убунту, той правилно ми даде, че имам два диска, а не 4 като уиндоуса. ССДто обаче ми го определяше като непозната файлова система. Направих го неразпределено място и отново сложих диска с уиндоуса. Като отидох на буут менюто видях, че имам две опции за бутне, нормална (откъдето досега буутвах) и още една uefi. Викам си, давай през уефито, че през нормалната с тоя GTP не става. Видях, че имам 1 ссд (както и трябва да е), но все още имаше дял за възстановяване от 450 мб който аз не съм създавал и който не ми даде да пипна. Обаче, все още показваше, че имам 2 твърди диска по 1 тб, а аз имам само 1. Уиндоуса се инсталира, всичко добре. Когато влязох в уиндоуса видях, че имам само 1 дял-ссд то, а твърдия диск въобще го нямаше. Отидох да видя за жълти питанки-показваше си го. Отидох където може да създаваш нови дялове през самия уиндоус, и там ми даваше твърдия диск недостъпен с жълта питанка и ми пишеше, че е външен твърд диск. Имаше опция да го добавя като нов дял, като щеше да изтрие всичко. Викам си, то и така прецаках всичко-изтрих го и се добави.

Обаче защо мамка му стана така, какво оплетох? Какво е това чудо GTP дето не ми даваше да сложа уиндоуса, какво е това уефи и как по дяволите го включих и как да го изключа. Засега не смея да пипам, щото се видях в чудо, но ми е интересно защо стана така и какво обърках.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване