Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

http://www.skype.com/go/getskype-msi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че на тях не им е приоритет вече да създават добър и работещ софтуер,важно е да наблъскат инструментите за събиране на инфо,пък другото е на заден план.................пък и тоя скайп,кой го използва вече?Отдавна му мина времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

тоя скайп,кой го използва вече?

Който иска....явно има все още желаещи.
Хайде да ограничиш офтопиците си, моля!
Въпросът не е дали или, а как!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, The_Nomad написа:

Убеждавам се, че Майкрософт са идиоти. В скайп ми излиза съобщение, че ми е стара версията и да я ъпдейтна иначе след седмица нямало да ми работи. Следвам линка и се отваря Microsoft Store. Той обаче ми казва, че Скайп е инсталиран и има бутон само за стартиране. От сайта на скайп свалих ръчно последната версия, но инсталатора ме препраща пак към магазина за "най-добро преживяване". Скапаха го тоя скайп

Аз също имах ръчно свален Скайп но го деинсталирах и сега ползвам този от Microsoft Store автоматично се ъпдейтва , по удобен е заради това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, PigManu написа:

Аз също имах ръчно свален Скайп но го деинсталирах и сега ползвам този от Microsoft Store автоматично се ъпдейтва , по удобен е заради това.

И аз ползвам този вградения от Стор-а. В него няма опция обаче да го ъпдейтна, няма проверка за ъпдейти, няма about да видя с коя версия съм. И затова не знам как да тълкувам това съобщение, че версията ми е остаряла и ще спре да работи. Започва да ме дразни и ще взема да го сменя с този от линка на @DarkEdge 

Офф: много са ми интересни тия дето ми казват, че не трябвало да го ползвам понеже видиш ли те не го ползвали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен преди около час се ъпдейтна автом. показа ми банер долу вдясно.

Ето това е версията след ъпдейта

преди 15 минути, The_Nomad написа:

И аз ползвам този вградения от Стор-а. В него няма опция обаче да го ъпдейтна, няма проверка за ъпдейти, няма about да видя с коя версия съм. И затова не знам как да тълкувам това съобщение, че версията ми е остаряла и ще спре да работи. Започва да ме дразни и ще взема да го сменя с този от линка на @DarkEdge 

Офф: много са ми интересни тия дето ми казват, че не трябвало да го ползвам понеже видиш ли те не го ползвали.

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Слави Маринов написа:

пък и тоя скайп,кой го използва вече

Безброй семейства комуникират с децата си в чужбина благодарение на Скайп. Едно чудесно безплатно средство, което събира хората. Време е да свалиш черните очила...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, PigManu написа:

При мен преди около час се ъпдейтна автом

Най-вероятно става дума за Метро приложението, а не за десктоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, The_Nomad написа:

Убеждавам се, че Майкрософт са идиоти...

Напълно подкрепям :) Проблемът е, че има две версии на скайп - едната се тегли от скайп.ком и е "desktop app", другата от магазина на майкрософт и е само "app" или "метро" приложение. Визуалната разлика е, че версията от магазина до голяма степен прилича на интерфейса на outlook - абонатите са в лявата част и като цъкнеш на някой, се отваря чата в дясно.

преди 11 часа, Слави Маринов написа:

Че на тях не им е приоритет вече да създават добър и работещ софтуер,важно е да наблъскат инструментите за събиране на инфо,пък другото е на заден план.................пък и тоя скайп,кой го използва вече?Отдавна му мина времето.

Реално през последните 10 години майкрософт взимат хубавите страни от линукс и ги имплементират в техните продукти. Софтуерът им става все по-качествен. Колкото до ползвателите на скайп - все още са повече от тези на вайбър. Преди скайп са единствено чатовете на социалните мрежи, което е разбираемо.

преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Безброй семейства комуникират с децата си в чужбина благодарение на Скайп. Едно чудесно безплатно средство, което събира хората. Време е да свалиш черните очила...

Па и не само, я си пускам малкия на нашите да си говорят поне веднъж седмично. Винаги ползвам нови версии и проблеми нямам никакви. На работа също ползвам скайп, дори не "for business", а безплатния. На старата работа ползвахме "for business" и е още по-добър продукт с повече полезни екстри. Колкото до ония, той си е просто трол, това му е удоволствието от живота - да сипе хейт.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Хаха , че и в фейса има отдавна видео разговори даже е сто пъти по удобно от скайпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Pavel! написа:

2018 година сме и файл експлорер все още не поддържа табове

Леко подвеждаща информация - казва се Sets:

преди 3 часа, adersa написа:

даже е сто пъти по удобно от скайпа

Въпрос на личен вкус и не само!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance-winpc/sihostexe-unknown-hard-error/fa106f11-8a5b-4822-bbe9-0a5bfc38c927

Цитат

a) After you boot your computer using Windows DVD or USB, a black screen appears with gray text "Press any key to boot from CD or DVD". Press any key.

b) Select the correct time and Keyboard type.

c) Click Repair your computer in the lower left corner.

d) Select Troubleshoot from Choose an option screen.

e) Click advanced options in Troubleshoot screen.

f) Select Automatic repair.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто сме свикнали с уиндоса явно по интуитивен за нас и се плашиме от линукса. Така са ни учили,че хардеура за уиндос се прави.

Дрънди ако трябва да плати 500лв. за уиндоус и офис пакет ша са замисли.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, whitepixel написа:

Добре се забавлявате у този форум, а Windows 10 ви гарантира впечатляваща занимавка.
При нас у Линукса форума пълна скука, всичко работи и се чудим какво да правим като ОС развлечение.  :idea:

Я пусни бенч на някоя игричка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, whitepixel написа:

При нас у Линукса форума пълна скука, всичко работи и се чудим какво да правим като ОС развлечение.

Много е гадно да се мъъчиш да си счупиш 10-ката  и тя да се инАти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, DarkEdge написа:

ми аз едно време, като ви го разправях туй, не ми вярвахте

пп

по-корава от мойта глава
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А трябва ли да работи, на който му е необходима ще я пусне в ОС където работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

Изобщо не се инати, умира без дори да намекне, директно се просва на пода свита и гърчеща се.

Служебен комп на уин 10 = руска рулетка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, зависи и как е инсталирана ОС. Ако е САМО насипана...'ми нормално. На една кола като й сложиш друг двигател веднага ли тръгва и нищо не се пипа по него?
Кога ще проумеете, че ОС се инсталира с универсални настройки и си иска нейното си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, DarkEdge написа:

Е, зависи и как е инсталирана ОС. Ако е САМО насипана...'ми нормално. На една кола като й сложиш друг двигател веднага ли тръгва и нищо не се пипа по него?
Кога ще проумеете, че ОС се инсталира с универсални настройки и си иска нейното си...

А сега чакаме списък с тия настройки.

Горя от нетърпение да видя какво още е нужно след инсталция на win 10. Драйверите са ясни, друго какво? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички, и не се измъквай с линкове.

Пробвай да обобщиш, да видим реално че не говориш ей тъй колкот да не заспиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обобщя към 50+ промени в регистратурата? Май нещо си се объркал. А и тонът ти въобще не ме подтиква към подобна дейност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Pavel! написа:

Като направиш чиста инсталация е като да

сложиш нов двигател на всякакво шаси. Настройките са универсални, много от драйвърите са универсални...
А това, че ти не си съгласен, си е твое право...
Няма машина, на която да се инсталира ОС и тя да тръгне на максимална производителност.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Ивайло Костов написа:

Всички, и не се измъквай с линкове.

Пробвай да обобщиш, да видим реално че не говориш ей тъй колкот да не заспиш. 

не се измъква, това са основни неща, а ти пробвай в конзолата

powercfg /ENERGY

след проверката ще ти даде инфо...

и като отвориш файла виж, какво ти дава в червено

п.п.

между другото туй съм го научил от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
    • от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване