Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 18 минути, дръндю написа:

в конфигурацията , доста от нещата са спрени...ъ-ъ-ъ...тъй де, "stoped" и няма реално подобрение
но ми направи впечатление, че като сложих закъснение на някои програми, започна да зарежда нормално

1615193575_.PNG.6d446fef7ca90a790710253d473f11b3.PNG

пп

преинсталацията се отлага временно
:giggle1:

пп

ей че съм склерозъ ве
:(

благодаря за помощта

Интелските процеси за виделото спокойно можеш да ги изключиш (не да ги изтриваш). Че и флаша на снимката.
Изключи си и ненужните драйвъри - тези, на които устройствата им ги няма в системата - с autoruns.
С RegOrganizer виж кой процес колко време за зареждане ползва.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

дрън, виж си лога от ъпгрейда:
C:\Windows\Panther\setuperr.log

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква може да е причината при старт на системата, тя да не се връзва автоматично към мрежата, въпреки, че съм казал изрично. Отделно иконата за wifi премигваше.  Версия 1803, Билд 17134,112. Лаптоп dell.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Eclipse2G написа:

Каква може да е причината при старт на системата, тя да не се връзва автоматично към мрежата, въпреки, че съм казал изрично. Отделно иконата за wifi премигваше.  Версия 1803, Билд 17134,112. Лаптоп dell.

забрави(изтрий) мрежата и после пак се свържи.

виж,ако има по-нов драйвер за wi fi - то,го инсталирай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, emil644466 написа:

В случая, може удачното решение да е, да се инсталира по-стар драйвер, ако ъпдейтите са му набутали нов, но проблемен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си направи ресет на мрежата на лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, emil644466 написа:

забрави(изтрий) мрежата и после пак се свържи.

Тссс, забравих мрежата, сега ми дава "Checking network requirements". Първия път не успя да се върже. На втория - да. Относно драйвера - още по време на инсталацията, сетъп-а(сетъп, (в)се е тъп), ме подкани да си въведа паролата за мрежата. Значи е бутнал некъв драйвер. В началото (около седмица) работеше и ей от тия дни започна да се е*ава. Ще взема да сложа драйвера от сайта на dell. По-нов от 2015-та няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, препоръчвам ви  Windows 10 LTSB мисля че най стабилна поддръжка дават за него.....
С версиите които се мъчите, с един хардуер се държат отлично с друг хардуер супер нестабилно, особено при наличието на по специфичен софтуер става още по трагично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Eclipse2G написа:

Ще взема да сложа драйвера от сайта на dell.

:yanim:

преди 1 минута, Tanner Foost Foust написа:

Пичове, препоръчвам ви  Windows 10 LTSB мисля че най стабилна поддръжка дават за него.....
С версиите които се мъчите, с един хардуер се държат отлично с друг хардуер супер нестабилно, особено при наличието на по специфичен софтуер става още по трагично.

Аз откога ги "светвам", но тук се тачат версиите за опитни зайчета и др. ширпотреба...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Tanner Foost Foust написа:

Верно ли? :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Tanner Foost Foust написа:

Хубаво го даваш, но машината ми ползва лицензиран 10 home, придобит от 2015-та, кога беха безплатните ъпгрейди. 7 се краква лесно, ама 10... с тоя kms... зарежи.

преди 4 минути, Joss Bomon написа:

:yanim:

На 7-ка си ги търкалях от сайта, ама тук нещо се подлъгах и настъпих мотиката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Eclipse2G написа:

настъпих мотиката

За hwidgen не си ли чувал?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

За hwidgen не си ли чувал?

Не. Това означава ли, че веднъж активирана, няма нужда, подобно на кмс, да се активирира периодично пре няколко месеца?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използва се GatherOsState от Windows 10 install disk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

хъ, пак си краднах нещо
:clown:

и аз благодаря

Цитат

developed by s1ave77 from MDL (My Digital Life).

От същия сайт е най-ползваното лекарство за вин 7.

PS: Сега отворих прозореца с нотификациите и гледам как wifi иконата мига и мига... а таск бар-а няма такова нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ph34r:
Я, колко знаещ станА изведнъж...

преди 11 минути, Eclipse2G написа:

PS: Сега отворих прозореца с нотификациите и гледам как wifi иконата мига и мига... а таск бар-а няма такова нещо.

Направи ли ресет на мрежата на лаптопа?

преди 17 минути, дръндю написа:

хъ, пак си краднах нещо
:clown:

Ееей, крадлио племе, ееееййй:ph34r:
Скъсан цръул от илихтричесскийо стълб ша крадни...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Eclipse2G написа:

7 се краква лесно, ама 10... с тоя kms... зарежи.

В грешка си :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Eclipse2G написа:

няма нужда, подобно на кмс, да се активирира периодично пре няколко месеца?

Може би не си слагал  C:\Windows\AutoKMS и съдържанието на тази директория в изключенията на антивирусната. Вградения дефендър също го премахва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Joss Bomon написа:

Може би не

четеш правилно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Може би не си слагал  C:\Windows\AutoKMS и съдържанието на тази директория в изключенията на антивирусната. Вградения дефендър също го премахва.

Само веднъж го пробвах на вин 8 и се отказах и от двете. Мразим когато трябва да си зависим от интернета.

преди 2 часа, Николай Гергишанов написа:

В грешка си :P

За активатора на DaZ да си чувал?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, PigManu написа:

И за какво са ви тия активатори като се продават oригинални ключове на символични цени.basi

Дали ? Я да видим каква е цената за Enterprise 1607 LTSB ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Мразим когато трябва да си зависим от интернета.

След всяко свързване периода на активация се увеличава с 6м. ...мисля. Или, след като веднъж му пуснеш нет, след това може няколко месеца да не ползваш никакъв и активацията си стои.

преди 3 минути, PigManu написа:

Дали какво ?

Дали е вярно, че ще намериш на "символична" цена действащ ключ за въпросната версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване