Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 16 минути, дръндю написа:

ами не
спомням си че ено време го бях качвал и работеше добре, ама по онова време не успях да го активирам перманентно и го затрих

сега работи още по добре

@DarkEdge
изобщо не е провокатор:getout:
Новото инсайдърче (18237) се държи още по-прилично:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната простотия на Вирус 10. Дългата история накратко - поискаха ми да направя дюъл буут на компютър (не лаптоп) с Линукс, инсталиран преди доста време (но не от мен инсталиран) и Вирус 10. Компът има 5 хард диска и 1 ССД. На ССД-то е инсталиран Линуксът, друг един е за музика и файлове, а останалите са празни и за гъзария. Избирам си следващия (третия по ред) хард диск и с форматиращия инструмент на Вирус 10 го форматирам, 10-ката съобщава, че независимо дали искам или не, ще си създаде допълнителен дял. Потвърждавам, малкият дял се създава и цъкам "next", за да се инсталира. И... хОй! Вика нещо от рода на "не откриваме или не можем да създадем допълнителен дял, проверете логовете". Според един френд, Вирус 10 не можел да разпознае повече от 3 дяла (а с малкия дял за буут стават общо 7 дяла). То хуу, ама и с другите две бози беше пак същото, така че тоя бозав недъг явно е семейна черта.

Бахти боклука - сложиш му няколко дяла и гушва букета, а Линукс вижда и разпознава всичко без проблем. Въпреки изключителната ми ненавист към Вирус 10, моля експертите да се изкажат как да накарам Боклукът да разпознае всичките дялове и да вземе да се инсталира по някое време? По възможност без RAID масиви.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rado84,

преди 10 часа, rado84 написа:

Поредната простотия на Вирус 10. Дългата история накратко - поискаха ми да направя дюъл буут на компютър (не лаптоп) с Линукс, инсталиран преди доста време (но не от мен инсталиран) и Вирус 10. Компът има 5 хард диска и 1 ССД. На ССД-то е инсталиран Линуксът, друг един е за музика и файлове, а останалите са празни и за гъзария. Избирам си следващия (третия по ред) хард диск и с форматиращия инструмент на Вирус 10 го форматирам, 10-ката съобщава, че независимо дали искам или не, ще си създаде допълнителен дял. Потвърждавам, малкият дял се създава и цъкам "next", за да се инсталира. И... хОй! Вика нещо от рода на "не откриваме или не можем да създадем допълнителен дял, проверете логовете". Според един френд, Вирус 10 не можел да разпознае повече от 3 дяла (а с малкия дял за буут стават общо 7 дяла). То хуу, ама и с другите две бози беше пак същото, така че тоя бозав недъг явно е семейна черта.

Бахти боклука - сложиш му няколко дяла и гушва букета, а Линукс вижда и разпознава всичко без проблем. Въпреки изключителната ми ненавист към Вирус 10, моля експертите да се изкажат как да накарам Боклукът да разпознае всичките дялове и да вземе да се инсталира по някое време? По възможност без RAID масиви.

разкачи  дисковете и остави само този,на когото ще инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, emil644466 написа:

rado84,

разкачи  дисковете и остави само този,на когото ще инсталираш.

И така пак не ще. Абе да си е*е майката скапаната боза! Наглото чавенце на човека ще трябва да се задоволи с игрите за Линукс в Стийм и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, rado84 написа:

Бахти боклука - сложиш му няколко дяла и гушва букета, а Линукс вижда и разпознава всичко без проблем.

Това е защото Линукс е много, много по-добър от Уиндоус и е на светлинни години пред него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, rado84 написа:

И така пак не ще. Абе да си е*е майката скапаната боза! Наглото чавенце на човека ще трябва да се задоволи с игрите за Линукс в Стийм и това е.

Дааа, гроздето е кисело.

на 15.09.2018 г. в 9:38, Akademika10 написа:

сега работи още по добре

@DarkEdge
изобщо не е провокатор:getout:
Новото инсайдърче

18242

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, DarkEdge написа:

18242

как се държи тая версия?че мисля малко да експериментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е пушка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

При мен е пушка

защо така се получи,не можа да се изтегли.

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

бях обещал да направя сравнение с осмицата, ама втория хард сдаде багажа и ся го ползвам като външен
та не можах да спазя обещанието си
с тоя дет съм в момента е на версия 1607 LTSB и с него не експериментирам
та Ванката да ме извини, че не успях със сравненията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

бях обещал да направя сравнение с осмицата, ама втория хард сдаде багажа и ся го ползвам като външен
та не можах да спазя обещанието си
с тоя дет съм в момента е на версия 1607 LTSB и с него не експериментирам
та Ванката да ме извини, че не успях със сравненията

сега аз ще експериментирам малко:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, borisfx написа:

Това е защото Линукс е много, много по-добър от Уиндоус и е на светлинни години пред него.

И що щеш тогава тук? Хем нямаш интерес към тази ОС, хем постовете ти са абсолютно вън от темата!
Това е долу-горе като в темата за Linux  да разписвам колко хубава ОС е WAX  или AIX или Solaris... Ще бъда точно в крак с темата там, нали?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Това е долу-горе като в темата за Linux  да разписвам колко хубава ОС е WAX  или AIX или Solaris... Ще бъда точно в крак с темата там, нали?

Наистина ще бъдеш в крак с темата там, защото Соларис е Юникс базирана ОС, точно както е и Линукс, който пък се дели на дистрибуции (Минт е дистрибуция), а не на версии като Бозата. Плюс това в раздела за Линукс никой линуксар нямаше да те изгони, а даже обратното - ще си намериш съмишленици или пък просто ще си поговорите какво и защо те кефи в Соларис.
Ако не разбираш какво е "дистрибуция", нека използвам аналогията с ябълките. Ябълката е вид плод, но от нея има няколко десетки сорта, които стават за ядене. Тези сортове са дистрибуции на основния плод. ГМО ябълките се явяват версии на въпросните дистрибуции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, rado84 написа:

Наистина ще бъдеш в крак с темата там, защото Соларис е Юникс базирана ОС,

Как са гепа за косъма...Що не пишеш за WAX, а?

Плюс това в раздела за Линукс никой линуксар нямаше да те изгони

Искаш ли да започна да пиша Windows офтопици в Linux раздела - в темите с проблем с някоя Linux, да видим каква ще е реакцията...
А и да си видял някой да гони някого за това, че пише за Windows тук?
Но класическите Linuks потребители са толкова високомерни, та чак падат низко да наричат Windows с какви ли не термини. И в края на краищата не казват нищо полезно. А гордо се понасят по оставената жълта диря.

на версии като Бозата.

Е, олекнали ти като се разтовари? А, ся се пързаляй по дирята!

Цитат

Ние не пикаем във вашите пепелници. Моля, не хвърляйте фасове в нашите писоари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rado84 написа:

Ябълката е вид плод, но от нея има няколко десетки сорта

Дам,няколко десетки са,или по-точно около 7500,едно е да се правиш на осведомен,съвсем друго е да си такъв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Kak си активирате тия десятки..... тея активатори са пълна скръб, само подаръци с вируси... относно моята мания за информационна сигурност ме дразни..

Някъде скоро бях чел че някой се хвали че си е купил ОЕМ ключ за десятката само за 14 долара.

Изкуших се да опитам и всичко е ток жица.

https://www.scdkey.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Tanner Foost Foust написа:

Kak си активирате тия десятки..... тея активатори са пълна скръб, само подаръци с вируси... относно моята мания за информационна сигурност ме дразни..

Някъде скоро бях чел че някой се хвали че си е купил ОЕМ ключ за десятката само за 14 долара.

Аз преди година/две взех ключ от g2a.com и с него съм активирал уина на поне 6 различни машини. Най-добре похарчените ми 18 долара ;D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Tanner Foost Foust написа:

Евтините ключове не правят нищо повечe от:

W10 Digital License Activation Script

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 часа, Tanner Foost Foust написа:

активирам ги с кейген
не се правят никакви инсталации, а само се копва генерирания код и се запазва в текстов файл, с който можеш да си правиш многократни преинсталации
нали разбираш, че при една чиста инсталация, само с въвеждане на кода, десетката се активира и няма никакви вируси
разбира се, че такъв код се генерира само за OEM машини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А скъпите какво правят,някакви вълшебства незнайни?В крайна сметка резултата е същият.

преди 3 часа, Joss Bomon написа:

Евтините ключове не правят нищо повечe от:

А скъпите какво правят,някакви вълшебства незнайни?В крайна сметка резултата е същият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Слави Маринов написа:

Да се петелчиш и да се вдъхновяваш, че си много остроумен, смисъл няма.

Написал съм "евтини", за да стане видно, че това не е легалната покупка на лиценз. За резултата и "вълшебствата" нещата са ясни, и нищо ново не казваш - откри топлата вода... Браво! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да споделя днес на какво се натъкнах. Прясна току-що инсталация, при опит за активиране на dotnet3 връща грешка (0x800f0922) - и от контролния панел, и от конзола с dism команда, и с dism++. Закучи се и не ще. sfc и dism.../restohealth минават без грешка
Влязох в strelec 10x64, монтирах 10 iso файла и с dism++ инсталирах. Мина като пич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 51 минути, Joss Bomon написа:

Да се петелчиш и да се вдъхновяваш, че си много остроумен, смисъл няма.

Написал съм "евтини", за да стане видно, че това не е легалната покупка на лиценз. За резултата и "вълшебствата" нещата са ясни, и нищо ново не казваш - откри топлата вода... Браво! :yanim:

За лична употреба скрипта или купен оем ключ върши чудесна работа.

Вече ако говорим за служебни компютри, наистина при проверка няма как да се докаже че лицензирането е коректно и ще има глоби.

За лична употреба е от полза, спестява ти вирусите и нежелан софтуер, ъптудейт си  и активиран.

Кой ще те проверява у дома или лична машина.

Но 200 долара за операционна система не ми се дават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Tanner Foost Foust написа:

Кой ще те проверява у дома или лична машина.

Например митничари по летищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Например митничари по летищата.

Не съм много на ти с карго операциите, но ако ще летиш с ръчен багаж в който имаш лаптоп, единствената проверка ще е при секюрити агентите на рвнтгените, ще проверят само дали няма нещо скрито вътре в него, наркотици и друго незаконно съдържание на рентгена, и ще отворят лаптопа за да видят че няма нищо скрито между дисплея и клявиатурата обичайна процедура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
    • от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване