Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 21 минути, .дръндю. написа:

я провери пак като администратор
dism /Online /Get-Packages | findstr /c:"LanguagePack"

Screenshot (4).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, Слави. Какъв е изходът на
dism /Online /Get-Intl

Подходи към настройката през класическия control panel:
win+R > control > Clock, Language and Region > Language
674a5cea-6794-4851-b1ef-d11d6d5a26b5
"Advanced settings" > "Override for Windows display language" > български >Save

c66cc375-20e7-4b26-9886-e8d064a51a6c

Може да поиска отписване/рестартиране.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Screenshot (4).png

имаш въведен по-голям интервал при вертикалната чертица и за това дава грешно
инфото за инсталирани езици изглежда така

1918148983_.JPG.955934d63f8e17000437bab91620661e.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, .дръндю. написа:

ами @DarkEdge, в предишни постове, обясни проблема и решението му

Благодаря, че го отбеляза, но, предполага се, че съм го чел... Обяснение на проблема не видях (не съм и питал за такова), само за протокола го казвам. Решението не ме удовлетворява, а дори не съм го пробвал, просто нямаше кога, но вече казах, че при мен, асоциациите в регистрите са други, в смисъл, написал съм точно какво имам предвид. Не ме удовлетворява, защото не решава проблема, а го заобикаля. В краен случай, да, ще го правя през регистрите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, djagi написа:

Решението не ме удовлетворява, а дори не съм го пробвал

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, djagi написа:

Обяснение на проблема не видях

когато когато имаш програми по подразбиране с едни и същи файлови асоциации, се получава конфликт
например аз бях дал по подразбиране  WMP  за музика, а Potplayer  за филми
и се получи конфликт заради захващане на едни и същи разширения от два плеъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, DarkEdge написа:

:D

Е... Да, разбирам, че може и да звучи смешно, просто този метод не ми харесва ;) Това съм имал предвид... И по-точно, "защото не решава проблема, а го заобикаля". Ако беше един единствен ключ в регистрите да върне нещата както си бяха, това да, но да го правя за един куп файлове... Пък и, както написах, на моя компютър, който ползвам в момента, примерно txt ми се отваря със съвсем друга програма, от тази, която се намира на това място, тоест, явно ще трябва да пипна на още две-три места, и това за едно единствено разширение.

преди 11 минути, .дръндю. написа:

когато когато имаш програми по подразбиране с едни и същи файлови асоциации, се получава конфликт

В случая не става дума за това, конфликти не съм имал, а и до сега всичко си е безпроблемно... То тъй или иначе си е, с този проблем се сблъсках с чисто нова инсталация. При това, след като съм асоциирал едно-две файлови разширения да се отварят с дадените програми, машината получи някакъв ъпдейт и до там... Преди да се усетя, че това е от ъпдейта, доста се чудих какво съм сбъркал... Тъй че причината е ясна - от ъпдейта, а обяснението сигурно и MS го нямат... Поредния бъг или пък е умишлено. Ама пък и да се получи такъв конфликт (ако съм те разбрал за конкретния пример), то ще те пита за конкретния файл и после няма да има конфликт, а не просто да не помни упорито, ти всеки път да му казваш, че искаш ВИНАГИ дадения тип файлове да се отварят с някое си EXE, а то упорито да не помни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега забелязах, че текстовете, които поствате за конзола, при опит за копи/пейст, често се получава разместване на знаци
за това моля
текстовете за конзола ги слагайте в поле за код
пример:

dism /Online /Get-Packages | findstr /c:"LanguagePack"

пп

сега го забелязах, заради грешно въведения текст в конзолата на Слави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За @djagi
https://ystr.github.io/types/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Слави Маринов написа:

Гледах ги:))

Кое си гледал? Попитал те е гледал ли си и темата. Освен ако коментара на въпроса не е бил редактиран след прочит?

преди 12 часа, Слави Маринов написа:

Screenshot (4).png

Това се появява, когато си забранил ъпдейта. А точка (1) ясно е написано в червен флумастер, че ъпдейта трябва да е активен!

Цитат

1. Пускате си забранения ъпдейт на Windows 10 (само за тези, които са се научили да го спират с помощни програми)
2. Старт CMD като Администратор с десен клик.
3. Проверка на инсталираните пакети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, djagi написа:

Тъй че причината е ясна - от ъпдейта, а обяснението сигурно и MS го нямат... Поредния бъг или пък е умишлено.

Microsoft имат обяснение и не е бъг. Просто хората си гледат интереса, а той е да се използват техните приложения, а не на други разработчици. Затова редовно се връщат асоциациите на файловете с приложенията на Майкрософт, което е съвсем разбираемо. Всяка фирма която създава приложения би го правила.

преди 11 часа, .дръндю. написа:

Е как ще е станал конфликт. Нали едното е било за музика, а другото за филми - нямат допирна точка помежду си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, borisfx написа:

Microsoft имат обяснение и не е бъг. Просто хората си гледат интереса, а той е да се използват техните приложения, а не на други разработчици. Затова редовно се връщат асоциациите на файловете с приложенията на Майкрософт, което е съвсем разбираемо.

И си има решение на този проблем - по-лесният вариант се казва StopResettingMyApps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, DarkEdge написа:

Благодаря! Работи, пробвах го на виртуална машина (без последния ъпдейт (1809). По-лесно е, отколкото да бъркам в регистрите за всеки един файл. Върши работа, определено, въпреки че се ползва трета програма и не оправя самия бъг, което си е работа на MS да се погрижат и се надявам да го направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, DarkEdge написа:

И си има решение на този проблем - по-лесният вариант се казва StopResettingMyApps.

DarkEdge, това чудо дали ще работи с най-новите версии на Уиндоус. Гледам на сайта им по последна информация пише - "Important: This application was updated to work with Windows 10 build 15063" Това е доста стара версия на Уиндоус 10, явно след нея не са ъпдейтвали програмата. За новите версии нищо не пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.11.2018 г. в 11:46, djagi написа:

Благодаря! Работи, пробвах го на виртуална машина (без последния ъпдейт (1809). По-лесно е, отколкото да бъркам в регистрите за всеки един файл. Върши работа, определено, въпреки че се ползва трета програма и не оправя самия бъг, което си е работа на MS да се погрижат и се надявам да го направят.

Не разбрах - решение ли търсиш или кого да мразиш?

на 20.11.2018 г. в 11:47, borisfx написа:

DarkEdge, това чудо дали ще работи с най-новите версии на Уиндоус

Работи на всички 10-ки - тествано на 18282. И е портативка - теглиш, стартираш, кликаш на нужната икона за забраняване, затваряш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Не разбрах - решение ли търсиш или кого да мразиш?

? Не ме разбра! Благодарен съм за програмката, Да това е решение, за което ти благодарих! Върши работа, да! И се надявам да си оправят нещата от MS, не че имам нещо против да ползвам и трета програма, това казвам! Нито мразя някой, нито нещо подобно, как извади този извод, не знам?....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инструментът има и портативна версия и може да се ползва без инсталиране. Е, може да се добави към контекста на всички разширения, за да е достъпен с два клика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Инструментът има и портативна версия и може да се ползва без инсталиране. Е, може да се добави към контекста на всички разширения, за да е достъпен с два клика...

Да, и портативната версия пробвах ;)  Добро приложение, вече добавено към задължителните ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, djagi написа:

вече добавено към задължителните ми.

Аз го сипвам заедно с ОС - от папка $OEM$\$$\system32\ShellExt
И запис в рег:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\*\shell\FileTypes]
"Icon"="C:\\Windows\\System32\\ShellExt\\Types.exe"
"Position"="Middle"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\*\shell\FileTypes\Command]
@="C:\\Windows\\System32\\ShellExt\\Types.exe \"%1\""

От папка $OEM$\$$\system32\ShellExt си закачам и други финтифлюшки, като превключване на скритите файлове, разширенията, изобразяването на картинките, рестартирането на windows explorer, windirstat, notepad3, ussf, clipname, attribute menu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви ъпдейти не съм спирал,аз не го правя това на системите си!

преди 16 часа, DarkEdge написа:

Подходи към настройката през класическия control panel:

И от там влизах естествено,кво ли не правих и не ще!Явно е бъг някакъв,щото и при всяко рестартиране ми добавяше по 2 езика на клавиатурата-български фонетичен и us-international.Махна ги и при следващ рестарт те пак са там,поне 10 пъти.

преди 16 часа, DarkEdge написа:

Здрасти, Слави. Какъв е изходът на

Аааааа,писна ми снощи 2 часа да се занимавам с това,да не може да зацепи на бг,след като според самата система тя е на бг!Направих чист инстал за 15-20 мин. с англииско исо и си смених езика без проблеми и настройки и програми сложих за по-малко време отколкото загубих да се бия като вода у брегове!:mad: Обаче май съм сложил детска версия на LTSC,щото много малка ми се струва(5,36 гб за уин 10 64 бит!),но иначе всичко си работи.:P:ohmy:

Екранна снимка (1).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да не забравиш от какъв иаточник си инсталирал... ;) 
Тъкмо щях да предложа да видиш/пипнеш езиковите настройки с помощта на dism++.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Само да не забравиш от какъв иаточник си инсталирал.

От англииско исо на LTSC 2019,даже му проверявах сумите за оригиналност,вичко е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че понякога при смяна на езика възникват проблеми и като забравиш настава едно ровене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още малко относно файловите асоциации. Необходимо е действието да се повтори два пъти - след втория път, вече всичко трябва да е наред. Работи на 1809, на предната версия когато го изпробвах преди дни, не даде резултат, но след новия ъпдейт няма проблем. В един случай май се наложи да го направя три пъти. До тук съм пробвал на два компютъра. PDF, TXT, DOCX, AVI, MP3 и т.н., всичко си се отваря с програмките, с които искам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.11.2018 г. в 20:08, Без умствен капацитет написа:

реших да поизчися виндовса, но така го изчистих че чак съм се престарал (вин 10 64 про)

като натисна долу в ляво старта не реагира (явно съм го изтрил) - имам инсталационен диск, пробвах ъпдейт но не оправя проблема - как да върна старт менюто

този проблем го решиш с помоща на това

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=799445

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   2 потребители

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
    • от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване