Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 12 минути, Eclipse2G написа:

То си го пише в лицензионното споразумение.

Къде точно пише, че събират и ползват банкова информация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

Личните ни данни са събрани отдавна. Даже и да не работите с компютър.

Какво сте се захванали с Microsoft.

Трябва да се страхувате повече от тия, които ни събират данните без да ни съобщават за това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Вчера оставих за през нощта 2 от офис машините (1803) са си теглят и инсталират 1809. Сутринта след още 2-3 рестарта финално се актуализираха. Настройките на мрежата се бяха загубили, споделянето на принтери също. Оправих ги. Спомням си че съм чел мнения на потребители тук, че трябва да мине известно време преди да се изтрие старата версия. Бих искал да попитам как става това? С команда през конзолата ли, с триене на папката windows.old (ако е тя), или с windows-кия инструмент за почистване на диска? Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, svetliof написа:

трябва да мине известно време преди да се изтрие старата версия. Бих искал да попитам как става това? С команда през конзолата ли, с триене на папката windows.old (ако е тя), или с windows-кия инструмент за почистване на диска? Благодаря.

Старата версия се съхранява един месец.
Мое мнение - не бързай с изтриването.
Изтриването става като стартираш 
cleanmgr /sageset
и сложиш отметка на Previous Windows installation(s)

Remove-previous-Windows-installations.pn

и потвърждаваш с [ОК]
Стартираш отново cleanmgr и сканираш. И потвърждаваш изтриването на маркираното.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на 2-ма ви за отговорите. Ще изчакам. Предвидливо взех навремето SSD-ита по 240 GB, за да има известен запас точно за този случай. Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Eclipse2G написа:

Тогава защо ги събират? (не говоря за телеметрията, а за личните данни)

А как да ти възстановят данните, когато трябва? Т.е. това на което му викат синхронизация в реално време, как да я осъществят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, DarkEdge написа:

Главата си само за говорене ли я ползваш?

Мозъка си го ползвам за мислене. Устата - за говорене. Докато при теб се създава впечатление, че и за двете дейности използваш органи, намиращи се на противоположния край на храносмилателния ти тракт ;)

преди 21 часа, DarkEdge написа:

Колко пета/ексабайта са необходими помисли ли? Колко ексафлопа процесорна скорост е необходима помосли ли?

Какви средства могат да заделят (и заделят) М$ за съхраняване на данни и обработката им помисли ли? Два поста надолу сам си признаваш, че МикроМеките пазели копия на всичките ти файлове "за да ти ги възстановят при нужда", разби'йш ли... А тук се съмняваш, че имали ресурси да ги съхранят и да обработят съдържанието им.

преди 9 часа, DarkEdge написа:

Къде точно пише, че събират и ползват банкова информация?

Пише, че записват ВСЕКИ НАТИСНАТ ОТ ПОТРЕБИТЕЛЯ КЛАВИШ! Ти можеш ли да си заредиш сайта за онлайн банкиране, да въведеш сметката и паролата си и да извършиш транзакция, без да натискаш клавиши?

преди 4 часа, DarkEdge написа:

А как да ти възстановят данните, когато трябва? Т.е. това на което му викат синхронизация в реално време, как да я осъществят?

А защо няма версия на Windows 10 (или опция в настройките на съществуващите версии), в които потребителят може да се откаже да споделя лични данни и информация от телеметрията и се отказва на своя отговорност от синхронизацията на данните и възстановяването им от МикроМеките сървъри? Отговорът е елементарен - защото новата световна валута не са доларите, а информацията. Защото те ПРИНУЖДАВАТ да плащаш с личните си данни и не ти дават право на избор. Не зная колко трябва да е глупав един човек или колко нагъл, за да има безочието да твърди, че личните данни се събирали само и единствено за да може корпорациите да са от полза на потребителите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го пише черно на бяло, написано от ms - покажи го
А право на избор винаги има - и след като очевидно си направил своя избор продължавай напред и не говори глупости

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Win_user написа:

Ти можеш ли да си заредиш сайта за онлайн банкиране, да въведеш сметката и паролата си и да извършиш транзакция, без да натискаш клавиши?

Да. Ако ти не можеш - значи имаш да учиш още, преди да се изказваш категорично и компетентно. Освен това банките (поне тази, която ползвам) е въвела и инструменти за предпазване от кийлогъри.
На другите заядливости не смятам за необходимо да отговарям!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Да.
На другите заядливости не смятам за необходимо да отговарям!

не знам какви са правата на модераторите, но аз не бих допуснал в тази тема да се спами безсмислено
всеки спам е допустим, ако е във връзка с темата...ъ-ъ-ъ...тъй де, според мен
и този пост, също е безсмислен спам
надявам се темата да бъде изчистена, за да мога бързо да намирам това, което ми е необходимо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, дръндю написа:

всеки спам е допустим, ако е във връзка с темата

Не се заблуждавайте-всичкия лай срещу Майкрософт е политическа акция, цялата червена агентура е впрегната в хибридната война, няма никаква връзка с темата и даже с техниката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Win_user написа:

Бориш се с вятърни мелници. Квадратните мозъци не асимилират подобни размисли. Щом за толково време не схванаха какво е windows10 значи никога няма да им просветне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, nikola_s написа:

Бориш се с вятърни мелници. Квадратните мозъци не асимилират подобни размисли. Щом за толково време не схванаха какво е windows10 значи никога няма да им просветне.

nikola_s, коя ОС използваш, ако не е тайна?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кат ползваш Линукс що даваш акъл на другите, не мислиш ли че всеки сам може да избира какво да ползва!

Или си мислите че сте някакви просветители!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, PigManu написа:

Няма по-досадна категория потребители, от тези ползващи линукс и пишещи в Windows темите.
(Срещат се и изключения, но те са дотолкова, доколкото да потвърдят правилото)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, PigManu написа:

Кат ползваш Линукс що даваш акъл на другите, не мислиш ли че всеки сам може да избира какво да ползва!

Майсторе, каде съм давал съвети кой каква ОС да ползва? Човека пита, отговарям му.

преди 35 минути, vpvelev написа:

И под Линукс спокоен ли си като извършваш банкови операции?

Тук ме хвана, не зная нищо за банковите операции. Банкови операции извършвам лично в банката. Ти под 10 спокоен ли си?

преди 31 минути, DarkEdge написа:

Няма по-досадна категория потребители, от тези ползващи линукс и пишещи в Windows темите.
(Срещат се и изключения, но те са дотолкова, доколкото да потвърдят правилото)

Прав си аз съм си досадник. Виж там Win_user какво ви говори. Аз съм просто един досадник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, nikola_s написа:

Виж там Win_user какво ви говори.

Много обичам да попивам знания, но когато а знания, а не локум от нощвите на баба...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikola_s написа:

преди 1 час, nikola_s написа:

Майсторе, каде съм давал съвети кой каква ОС да ползва? Човека пита, отговарям му.

Майсторче а тук кво си писал.. не само че даваш а се осмеляваш и да квалифицираш кой какъв бил.

Кат не си в час не давай глупави съвети и квалификации,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, PigManu написа:

Майсторче а тук кво си писал.. не само че даваш а се осмеляваш и да квалифицираш кой какъв бил.

Кат не си в час не давай глупави съвети и квалификации,

Майсторче ти май а ...
В цатирания текст съвети няма, както и да го въртиш. Единствената ОС коята споменавам е windows10.
Щом се припознаваш в категорията "Квадратните мозъци" аз нямам против.
Хайде да не спамим повече, няма смисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikola_s написа:

Майсторче ти май а ...
В цатирания текст съвети няма, както и да го въртиш. Единствената ОС коята споменавам е windows10.
Щом се припознаваш в категорията "Квадратните мозъци" аз нямам против.
Хайде да не спамим повече, няма смисъл.

Ма ти наистина си досаден Майсторче. 

Друг път не давай кваклификации и акъл кой на какво да минава да няма "припознали се"....нали

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, DarkEdge написа:

И после някой хаква системата и всичките ми данни, отива на пич*а си лелина. Е*ем ти синхронизацията. Имам  важни документи и не е оферта някой друг да ги чете. Предпочитам си backup-а на външния хард!

преди 2 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Интересно.

Това е неофициялен билд. Няма да има нов Джам, само ще надграждат текущия. Пълна греда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване