Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Eclipse2G написа:

Това е неофициялен билд. Няма да има нов Джам, само ще надграждат текущия. Пълна греда.

Ако сложат това от клипа, може да се замисля да сложа Windows 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 1 минута, The-Walk!nG-Dead написа:

Ако сложат това от клипа, може да се замисля да сложа Windows 10.

Нема начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, nikola_s написа:

Майсторче ти май а ...
В цатирания текст съвети няма, както и да го въртиш. Единствената ОС коята споменавам е windows10.
Щом се припознаваш в категорията "Квадратните мозъци" аз нямам против.
Хайде да не спамим повече, няма смисъл.

@nikola_s, този писа ли ти на лични съобщения?

преди 48 минути, PigManu написа:

не давай кваклификации

Много си кОлтОрен ве, Икебана. Не мога да повярвам, че в речника ти присъстват такива думи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, nikola_s написа:

Не, не е.

Ще ти пише, изчакай го. Той така прави - на всеки пише на лични съобщения. На мен например пише постоянно и съм му изтрил вече сигурно 20 дискусии. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Деянчо написа:

Ще ти пише, изчакай го. 

преди 2 часа, Деянчо написа:

@nikola_s, този писа ли ти на лични съобщения?

Много си кОлтОрен ве, Икебана. Не мога да повярвам, че в речника ти присъстват такива думи.

Икебана сподвижници кат тебе ли си търсиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, PigManu написа:

Приятели!

Раздел "Операционни системи" е сериозен и е редно да се придържаме към него подобаващо

214207
. Без значение е дали е за Linux, Windows или Мас. Поддържам и мнението на Дръндю за разчистване на темите от модератор.Много по надолу има раздел "Празни приказки и забава" за разни чешити. Благодаря на Всички Вас за проявеното разбиране!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да сменя темата и да разведря обстановката. На два различни компютъра (десктоп и лаптоп ) , актуализирани напълно, с 10про и Хоум, май след последната кумулативна актуализация онзи ден до 194, започна при стартиране на Уиндоуса, сам да се отваря интернет експлоръра, без да съм допрял нищо. Рових във всички настройки, и за фон и тапет, няма нищо ,виновно за това. Дали някой има подобно явление, на какво ли може да се дължи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в:
shell:startup - търси икона на iexplore;
taskmgr раздел Startup - търси iexplore;
GHjOq.jpg

https://www.tenforums.com/attachments/tutorials/198487d1533663641-enable-disable-pre-launch-microsoft-edge-windows-10-a-disable_pre-launch_microsoft_edge.reg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта, направих всичко, никъде няма икона на IE, промених в настройките жълтото на "Изкл", ще следя да вида какво ще стане.

Ст 1.jpg

Ст2.jpg

Ст3.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Място за проверка и почистване
https://account.microsoft.com/privacy/
при мен нямаше почти никаква (никаква важна) събрана информация. 

Чисто информативно:
https://www.kaldata.com/it-новини/windows-10-продължава-да-събира-и-изпраща-инфо-299828.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

Чисто информативно:
https://www.kaldata.com/it-новини/windows-10-продължава-да-събира-и-изпраща-инфо-299828.html

Запазете контрола над вашата поверителност!?Веселяци са от майкрософт,особено предвид втората новина,която всъщност не е новина,а много отдавна се знае,че е така!Сложили ви едни уж настройки и уж право на избор,а всъщност лъжат кат дръти цигани!:wub:Ето ви малко и за модела на мислене на хората  събиращи и имащи толкова лична информация на много хора.Намират някак начини да я обработват..........доколкото знам фейса се ползва от доста повече хора отколкото уин 10,но намират време и масто за всичко!https://www.kaldata.com/it-новини/британският-парламент-публикува-тай-299398.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, че в периода, който съм показал на снимката не съм бил с инсталиран Windows 10 (въобще нямах инсталиран Windows през тоя период ), а бях само с Linux.

Защо са тия записи не ми е ясно :ohmy:

image.thumb.png.63970de67e0622e8267ef8dff5c87573.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Слави Маринов написа:

Запазете контрола над вашата поверителност!?Веселяци са от майкрософт,особено предвид втората новина,която всъщност не е новина,а много отдавна се знае,че е така!Сложили ви едни уж настройки и уж право на избор,а всъщност лъжат кат дръти цигани!:wub:Ето ви малко и за модела на мислене на хората  събиращи и имащи толкова лична информация на много хора.Намират някак начини да я обработват..........доколкото знам фейса се ползва от доста повече хора отколкото уин 10,но намират време и масто за всичко!https://www.kaldata.com/it-новини/британският-парламент-публикува-тай-299398.html

Една от причните, заради която се врънах(отново) на Windows 7.

преди 12 часа, DarkEdge написа:

Това, какво пише и какво в действителност събира, и праща до незнайни сървъри, има голяма разлика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова време вече мина откакто излезе Уиндоус 10 и все още не мога да намеря отговор на въпроса - Защо новия браузър на Майкрософт - Edge, не може да работи с ел. подписи. От Майкрософт казаха, че за тях вече друг браузър не съществува, Интернет Експлорър повече няма да го развиват и поддържат и ще поддържат само Edge. Ебати и куция браузър са измислили, да не може да работи с нещо толкова елементарно и необходимо като ел. подписи. Толкова ли е сложно и Edge да може да работи с ел. подписи, че не го правят и ни принуждават да използваме остарелия IE.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, borisfx написа:

Толкова време вече мина откакто излезе Уиндоус 10 и все още не мога да намеря отговор на въпроса - Защо новия браузър на Майкрософт - Edge, не може да работи с ел. подписи. От Майкрософт казаха, че за тях вече друг браузър не съществува, Интернет Експлорър повече няма да го развиват и поддържат и ще поддържат само Edge. Ебати и куция браузър са измислили, да не може да работи с нещо толкова елементарно и необходимо като ел. подписи. Толкова ли е сложно и Edge да може да работи с ел. подписи, че не го правят и ни принуждават да използваме остарелия IE.

Аз пък нарочно не мигрирвам към 10 заради ИЕ . По бърз ми е от хром и лисицата и не яде толкова памет като тях . Отварям си 4 5 таба и си бачка перфе . Тоя боклук Edge го пробвах на телефона горе долу ме впечатли  с бързината си но като открих , че не мога да гледам онлайн камери го затрих на секундата .

Опа и не мога и онлайн музика да слушам от телефона от Edge от мп3 търсачки .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Аз пък нарочно не мигрирвам към 10 заради ИЕ

Поредната компетентна простотия - под Windows 10 си има и си работи Internet Explorer 11!

преди 1 час, borisfx написа:

Интернет Експлорър повече няма да го развиват и поддържат и ще поддържат само Edge.

Не е съвсем така - и в момента си работи IE11 и работи с цифрово подписване. Освен това то работи и с Firefox.

преди 1 час, borisfx написа:

принуждават да използваме остарелия IE.

Кое точно му е остарялото?
Snap3.png
11.12.2018

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Поредната компетентна простотия - под Windows 10 си има и си работи Internet Explorer 11!

Не е съвсем така, н в момента си работи IE11 и работи с цифрово подписване. Освен това то работи и с Firefox.

Кое точно му е остарялото?
Snap3.png
11.12.2018

Тази актуализация я нямам ще го ъпдейта .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай версията на актуализиране или Product ID, не номера!!!!

преди 15 минути, дръндю написа:

194

Де си тръгнал с мечката мед да ядеш с тес съде 100-ина бройки, м?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Де си тръгнал с мечката мед да ядеш с тес съде 100-ина бройки, м?

ама аз не го ползвам ве, щот с АВР-то, реклами не се виждат, ама ногу прескача към сайтове с голи каки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де си тръгнал с мечката мед да ядеш с тос ABP, м?
Щот толко си мое ABP. Adguard що не пуща, м?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Adguard що не пуща, м?

тос съм го пробвал като добавка към други браузъри и е същата работа, но не знам как стоят нещата с пълната версия
само АВР-то съм намерил като добавка на ИЕ11

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разрешаване на пясъчника в Windows 10
Win + R > напишете optionalfeatures и кликнете [OK].
Сложете отметка на Windows Sandbox
Optional-Windows-Features-dlg.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това в някой нов buld ли е? При мен го няма - windows 10 pro 1809, даже е на няколко дена инсталиран и изтеглен от микромеките, че нещо се омаза като слагах и махах едно ubuntu и по никакъв начин не можах да оправя системата да стартира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване