Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 32 минути, PigManu написа:

Майсторче а тук кво си писал.. не само че даваш а се осмеляваш и да квалифицираш кой какъв бил.

Кат не си в час не давай глупави съвети и квалификации,

Майсторче ти май а ...
В цатирания текст съвети няма, както и да го въртиш. Единствената ОС коята споменавам е windows10.
Щом се припознаваш в категорията "Квадратните мозъци" аз нямам против.
Хайде да не спамим повече, няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikola_s написа:

Майсторче ти май а ...
В цатирания текст съвети няма, както и да го въртиш. Единствената ОС коята споменавам е windows10.

Ма ти наистина си досаден Майсторче. 

Друг път не давай кваклификации и акъл кой на какво да минава да няма "припознали се"....нали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, DarkEdge написа:

А как да ти възстановят данните, когато трябва? Т.е. това на което му викат синхронизация в реално време, как да я осъществят?

И после някой хаква системата и всичките ми данни, отива на пич*а си лелина. Е*ем ти синхронизацията. Имам  важни документи и не е оферта някой друг да ги чете. Предпочитам си backup-а на външния хард!

преди 2 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Интересно.

Това е неофициялен билд. Няма да има нов Джам, само ще надграждат текущия. Пълна греда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Eclipse2G написа:

Това е неофициялен билд. Няма да има нов Джам, само ще надграждат текущия. Пълна греда.

Ако сложат това от клипа, може да се замисля да сложа Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, The-Walk!nG-Dead написа:

Ако сложат това от клипа, може да се замисля да сложа Windows 10.

Нема начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, nikola_s написа:

Майсторче ти май а ...

@nikola_s, този писа ли ти на лични съобщения?

преди 48 минути, PigManu написа:

не давай кваклификации

Много си кОлтОрен ве, Икебана. Не мога да повярвам, че в речника ти присъстват такива думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, nikola_s написа:

Не, не е.

Ще ти пише, изчакай го. Той така прави - на всеки пише на лични съобщения. На мен например пише постоянно и съм му изтрил вече сигурно 20 дискусии. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Деянчо написа:

Ще ти пише, изчакай го. 

преди 2 часа, Деянчо написа:

@nikola_s, този писа ли ти на лични съобщения?

Много си кОлтОрен ве, Икебана. Не мога да повярвам, че в речника ти присъстват такива думи.

Икебана сподвижници кат тебе ли си търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, PigManu написа:

Приятели!

Раздел "Операционни системи" е сериозен и е редно да се придържаме към него подобаващо

214207
. Без значение е дали е за Linux, Windows или Мас. Поддържам и мнението на Дръндю за разчистване на темите от модератор.Много по надолу има раздел "Празни приказки и забава" за разни чешити. Благодаря на Всички Вас за проявеното разбиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да сменя темата и да разведря обстановката. На два различни компютъра (десктоп и лаптоп ) , актуализирани напълно, с 10про и Хоум, май след последната кумулативна актуализация онзи ден до 194, започна при стартиране на Уиндоуса, сам да се отваря интернет експлоръра, без да съм допрял нищо. Рових във всички настройки, и за фон и тапет, няма нищо ,виновно за това. Дали някой има подобно явление, на какво ли може да се дължи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в:
shell:startup - търси икона на iexplore;
taskmgr раздел Startup - търси iexplore;
GHjOq.jpg

https://www.tenforums.com/attachments/tutorials/198487d1533663641-enable-disable-pre-launch-microsoft-edge-windows-10-a-disable_pre-launch_microsoft_edge.reg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта, направих всичко, никъде няма икона на IE, промених в настройките жълтото на "Изкл", ще следя да вида какво ще стане.

Ст 1.jpg

Ст2.jpg

Ст3.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Място за проверка и почистване
https://account.microsoft.com/privacy/
при мен нямаше почти никаква (никаква важна) събрана информация. 

Чисто информативно:
https://www.kaldata.com/it-новини/windows-10-продължава-да-събира-и-изпраща-инфо-299828.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

Чисто информативно:
https://www.kaldata.com/it-новини/windows-10-продължава-да-събира-и-изпраща-инфо-299828.html

Запазете контрола над вашата поверителност!?Веселяци са от майкрософт,особено предвид втората новина,която всъщност не е новина,а много отдавна се знае,че е така!Сложили ви едни уж настройки и уж право на избор,а всъщност лъжат кат дръти цигани!:wub:Ето ви малко и за модела на мислене на хората  събиращи и имащи толкова лична информация на много хора.Намират някак начини да я обработват..........доколкото знам фейса се ползва от доста повече хора отколкото уин 10,но намират време и масто за всичко!https://www.kaldata.com/it-новини/британският-парламент-публикува-тай-299398.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, че в периода, който съм показал на снимката не съм бил с инсталиран Windows 10 (въобще нямах инсталиран Windows през тоя период ), а бях само с Linux.

Защо са тия записи не ми е ясно :ohmy:

image.thumb.png.63970de67e0622e8267ef8dff5c87573.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Слави Маринов написа:

Запазете контрола над вашата поверителност!?Веселяци са от майкрософт,особено предвид втората новина,която всъщност не е новина,а много отдавна се знае,че е така!Сложили ви едни уж настройки и уж право на избор,а всъщност лъжат кат дръти цигани!:wub:Ето ви малко и за модела на мислене на хората  събиращи и имащи толкова лична информация на много хора.Намират някак начини да я обработват..........доколкото знам фейса се ползва от доста повече хора отколкото уин 10,но намират време и масто за всичко!https://www.kaldata.com/it-новини/британският-парламент-публикува-тай-299398.html

Една от причните, заради която се врънах(отново) на Windows 7.

преди 12 часа, DarkEdge написа:

Това, какво пише и какво в действителност събира, и праща до незнайни сървъри, има голяма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова време вече мина откакто излезе Уиндоус 10 и все още не мога да намеря отговор на въпроса - Защо новия браузър на Майкрософт - Edge, не може да работи с ел. подписи. От Майкрософт казаха, че за тях вече друг браузър не съществува, Интернет Експлорър повече няма да го развиват и поддържат и ще поддържат само Edge. Ебати и куция браузър са измислили, да не може да работи с нещо толкова елементарно и необходимо като ел. подписи. Толкова ли е сложно и Edge да може да работи с ел. подписи, че не го правят и ни принуждават да използваме остарелия IE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, borisfx написа:

Толкова време вече мина откакто излезе Уиндоус 10 и все още не мога да намеря отговор на въпроса - Защо новия браузър на Майкрософт - Edge, не може да работи с ел. подписи. От Майкрософт казаха, че за тях вече друг браузър не съществува, Интернет Експлорър повече няма да го развиват и поддържат и ще поддържат само Edge. Ебати и куция браузър са измислили, да не може да работи с нещо толкова елементарно и необходимо като ел. подписи. Толкова ли е сложно и Edge да може да работи с ел. подписи, че не го правят и ни принуждават да използваме остарелия IE.

Аз пък нарочно не мигрирвам към 10 заради ИЕ . По бърз ми е от хром и лисицата и не яде толкова памет като тях . Отварям си 4 5 таба и си бачка перфе . Тоя боклук Edge го пробвах на телефона горе долу ме впечатли  с бързината си но като открих , че не мога да гледам онлайн камери го затрих на секундата .

Опа и не мога и онлайн музика да слушам от телефона от Edge от мп3 търсачки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Аз пък нарочно не мигрирвам към 10 заради ИЕ

Поредната компетентна простотия - под Windows 10 си има и си работи Internet Explorer 11!

преди 1 час, borisfx написа:

Интернет Експлорър повече няма да го развиват и поддържат и ще поддържат само Edge.

Не е съвсем така - и в момента си работи IE11 и работи с цифрово подписване. Освен това то работи и с Firefox.

преди 1 час, borisfx написа:

принуждават да използваме остарелия IE.

Кое точно му е остарялото?
Snap3.png
11.12.2018

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Поредната компетентна простотия - под Windows 10 си има и си работи Internet Explorer 11!

Не е съвсем така, н в момента си работи IE11 и работи с цифрово подписване. Освен това то работи и с Firefox.

Кое точно му е остарялото?
Snap3.png
11.12.2018

Тази актуализация я нямам ще го ъпдейта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

Snap3.png

мисля че зависи от версията на джама
при теб е 11.1000 а при мен на LTSC-то е 11.194
1916315704_.JPG.bdf04bcfc6a1fbde57942256d5c340c9.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай версията на актуализиране или Product ID, не номера!!!!

преди 15 минути, дръндю написа:

194

Де си тръгнал с мечката мед да ядеш с тес съде 100-ина бройки, м?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Де си тръгнал с мечката мед да ядеш с тес съде 100-ина бройки, м?

ама аз не го ползвам ве, щот с АВР-то, реклами не се виждат, ама ногу прескача към сайтове с голи каки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
    • от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване