Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Момчета,скъсах си нервите.стоя си на новата матрица 1809,но при опит за ъпдейт се появява грешка 0x800f0982,изчетох де що намерих,но оправия няма.Исото си го модифицирах,разкарах боклука от магазина,езиците,добавих драйвери и прочие мои джаджи,но не мога дори ръчно да инсталирам  последната кумулативна kb4483235.Тя грешка ме преследва от самото началото.Дайте едно рамо и посъветвайте или споделете ако някой се е нахедрил на тая главоблъсканица.При положение не съм ламе(нууби) аз да не мога да ъпна,това ме направи за смях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ти си прецакал нещо с тези модификации най-вероятно. Виж това:

https://www.ntlite.com/community/index.php?threads/windows-17763-1-update-kb4464330-shows-error-0x800f0982.628/

Пише да се чака ново обновяване на Nlite, доколкото разбрах и най-вероятно липсата на WinSxS  е причината за грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, stashek написа:

kb4483235

Теглиш
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4483235

примерно на D:
Стартираш cmd с админски права и пишеш:
wusa.exe d:\windows10.0-kb4483235-arm64_f2375c94f1bd67092a35c0f867b50f8a4f44f914.msu /quiet /norestart

Втори вариант - разархивираш съдържанието на изтегления msu файл и ползваш името и пътя до cab файла от разархивираното и в cmd с админски права пишеш:
DISM.exe /Online /Add-Package /PackagePath:path_to_cab_file\Windows10-KB..........cab

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета благодаря за отговорите,но аз съм в занаята както се вика(Хюлет Пакард) и двата варианта са пробвани.На 1803 всичко оси бе ОК и после операционната система си хвърчеше,не знам какво точно са барнали в Редмънт,но само немодифицирано исо дава пълен ъпдейт,всичко иначе е пробвано и с DISM ++ ,Ntlite  и с джаджата от MDL , бе каквото ви хрумне,но пасианса не се нарежда.Почвам както се казва заради спорта дори да се вбесявам.Като капак с години съм официален тестер на Windows, не инсайдър,статута ми е на админ дори без потвърждение.Но няма отговор  и от там.Бе 1809 се оказа шльоковица направо.На два пъти оправят тия критични  системни грешки,а резултати няма.Поне от инсайдърите да помпат инфо,но явно нещо тотално оплескват..сега направо свалих едно 1809 стигнало до .194,но да вдигна на 195 пак по същия начин ме реже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, stashek написа:

аз съм в занаята както се вика

А аз не съм ясновидец...

Системата проверена ли е за счупени файлове/за счупени системни файлове? С помощника за отстраняване на проблеми с ъпдейтите; с изтриване на папка softwaredistribution;с помощта на WindowsUpdateFixer; с помощта на Fix WU Utility?
Проверка/ремонт на системата с помощта на dism++ правена ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как да реша този проблем . Като опитам да ъпдейтна драйвъра на видеокартата ми казва ,че е ъпдейтнат до последната версия !  
image.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на видеокартата, версия на инсталирания драйвър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bmwww написа:

Ами това ми показва 
image.jpg

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html

теглиш това,инсталираш и изчакваш да сканира,да видиш дали няма да намери нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чети тук:

http://www.sweethome3d.com/support/forum/viewthread_thread,6206

Нещо програмата не работи както трябва под windows 10. Пише да се обнови java и да се инсталира java web. С последна версия на софтуера ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш програмата в Windows 7 Compatible Mode. Картата е доста стара и няма поддръжка на Windoes 10.

Стартирай отново инсталатора с тези ключове:
SweetHome3D-5.5-windows.exe /j3d.version=1.5.2 /os.arch=x86
http://www.sweethome3d.com/support/forum/viewthread_thread,7640_offset,66#36226

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

А аз не съм ясновидец...

Системата проверена ли е за счупени файлове/за счупени системни файлове? С помощника за отстраняване на проблеми с ъпдейтите; с изтриване на папка softwaredistribution;с помощта на WindowsUpdateFixer; с помощта на Fix WU Utility?
Проверка/ремонт на системата с помощта на dism++ правена ли е? Прав си,съжалявам,че не го споменах!Абсолютно всичко,което изброи  е направено поне 3 пъти.И резултата за съжаление е същия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Refresh/Reset/inplace upgrade?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, DarkEdge написа:

Пробвай да стартираш програмата в Windows 7 Compatible Mode. Картата е доста стара и няма поддръжка на Windoes 10.

Стартирай отново инсталатора с тези ключове:
SweetHome3D-5.5-windows.exe /j3d.version=1.5.2 /os.arch=x86
http://www.sweethome3d.com/support/forum/viewthread_thread,7640_offset,66#36226

Това не знам как да го направя или не го разбирам . Както и да е . Ще търся друга програма ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Room Arranger

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, stashek написа:

момчета благодаря за отговорите,но аз съм в занаята както се вика(Хюлет Пакард) и двата варианта са пробвани.На 1803 всичко оси бе ОК и после операционната система си хвърчеше,не знам какво точно са барнали в Редмънт,но само немодифицирано исо дава пълен ъпдейт,всичко иначе е пробвано и с DISM ++ ,Ntlite  и с джаджата от MDL , бе каквото ви хрумне,но пасианса не се нарежда.Почвам както се казва заради спорта дори да се вбесявам.Като капак с години съм официален тестер на Windows, не инсайдър,статута ми е на админ дори без потвърждение.Но няма отговор  и от там.Бе 1809 се оказа шльоковица направо.На два пъти оправят тия критични  системни грешки,а резултати няма.Поне от инсайдърите да помпат инфо,но явно нещо тотално оплескват..сега направо свалих едно 1809 стигнало до .194,но да вдигна на 195 пак по същия начин ме реже

Тези фокуси с модифицирането на оргиналното ИСО на Уиндоус 10 и аз съм ги правил - махал съм простотиите от магазина, добавял съм разни работи и мога само един съвет да ти дам - НЕ БАРАЙ ОРГИНАЛНОТО ИСО НА УИНДОУС 10. И един байт не променяй в него. Винаги, ама винаги съм имал проблеми при опит за модификация на ИСО-то и то съвсем неочаквани проблеми от всякакво естество, всичко може да се развали и да се счупи. Проблема с ъпдейтите на Уиндоус ти е точно от  промените в ИСО-то - не променяй нищо и няма да имаш проблеми. От Майкрософт не са прости - много добре знаят, че куцо и сакато, който набара оргинално ИСО, първата му работа е да ореже боклуците вътре и явно вземат мерки да не се пипа нищо, иначе проблеми всякакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bmwww написа:

Някой може ли да ми каже как да реша този проблем . Като опитам да ъпдейтна драйвъра на видеокартата ми казва ,че е ъпдейтнат до последната версия !  

а зависимостите, инсталирани ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За @stashek - пробвал ли си в powershell да инсталираш въпросната актуализация?

$KBList = "kb4483235"
Get-WUInstall -Type "Software" -KBArticleID $KBList -AcceptAll

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, borisfx написа:

Тези фокуси с модифицирането на оргиналното ИСО на Уиндоус 10 и аз съм ги правил - махал съм простотиите от магазина, добавял съм разни работи и мога само един съвет да ти дам - НЕ БАРАЙ ОРГИНАЛНОТО ИСО НА УИНДОУС 10. 

И аз един път опитах да готвя мусака, ама не се получи, оплесках всичко. Затова мога да дам един съвет - НЕ ГОТВЕТЕ МУСАКА! НЕ СТАВА!!!

:cool: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а...не говорим за мусака,а за разкарване на игри,разни ненужни "екстри" от магазина,ускоряване на процеси,аз лично си добавих рег.файлове,всичките драйвери(новата им версия,за да си спестя ъпдейтване в движение и подмених imageres.dll,pnidui.dll, е такива дреболии на практика.На 1803 нямаше абсолютно никакъв проблем.Проблемите лъснаха с октомврийската матрица,ония се усетиха,уж я поправиха и я превърнаха ноемврийска,но до там.Апропо слуховете са,че февруарската матрица е щяла да бъде пълностно коректирана и оправена,но имам доста познати инсайдъри и дори официални тестъри  като мен администратори от Русия-на тях също им скъсват нервите с новите им версии,които им подхвърлят поне 2-3 пъти месечно.Чудя се ако разкарам дефендъра дали ще пропусне ъпа??? Компа не е кой знае какво HP 250 G5 Notebook 4 гъби памет.1 терабайт хард :) ,щом дори на толкова лека машина закъсва тая матрица ми се доплаква за хора с тежко габаритни компове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, stashek написа:

Компа не е кой знае какво HP 250 G5

Ти си с модерна машина...
HP250G1(малко моднат) - търкаля без грижи 18305
Дърт десктоп ASUS OEM P5LD2-VM-CR-SI с Core 2 Duo E6700 и 4GB DDR2 - също е с 18305.
BTW, @stashek, погледна ли по-горе ъпдейт в powershell?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам какви промени искате да направите в Windows 10 то излиза, че е по-добре да си напишете собствена ОС според вашия вкус :)

Microsoft това предлагат, въпреки многото дистрибуции Linux и те долу-горе едно и също предлагат. Няма начин, това са предложенията, хубави-лоши това е. Ще трябва да се съобразяваме и по-добре да ги ползваме както ни ги предлагат иначе има проблеми.  Не става въпрос за външния вид, там са ни дали повече свобода да си нагласяме нещата.

Но пипне ли се по-дълбоко и започват проблемите, защото така ги правят нещата, че повечето неща зависят от други.

Игрите и другите неща, които ви дразнят в Windows 10 ги махнете след инсталацията. Аз даже не ги махам, а не им разрешавам да работят във фонов режим. Те и не заемат много място, за да се притеснявате за дисково пространство.

А и колкото и да са велики програмистите от Microsoft или от другите ОС, всички гонят комерсиалното(най-общо казано) и бързат с пускането на ОС или други програми, за да влязат в сроковете, а после оправят грешките и пропуските.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, vpvelev написа:

Като гледам какви промени искате да направите в Windows 10 то излиза, че е по-добре да си напишете собствена ОС според вашия вкус :)

Но пипне ли се по-дълбоко и започват проблемите, защото така ги правят нещата, че повечето неща зависят от други.

Игрите и другите неща, които ви дразнят в Windows 10 ги махнете след инсталацията. Аз даже не ги махам, а не им разрешавам да работят във фонов режим. Те и не заемат много място, за да се притеснявате за дисково пространство.

Това е решението и според мен. Нищо вече не махам и не променям в оргиналното ИСО, а след инсталацията. След като инсталираш Уиндоуса прави каквото искаш, но оргиналното ИСО не е никак добра идея да се променя. При самото разпъване на имиджа на Уиндоус при инсталацията, всяко нещо зависи от друго нещо, то пък зависи от трето нещо и ако при разпъване на имижда, нещото не намери другото нещо , което очаква да е там (защото преди това някой го е махнал) то започват проблеми от знайно и незнайно естество.

Не случайно от Майкрософт не дават никаква гаранция за това, че Уиндоуса ще работи, ако предварително моднеш ИСО-то. Пробвай да се обадиш на съпорта на Майкрософт, да им кажеш че имаш някакъв проблем, но преди това им кажи, че си инсталирал от модифицирано и орязано ИСО, да видиш какво ще ти отговорят. Отговора е ясен за всички...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
    • от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване