Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 19 минути, Raze написа:

Като нямаш отговор

Е, те за тази реплика се отнася моята реплика за наглеене, защото преди това съм дал линк с обяснение и да кажеш, че нямам обяснение освен наглост не мога да го определя по друг начин. Или не е четено съдържанието зад линка и е писано ей така.
Изобщо не е ставало дума за това дали тук трябва да се пише или не.
@Колев60, а ся имаш възможност да преосмислиш писанието си!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Е, те за тази реплика се отнася моята реплика за наглеене, защото преди това съм дал линк с обяснение и да кажеш, че нямам обяснение освен наглост не мога да го определя по друг начин. Или не е четено съдържанието зад линка и е писано ей така.

Нали ти казах бре! Наглият си ти! Какво има да преосмислям? Случайно раздела да не е твой, че си позволяваш да пишеш кой какъв е? И се надяваш хората да ти мълчат? Я се отмести, ако обичаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушам - приятно прекарване!
Явно нямам работа тук! Щом явни отгоори не са такива какво има да говорим повече!
Аре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

Връзката ти може и да има общо с питанет ми, но изобщо не отговаря на въпроса ми  - защо са увеличени тези процеси след ПОСЛЕДНИЯ ъпдейт? И връзката ти е от 2017, обновяването е от преди няколко дена, при мен 9 април!

Това е мое впечатление в тази тема, която се казва

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За които искат да ползват 10 е така - съгласяваш се и при проблеми чакаш следващи ъпдейти и ъпдейти на ъпдейтите. Ама защо и как, потребителя няма нужда да знае. Манджата е сготвена и сервирана, и който ще яде - да яде, който не - у лево на линукс, 7 или 8.

Отговорите на М$ са ясни - всичко се прави за доброто на потребителя, но той /потребителя/ не знае кое е добро или лошо за него и затова решенията се набиват със или без негово съгласие... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен не ми пречи, вече толкова години свикнах с това, а и не съм имал проблеми. Ползвам Windows 10 от както е излязал, а последните около 4 години и без антивирусна или defender. И при други ОС има постоянни обновявания, въпроса е, че си избираш кога, дали и кое да инсталираш. Който иска да си живее в миналото със стари ОС си е негов избор. Така или иначе в един момент ще се наложи да се обнови или системата, или да се премине към нова, поради това, че примерно някое приложение, хардуер или нещо друго няма да работи със старата ти система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В 10 само едно ми харесва браузъра, Edge всичко друго е катастрофа....

Всеки различно мисли.

За мен една Система, Трябва да е хем бърза хем да ми харесва като я ползвам Windows 10 е бърз, но визуално не ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

въпроса е, че си избираш кога, дали и кое да инсталираш.

Хубаво, но това ти казвам, че ония не ги интересува твоето мнение и желания.

Според тях, ти не можеш да знаеш дали и кое да инсталираш. С някое от следващите обновления ще ти дадат единствено право на отсрочка, но не и избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.04.2019 г. в 17:29, dddaaannniii написа:

здравейте,да  попитам как  да  премахна  това автоматично  попълване?

ZAPIS.png

Някой може ли да помогне ?

ZAPIS.png

ZAPIS.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи "auto fill" в настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.04.2019 г. в 20:24, Raze написа:

Както казах, интересно ми е защо са се увеличили след последния ъпдейт преди няколко дена? Като нямаш отговор си чешем клавиатурите. Нали е затова темата - да се коментира windows 10.

Ако ползваше оригиналния инструмент на уиндоуса щеше да видиш за какво е всяка една инстанция на svchost.exe . В оригиналния taskmgr пише в раздела "процеси на windows" . Ако ти е интересно може да правиш чиста инсталация без обновявания и да сравняваш какво има там и какво има на обновена система. http://prikachi.com/images.php?images/586/9546586g.jpg

Изброил съм към 77 инстанции. И лично аз ползвам windows само за няколко неща за които не ми пука дали ще ги гледат

Ако те притеснява какво правят микрософт в системата си, ползвай други ОС за сериозните неща ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме притеснява, ако ме притесняваше, отдавна да съм сменил системата, а имам и инсталиран линукс и понякога ползвам и него за разнообразие. Също така не ползвам антивирусна и дефендър ми е деактивиран вече от над 4 години, мислиш ли, че се притеснявам от нещо? :)  Нека да гледат микромеките и да се учат. Просто увеличението на сървисите ми направи впечатление, а и с процес хакер получавам много повече информация за даден процес, отколкото с таск мениджъра на уиндоус. Имам по-стара инсталация на една машина, която е без последното обновяване и с нея съм сравнил, нали съм приложил и снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже дали в 1901 има нови build-in apps, които ги няма в 1809?и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, borisfx написа:

Някой може ли да ми каже дали в 1901 има нови build-in apps, които ги няма в 1809?и

Актуална е Версия 1903 (Build 11425.20228)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎16‎.‎04‎.‎2019 в 9:33, Raze написа:

Също така не ползвам антивирусна

Поне инсталирай аваст 2 години я имам на лаптопа и е супер лека не тежи на интернет трафика като предишните версии .Даже си  е супер лека от другите изобщо не усещам ,  че е пусната .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, adersa написа:

Поне инсталирай аваст 2 години я имам на лаптопа и е супер лека не тежи на интернет трафика като предишните версии .Даже си  е супер лека от другите изобщо не усещам ,  че е пусната . 

За какво ми е? Аз ти казвам, че от над 4 години такива неща не ползвам и нямам проблеми. Не че са ми слаби машините, просто не искам допълнителни боклуци да ми заемат ненужно ресурс. Като нещо ме съмнява го проверявам ръчно, преди да го стартирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.04.2019 г. в 16:28, Joss Bomon написа:

Актуална е Версия 1903 (Build 11425.20228)

а има ли някой с впечатления от тази версия
изтеглих я от UUP-то, но първо искам да видя някакви впечатления и тогава да експериментирам
дали браузъра е с хром ядро и е станал, поредния безличен браузър
или си е запазил оригиналността

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши, че трябва да е realtek? В сайта на acer го дават Conexant. Пробва ли с него, излиза, като дадеш windows 7 x64:

https://www.acer.com/ac/en/ID/content/support-product/3628;-;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са различни чипове няма как фа подкараш драйвера на хардуер, който не е съвместим с него само заради това, че си свикнал. Как си ги измисляте тези неща само не ми е ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а има ли някой с впечатления от тази версия
изтеглих я от UUP-то, но първо искам да видя някакви впечатления и тогава да експериментирам
дали браузъра е с хром ядро и е станал, поредния безличен браузър
или си е запазил оригиналността
Кое му беше оригиналното? Че нямаше никва функционалност извън ядрото ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Aquaris написа:

Кое му беше оригиналното? Че нямаше никва функционалност извън ядрото ли?

е, не съм казал, че няма недостатъци
ама бях впечатлен от бързината му
едва ли имаше по-бърз браузър, ама сега не знам как стоят нещата
изтеглих една версия, хром базирана портативка, но съм много разочарован
няма я пъргавината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един познат има проблем с Боклук 10 и понеже говното не му позволява да си инсталира TeamViewer на компа, защото TeamViewer_Setup.exe (свален от страницата на TV) бил съдържал Win32.HackTool, пуснах аз Боклук 10 на виртуалка и... щях да умръ, а и очите ми също. Това Говедо изглежда не може да върви на виртуалка (как иначе ще събират данни, които не искаш да им дадеш?), така че познатият си остана с проблема, а аз набих шута на виртуалката с Говедото.  :D

Прехваленият Боклук 10 в действие:

https://www.youtube.com/watch?v=SjKN5dw0ENQ

И това не е всичко! Веднага след инсталацията си свали някакви ъпдейти и моментално писна:

:D :D :D :D 
Virtual-Box-Windows-10-24-04-2019-09-24-

Което аз го разбирам така: обновяванията на "Линдолс", както е модерно да се нарича, са пълни с гадини, които собственото творение на Микрошит блокира... :D

Та това са ми впечатленията от Дискобол 10 и дори и да имаше някакъв шанс да се замисля в бъдещето да го инсталирам, то този шанс умря с тази история. Остава въпросът какво му харесват хората на това... нещо. Щом не може да върви на виртуалка, значи е боклук - просто и ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в задклавиатурното устройство. Аз ползвам team viewer на 3 машини с windows 10 и няма проблеми. Също така съм ги подкарвал на виртуална машина. Проблема от горната картинка е от някой virus/malware, който е инсталиран допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
    • от DarkEdge
      Попаднах на инструмент, работещ без инсталиране и осигуряващ без достъп до настройките на Windows от едно място от WinTools.info:

След стартиране се настанява в областта при часовника и осигуряващ каскаден достъп до различните настройки на Windows 10

Частично поддържа работа в Windows 7/8.1
      Страница
      Изтегляне

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.