Премини към съдържанието
capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Microsoft дава на инсайдърите директен достъп до iso файловете на Windows 10 за бавния и бързия кръг:
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewadvanced
Windows-10-Fast-And-Slow-ISOs.png

Трябва да сте вписани в инсайдърския си профил.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

18917
За сега го няма го в горепосочената страница...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, killchain написа:

Ще се усетят най-сетне :D

За какво да се усетят ?! И без друго, тука май единствен модератора ползва такива версии и им се радва и честити през пост... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Joss Bomon написа:

май единствен модератора

Не май, а юни и не, не е единствено модератора - явно четеш като дявола - Евангелието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам какво става с 1809 LTSC

след пореден ъпдейт, продължава да се натрапва съобщение за ъпдейти за 1903 и продължава със съобщение за надграждане до 1903
не знам кога ще оправят този бъг, не че пречи, просто ме дразни
761215783_.JPG.7aae09bfa6bc5ef28ef5dfdcebbdee8e.JPG

986155911_1.JPG.8814844296d9ad8c358b372596ed6098.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

За какво да се усетят ?! И без друго, тука май единствен модератора ползва такива версии и им се радва и честити през пост... 

Досещаш ли се, че ползвателите на Insider версии на Windows далеч не се изчерпват с няколко човека от този форум? Винаги е полезно да имаш .ISO, ако нещо се счупи, MS са видяли, че има полза от подобно нещо (особено предвид това, че от известно време има инструменти, които по заобиколен начин предоставят същото), и ето - направили са го.

преди 1 час, DarkEdge написа:

18917

Това с контрола на скоростта на сваляне изглежда доста готино - няколко пъти ми се е случвало да съм практически почти без Интернет, докато нещо по-голямо се сваля през Windows Update. Да видим как ще е на практика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, DarkEdge написа:

от това което разбрах, това в линка се отнася за решаване на проблем, при наличие на по-горна версия 
проблемът е, че няма такава за дългосрочните версии на джама
в случая се отнася за 1809 ltsc за която ще пуснат надграждане, вероятно 2021г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, дръндю написа:

след пореден ъпдейт, продължава да се натрапва съобщение за ъпдейти за 1903 и продължава със съобщение за надграждане до 1903

При мен няма проблем с подобни съобщения на LTSC. Ъпгрейднал съм от 1607 на 1809 с надграждане от ISO. Не би трябвало да дава предложение за ъпдейт към нова версия от автоматичните ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://forums.mydigitallife.net/threads/discussion-windows-10-enterprise-n-ltsc-2019.76325/page-188#post-1529250

Цитат
bfoos каза: 
Това е грешка. 1903 не е предназначен да се предлага на потребителите на LTSC.
Знам, че 1903 не се предлага за LTSC, следващата актуализация е 2021 Предполагам ... и затова се чудех какво е това трябва да бъде !? : Объркана:o_O

хъ, не само при мен продължава този бъг и не знам кога ще го отстранят 
пп
моля модератор да изтрие този пост, ако е в разрез с правилата на форума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, дръндю написа:

https://forums.mydigitallife.net/threads/discussion-windows-10-enterprise-n-ltsc-2019.76325/page-188#post-1529250

хъ, не само при мен продължава този бъг и не знам кога ще го отстранят 

Засега никъде май няма решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

Засега никъде май няма решение.

нещо чел ли си за решаване на проблема
при мен беше спряло за известно време и след този ъпдейт, от предишния пост, се подновиха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

Попрочетох из нета за решение на бъга но не намерих никъде за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

не знам кога ще оправят този бъг, не че пречи, просто ме дразни

Че е бъг, бъг е.... Поредното писано не дописано от MS.....  Опитай така :   Използваш  Windows Update MiniTool  , поставяш в "скрити"  Би трябвало да не се появява отново.... Стоя си още на Win 2015 LTSB..... може би най стабилната версия за работа  (лично мнение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито на вътрешните.... ;)

image.png.25fd5974f7868dee2cebcbf8ea9e3d8e.png

Всичко работи безотказно и без проблеми 👍

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DarkEdge написа:

18917

преди 1 час, vpvelev написа:

Честито на вътрешните.... ;)

Закъсняваш... 😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

Закъсняваш... 😎

С 8 чáса  😀 Може и да са го пратили по-рано, но сега го видях и ъпдейтнах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля за съвет към знаещите, какво и къде да пипна? На 2 от компютрите в офиса се ъпдейтнаха от 1809 до 1903. Всичко е точно без една особеност. Мрежата зад рутера е с вътрешни IP-та и преди към друго пс се свързвах посредством \\192.168.1.102. Сега обаче ми иска име и парола, прилагам снимка (link). Работната група след 1903 си остана Workgroup. Най-ме претиснява, че на единия компютър съм си създал пряк път до файл, който е на друго пс и сега ми иска тази парола. Това съобщение го дава също така на компютър още с 1809 към 1903 и обратно. Моля за помощ. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.06.2019 г. в 11:08, дръндю написа:

Фикснаха бъга май май.

При мен от последния ъпдейт не се появява поне засега !

Без име 66.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема да въведеш потребитела и паролата от компютъра и да дадеш да ги запомни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Raze написа:

И какъв е проблема да въведеш потребитела и паролата от компютъра и да дадеш да ги запомни?

Ако правилно съм разбрал трябва от компютъра към който се свързвам, предварително някъде да се въведе име и парола, за да може приемния компютър да се свърже? Къде да ги намеря тези настройки? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са потребителя и паролата на компютъра, с който искаш да се свържеш. Провери неговите настройки за мрежата, виж дали има опция да се изключи искане на потребител/парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Това са потребителя и паролата на компютъра, с който искаш да се свържеш. Провери неговите настройки за мрежата, виж дали има опция да се изключи искане на потребител/парола.

Сърдечно благодаря. В настройките на безжичната карта (Разширени настройки за споделяне) се бяха разместили опциите за споделяне/свързване. Когато си ги уеднаквих, всичко се оправи ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, svetliof написа:

компютъра към който се свързвам

Десен клик по иконата за мрежа при часовника, избери Open Network & Internet settings >Sharing options >All Networks >
Snap4.png

маркирай Turn off password protected sharing> [Save changes]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
    • от DarkEdge
      Попаднах на инструмент, работещ без инсталиране и осигуряващ без достъп до настройките на Windows от едно място от WinTools.info:

След стартиране се настанява в областта при часовника и осигуряващ каскаден достъп до различните настройки на Windows 10

Частично поддържа работа в Windows 7/8.1
      Страница
      Изтегляне

• от Този
      Здравейте. Не знам дали това е правилния раздел във форума не видях по-подходящ.
      И така.. Имам лаптоп Асус с видеокарта GeForce 920mx, под уин 10. Днес исках да я използвам, но в device мениджъра видях че е маркирана с жълт удивителен - код 43 (windows has stopped this device). Потърсих решение в мрежата и това което предлагаха беше преинсталация на драйвъра. Това и направих, като използвах оригинален драйвър от диска който беше с покупката на лаптопа - след рестартирането обаче като опитах да отворя отново device manager да видя дали има промяна на статуса всичко блокира, курсорът не помръдваше и се наложи да спра машината от power бутона. Като я включих отново първоначално показва логото на асус но след това когато трябва да зареди уина екранът стои черен. След това компютърът сам се рестартира и изкара едни менюта с предложения за поправка. Ето малко снимки:
      https://i.postimg.cc/50t2h9S3/IMG-20190321-172923.jpg
      https://i.postimg.cc/kGmqnnxz/IMG-20190321-173727.jpg
      Опитах първо с обикновен рестарт и продължаване към уиндоус - никакъв резултат.
      https://i.postimg.cc/6QX0Lgfw/IMG-20190321-173808.jpg
      След това с трабълшутъра (долу в ляво) също не помогна.
      https://i.postimg.cc/Znt6PDNp/IMG-20190321-173650.jpg
      https://i.postimg.cc/BnLDy0CH/IMG-20190321-173701.jpg
      https://i.postimg.cc/7LLgV2WP/IMG-20190321-172116.jpg
      https://i.postimg.cc/xjGcXd66/IMG-20190321-171939.jpg
      Нямам точка за възстановяване.
      Опитах опцията 'възстановяване на системен образ' с инсталационна флашка, но не открива такъв:
      https://i.postimg.cc/j5105PGD/IMG-20190321-181310.jpg

Опитах и опцията 'използване на устройство' което води къмнекран за преинсталация на уин.
      И последното което виждам е нулиране.
      https://i.postimg.cc/43Vng4qk/IMG-20190321-173802.jpg
      Въпросът ми е дали все пак има някакъв начин да се размине без нулиране или преинсталация?

Между другото само да вметна това нещо го писах от телефон и трябва да ви кажа че беше просто ужасно. При всяко местене на курсор заради типографска грешка или да добавя линк екранът се изстрелва горе в началото, и следва едно постоянно скролиране надолу. Да не говорим как въобще мога да маркирам част от текста за да го подчертая примерно, при пложение че щом пипна полето и скача нагоре? Ами не намерих начин за съжаление. Веднъж дори не уцелих и тръгна да зарежда някаква друга страница от форума, добре че поне текста се съхранява. Не знам уеб дизайнерите дали да го тествали за мобилни устройства, но наистина е някакъв ужас, докато го завърша хиляди пъти съжалих че въобще се захванах.
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от andrianivanov
      Да се похваля От време на време чета в KALDATA за намаления на Windows и Office но днес си закупих Windows 10 Home за 3.45 €
      И с това ако ми кажете че не съм изтрепъл рибата Очаквам от Вас промоция от 0.01 цент
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.