Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Joss Bomon написа:

Инсталират си я хора

щот неса я плащали...Хайде бръкни да я плащаш и ще видим колко нуждите ти ще отговарят на реалността. Ама пиишете ей тъй, колкото да сте в джаз.
Има едно нещо, което се нарича фирмена политика. Що не идеш да даваш акъл на шефа си как трябва да се управлява фирмата, м?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Joss Bomon написа:

Едни и същи мантри, обясняващи как и в другите версии без home можело да се премахват ненужните приложения и сервизи и т.н. дрън, дрън, но не отговарящи на основното:

Според мен си прав.
И най-голямата глупост според мен, дето я имаше в линка, че на дългосрочните версии, ъпдейтите за сигурност закъснявали и това било недостатък.
По отношение на версиите за банкомати и банки, микромеките са внимателни и за това ъпдейтите за сигурност закъсняват, защото преминават през утвърждаване, доказано работещи на другите версии на десятката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

щот неса я плащали...Хайде бръкни да я плащаш и ще видим колко нуждите ти ще отговарят на реалността.

Това няма нищо общо с предимствата на версията, които са неоспорим факт, а не митове и легенди. Това което са предимства за мен /явно и за други/, не е задължително да се харесват на всички. Да, това е една гадна, скопена откъм всичко версия, която не трябва да стига до масовия потребител...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Това няма нищо общо с предимствата на версията, които са неоспорим факт, а не митове и легенди. Това което са предимства за мен /явно и за други/, не е задължително да се харесват на всички. Да, това е една гадна, скопена откъм всичко версия, която не трябва да стига до масовия потребител...

Mоите разбирания за LTSC и LTSB са напълно единтични като твоите. Нито съм питал, нито съм искал помощ за тях до сега. Излишни неща в операционната ми система, не ми трябват. A който иска да си сложи и Windows 15.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Колев60 написа:

A който иска да си сложи и Windows 15.

:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли проблем да се премахнат излишните неща?

Пречат ли ви програми, които не ползвате?

Или нямате достатъчно място на диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, vpvelev написа:

Има ли проблем да се премахнат излишните неща?

Пречат ли ви програми, които не ползвате?

Или нямате достатъчно място на диска?

Когато салама ти е сервиран на масата, ти отиваш ли до магазина за салам ?!

Или не, защото ще ти се изтъркат чепиците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е, че заради 2-3 програми, които не харесваш си готов на мазохизъм:

преди 41 минути, Joss Bomon написа:

Да, това е една гадна, скопена откъм всичко версия...

... ама аз я използвам, защото не искам да има вграден плеър (например).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vpvelev написа:

Странното е, че заради 2-3 програми, които не харесваш си готов на мазохизъм:

Разбрахме, че нямаш понятие от ирония, но поне спри да се излагаш с незнанието си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое точно не зная, че ми стана интересно :)

В широк смисъл или конкретно за Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Що не идеш да даваш акъл на шефа си как трябва да се управлява фирмата, м?

То щото гледам въпросните шефове масово са наслагали LTSC..............аз поне не съм виждал служебни машини с LTSC,та това показва колко им е акъла на шефовете,наслагали са масово ширпотреба и даже не са и чували за тези версии!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ти говори кокретно за даване на акъл за инталиране на ОС? Или проосто така три изнася да тълкуваш, да? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Кой ти говори кокретно за даване на акъл за инталиране на ОС? Или проосто така три изнася да тълкуваш, да? 

Виж какво..............в България нещата са много изкривени и имат много малко общо с положението в 'белите" страни.Тук също така много малко шефове(било в частния и държавния сектор)заслужават да са такива,всички виждаме какви калинки се назначават и се преметат насам- натам в тази държава!Смях.............а всъщност голям срам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига караници!

LTSC е скъпа, недосегаема за масовите потребители, орязана от всякакви благинки, тежка, бъгава /заради редките ъпдейти/ и тотално ненужна при наличието на много по-добрата Pro версия... /нищо, че са я кръстили Enterprise/ Освен това, е направена за мазохисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Слави Маринов написа:

Виж какво..............в България нещата са много изкривени и имат много малко общо с положението в 'белите" страни.Тук също така много малко шефове(било в частния и държавния сектор)заслужават да са такива,всички виждаме какви калинки се назначават и се преметат насам- натам в тази държава!Смях.............а всъщност голям срам!

Ти отново по твой си възгед отиде улеу. Явно толкова си можеш да схващаш - имах предвид, че така, както не можеш да даваш акъл на шефа си без последици, така не можеш да даваш акъл и на нкоя корпорация. Като Microsoft  например. Там се гони печалбата и цената на акция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Joss Bomon написа:

Инсталират си я хора, които са осведомени и са наясно, че тя е това, от което имат нужда! Преценили са, че нямат нужда от магазин, от Edge, от игри, от вградения плеар и искат сами да решават кое обновление да инсталират и дали изобщо да го правят.

Преувеличаваш! В списъка от най-важни продукти има такива от Майкрософт първа необходимост без които не може! Изброявам: Microsoft Store, браузър Edge (хромирания от идната година, който е в тестов период сега и който до сега не се е запънал в нито един проблем), Windows Media Feature (без нея си труп, това е задължително, има други приложения, които разчитат на него). Останалото вече може да не го искам - Paint, Skype, OneDrive, Photos, но и от тях има да върви ръка за ръка, не са кой знае каква тежест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

така не можеш да даваш акъл и на нкоя корпорация.

И къде виждаш да давам акъл на майкрософт,или на подобни?Човек неволята го учи и ако търси намира това ,което му е нужно.А там където се гони цена и печалба само(а и други интереси)нали се сещаш кокло им е до клиента и неговите интереси..........:)

преди 9 минути, Бонбон с катран! написа:

Microsoft Store, браузър Edge

Тези двете са от най-първа необходимост,вече година сън не ме лови,щото ги нямам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Бонбон с катран! написа:

В списъка от най-важни продукти има такива от Майкрософт първа необходимост без които не може!

По-назад в темата ти казах, че LTSC не е за тебе, при изискванията които имаш. Чист Enterprise или Pro ти покриват претенциите, и не виждам защо се напъваш да създаваш софтуерен Франкенщайн от LTSC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Преувеличаваш! В списъка от най-важни продукти има такива от Майкрософт първа необходимост без които не може! Изброявам: Microsoft Store, браузър Edge (хромирания от идната година, който е в тестов период сега и който до сега не се е запънал в нито един проблем), Windows Media Feature (без нея си труп, това е задължително, има други приложения, които разчитат на него). Останалото вече може да не го искам - Paint, Skype, OneDrive, Photos, но и от тях има да върви ръка за ръка, не са кой знае каква тежест.

И за какво служат Стора и Еджа, мене не ми е много ясно, щото не ги ползвам. Изобщо Десетката е пълна с какви ли не глупости, някои от които са по чудо необходими; трябва ми прогнозата за времето в случая, ама откъде я взимат, не знам, много неточна като градуси.

Ако не е Winaero, да си оправиш 10-ката, тя си остава една боза, дето на нищо не прилича.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не харесвате Windows, но го ползвате.

Други не харесват Linux, но го ползват.

Трети плюят по Android, но по цял ден го ползват.

....................................................................................................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, karadzha написа:

Ако не е Winaero, да си оправиш 10-ката, тя си остава една боза, дето на нищо не прилича

Хммм,не така,за някои е боза,а за други е върхът на сладоледа!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Хммм,не така,за някои е боза,а за други е върхът на сладоледа!:)

И от бозата става сладолед и от сладоледа става боза. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М$ започва автоматично обновяване на Windows 10 1809 до 1909:
https://www.anti-malware.ru/news/2019-12-06-111332/31494

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Здравейте,

Със съседа имаме обща мрежа.
      Имам следния казус:
      Имам машина на която работи Windows XP с доста споделени папки, за да имаме лесен достъп.
      Купих си лаптоп с Windows 10 но не мога да достъпя съответния компютър, а достъпвам с него компютрите на съседа, които са с Windows 7 и 8.
      Има ли някакви настройки, които мога да направя, за да реша проблема софтуерно и да е видима машината от Windows 10.
      Погледнах теми по въпроса, но те засягат обратната ситуация, което не ми помогна особенно.

Благодаря за съдействието.
    • от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
  • Дарение

• Добави ново...