Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

@Vania2, linux master, един линк со свет да беше публикувала, нам. Ама иначе добре лаем месечината.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 10 часа, DarkEdge написа:

@Vania2, linux master, един линк со свет да беше публикувала, нам. Ама иначе добре лаем месечината.

Да можеха да се погледнат отстрани, щяха да разберат защо са двама човека и хората ги подминават с намръщена физиономия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Vania2 написа:

Какво му е на линка? Да не искаш да ти го сложа и на бутонче?

Не знаеш какво е кликваема връзка? Що трябва аз да го маркирам, като форумът си поддържа каквото трябва.

Специално за специалистите - открийте разликата между двата реда:

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-по-погрешка-публикува-данните-на-250-ми-327822.html

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-по-погрешка-публикува-данните-на-250-ми-327822.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не казаха какво толкова прикриват тия линуксчии, те шумкарите навремето не са се пазили толкова. Сакън някой да не разбере какви тъпи сапунени сериали гледат на конзолния плеър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нали ти казах. Ти си поразен от дивашката маркетингова помия с която те заливат Microsoft, Google и Facebook. Както ти си затваряш входната врата като се прибереш, и аз така си имам firewall с DNS. Ти не пускаш всеки свободно да влиза и излиза у вас, с камера и микрофон в ръка, и аз така. С тази разлика, че аз знам как да го направя, а ти не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Vania2 написа:

Е, нали ти казах. Ти си поразен от дивашката маркетингова помия с която те заливат Microsoft, Google и Facebook. Както ти си затваряш входната врата като се прибереш, и аз така си имам firewall с DNS. Ти не пускаш всеки свободно да влиза и излиза у вас, с камера и микрофон в ръка, и аз така. С тази разлика, че аз знам как да го направя, а ти не.

В какъв филм сте влезнали, не ви е лесно. Почвам да ви съжалявам. Поздрав с тази песен:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха.. Ама ти що се криеш? Това че не можеш да спреш Micorosft  да ти изсмукват компа, те кара да се правиш на некриещ нищо. Ама иначе каквото можеш - криеш. Даже и тука не си си с името, нали? Аз съм на по-високо ниво - мога да си пазя информацията, а ти не.

Де да знам, де.. Може да греша, ама и windows потребителите би следвало да ти разяснят какви са опасностите от кийлогър, скрийнрекордър и т.н. Утре Microsoft ще вземат пак нещо "случайно" да си изтипосат в нета..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Vania2 написа:

а ти не

Айде, бе??? Верно ли това? Тц, тц...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха.. Ама ти що се криеш? Това че не можеш да спреш Micorosft  да ти изсмукват компа, те кара да се правиш на некриещ нищо. Ама иначе каквото можеш - криеш. Даже и тука не си си с името, нали? Аз съм на по-високо ниво - мога да си пазя информацията, а ти не.

Вашата работа е - никой не ме търси, ама се крия, никой не ме гони, но бягам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Hot Bastard написа:

Вашата работа е - никой не ме търси, ама се крия, никой не ме гони, но бягам.

Не бягам и не се крия. Просто не показвам свободно. Не съм седнал да криптирам дискове, да ги крия по сейфове. Е, вкъщи са ми. Какво има на тях, само аз знам.

@Hot Bastard, а ти защо реши, че като на разпращам наляво-надясно мои файлове и ги крия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бягам и не се крия. Просто не показвам свободно. Не съм седнал да криптирам дискове, да ги крия по сейфове. Е, вкъщи са ми. Какво има на тях, само аз знам.

Добре, г-н Фантомас. Ние дето не сме с линукс пък размахваме дискове в ръката и на висок глас крещим какво има на тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Vania2 написа:

Какво има на тях, само аз знам.

Боже, колко си заблуден! Добре, че не живееш в Щатите - да получиш писмо от доставчика си да премахнеш еди кое си съдържание от диска си, защото е в нарушение. Тъй както си под Linux.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Cabron написа:

Сложи го на Custom size, Initial size=200MB, Maximum size=1024MB. Така pagefile всеки път ще е 200MB и само ако му потрябва ще расте.

Това го бях чел в една статия за оптимизиране на SSD. Линчо аз съм с 12GB RAM, до преди 6м. бях с 8GB и никога не ми се е налагало да ползвам pagefile. Не съм засичал натоварване повече от 6GB на Win10, дори и докато съм си правил някакви неща на Photoshop. Но това доста условно в твоя случай де, щото може да си ползваш някакви тежки пробрами :)

Много е интересна ситуацията. Преди когато бях с малък диск и рам го оставях уина да заделя място колкото му трябва. Сега като имам повече мога да сложа тия стойности, които Cabron предлага, но от друга страна както каза Raze, с тоя диск и рам какво се стискам за 5-6 гигабайта :)

Така че за по-сигурно го оставям така на автомат, колкото уина задели, че като отворя големи файлове да не вземе да блокира.

Просто вече трябва да свиквам с новата ситуация. Преди и за линукса слагах все Xfce или напоследък Plasma desktop, защото харчеха по-малко рам. Сега вече мога да се поотпусна малко и да си инсталирам Gnome 3 с един Arch например. Имам достатъчно рам :)

Така като правя нещо нередно и се крия ще ползвам Linux, като ми омръзне и искам другите да ме проследят какво правя и какви записи имам на диска - минавам на Windows 10 ;)

Google отдавна ми знаят и паролите, и какви филми гледам, и какви желания имам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, DarkEdge написа:

Боже, колко си заблуден! Добре, че не живееш в Щатите - да получиш писмо от доставчика си да премахнеш еди кое си съдържание от диска си, защото е в нарушение. Тъй както си под Linux.

Почти уцели.. Модераторите не можете да виждате IP-тата или само се правиш?

преди 44 минути, Hot Bastard написа:

Добре, г-н Фантомас. Ние дето не сме с линукс пък размахваме дискове в ръката и на висок глас крещим какво има на тях.

Ми за кво питаш това:

преди 1 час, Hot Bastard написа:

Така и не казаха какво толкова прикриват тия линуксчии

Ние можем, ти - не. Ти не крещиш на висок глас какво имаш на диска, и ние така. Ти ползваш Windows и целия ти диск е на разположение на M$, ние си ги ползваме без споделяне, защото можем.

Просто приеми, че Linux потребител е един съвсем нормален IT потребител. Windows потребител е като шофьор без книжка, ама му дават да кара, защото си купил скъпа кола.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Vania2 написа:

не можеш да спреш Micorosft  да ти изсмукват компа

Това е много интересна психоза. За отбелязване е, че колкото по-въшливи, толкова по-голяма врява , че ги следят... Дали това не се предизвиква от някакво тяхно усещане за собственото им нищожество? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти уцели.. Модераторите не можете да виждате IP-тата или само се правиш?

Не ти изнася или ти липсва - тезата на поста ми беше, че дори и с прехвалената сигурност под linux пак си проследим като стандартен потребител на интернет услуги. Пак ще кажа - спри да мажеш, Тъпо, дървеняшко, досадно, малоумно поведение.
Безсилието на линсъкс потребителите в жалките им напъни да бъдат забелязани си личи от постоянно писане на едни и същи неща отново и отново - поведение на конска муха.

Ти не крещиш на висок глас

Крещиш ти в малоумните си напъни. 'ма, внимавай, може да направиш беля така...

преди 13 часа, Vania2 написа:

Не съм седнал да криптирам дискове, да ги крия по сейфове. Е, вкъщи са ми. Какво има на тях, само аз знам

Айде, бе! Верно ли? Заблудено мериносово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Vania2 написа:

Спокойно! Това е само форум. Просто си изказвам мнението. Като видя някой, че е с Windows, искам да си изкажа мнението.

А трябва ли да се изсир@ш през пост? За мен, а най-вероятно и не само за мен, твоите л@йнежи в темата са чиста проба флуд!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Vania2 написа:

Трябва да има баланс.

Извънредно тъпо, низко, дребнаво поведение на злобарска ддушичка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10--------
И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи.
ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА ТЕМАТА Е ВЗАИМОПОМОЩ!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата нали е "Windows 10 Впечатления и проблеми (2)" ?

Къде другаде, ако не тук, мога да си напиша силно негативните впечатления за тази ОС?

Прекръсти темата, ако е основното и предназначение е взаимопомощ, но по заглавието не личи да е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какви лични впечатления имаш при положение, че гръмко декларираш неползването на тази ОС?
Значи само лаеш месечината. И продължаваш да си все същият з@дник в темата!
И аз знаеш ли колко съм възмутен от Bugatti - Veyron или Chiron - ми то възмутително много коне са вкарали под капака. Не, не, не са за ползване тези коли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, DarkEdge написа:

И какви лични впечатления имаш при положение, че гръмко декларираш неползването на тази ОС?
Значи само лаеш месечината. И продължаваш да си все същият з@дник в темата!
И аз знаеш ли колко съм възмутен от Bugatti - Veyron или Chiron - ми то възмутително много коне са вкарали под капака. Не, не, не са за ползване тези коли.

Почти позна, ама пак "почти"

За разлика от вас, не съм ъпдейтвал от 7 и т.н. - платих си като пич за 10. Изкара около 6 месеца и всичко приключи с лед ъпдейт (това бе далечната 2016) После, оказа се, трябва да си чакам мишката да "зацепи" по 1 мин. след като съм я докоснал, за да си "свържа" лиценза с ел. поща. Не за друго, а щото на друг хардуер, след ъпдейт, ми изписва, че вече се ползва на друга машина.

А между другото, за тез 6 месеца агония, то не бяха рестарти, то не бяха ъпдейти.. 2 дена оптимизация да махам помия, която не ползвам (като Скайп, Кортана, която тогава бе активна) и след упдейт - тряс! Познай какво стана? Нахакаха си всичко обратно.

Пак през тези 6 месеца, за една вечер си оставих SSD-то включено в компа и всичките ми снимки се оказаха в облака на MS. Без да съм ги качвал или да ми е искала ОС разрешение за това.

За бързодействие - просто без коментар. Лаптопът ми "гореше" , постоянно товареше диска, а най-големата грешка бе да си снимфа трафика... По едно време дори и аз си въобразявах, че Windows 10 е нищо повече от оптимизирана 7-ца и с малко блоудуеър от МС, че може да се изчисти, да се оптимизира и да се ползва..

Уви, ряско ме тряснаха обратно в земята. Нито подлежи на оптимизация, нито може да рачиташ, че ще е годно за употреба след поредния ъпдейт, а още по-малко знаеш какво ще стане с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване