Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Green_door написа:

Ми, не четете. Кой ви кара?

Тва е темата на постоянните ползватели на Windows 10, капиш троле. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 3 минути, manjaro написа:

И хич не ме интересува, дали вината за този монопол е на microsoft, nvidia, amd, intel или друг. 

Е, като не те интересува, що се изказваш?

преди 9 минути, manjaro написа:

свикнал да играеш под линукс или на конзола с 30 фпс минимални/средни, може и да ти се стори ок. Само че аз съм свикнал да играя с 144фпс.

Опа

преди 11 минути, manjaro написа:

5. Пресен пример от вчера с бутваща флашка на Убунту - ЦЪК . Два от ТРИ опита го направи. Често срещан проблем. С Windows буут флашка, такова животно не съм виждал за 12 години.

Е, флашка да не можеш да си направиш, и то на Убунту..

преди 12 минути, manjaro написа:

Ок, има, но Windows e инсталиран на милиард устройства и на хиляди различни като комбинации  хардуеър (дъно, процесор, видео карта, памет) не е като на да се инсталира на пет различни комбинации, като при линукс

Това пък кърти... Май точно Linux работи на много по-голям обем хардуер и тука му е силата.

преди 7 минути, Pig написа:

Тва е темата на постоянните ползватели на Windows 10, капиш троле. 

Не. Това е тема за впечатления и проблеми за Windows 10. Не е тема "Впечатления и проблеми на потребителите на Windows 10"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Green_door написа:

Не. Това е тема за впечатления и проблеми за Windows 10. Не е тема "Впечатления и проблеми на потребителите на Windows 10"

Троловете като тебе нямат впечатления. Впечатления имат хора които го ползват. И са влезнали да споделят. 

Капиш ТРОЛЕ ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Впечатления имат хора които го ползват.

Е, да не съм мазохост? Ъпдейтнах, звукът изчезна, картината започна да сече. Как да го кача отново? И, имам лични неща на компа, както и файлове на други хора. Как да стане? Някои не ползват компютъра само да си разцъкват игрички като @manjaro, а и за комуникация и работа. Как да стане това с Windows 10?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Green_door написа:

Е, да не съм мазохост? Ъпдейтнах, звукът изчезна, картината започна да сече. Как да го кача отново? И, имам лични неща на компа, както и файлове на други хора. Как да стане? Някои не ползват компютъра само да си разцъкват игрички като @manjaro, а и за комуникация и работа. Как да стане това с Windows 10?

Трол с Линукс седнал да ни обяснява как уж еди какво си му се случило преди 5 години.

Много елементарен трол си не вървиш с тия пинизи. Посети някой доктор да ти изпише силни хапове че си си опекъл мозъка.

Съжаляваме те !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Green_door написа:

Гледайки обаче раздела за Windows и сравнявай го го с тeзи за Mac, Linux, думата "проблем" шокира в Win раздела.

Desktop/Laptop operating system browsing statistics

Windows
87.76%
macOS
9.61%
Linux
2.06%
Unknown
0.38%
Chrome OS
0.18%
BSD
0.01%

Desktop OS market share according to NetMarketShare for September 2019.[63] Chrome OS is also based on the Linux kernel.

Windows/Linux ~44 ПЪТИ 
Е, как да има еднакво участие на Windows и Linux потребители. Ама то трябва и да ти стига, за да го осмислиш, вместо селективно да ореш интернет нивата и да ни представяш хорските писания за собствени впечатления,. А простащината ти е умопомрачаваща. Но ти си толкова тъп, че не можеш да я осъзнаеш. Не, няма такъв начин ти да го направиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох тази статия и ми стана интересно дали в близко бъдеще ще мога да ползвам Windows 10 на друг модел телефон?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, pix3l написа:

EternalBlue беше пачнат месеци преди WannaCry. Ако хората си бяха ъпдейтнали Windows-а, нямаше да изреват така.

Доколкото си спомням, именно заради него, Майкрософт забавиха издаването на февруарското обновление и го сляха с мартенското, а WannaCry се случи в началото на май. ;)

И за "хората" е ясно, а организации и компании? И не знам в Уин 10 как е, но в осмицата SMB е включено по дефолт и трябва ръчно да влезеш в настройките и да го изключиш. А е характеристика, която не се използва масово, че да стои включена по дефолт. Именно и това, че е активирана по подразбиране, най-вероятно е влошила ситуацията.

https://portal.msrc.microsoft.com/en-US/security-guidance/advisory/CVE-2017-0144

https://msrc-blog.microsoft.com/2017/02/14/february-2017-security-update-release/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативен, един .Net и дежурния за вирусните дефиниции.

С даунлоуда, инстала и рестарта - всичко отне 7-8 минути. Това е. Щях да снимам, да доказвам, после си викам няма какво да показвам и доказвам на никой. Виждам как е при мен. Не зная защото съм с SSD дискове ли или заради друго, но нищо от тия писаници и статии не се е случило при мен. Вече си мисля, че това е някаква световна кампания с/у Майкрософт. И пак забележете, както споменах в по-горен пост, повечето проблеми все са с лаптопи и то старички. Вярно че диджеи и художници не са виновни, че не могат да си настроят компютрите и после се оплакват, ама и производителите на ОС не са виновни - все пак трябва да  има начална компютърна грамотност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето пример и от Jean. Явно обича да се изживява като хелпер разясняващ несъществуващи проблеми. И статията е обновена на 9 януари. Защо ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vpvelev написа:

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативен, един .Net и дежурния за вирусните дефиниции.

С даунлоуда, инстала и рестарта - всичко отне 7-8 минути. Това е. Щях да снимам, да доказвам, после си викам няма какво да показвам и доказвам на никой. Виждам как е при мен. Не зная защото съм с SSD дискове ли или заради друго, но нищо от тия писаници и статии не се е случило при мен. Вече си мисля, че това е някаква световна кампания с/у Майкрософт. И пак забележете, както споменах в по-горен пост, повечето проблеми все са с лаптопи и то старички. Вярно че диджеи и художници не са виновни, че не могат да си настроят компютрите и после се оплакват, ама и производителите на ОС не са виновни - все пак трябва да  има начална компютърна грамотност.

Еми добре, ама уж МС се стремят колкото може по-опростен да бъде ОС-а им. И да не се налага потребителят да прави каквито и да било настройки, Нали това им е новото мото - We will did all for u, или нещо подобно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Камен Петров написа:

Еми добре, ама уж МС се стремят колкото може по-опростен да бъде ОС-а им. И да не се налага потребителят да прави каквито и да било настройки, Нали това им е новото мото - We will did all for u, или нещо подобно

Проблема е че потребителят не може да бъде задоволен, защото продукта не е какво да е. Все пак е високотехнологичен.

Ако беше например бира, то и бай Асан и инж. - д-р - арх. и т.н. к.т.н. Драган могат да си я отворят, но ОС не всеки може да си я настрои, защото ако стане автоматично настройването, както казваш че се стремят от МС, тогава пак ще се намерят хора, които ще оплюят МС, че не са оставили възможност сами да си я настройват както искат.

От друга страна, защо въобще спорим тук и се възмущаваме, в случая от Windows 10. Това ти предлагат - това ползваш. Като не ти харесва - минаваш на друга. Ама били монополисти. Не пускали кода. Ами не щЪт. Като не ти харесва напиши си собствена ОС.

Това е все едно да не харесваш една марка автомобили например, ама защото си тъп, но упорит и си купуваш точно нея. И с голямо удоволствие започваш да я плюеш и да показваш статии от други сайтове и списания, които също като теб се оплакват от същата кола. Това е меко казано смешно и нелепо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

Проблема е че потребителят не може да бъде задоволен, защото продукта не е какво да е. Все пак е високотехнологичен.

Ако беше например бира, то и бай Асан и инж. - д-р - арх. и т.н. к.т.н. Драган могат да си я отворят, но ОС не всеки може да си я настрои, защото ако стане автоматично настройването, както казваш че се стремят от МС, тогава пак ще се намерят хора, които ще оплюят МС, че не са оставили възможност сами да си я настройват както искат.

От друга страна, защо въобще спорим тук и се възмущаваме, в случая от Windows 10. Това ти предлагат - това ползваш. Като не ти харесва - минаваш на друга. Ама били монополисти. Не пускали кода. Ами не щЪт. Като не ти харесва напиши си собствена ОС.

Това е все едно да не харесваш една марка автомобили например, ама защото си тъп, но упорит и си купуваш точно нея. И с голямо удоволствие започваш да я плюеш и да показваш статии от други сайтове и списания, които също като теб се оплакват от същата кола. Това е меко казано смешно и нелепо.

Аз не ги плюя. Но са си за плюене да ти кажа. Не заради проблемите, които мине не мине стоварват, а заради това, че са картел. Положението, което е, аз не мога да си позволя друго освен Windows. Работя на програми за графичен дизайн. Мак не мога да си позволя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, дръндю написа:

мисля си, че тоя дето е казал че 2 гъби са достатъчни за десетка е излъгал
 пост от темата "какво си мислите ...", за да разберете, какво имам в предвид

Мисля, че със сериозно човъркане, спиране на услуги, ъпдейти, дефендъра, да си без никакъв антивир, хардуера да ти е модерен и разни такива може да го постигнеш, но 4 си е 4.

Между другото, и аз не познавам приятел с десетка, който да се оплаква. И за протокола: казва ви го Линукс юзър, че ни изкараха няколко човека някакви баси хейтърите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Мальчик Бананан написа:

Мисля, че със сериозно човъркане, спиране на услуги, ъпдейти, дефендъра, да си без никакъв антивир, хардуера да ти е модерен и разни такива може да го постигнеш, но 4 си е 4.

забравих да спомена, че ползвам 4 и картинката от линка, показва почти 100% заетост на паметта
мисля си, че трябват 2 гъби за платформата и поне още 5-6-7-8, за софтуера изискващ повече памет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, дръндю написа:

мисля си, че

има суап файл за системите с недостатъчно RAM.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това Win 10 на hdd  и Win 10  на ssd са си като две различни епохи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мальчик Бананан написа:

Между другото, и аз не познавам приятел с десетка, който да се оплаква. И за протокола: казва ви го Линукс юзър, че ни изкараха няколко човека някакви баси хейтърите.

Няколко, но пишат за 100. Аз и за това не смея да попитам в линукс темите, че 100% ще ме изкарат лъжец, неразбиращ, хейтър. Проблемът е като при този потребител Linux Mint 19 144Hz vs Windows 10 144Hz . През няколко месеца разглеждам по някое дистро, но скролирането е кофти на 144хц, както и като движа курсора на мишката на десктопа или премествам някой прозорец. Веднага се усеща разликата, че нещо не е както трябва и не мога да го оправя. Инсталиран драйвър на нвидия последен, зададени 144хц...не и не, не е както на 10-ката. Дори се усеща при минимизиране/максимизиране на прозорците. Ако намеря фикс на това и ако подкарам аудиото,  може дори да сложа линукс дистро като втора ОС 😂 

BYrldS5.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, manjaro написа:

Няколко, но пишат за 100. Аз и за това не смея да попитам в линукс темите, че 100% ще ме изкарат лъжец, неразбиращ, хейтър. Проблемът е като при този потребител Linux Mint 19 144Hz vs Windows 10 144Hz . През няколко месеца разглеждам по някое дистро, но скролирането е кофти на 144хц, както и като движа курсора на мишката на десктопа или премествам някой прозорец. Веднага се усеща разликата, че нещо не е както трябва и не мога да го оправя. Инсталиран драйвър на нвидия последен, зададени 144хц...не и не, не е както на 10-ката. Дори се усеща при минимизиране/максимизиране на прозорците. Ако намеря фикс на това и ако подкарам аудиото,  може дори да сложа линукс дистро като втора ОС 😂 

BYrldS5.png

Като ти гледам ника и датата на регистрация, бил си близко до напълно функционален линукс десктоп на 144Hz, ама не си уцелил. В линукс раздела е за тролове и хора, които разбират. За тролове и такива, които не разбират - в windows раздела.

Поздрави

https://www.youtube.com/watch?v=Co6FePZoNgE

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, MLukanova написа:

В линукс раздела е за тролове и хора, които разбират.

Тъпанарът си е тъпанар - защо тогава се поддържат теми за линукс, щом всичко е ясно? 
Може би, за да си ги мерите? И пак питам:що щеш с възпалената си простата в тази тема? Не, че нещо ама се осираш, упс подмокряш поедин и същ начин през пост. Направо си е за освидетелстване регулярността на раздвоението ти. А,а при теб не е раздвоение, а си направо мултиплицирано размножаване. Самоонождаш се да се тиражираш?
На нормалните хора като им се каже нещо го възприемат...Ама явно ти не си такова същество. Шопите имат една приказка:"Он си рупо ли рупо."
И друго са казали хората:"Простащината не ходи по гората"

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

Тъпанарът си е тъпанар - защо тогава се поддържат теми за линукс, щом всичко е ясно? 
Може би, за да си ги мерите? И пак питам:що щеш с възпалената си простата в тази тема? Не, че нещо ама се осираш, упс подмокряш поедин и същ начин през пост. Направо си е за освидетелстване регулярността на раздвоението ти. А,а при теб не е раздвоение, а си направо мултиплицирано размножаване. Самоонождаш се да се тиражираш?

Добре. Ще ти го изясня по възможно най-простия начин. Колко време в windows раздела си разсквахте само теми за windows и никой не ви се мешаше? Да, може да е имало коментар тук-там, но нищо сериозно. За сметка на това обаче ред хора тролеха и тролят сега в linux раздела. Забелeжи, не от седмица! Никой не ви се подиграваше за мизерната ОС, още по-малко пък ви даваше оценки какви сте. Сам каза, в този форум никой нищо не може да накара някому да стори. Та, не гледай на мен като причина. Сам знаеш, че не съм причина, а съм вследствие. Windows тролове без грам IT умения системно тролят linux форума от много време и нищо не им правите. На мен ми триете адекватни постове точно по темата, а груби постове в нарушения на Правилата в линукс раздела, не ги триете.

За да ти оправя вечерта, ще ти вметна, че обмислям да стане и по-зле - цели теми и ще ги държа да са най-отгоре, както вие правите в linux раздела. Теми с хубави, ясни и изчерпателни заглавия, със подкрепено с ред факти, линкове, скрийншоти, клипове в коментарите. Та, спокойно, може и по-зле да стане - сега просто наблюдавам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си тъпо отмъстително парче, ве! Нищо не можеш да ми изясниш. Като не ти харесва нещо, има бутон Докладвай!
Но на теб интелектът ти не достига за такива прозрения.
За простащината ти няма повече какво да кажа! Простакът си е простак и никой с нищо не може да промени това!
Хората са казали - това е акъл, не може да се налее, за разлика от други неща, които могат да се набият.
ПП Гледам мултиплицирането ти вече e и транссексуално. Дерзай, може да ти излезе късметът.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване