Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Първо ссд., после продаваш 2Gb и вземаш 4Gb ако позволява. Т.е. ъпгрейдваш 2>4GB в някой сервиз

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 13 минути, дръндю написа:

ами начи вместо да дам спестените с голям зор парички за памет, ще ги дам за SSD и ще изхвърля HDD-то

Е как ще го изхвърлиш HDD ?
За Р2Р ти трябва да си пише по него вместо по SSD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, DarkEdge написа:

Упс - 10 хиляди мегабайта/секунда =10GB/s

При едниканален режим,иначе са 20гб.

преди 16 минути, дръндю написа:

само че в момента съм с 2х2
ще трябва 2х4 да се купуват и се питам

Дали биха станали плочки от десктоп,тези дето ги свалих преди 2 месеца(2x4 1600mhz) с удоволствие бих ти ги пратил(без пари разбира се)стига да помогнат.................то и процесор и дъно имам и бих ги подарил на някой,така или иначе със или без тези пари дето бих взел нито ще се замогна,нито ще обеднея.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, DarkEdge написа:

Упс - 10 хиляди мегабайта/секунда =10GB/s=80Gbps~80GHz, а?

Не си го измислям. Ето:

08_tools_02.png

https://www.softperfect.com/contact/knowledgebase.php?article=10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами. толкова е вярно. Замисли се как памет с тактова честота 1300+MHz ще обработва данни с честота 144240Mbps

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кое е вярното според теб? Тогава на кеша каква трябва да е честотата, за да може да поддържа такива скорости на четене/запис на данните - десетки пъти по-високи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото проверих набързо не са съвместими десктоп и лаптоп рам памети,затова предлагам на Дръндю да си намери кутия и захранване,диск си има,или да вземе малък ссд за ОС и програми,аз ще пратя рам дъно и процесор и да сглоби една десктоп машина и да остави тая мъка с лаптопа....................дори и монитор стар имам и мога да дам.Ще му върши чудесна работа за нет,филми,музика и тем подобни.........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, дръндю написа:

всички сте прави, ама масово слагат в програмите "MB", вместо "Mb"
и точно това положение е описано в линка на Raze
за това стават тия недоразумения

Старши, MB или Мб (ако е за заблуда на врага) е Мегабайти. Другото е Mbps

Аз искам да съм си обикновен потребител на Уиндоус, и след като съм си платил и след като ми казват, че "ще направим всичко вместо теб"  да го направят най-накрая след десетилетия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Камен Петров написа:

Аз искам да съм си обикновен потребител на Уиндоус, и след като съм си платил и след като ми казват, че "ще направим всичко вместо теб"  да го направят най-накрая след десетилетия.

И аз исках, ама не би...

Малко е гадно като си платил. Да е копие от Маймунда - иди-доди. Ама да си платиш и да не работи (или направо да го убият с ъпдейт), кофти е. В смисъл, плащането абсолютно нищо не ти гарантира като стабилност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Слави Маринов написа:

иначе са

memory_bandwidth_sisoftsandra-100613939-

16GB DDR4/2666

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Камен Петров написа:

MB е мегабайт, Mb е мегабит... има едни 8 бита разлика между тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, pix3l написа:

MB е мегабайт, Mb е мегабит... има едни 8 бита разлика между тях.

Осем пъти, не осем бита ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, killchain написа:

Осем пъти, не осем бита ;)

Един бит е едно бинарно число, един байт събира 8 бита. Не виждам разлика, както и да го кажеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Камен Петров написа:

преди 1 час, ZeroTol написа:

И аз исках, ама не би...

Малко е гадно като си платил. Да е копие от Маймунда - иди-доди. Ама да си платиш и да не работи (или направо да го убият с ъпдейт), кофти е. В смисъл, плащането абсолютно нищо не ти гарантира като стабилност.

Ако не е тайна с какви компютри сте (хардуер)?

Започвам да си водя статистика на какъв хардуер възникват по-често  проблеми с Windows 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, vpvelev написа:

Започвам да си водя статистика на какъв хардуер възникват по-често  проблеми с Windows 10.

Аз мога да ти кажа с какъв хардуер разполагам и съм имал, с който никога не съм имал проблеми с windows 10. Единствените проблеми може да са от задклавиатурно устройство и хардуерни проблеми, евентуално и стари/калпави драйвери/периферия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Аз мога да ти кажа с какъв хардуер разполагам и съм имал, с който никога не съм имал проблеми с windows 10. Единствените проблеми може да са от задклавиатурно устройство и хардуерни проблеми, евентуално и стари/калпави драйвери/периферия.

На мен ми са най-интересни проблемите с ъпдейтите и развалянето на нещо след тях. Защото най-много от това се оплакват, а при мен от 2015 година специално от ъпдейти нямам никакви проблеми. Дори когато бях със стария комп, който беше с много стар и слаб хардуер.

Веднъж пак бях писал нещо подобно и някой разровил какво съм писал преди и съм се оплаквал и така съм си противоречал. Но това оплакване беше само за оня прословут лаг със звука, за който ви ревях тук през ден и ви беше писнало. Други проблеми съм нямал. За сега да не говорим с новия ми комп. Та затова ми е интересно. Не смятам че само на мен Майкрософт ми пращат най-добрите и правилни ъпдейти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, vpvelev написа:

Стар хардуер, от 2009. Офицялно не се поддържа от Windows 10, в сайта на производителя има драйвъри само за Linux и Windows 7. Преди "адекватния" коментар за "Е, какво съм очаквал", да подчертая, че не го купих на сляпо. Изпробвах го, работеше (по онова време си мислех добре). Наистина бързо зареждаше при включване, всичко каквото се очаква от Windows. Изпробвах го няколко седмици, грееше ми лаптопът, но си мислех, че е нормално, защото е стар. Купих бозата, работи 5-6 месеца и с ъпдейт - гредица. И, тъй като са минали 2 седмици от закупуването, не мога да си искам парите обратно. Та, след ъпдейта, изчезна звукът, видеото започна да сече. Мърдам мишка, тя "зацепва" след 10 мин. Писах на Micosoft, дадоха ми ъкъл да си пусна систем рестор. Ест, имах бекъп и той ме "спаси", ама така си остана. През тези 5-6 месеца драмата бе огромна. Колосален изходящ трафик, включих си външен SSD със снимки, таз помия взе че ми ги изкопира на облака на M$ без да ме пита. Прахосах сумати денонощия в "оптимизации", включително и по съвети от този форум (например включих настройки за "Ограничен мобилен трафик", през PowerShell махнах Скайп, Кортана и другите глупости, които не ползвам). За капак, върнаха ми ги след ъпдейт. Направо бях поразен. В тоз процес, оказа се, не мога да си закача машината към NFS сървъра, щото видиш ли, златният Windows 10 home не го поддържа. Също, няма и gpedit, за да следвам съветите за спиране на ъпдейти, който сами се инсталират незнайно кога и ми убиват машината. Формат, Linux - готово. Нали съм платил, викам си що пък да не метна 10-ката на другия лаптоп (модел от 2015). Да, ама не. При въвеждане на ключа - надпис, че вече се ползва. Айде пак тука на форумите, трябвало от компа с вече инсталирания Windows 10 Home, да си "свържа" лиценза с e-mail акаунта (или акаунта в M$)... Айде пак наново.. Стана системата, ама Linux се държи по-добре и на другия лаптоп. И те така, сега си имам лиценз за бозица, одрусаха ме 99 паунда, вкараха ме в приключения от които сам се изкарах и всичко приключи. Безплатна ОС 100000000000000 пъти по-добра (бързодействие, стабилност, поверителност и юзер френдли) от платената помия. Впрочем, и RAM добавих заради 10-ката, щото с бе с 4 и при браузване чат-пат достигаше над 3ГБ.

@Камен Петров, та не дей си мисли, че с плащане ще получиш нещо за парите си. Или поне не каквото очакваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптопите вече не се учудвам. Както писах в по-горен пост, забелязал съм, че 90% от оплакващите са с лаптоп. Нямам обяснение за това.

Чакам някой с настолен компютър, като мен, да сподели дали има проблеми с Windows 10 и най-вече след някой ъпдейт.

П.П. Има ли някой с лаптоп с Windows 10 и да е нямал досега проблеми с ъпдейтите например?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали това ти казвам? Че съм ползвал и ползвам на различни машини, нови/стари, десктоп/лаптопи и няма проблеми с нищо и не е имало. Единия лаптоп ми е от подписа:

Asus G551JM

Другия на родителите ми е много стар, windows 10 home - фабричен ключ, преинсталирал съм го само 1 път преди 2-3 години и още си работи перфектно и се обновява:

https://www.emag.bg/laptop-asus-x451mav-vx285b-s-procesor-intelr-celeronr-quad-coretm-n2930-1-83ghz-14-4gb-500gb-intelr-hd-graphics-microsoft-windows-8-1-bing-cheren-x451mav-bing-vx285b/pd/DQD8YMBBM/

Имам приятел, който ползва по-нов лаптоп - нещо с I7 7 поколение мисля беше и 1050 TI - ако той не го омаже нещо, работи и се обновява също без проблеми. Служебния ми лаптоп също е с windows 10:

HP EliteBook 755 G5

както и на колегите в офиса - 7 човека, някои с по-стари машини от моите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, сетих се как ми качи снимките на Облака им. Бях в почивен ден, направи ми впечатление, че доста продължително време работи бързата скорост на перката. Почнах да чопля, от рутера гледам сериозен ъплоуд 5МБ/сек от 3 часа и продължава. Почнах да ровя из Windows-a - photos.exe или както се казваше вградената програма за визуализиране на снимките. Не да кажеш OneDrive или нещо от сорта. Лонах се в акаунта на microsoft.com, че да ги питам какво се случва и изненада - всичките ми снимки там. Впрочем, не знам тогава дали още имаха OneDrive, но каква е логиката програмата за визуализиране на снимките да ми ги качи на Облака им без да ме пита? И това след дългия процес на "оптимизация" по препряване на регистри, махане на отметки и 200000000 глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

HP250G1 Core I5 3320 8GB - Работи супер прилично с 10 Ent insider
Lenovo G50-30 с матрица 1920-1200 4GB - Работи прилично с LTSC
Gigabyte H81M-H G3420 16GB - Работи супер прилично с 10 Ent insider - от него пиша
Lenovo ThinkCentre M72e G550 4GB 500HDD - Работи прилично с LTSC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яхнах метлата... Ай да им сипя и за Windows 10 Mobile. Да видите едно време какво лудо Windows фенче бях и как ме изритаха насила към Linux и Андроид.

Пак към края на 2015 или началото на 2016, четях новините за Microsoft и как вече щели да пускат Windows не само за комютри, ми и за телефони. Впрочем не знаех, че е мобилна версия - мислех си че е една и съща, че Windows 10 е нещо велико, универаслно.

Отивам в Аргос и взимам една Лумия за 180 паунда. По онова време всяка сутрин излизах в 8 за работа и се прибирах в 17:00, после пред компа. Понякога ставах без аларма, но ако се застоявах по нощите, алармата ме будеше. Та, с тази Лумия още по-голям шок. Първата сутрин - закъснях. Ядосах се на себе си за дето съм будувал да оптимизирам Windows 10 на лаптопа до 3 сутринта. Помислих си, че не съм чул алармата. На другата сутрин пак така. На третата се събудих по-рано - телефонът не звъни. Направих няколко тестови аларми - греда. Смених апликацията, пак тестова аларма (по обяд) - уж добре. Ама не. Всеки божи ден, тези аларми си свъняха, нямаше ги в аппа (щото ги бях изтрил) и само рестарт на телефона ги спираше. Батериятва му, след оптимизации и затъмнен диспле - 2 часа. В 8 на излизане го изключвам от зарядното, в 10 се е изгасил и не мога да го включа. Като имам някъде WiFi и му изляза от обхвата, за да се закача за друг, трябва да рестартирам телефона... хахаха.. Ама бях инат - 10 дена се мъчих и го върнах в магазина. Доплатих 12 паунда и си взех Самсунг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване