Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 17 минути, DarkEdge написа:

Виж ся колко си долен - говорехме за проблемите с ntfs, за прехода от XP на 7. Ами ситуацията се повтаря, но с развити техники.

Не разбра ли, че ZeroTol (или както там беше преди) прави всичко това на инат, да отмъсти на друг, който плюел Linux.

Ако е толкова умен и разбира от компютри, ще е видял и разбрал, че сегашния Windows 10 не е оня от 2015. Ама го е срам да си признае. Покрай ината и отмъщението е успял да заблуди сам себе си, че Windows 10 е бъгав и не става. Така се лишава от възможността да ползва една модерна и съвременна ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 3 минути, vpvelev написа:

Не разбра ли, че ZeroTol (или както там беше преди) прави всичко това на инат, да отмисти на друг, който плюел Linux.

То това всички го разбрахме.

Опитах се да му намекна, че няма ефект от тая работа. И си мисля, че ако беше толкова умен, за колкото се мислеше, щеше да го разбере. Ама - явно не е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, vpvelev написа:

да отмисти на друг, който плюел Linux.

Днес си писах по съвест. Тоз спря да троли ;) .за сега..

оффтопик - някой има ли набюдения над Windows 7? Сега дали има каквито и да било връзки със сървъри на Microsоft?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Меня лично едно друго нещо ме интересува. Код за 7 Pro Dell-животното си има, но е с HDD. Може ли да го ползвам, за да получа лицензен код, но въпросния да го ползвам чак като сменя диска на SSD. Да, ще си изтегля въпросния 10 Pro и ще го сложа на флаш памет. После след време (пенсионер съм и не знам кога ще заделя пари за SSD... :) ) Да си го монтирам като бял човек от външен носите.

Замисъла ми е ясен, предлага се безплатно да се преминава от 7 Pro към 10 Pro, но до кога ще има опция ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ZeroTol, и все пак не ти ли е интересно, защо не можеш да се справиш с Windows 10. В тая насока да си инат - как така някаква си ОС ще ти се "опре". Качваш я и я разнищваш докрай и и покаваш, кой командва парада. 

преди 16 минути, ДИоNД написа:

Меня лично едно друго нещо ме интересува. Код за 7 Pro Dell-животното си има, но е с HDD. Може ли да го ползвам, за да получа лицензен код, но въпросния да го ползвам чак като сменя диска на SSD. Да, ще си изтегля въпросния 10 Pro и ще го сложа на флаш памет. После след време (пенсионер съм и не знам кога ще заделя пари за SSD... :) ) Да си го монтирам като бял човек от външен носите.

Замисъла ми е ясен, предлага се безплатно да се преминава от 7 Pro към 10 Pro, но до кога ще има опция ...

Мисля че и сега Майкрософт си затварят очите като надградиш от 7 на 10. Те не дават код ( за Pro версията), а цифров лиценз на базата на хардуера ти. След това може да си инсталираш колкото пъти искаш Windows на същия комп. А че ще сменяш харда с SSD не е нищо. Официално ако смениш дъното чак тогава уж мрънкат.

Но аз смених цял компютър и като си отписах стария от акаунта и записах новия и ми го приеха. Е, трябваше няколко пъти да щракам на трубълшот, а те ми писаха че е друг хардуера, но и аз упорит и те упоритти и накрая се предадоха :) (Никакви скриптове и други техники за заобикаляне на регистрация не съм ползвал!)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vpvelev написа:

ZeroTol, и все пак не ти ли е интересно, защо не можеш да се справиш с Windows 10. В тая насока да си инат - как така някаква си ОС ще ти се "опре". Качваш я и я разнищваш докрай и и покаваш, кой командва парада. 

Да си призная, от тогава не съм пробвал (нормална инсталация, преди няколко дена я качих на виртуалка), но и няма смисъл. Ползвам лаптопа за браузване, скриптове, филми и музика, офис документи, администриране на отдалечени машини. NFS ми е належащ, а Home версията не го поддържа. Отделно силно се заинтересувах към собствената ми неприкосновенност (от последните 3-4 години насам), а с Windows не само мен, ми и другите ще изложа на излишен риск. Обаче силно ме съмнява изобщо да тръгне.. Както казах, от 2010 е лаптопът. Дефакто в момента имам напълно работеща без никакви забележки машина с linux. И то от доста време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, vpvelev написа:

Мисля че и сега Майкрософт си затварят очите като надградиш от 7 на 10.

Към момента не искам да надграждам. "Пипвам" едни неща на "диска" преди да започна каквато и било друг вид "инсталация" на него.

Благодаря все пак.

Ще видим в бъдеще. Най-много да купя инсталационен диск или каквото е модерно в днешно време - носител за начална инсталация ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ДИоNД написа:

Към момента не искам да надграждам. "Пипвам" едни неща на "диска" преди да започна каквато и било друг вид "инсталация" на него.

Благодаря все пак.

Ще видим в бъдеще. Най-много да купя инсталационен диск или каквото е модерно в днешно време - носител за начална инсталация ...

Щото ме кефиш, мога да ти дам моя. Ако проявиш някога желание, пиши на следващия най анти windows потребител във форума, щото ще съм с друг акаунт още от днес. Само трябва да погледна каква информация имам в акаунта (мисля кредитната карта, ама дали частичен номер или целия - не знам). Ще сменя името и ел. поща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ZeroTol написа:

Щото ме кефиш, мога да ти дам моя. Ако проявиш някога желание

Викаш да я пробвам на виртуалка home версията ... :) Не, благодаря ти ... все пак де ... :) Някой друг е пробвал ... ;)

Де факто ти ме амбицира да си ъпдейтна 7-цата ... Това направи ... :) 

За другото - Голяма параноя те гони ... :) Но, нямам намерения да те разубеждавам ... само едно ще ти кажа:

:offtopic_s:Голяма психоза се е появила в момента в социалните мрежи с въпросния "китайски" вирус по хората ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ДИоNД написа:

За другото - Голяма параноя те гони ... :) Но, нямам намерения да те разубеждавам .

tcpdump е красноречив. И сега, като чопля в акаунта, всичко се потвърди. Трия активитита, файлове.. И това е без да съм се съгласявал да ми се качва в акаунта/облака им каквото и да било. Има по дати активитита, за офис, дет не съм ползвал, облак и т.н.

Никога повече Windows 10 и какъвто и да било софтуер на Microsoft. Облак - вкъщи. Комуникация - p2p със сървър вкъщи. Медия сървър - вкъщи. Proxy - вкъщи. DNS сървър - вкъщи. Web сървър и социялна медия - вкъщи. Линукс на десктопите/лаптопите, линукс на рутерите (firewall nftables, suricata), Android и Маc - без нет, а браузерите им (мозила) през проксито. И ни едно устройство не може да прати и 1 пакет без да видя докъдето и да било или да си вземе DNS за домейн забранен от мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДИоNД написа:

до кога ще има опция

Все едно да питаш кога ще падне метър сняг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ZeroTol написа:

tcpdump е красноречив. И сега, като чопля в акаунта, всичко се потвърди. Трия активитита, файлове.. И това е без да съм се съгласявал да ми се качва в акаунта/облака им каквото и да било. Има по дати активитита, за офис, дет не съм ползвал, облак и т.н.

Това червеното не съм сигурен, че е така. 

Като се инсталира Windows 10 те пита (пиша по памет):

- искаш ли кортана - пиша "не искам"

- иска ми телефонния номер - пиша "лейтър"

- и сега твоя случай: искате ли да се запазят в облака файловете от папките (документи, снимки, музика и т.н.) - натискам бутона "Only on this computer". Не си спомням точно така ли пишеше, но идеята е всички мои файлове от тия папки да си останат само на компютъра ми.

- после ти предлагат дали искаш реклами да гледаш, дали да им пращаш информация, микрофона и камерата дали да работят и др. - отказвам всичко.

Така че ако се натиска само "next, next, next" и след това идваш в тая тема и започваш да се оплакваш колко лош е Windows 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ДИоNД написа:

Ади бе ... :) Без съгласие .... :) Някъде си пропуснал да видиш нещо ... ;) 

Знам, че си от хората които не доглеждат, т.е. липсва ти къде да си бутнеш :флашката" ,,, :) за да си "цар" ... :) 

Но, запомни едно от мен ... хм ... не мислиш по-бързо ти, отколкото едно "животно" ... ;) 

На това ниво си Zero ... :)

Хлапе мое ненагледно ... не си ми студент, та да та къссам, късам и т.н ... :) за да се научиш на едно елементарно нещо, това е машина!!! :) 

Практикувал съм програмиране на човешки мозъци .,.. там ... хм ... не се изучава, а биваш избран ...

Твоя проблем е, че не си избран от правилния човек ... ти просто си наемник  ...

Ей, ама ти си много умен. Ама не си се научил кога да поучаваш. Умирате да давате оценки, ей.. Като не можете по темата, започвате оценки кой какъв бил.

Хайде пак с адекватните постове.

преди 50 минути, vpvelev написа:

Това червеното не съм сигурен, че е така. 

По принцип, с инсталацията всеки се съгласява да изпраща "телеметрия" и никой не може да провери дали е така. Може да гледа колко и къде отива, но не и какво. А съм сигурен, че никъде с нищо не съм се съгласявал. Дори бягах от онлайн акаунта, но накрая нямах избор. Трябваше да си свържа лиценза с него, за да мога да го инсталирам и на други машини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малиииии красота! И на виртуалка да не тръгне! Е тва е върхът на резила!!!

https://imgur.com/a/uNuSFZF

хахаха

Сега сигурно Маc-а е виновен или Virtualbox-a с 20 работещи виртуалки.. хахаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа, единият трол замлъкна и явно автоматично има заместник.
Да беше прочел какво е написано на екрана.
Разрешена ли "Enable VT-x/AMD-V" във VirtualBox?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ZeroTol написа:

хахаха

Вземи си оправи настройките на VBOX-a, не ти е виновен Win-a. :)

https://withdave.com/2018/08/virtualbox-on-windows-10-this-64-bit-application-couldnt-load-because-your-pc-doesnt-have-a-64-bit-processor/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ZeroTol написа:

хахаха

https://streamable.com/q9orh

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Вземи си оправи настройките на VBOX-a, не ти е виновен Win-a. :)

https://withdave.com/2018/08/virtualbox-on-windows-10-this-64-bit-application-couldnt-load-because-your-pc-doesnt-have-a-64-bit-processor/

Благодаря!

Как се проверява този фаил? 5 мин. ръчкам и не мога да открия md5, sha чексуми. Може ли да дадете линкче, ако имате на 1 клик разстояние

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, pix3l написа:

Кога не е било така?

Интересно защо все още не е така? Може би за да не се объркват хората?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ZeroTol написа:

Може ли да дадете линкче, ако имате на 1 клик разстояние

Correct-OS-Version-768x530.png

System >Acceleration > 
Enable VT-x/AMD-V и Nested Paging

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Камен Петров написа:

Интересно защо все още не е така? Може би за да не се объркват хората?

На производителите грам не им пука, дали хората се объркват или не. Повечето хора още си мислят, че със 100Mbps скорост ще теглят 100MB/s... да, ама не, 100 / 8.

преди 3 часа, ZeroTol написа:

Никога повече Windows 10 и какъвто и да било софтуер на Microsoft. Облак - вкъщи. Комуникация - p2p със сървър вкъщи. Медия сървър - вкъщи. Proxy - вкъщи. DNS сървър - вкъщи. Web сървър и социялна медия - вкъщи. Линукс на десктопите/лаптопите, линукс на рутерите (firewall nftables, suricata), Android и Маc - без нет, а браузерите им (мозила) през проксито. И ни едно устройство не може да прати и 1 пакет без да видя докъдето и да било или да си вземе DNS за домейн забранен от мен.

DNS-и, рутери, телефони без интернет - ясно... а ко прайм със сателитите на лошите, дето те следят постоянно? Ами дроновете, ами подслушването на телефоните, ами агентите на злите сили? С тях ко прайм?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, DarkEdge написа:

Correct-OS-Version-768x530.png

System >Acceleration > 
Enable VT-x/AMD-V и Nested Paging

Готово, благодаря. Но все пак е добре да има чексуми, а не мога да ги открия в сайта на М$

Който писа по-горе за отметките със съгласието, не е вярно. Минах тази стъпка току що. Дава ти да избираш за микрофони (с Yes или No), Кортана и т.н., но не можеш да продължиш инсталацията, ако не натиснеш, че си съгласен с Условията. А в тези условия пише всичко много подробно. Включително, че дори и с изгасен Блутуд и т.н. те и 3-ти страни могат да го използват, въпреки, че съм го изключил.

преди 15 минути, pix3l написа:

DNS-и, рутери, телефони без интернет - ясно... а ко прайм със сателитите на лошите, дето те следят постоянно? Ами дроновете, ами подслушването на телефоните, ами агентите на злите сили? С тях ко прайм?

Обаче май нещо ви хваща яд. Първо @Hot Bastard подпитваше и твърдеше "няма как да среш всичко, ама то телефона, ама то браузера" - казах му, че може и започна като теб "Какво толкова криеш" не знам си какво...

По-горе @ДИоNД , сега ти. Като Лисицата и киселото грозде.  Яд ли ви е, завиждате ли? Системата ми е много добра и много по-удобна от която и да е платена или безплатна, защото е вкъщи. Какво коментирате неадекватно за сателите и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ZeroTol написа:

Но все пак е добре да има чексуми

Това, меко казано, са глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване