Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 16 минути, Pig написа:

Windows не е за вас.

Определено е за такива като теб и @Hot Bastard

преди 16 минути, Pig написа:

Наблягай да задоволяваш многото които живеят в главата ти, с нови и нови профили.

на 3.02.2020 г. в 13:22, ZeroTol написа:

Предпочитам съветите на Кант пред твоите:

"Имай мъжеството да се ползваш от собствения си ум"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 9 минути, Geri19 написа:

Определено е за такива като теб и @Hot Bastard

Абсолютно така е, само за адекватни хора е Windows.

Не е за болни хора с по 100 профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Камен Петров написа:

Това ми го каза и преди, аз ти казвам, че не става.

Значи проблемът е в твоя телевизор. Но какъв - не мога да гадая без информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Управлението на езиковите настройки е от ctfmon. И ако по някаква причина се оплеска Windows, правиш пряк път на файла C:\windows\system32\ctfmon.exe в папка shell:startup.
Или се създава запис в регистратурата в ключа
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
се добавя нова текстова променлива(New String variable) с име ctfmon и аргумент C:\windows\system32\ctfmon.exe
Рестарт и  проблемът изчезва.

Има някакъв странен поне за мен проблем след последния ъпдейт, аз досега не съм човъркал, но сега почовърках малко. като цяло цялата работа е била, че иска да му зададеш на регионал сетингс България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Камен Петров написа:

Има някакъв странен поне за мен проблем след последния ъпдейт, аз досега не съм човъркал, но сега почовърках малко. като цяло цялата работа е била, че иска да му зададеш на регионал сетингс България.

Значи вече е оправен проблема?

Windows на български ли ти е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vpvelev написа:

Windows на български ли ти е?

Не.

П.с. Когато е инсталиран му е зададено, но след последния ъпдейт може би нещо се е объркало. И така ми хръмна да почовъркам там. И след като го зададох наново се оправи този проблем, да.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vpvelev написа:

Тогава не виждам защо "иска да му зададеш на регионал сетингс България".

Значи аз винаги си го инсталирам на английски като език , за часове време или регионал сетингс избирам България, за Инпут метод US international.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Камен Петров написа:

Значи аз винаги си го инсталирам на английски като език , за часове време или регионал сетингс избирам България, за Инпут метод US international.

Може би затова се е объркал уина, защото при ъпдейта като е видял, че ти е на английски интерфейса и си е върнал настройките по дефол за тоя интерфейс, а те са за английски.

Аз оставям всичко на английски и само за да не ми излизат "маймунки" в кирилишки текстове слагам Bulgarian в Language for non-Unicode programs:

Capture.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

Може би затова се е объркал уина, защото при ъпдейта като е видял, че ти е на английски интерфейса и си е върнал настройките по дефол за тоя интерфейс, а те са за английски.

Аз оставям всичко на английски и само за да не ми излизат "маймунки" в кирилишки текстове слагам Bulgarian в Language for non-Unicode programs:

Capture.png

Сто 100% е това. Но след толкова години така ли продължава да се обърква... Обаче има нещо общо и с БДС, така ми се струва на мен. Понеже сме малка държава и БДС е основния метод, може би са го настроили за БДС, а аз пиша на фонетик и въобще нямам БДС, махам го и да го е имало. На английски ползвам Us Int, на Bg традициония фонетик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Raze написа:

... Може и имидж на работеща система, който да върнеш при проблем.

Ела да обясниш на жена ми как се връща имиджа или на детето ми, аз ще им го направя.
Сега вече с имиджи не се занимавам, правех ги по времето на ХП, щото тогава КДЕ не можах да го накарам да работи като хората и нямах един куп твърди вискове на разположение като сега, да се занимавам да пробвам това и онова.

Хората първо се подлъгаха че лаптоп може да замести десктоп и сега като имат скрит вътре под клавиатурана заврян нещо като твърд диск, как да го вадят, как да го сменят ... еми карат си само с един и с Боза 10.

На моето лаптопче като пробвах да му сложа Минт и той прецака бозата и на всичкото отгоре и не робтеше добре с видеото. Та форматиране на диска на лаптопчето и чиста инсталация на бозата. Ама я си го предсатви този същия сценарии при човек на който му трябва бозата и не знае как да си запази файловете, щото тя не тръгва въобще, само "оправя, оправя, оправя ... " и пак рестартира компа, без никога да се отвори напълно бозата.
Как да посмея да му кажа на някой съсед мултибуут да сложи на лапптопа си, после няма да ме познава повече ако му се случи същото като на мен.

Като си купуват лаптопи, еми да си ползват бозата докато работи и като се скапе на сервиз, да си платят и да им вадят файловете и така.
Не си го представям изобщо как ще се учат нормални обикновени хора да ползват нещо различно от Боза 10, ако имат само 1 лаптоп и разчитат на него. На външен твърд диск през USB3 ще им е бавно и ще зарежат такова ползване, особено ако са вече със SSD в лаптопа. Трябва втори лаптоп да имат за упражнения и преинсталации на различни ОС от бозата. За да им е спокойно че като се скапе нещо , няма да е страшно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти обясних и други варианти с различен софтуер, но ти нали си голям разбирач и само своето си знаеш. Виж например това:

https://www.faronics.com/en-uk/products/deep-freeze/standard

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, DarkEdge написа:

Е, смяташ ли, че нямам поне 2 носими инструмента - външен стартиращ хард и 1-2 такива флашки

Не е важно ти какво имаш, и аз имам PCLinuxOS на флашка, ама съседките нямат никакви подобни щуротии. Те даже не са съгласни да ползват нещо, ако е безплатно излежда им незаконно.
Тези невинни жертви на монополистите хамериканци, те как да се оправят ?
А па една от съседките си ползва лаптопа за да работи от вкъщи по 2-3 дена в седмицата и другото време ходи да бачка на място във фирмата. Миналата година като спря тока, че изгубили една от трите фази в квартала, да видиш как ми звъни на вратата разтревожена, батерията на лаптопа заредена, ама няма интернет без ток и не може да работи. Та запали колата и отиде във фирмата на място.
Какво да прави тази жена, ако ѝ се скапе лаптопа след поредната задължителна и автоматична автоматизация ?
Тя трябва да работи с него от вкъщи за по-лесно. 

Тия гадни хамериканци монополисти заслужават гилотина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия, дето работят хоум офис, да не мислиш, че йм разрешават да си работят от собствените лаптопи? Абсурд пълен, тва никъде го няма. Никоя компания няма да го разреши. Дават йм се служебни. Съответно IT-то на тоя офис на компанията (или който там се занимава с поддръжката на мрежата и хардуера/софтуера) е човека, който ще оправя нещата, ако се скапят след ъпдейт на квото и да е. Той е и човека, който ще регламентира кога и през коя мрежа ъпдейтите е безопасно да се правят.

пп. Да не говорим, че тия фирмени лаптопи се ползват само за да се логне човек с RDC на сървъра на работа, за да не се съхранява чувствителна информация на самите машини.. ама айде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не позна съвсем. Аз работя в IT фирма, имам служебен лаптоп и нямам никакви ограничения, включително и windows update мога да си го конфигурирам и инсталирам каквото и когато си реша. Ако реша, мога лаптопа постоянно да си го държа в къщи, когато не съм на работа и да го ползвам и като личен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова "правило". Всеки работодател си решава за себе си колко и какво доверие може да има на служителите си. Това, че им орязва дадени права, не е гаранция, че те няма да правят нарушения или да се опитват. Има си начини важната информация да се съхранява онлайн и определени хора да имат достъп до там или да им се дава информация, от която имат нужда. Но подобни твърдения от хора, които не са работили в тази сфера са абсурдни и абсолютно свободни съчинения:

преди 13 минути, Silvering написа:

Тия, дето работят хоум офис, да не мислиш, че йм разрешават да си работят от собствените лаптопи? Абсурд пълен, тва никъде го няма. Никоя компания няма да го разреши. Дават йм се служебни. Съответно IT-то на тоя офис на компанията (или който там се занимава с поддръжката на мрежата и хардуера/софтуера) е човека, който ще оправя нещата, ако се скапят след ъпдейт на квото и да е. Той е и човека, който ще регламентира кога и през коя мрежа ъпдейтите е безопасно да се правят.

пп. Да не говорим, че тия фирмени лаптопи се ползват само за да се логне човек с RDC на сървъра на работа, за да не се съхранява чувствителна информация на самите машини.. ама айде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да съм казал, че е правило? Казах, че никоя компания няма да го разреши. Съответно се има предвид (не мислех, че трябва да го изяснявам), че е пределно ясно, че това си е вътрешна политика на компанията. Ганьовска фирма с четирима служители, все йм е тая. Във VMWare едва ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Белгиеца написа:

Тези невинни жертви на монополистите хамериканци, те как да се оправят ?

На "майстор" или при теб, естествено срещу заплащане.

преди 3 минути, Белгиеца написа:

Тия гадни хамериканци монополисти заслужават гилотина.

Не са виновни хамериканците, просто за кокошка няма прошка. Питаш един път, обясняваш не повече от 10 мин, сама си взема решение. Може да ѝ качиш и платен линукс, ако държи да плаща. И не забравяй, че тя винаги ще плаща. Ако не на теб, то на някой друг. Ако не ѝ вземеш ти 30 евро за преинсталация, друг ще я одруса, може и повече. Не забравяй, че покрай Microsoft се вихрят цели индустрии като антивирусната. Например аз, компютрите които поддържам без пари, съм ги мигрирал на линукс. На чужди хора, питам дали не искат някоя линукс дистро, ако ме питат "какво е това" - разяснавам не повече от 5-10 мин. Насила не можеш да накараш някому да си качи линукс. Хората си имат изградени навици и по-лошото - зависимости. Ако не се имаш за Майка Тереза, може съвсем съвестно и ти да се възползваш - махане на вируси, възстановяване на информация, преинсталиране срещу заплащане. Аз се нагърбвам да поправям софтуерни проблеми безплатно, само ако аз съм качил линукс някому като например старите съквартиранти. Доволни са, с двама от тях все още имам връзка и от 2 години нямат оплаквания. Ако имат, ще им ги оправя без пари. Едни колеги си държат на Windows, двама от тях вече 2 пъти ги бруля по 30 паунда за 1 година заради вируси. Държат да ползват Windows, нямам нищо против. Сега се чудя дали да си правя устата да минават на новия Windows 10, супер мега якия, а не да дондуркат с 8.1. Ама ако нещо стане, ще ми реват на мен. Та, чудя се сега как да накарам някой друг, уж случайно, да им пусне "мухата", че да правя още кинти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Raze написа:

Но подобни твърдения от хора, които не са работили в тази сфера са абсурдни и абсолютно свободни съчинения:

конструктора има право само да си направи чертежите ползвайки компютъра и софтуера на фирмата
не може да качва софтуер, само заради това, че му бил по-удобен за работа
дъщеря ми, до като учеше, работеше като дизайнер и можеше да ползва от в къщи, личния си компютър
искам да кажа, че много зависи какво работиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Silvering написа:

Да съм казал, че е правило? Казах, че никоя компания няма да го разреши.

това че няма да го разреши, само потвърждава, че е правило

преди 2 минути, Raze написа:

Така е, но твърдението, което съм цитирал, е твърде крайно и невярно.

ти не разбра ли, че в производството е правило?
по съвсем друг начин стоят нещата при вас...тъй де, вие сте изключение от общото правило, за недопускане на теч от информация

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Silvering написа:

Да съм казал, че е правило? Казах, че никоя компания няма да го разреши. Съответно се има предвид (не мислех, че трябва да го изяснявам), че е пределно ясно, че това си е вътрешна политика на компанията. Ганьовска фирма с четирима служители, все йм е тая. Във VMWare едва ли.

А ти къде работиш и откъде имаш такава информация, с какво можеш да я докажеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Hot Bastard написа:

И как да не е и Лaйнoкс така, като всеки ден има ъпдейти и требва да пишеш "судо-мудо апт-мапт гет-мет упдате-мупдате" в конзолата

Какво е това конзола-мунзола :)

https://streamable.com/bitrb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Бихте ли ми казали моля как да оправя малко досадното положение с разместването на иконките в лентата на задачата? Само на единия от 5-те пс-та с Win 10 Pro 64bit в офиса се появи (може би след някакъв ъпдейт). Един вид лентата на задачите е заключена, отварям примерно Firefox и той произволно се намества измежду иконките като таба му ги "разтваря". А преди те си бяха подредени от ляво и всеки отворен прозорец се нареждаше в дясно от тях. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване