Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Случва ми се от време на време, когато съм станал от компютъра, чувам звуци като от вкарване и безопасно изкарване на USB устройство. Към него има вързани само жични мишка и клавиатура, както и един свободен кабел, към който свързвам фотоапарата, като прехвърлям снимки. С >>> този <<< Windows 10 съм. Има ли някъде някакъв лог, където се пази информация за тези неща, да го погледна? Иначе не усещам някакви хардуерни проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 3 минути, RudeBoy написа:

чувам звуци като от вкарване и безопасно изкарване на USB устройство

имам 4 такива, ама като включа в горното дясно и се чуват такива звуци
трябва да държа натисната леко флашката надолу, за да ги няма тия звуци и предполагам, че няма добър  контакт
баси неясното описание...белким разбра нещо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз съм далече от компютъра в такива моменти. Не включвам и изключвам нищо, не натискам или удрям кутията или бюрото. Просто чувам звука през уредбата, вързана към компа. И - не съм отворил Device manager.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери на мишката и клавиатурата да не е включена опцията за изключване на захранването им. (...turn off this device to save power).

Пак там провери в View All Events... за мишката и клавиатурата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

Провери на мишката и клавиатурата да не е включена опцията за изключване на захранването им.

това ли имаш предвид?
трябва ли да се забрани?
927281147_.PNG.0966697cef8b9c7b4dd75273e05fa687.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

това ли имаш предвид?
трябва ли да се забрани?
927281147_.PNG.0966697cef8b9c7b4dd75273e05fa687.PNG

Тук е за всички USB. А конкретно за всяко утройство може пооделно.

Моите мишка и клавиатура не са USB и затова не ми е активно.

Capture.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

При мен е същото - и за мишката, и за клавиатурата.

Тогава наистина трябва да се разгледат логовете, но не зная конкретните къде са :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

понеже това дето е при вас, при мен го няма
разрових се и видях, за тея 4 дупки, имало опции за захранването
1727601077_.PNG.7733f18e6f708531e651f838bc83215a.PNG

Пробвайте. Може от тук да идва проблема. То всъщност не е проблем :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.zdnet.com/article/windows-10-patch-expert-dear-mr-panay-please-fix-microsofts-buggy-updates/

Глас в пустиня

https://www.zdnet.com/article/windows-10-users-encountering-problems-with-built-in-search/

Както се изказа някой в коментарите на kaldata.com, пишете на Microsoft за локацията и сърържанието на вашите собствени файлове, те имат тази информация и би трябвало да ви отговорят моментално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Geri19 написа:

https://www.zdnet.com/article/windows-10-patch-expert-dear-mr-panay-please-fix-microsofts-buggy-updates/

Глас в пустиня

https://www.zdnet.com/article/windows-10-users-encountering-problems-with-built-in-search/

Както се изказа някой в коментарите на kaldata.com, пишете на Microsoft за локацията и сърържанието на вашите собствени файлове, те имат тази информация и би трябвало да ви отговорят моментално.

нашкатар бе лайнoксчия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Микромеките ми утрепаха версията 1507 на Боза 10 днес.
Бях я пуснал в интернет да търся ето това:

@echo off
taskkill /F /IM explorer.exe
explorer.exe
exit

и тамън успях да разкарам с него надписа на екрана долу вдясно да съм го бил активирал и се свалил апдейт към 1903.
Спирам го аз и после като го пуснах пак, хайде 20 минути чакане да си бил инсталирал апдейтите които не съм ги искал.
И изгря 1903 вместо 1507, явно не си е запазил драйверите от 1507 или си е направо неспособен да работи на моя компютър от 2010г.
Пробвам звука и насича. Пък и ми вика че не мога да го настройваом както си искам докато не е активиран 1903. В тоя момент му бях спрял вече интернета и не можа да се активира излишно.
Мушнах му флашката с ИЗО файла на 1507 и пак наново го инсталирах, пък този път не ми иска ключ.
И почнах да си го настройвам за всичко какво се сетя, докато не е изкарал пак надписа за активирането.

Сега, вашата отговорна задачка е да дадете акъл как да му спра апдейтите на 1507 , защото иначе няма вникакъв шанс да оживее повече от седмица ако го пускам в интернет. 
Предпочитам едни такива команди като горните редове, пред ползването на .exe файлове. Абе нещо което аз да го правя и да се вижда за какво става въпрос, а не да кликна да инсталирам някой троянец, който щял и да ми спре апдейтите.

------------------------------------------------------------

Тия микромеките гадове направо си въобразяват че моят компютър и бил техен и му набутват апдейти, който развалят звука и картината. 
Много интересно, ако нямах никакъв друг компютър, а микромеките ми блокират този който ползвам и пишат да не го спирам от тока и че трябва да чакам, чакам, чакам .... пък на мен ми трябва точно сега компютъра, а , кво правя ?
Изроди са тия !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Много интересно, ако нямах никакъв друг компютър, а микромеките ми блокират този който ползвам и пишат да не го спирам от тока и че трябва да чакам, чакам, чакам .... пък на мен ми трябва точно сега компютъра, а , кво правя ?

Бегом, марш! Тичай за нов компютър.

А, ти като имаш толкова много устройства у вас, читав рутер със firewall и DNS сървър имаш ли? Как контролираш трафика към и от машината?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, iAppleBeats написа:

Имам въпрос относно Enterprise версията... ако я инсталирам и активирам с ключ, трябва ли всеки месец да я активирам или един път активирана и край

Аз използвам Enterprise, инсталирана и активирана с ключ на 27.10.2019 година. След всички ъпдейти сега е OS Build 18363.628.  Редовно прява бекъпи с AOMEI и вече на няколко пъти съм възстановявал до по-предни версии - всеки път заради инсталиране/проблеми с друг софтуер. До сега не се е налагало да я активирам отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Geri19 написа:

А, ти като имаш толкова много устройства у вас, читав рутер със firewall и DNS сървър имаш ли? Как контролираш трафика към и от машината?

Чак пък специален рутер да си купувам само заради една боза 1507, няма да стане.
Трафикът не го контролирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Update Blocker
или (но не е по-добрият вариант)
прикаченият файл

Disable_Check_for_updates_in_Windows_Update.reg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Белгиеца написа:

Чак пък специален рутер да си купувам само заради една боза 1507, няма да стане.
Трафикът не го контролирам.

Не само заради една Боза, а за всички устройства - принтери, смарт устройства, linux десктопи и т.н. Един читав рутер ще си подсигуриш цялата мрежа, сам ще определяш кое къде..

Качил си ОС със затворен код и колосален трафик, който не можеш да спреш чрез самата нея, предполагам е Home и е без базови възможности, не си контролираш трафика.. И как да ти решим задачата:

преди 34 минути, Белгиеца написа:

Сега, вашата отговорна задачка е да дадете акъл как да му спра апдейтите на 1507 , защото иначе няма вникакъв шанс да оживее повече от седмица ако го пускам в интернет. 

Единственото, което ми идва на ум, е накакъв firewall от трета страна на самия Windows със спорен резултат... Или, уж нали искаха 30ГБ за инсталиране на ъпдейти, пак да преинсталираш с разделен диск -c:/ да ти е с минимален размер, за да няма място за ъпдейти, другото в d:/

п.с Понеже гледам, че има и доста некриптирани DNS заявки от Windows 10, възможна опция е да ползваш DNS сърър на трета страна. От там да блокираш всичките домейни на Microsoft. Казвам възможна, защото не съм сигурен, че точно така ти инжектират ъпдейти, но е много вероятно. Също и няма как да знаем дали някоя от вградените помии не си взима DNS през криптираните връзки. Просто по мои наблюдения над Бозата, генерира сериозен некриптиран DNS трафик към подадения от DHCP сървъра DNS сървър, което е добре. Може би микромеките все още не са си изучили да ползват DNS over HTTP

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си инсталирай драйвери, които са съвместими за последната версия на windows 10 и няма да имаш проблеми. Точния модел на дънната ти платка какъв е? Пробвал ли си да инсталира последна версия на windows 10 - би трябвало автоматично да си намери нужните драйвери след свързване към интернет, ако не ги намери преди това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване