Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 2 минути, vpvelev написа:

Защо го ползваш тогава? 1803 също е "уиндос".

1909 визирах, че е скапан.
Масово се оплакват от този релийз.

1803 съм го настроил както ми е удобно и засега нямам проблеми с него.
На други два лаптопа съм с чист дебиан и wifislax :)  

Но доста програми ги няма за линукс и съм принуден да използвам бозата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 25 минути, ivan_mz написа:

И засега ще си остана с 1803

А пробвал ли си да надстроиш до 1809(KB4520062)? Работи ли?
И тогава до 1909

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

А пробвал ли си да надстроиш до 1809(KB4520062)? И тогава до 1909

Не съм. И не ми се занимава повече.
3 дена ми стигат гимнастики за една инсталация.
Когато си оправят бъговете може и да кача версията, но силно ме съмнява. Най много да си мина отново на седмицата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

А пробвал ли си да надстроиш до 1809(KB4520062)? Работи ли?
И тогава до 1909

Няма смисъл да питаш. Той е дошъл тук да плюе Windows 10, но междувремено се ползва от благата му.

Разбирам да е само на Linux и да плюе по Windows, ама да ползваш една ОС и да я плюеш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vpvelev написа:

Няма смисъл да питаш. Той е дошъл тук да плюе Windows 10, но междувремено се ползва от благата му.

Разбирам да е само на Linux и да плюе по Windows, ама да ползваш една ОС и да я плюеш...

Кои  са му благата на 10 ?
Ползвам 1803 и засега ме устройва.
Единствено някой програми вървят само на уиндос и затова го използвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Преди не каза - ползваш ли двете бълг. клавиатури - БДС и фонетика. Ако не ги ползваш, не ти трябва активиране на това превключване.

Не ползвам две БГ клавиатури. позлвам qwerty и на английски и на български. Но каква е логиката като кликнах на иконата за звука от настройките на хоткейс да ми изчезне контрол+2, което ми е комбинацията за смяна към БГР.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_mz написа:

Не се стартира въобще.
И засега ще си остана с 1803 защото толкова години пазя батерията си и нямам намерения да я съсипя заради един скапан уиндос.
9 годишна батерия само с 2% износване.
Снимката е от 1803.

vantage.jpg

Никога не съм разбирал такова робуване на техниката, чак батерията да не си ползваш на максимум, за да се запази 20 години.

Иначе може да пробваш новия Windows 12, аз се изненадах от бързината, сигурно и батерията ще държи повече с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Камен Петров написа:

Не ползвам две БГ клавиатури. позлвам qwerty и на английски и на български.

Snap18.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти казвам, че по няобясними за мен прични настройките изчезват. От време на време...

Другия път ако стане пак това, ще ти направя едно видео с всички настройки и какво се случва...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Камен Петров написа:

комбинацията за смяна към БГР

Е или Alt+Shift или Ctrl+Shift или Winkey+Space

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, мадафака написа:

Никога не съм разбирал такова робуване на техниката, чак батерията да не си ползваш на максимум, за да се запази 20 години.

Обичам да си пазя нещата. Една менте батерия е 80-100 лв.
Лаптопа си стои в док станцията. Навързал съм монитор, телевизор и аудио система към него
Седи си и не прецаква батерията.
Когато ми потрябва се сваля много удобно и кабеляците не ги разкачвам.
Но малко се отклоних от темата.
Минах от любопитство на 10 и в началото докато  го настроя по мой начин не ми харесваше. Сега за нещата, които правя бива.
Но си е боза и винаги ще си остане това независимо коя версия е.
Това уин 12 има ли live да го пробвам ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли модератори в този форум ?!?

Една дузина пишман линуксджии мажат и спамят в темата от сума ти време ! :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава чий го дириш зад Ctrl+2?

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Няма докладвано съдържание...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, ivan_mz написа:

Това уин 12 има ли live да го пробвам ?

То е линукс, с тема, която е направена така, че да пише windows 12 и някои неща да приличат на windows-ките. Доколкото разбрах, има и преинсталирани windows приложения, които се подкарват с wine. Но едва ли ще ти работи това за батерията там, освен ако го няма и за линукс. А относно този, дето е решил, че това е windows, той е невменяем и нищо не разбира, но продължава да си ръси бисерите. Както бабите, дето хвърлят пари през терасите или тези, дето цъкат на fishing мейлите за печалба или че са от банките и си вкарват данните за кредитните карти. Но ми се струва, че той е по-тежък случай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_mz написа:

Лаптопа си стои в док станцията. Навързал съм монитор, телевизор и аудио система към него
Седи си и не прецаква батерията.

Там и батерия не ти трябва. Веднъж месечно я закачаш на заряд ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Една дузина пишман линуксджии мажат и спамят в темата от сума ти време ! :angry:

Няма ли някой да ги банне наистина, само повтарят, че Windows 12 бил Linux и дори сложили темата за Windows 12 в Linux раздела..........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, мадафака написа:

Няма ли някой да ги банне наистина, само повтарят, че Windows 12 бил Linux и дори сложили темата за Windows 12 в Linux раздела..........

https://akket.com/windows/201034-besplatnaya-windows-12-lite-stala-dostupna-dlya-zagruzki.html

https://www.window11updates.com/windows-12-lite-download-linux-iso/#Windows_12_Lite_48_VS_Linux_Lite_48

Цитат

Windows 12 Lite по същество е Linux Lite, можете да мислите така. Те обаче също са малко по-различни. Аз лично смятам, че разликите са главно в следните две точки:
Windows 12 Lite 4.8 е дистрибуция на Linux за продажба, а Linux Lite 4.8 е достъпен за безплатно изтегляне.
Windows 12 Lite 4.8 персонализира някои тапети и икони на Windows 10 и ръководи потребителите да ги настройват повече като Windows 10.
Windows 12 Lite 4.8 (Microsoft) Windows е твърде очевиден и публичността може да се подозира за нарушение.
По принцип Windows 12 Lite 4.8 не е много по-добър от Linux Lite 4.8. Хората могат напълно да го персонализират, като инсталират теми, задават тапети и коригират стилове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Нямам думи... Някакъв келеш разиграва всички, и няма кой да вкара ред... Жалка история!

ай ся
поредната атака на вегани срещу месоядни
тъй де, растението става за всичко...кът линукс
ку щеш баница, ку щеш компот

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На практика не е нарушил Правилата. Ако и да залива форума с глупости.

:offtopic_s:

преди 2 минути, дръндю написа:

вегани

- Кога вегетарианците стават вегани?
- Когато спрат да гледат Млечния път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 Build 19564 (Fast Ring)

Снощи се бави най-много на 6% за 15 минути. След това инстал и 2 пъти рестарт - общо 30-35 минути.

Всичко работи. Няма "счупено".

Capture.png

https://winaero.com/blog/windows-10-build-19564-fast-ring/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Камен Петров написа:

То така като е тръгнало, аз обмислям да си сложа Windows 14 Mint, казват че хвърчал.

На затворен прозорец инсталирай да не излети. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ ИНСТАЛИРАЙТЕ KB4532693! Има проблеми със зареждането на профила след рестарт!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване