Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 1 час, Raze написа:

Изобщо знаеш ли какво е виртуална машина и каква е връзката и с "Двърдия" диск?

Ами като надуваема кукла, трябва много въображение и затворени очи и една бутилка водка за да успееш да се самоизбудалкаш че си с истинска.
Виртуалните машини са за хора нямащи 12 - 15 евро за твърд диск, аз не съм от тях.

Значи викаш, инсталирам си у бозата виртуална машина в която бутам едно убунту , в което му присаждам един Уайн и там си ползвам софтуери със звук, който нямал да насича. А не може ли още 3 нива виртулки некакви, щото не е достатъчно сложно и объркано ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

Пробвахте ли Windows 10X. Разбира се с емулатор

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-представи-емулатор-за-новата-си-опе-329144.html

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-представи-емулатор-за-новата-си-опе-329144.html

https://docs.microsoft.com/en-us/dual-screen/windows/get-dev-tools

cyng3o8t.jpg

Місrоѕоft пpoвeдe yeбĸacтa 365 Dеvеlореr Dау пo вpeмe нa ĸoйтo дaдe нoвa инфopмaция зa ocoбeнocтитe нa oпepaциoннaтa cиcтeмa Wіndоwѕ 10Х. Eднoвpeмeннo c тoвa coфтyepният гигaнт пpeдcтaви и eмyлaтop, ĸoйтo дaвa възмoжнocт нa paзpaбoтчицитe дa cъздaвaт и тecтвaт cвoитe пpилoжeния в няĸoлĸo нoви peжимa нa paбoтa. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Виртуалните машини са за хора нямащи 12 - 15 евро за твърд диск, аз не съм от тях.

Би ли ми казал как с два допълнителни твърди диска ще имам, на един компютър, едновременно работещи уин10, уин8 и уин7? Ще мога да си работя в която ОС си поискам, ще мога да прехвърлям файлове между тях и т.н. Едновременно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, A.com написа:

Би ли ми казал как с два допълнителни твърди диска ще имам, на един компютър, едновременно работещи уин10, уин8 и уин7?

Това може и с 1 диск.

преди 1 час, Белгиеца написа:

Леле, колко компетентно мнение...
Виж ся - твърде далече си от тази материя и осве силен смях от публиката, друго не предизвикваш. Ти, който караш Дачия комби от моргата да говориш за наличие на пари е меко казано смешно. Читателите направо изпопадахме от хилеж.
Намали малко гъбките, които ти дават фалшивото самочувствие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, A.com написа:

Би ли ми казал как с два допълнителни твърди диска ще имам, на един компютър, едновременно работещи уин10, уин8 и уин7? Ще мога да си работя в която ОС си поискам, ще мога да прехвърлям файлове между тях и т.н. Едновременно.

С Линукс става с  chroot

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, A.com написа:

едновременно работещи

Е, чак вдновременно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

При мен целта е да не се познават една друга различните системи и да няма прехвърляне на файлове от една работеща към диска на друга сряна, за да не може никой хакер проникнал в едната да ти прави поразии в другите две.
А жена ми си прехвърля файлове с една флашка, ако толкова ти е зор .
Значи може :
Андроид
Линукс
Уин 7
Уин 10
всичките на отделен диск, само превключваш  между тях.

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Ти, който караш Дачия комби от моргата ...

Тази година през есента ще ходи за първи път на технически преглед, щото съм бройл 9000 евро и съм чакал 2 месеца да  ми я сглобят в Мароко.
Да бе, новите каруци в който няма инсталиран Уин 10 са освободени от преглед първите 4 години.
Виж, ако имаше инсталиран Уин 10 в нея, тогава щеше да ходи на сервиз през 2 месеца, при нов апдейт.
И щеше да ми излиза надпис на таблото да не спирам мотора докато инсталира апдейтите, нищо че е свършил бензина.

А ти що пишеш команди в черния прозорец на бозата, все едно си с линукс ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, чак вдновременно...

С виртуални машини всички ОС ще си работят едновременно и ще са на един диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

Щот мога.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еваси мелето дето е ставало тука тцтцтцтц. Новите впечатления от последния ъпдейт са: повече сини екрани 😆😆😆😆

Инак, зарежда малко-побързо, ама малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, pcservizpld написа:

последния ъпдейт

Кой? KB?

преди 4 часа, pcservizpld написа:

сини екрани

Инфо за тях?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Белгиеца написа:

Ами като надуваема кукла, трябва много въображение и затворени очи и една бутилка водка за да успееш да се самоизбудалкаш че си с истинска.

Значи викаш, инсталирам си у бозата виртуална машина в която бутам едно убунту , в което му присаждам един Уайн и там си ползвам софтуери със звук, който нямал да насича. А не може ли още 3 нива виртулки некакви, щото не е достатъчно сложно и объркано ?

белгиец нали на тавана имаше много дискове а сега чак след месец ще се освободи диск ти спомняш ли си какво си писал вчера или разчиташ да намериш някой до кофите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой? KB?
Инфо за тях?

Е, човека има сервиз за компютри и телефони на повикване, а ти се съмняваш...:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен целта е да не се познават една друга различните системи и да няма прехвърляне на файлове от една работеща към диска на друга сряна, за да не може никой хакер проникнал в едната да ти прави поразии в другите две.

Голям смях е кат те чета, не си ли чувал за AV програми, хората ползват такива и не се случва заразяване на ОС при добро поддържане. 

А жена ми си прехвърля файлове с една флашка, ако толкова ти е зор .

И мислиш, че не може да се прехвърли по този начин заразен файл от една ОС на друга с флашката ли? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ninov написа:

белгиец нали на тавана имаше много дискове 

Те не са SATA тия на тавана, свързвам ги през USB адаптер и е бавно така за постоянно ползване.
При уиндоуса целта е да успея да активирам един който е SATA и да си го ползвам него после с 1511, ама да не са пускани троянците да се инсталират и променят по никакъв начин бозицата, щото тя е крехка и нежна и лесно се простудява и кашля яко после.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Белгиеца написа:

Да има ко да питат разни Белгийци:biggrin:

Сега сериозно в конзолата е много по лесно и бързо за разлика от графичния интерфейс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Те не са SATA тия на тавана, свързвам ги през USB адаптер и е бавно така за постоянно ползване.
При уиндоуса целта е да успея да активирам един който е SATA и да си го ползвам него после с 1511, ама да не са пускани троянците да се инсталират и променят по никакъв начин бозицата, щото тя е крехка и нежна и лесно се простудява и кашля яко после.

белгиец ти какво очакваш от активаторите който ползваш .колко човека да ти кажат че са троянци 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Те не са SATA тия на тавана

Ехее, на PATA им вадя магнитите и заминават на вторични.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

да не са пускани троянците да се инсталират и променят по никакъв начин бозицата, щото тя е крехка и нежна и лесно се простудява и кашля яко после.

Kолумбиец какви са тия троянци във бозата ве ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pig написа:

какви са тия троянци във бозата  ?

Активаторите бе Прасчо, те са .exe изпълними файлове.
Като ги пуснеш и после виждаш един червен надпис , че Хоум версията била зависела от фирмените настройки за това как ще се държи по отношение на това което искаш от нея.
А тя Хоум при мен въобще не е във фирма, значи активаторите са променили нещо и са я направили трансджендърка от Хоум да се подчинява на външен фирмен сървер, все едно че е LTSC .
Тези от вас които ги ползват за да активират LTSC не могат да си дадат сметка какво активаторът е заложил като отворена врата към компютъра им, защото те руснаците не казват точно къде и как бъркат. Но при мен много бие на очи че са променили нещо, тихомълком покрай активирането. Те просто не са предвидили братушките , че един ден някой достатъчно наблюдателен ще забележи измамата през 2020г. мъчещ се да активира стара версия 1511. Е, активаторите я активират, вярно е, АМА ... как да я ползвам в този ѝ вид ? Не става бе Прасчо, мнителен съм бе братле, влез ми в положението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Не става бе Прасчо, мнителен съм бе братле, влез ми в положението.

Колумбиец на теб къв троянец са ти вкарали не е истина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, FusE написа:

Голям смях е кат те чета, не си ли чувал за AV програми, хората ползват такива и не се случва заразяване на ОС при добро поддържане. 

Чел съм за обвиненията срещу антивирусната на Касперски, какви страхотии била правела с цел да имат те достъп до машините на които е инсталирана.
Как да им имам доверие на тия руснаци, като ни набутаха 45г комунистическо робство ?
Значи на английски slav означава славянин, което изглежда доста приличащо на  s1ave .
Аз забелязвам и такива работи, видя ли сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Белгиеца написа:

Активаторите бе Прасчо, те са .exe изпълними файлове

и какво като са ексе
не моойш да ги отвориш за да зяпаш кво има вътре?
виш кво има, само дън мъ баннат зарат теп
всичко може да го извлечеш и да го разгледаш под лупа, а с линукс е пък напълно безопасна процедура
659298545_.PNG.87123a29093a8d14d6d0a31cdba46cbc.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Белгиеца написа:

Чел съм за обвиненията срещу антивирусната на Касперски, какви страхотии била правела с цел да имат те достъп до машините на които е инсталирана.
Как да им имам доверие на тия руснаци, като ни набутаха 45г комунистическо робство ?
Значи на английски slav означава славянин, което изглежда доста приличащо на  s1ave .
Аз забелязвам и такива работи, видя ли сега.

Спри гъбите и ще се оправиш :D

Антивирусните програми не се свършват с Kaspersky има и други които не са Руски. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване