Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 1 час, Raze написа:

Изобщо знаеш ли какво е виртуална машина и каква е връзката и с "Двърдия" диск?

Ами като надуваема кукла, трябва много въображение и затворени очи и една бутилка водка за да успееш да се самоизбудалкаш че си с истинска.
Виртуалните машини са за хора нямащи 12 - 15 евро за твърд диск, аз не съм от тях.

Значи викаш, инсталирам си у бозата виртуална машина в която бутам едно убунту , в което му присаждам един Уайн и там си ползвам софтуери със звук, който нямал да насича. А не може ли още 3 нива виртулки некакви, щото не е достатъчно сложно и объркано ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

Пробвахте ли Windows 10X. Разбира се с емулатор

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-представи-емулатор-за-новата-си-опе-329144.html

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-представи-емулатор-за-новата-си-опе-329144.html

https://docs.microsoft.com/en-us/dual-screen/windows/get-dev-tools

cyng3o8t.jpg

Місrоѕоft пpoвeдe yeбĸacтa 365 Dеvеlореr Dау пo вpeмe нa ĸoйтo дaдe нoвa инфopмaция зa ocoбeнocтитe нa oпepaциoннaтa cиcтeмa Wіndоwѕ 10Х. Eднoвpeмeннo c тoвa coфтyepният гигaнт пpeдcтaви и eмyлaтop, ĸoйтo дaвa възмoжнocт нa paзpaбoтчицитe дa cъздaвaт и тecтвaт cвoитe пpилoжeния в няĸoлĸo нoви peжимa нa paбoтa. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Виртуалните машини са за хора нямащи 12 - 15 евро за твърд диск, аз не съм от тях.

Би ли ми казал как с два допълнителни твърди диска ще имам, на един компютър, едновременно работещи уин10, уин8 и уин7? Ще мога да си работя в която ОС си поискам, ще мога да прехвърлям файлове между тях и т.н. Едновременно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, A.com написа:

Би ли ми казал как с два допълнителни твърди диска ще имам, на един компютър, едновременно работещи уин10, уин8 и уин7?

Това може и с 1 диск.

преди 1 час, Белгиеца написа:

Леле, колко компетентно мнение...
Виж ся - твърде далече си от тази материя и осве силен смях от публиката, друго не предизвикваш. Ти, който караш Дачия комби от моргата да говориш за наличие на пари е меко казано смешно. Читателите направо изпопадахме от хилеж.
Намали малко гъбките, които ти дават фалшивото самочувствие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, A.com написа:

Би ли ми казал как с два допълнителни твърди диска ще имам, на един компютър, едновременно работещи уин10, уин8 и уин7? Ще мога да си работя в която ОС си поискам, ще мога да прехвърлям файлове между тях и т.н. Едновременно.

С Линукс става с  chroot

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, A.com написа:

едновременно работещи

Е, чак вдновременно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

При мен целта е да не се познават една друга различните системи и да няма прехвърляне на файлове от една работеща към диска на друга сряна, за да не може никой хакер проникнал в едната да ти прави поразии в другите две.
А жена ми си прехвърля файлове с една флашка, ако толкова ти е зор .
Значи може :
Андроид
Линукс
Уин 7
Уин 10
всичките на отделен диск, само превключваш  между тях.

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Ти, който караш Дачия комби от моргата ...

Тази година през есента ще ходи за първи път на технически преглед, щото съм бройл 9000 евро и съм чакал 2 месеца да  ми я сглобят в Мароко.
Да бе, новите каруци в който няма инсталиран Уин 10 са освободени от преглед първите 4 години.
Виж, ако имаше инсталиран Уин 10 в нея, тогава щеше да ходи на сервиз през 2 месеца, при нов апдейт.
И щеше да ми излиза надпис на таблото да не спирам мотора докато инсталира апдейтите, нищо че е свършил бензина.

А ти що пишеш команди в черния прозорец на бозата, все едно си с линукс ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, чак вдновременно...

С виртуални машини всички ОС ще си работят едновременно и ще са на един диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

Щот мога.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еваси мелето дето е ставало тука тцтцтцтц. Новите впечатления от последния ъпдейт са: повече сини екрани 😆😆😆😆

Инак, зарежда малко-побързо, ама малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, pcservizpld написа:

последния ъпдейт

Кой? KB?

преди 4 часа, pcservizpld написа:

сини екрани

Инфо за тях?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Белгиеца написа:

Ами като надуваема кукла, трябва много въображение и затворени очи и една бутилка водка за да успееш да се самоизбудалкаш че си с истинска.

Значи викаш, инсталирам си у бозата виртуална машина в която бутам едно убунту , в което му присаждам един Уайн и там си ползвам софтуери със звук, който нямал да насича. А не може ли още 3 нива виртулки некакви, щото не е достатъчно сложно и объркано ?

белгиец нали на тавана имаше много дискове а сега чак след месец ще се освободи диск ти спомняш ли си какво си писал вчера или разчиташ да намериш някой до кофите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой? KB?
Инфо за тях?

Е, човека има сервиз за компютри и телефони на повикване, а ти се съмняваш...:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен целта е да не се познават една друга различните системи и да няма прехвърляне на файлове от една работеща към диска на друга сряна, за да не може никой хакер проникнал в едната да ти прави поразии в другите две.

Голям смях е кат те чета, не си ли чувал за AV програми, хората ползват такива и не се случва заразяване на ОС при добро поддържане. 

А жена ми си прехвърля файлове с една флашка, ако толкова ти е зор .

И мислиш, че не може да се прехвърли по този начин заразен файл от една ОС на друга с флашката ли? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ninov написа:

белгиец нали на тавана имаше много дискове 

Те не са SATA тия на тавана, свързвам ги през USB адаптер и е бавно така за постоянно ползване.
При уиндоуса целта е да успея да активирам един който е SATA и да си го ползвам него после с 1511, ама да не са пускани троянците да се инсталират и променят по никакъв начин бозицата, щото тя е крехка и нежна и лесно се простудява и кашля яко после.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Белгиеца написа:

Да има ко да питат разни Белгийци:biggrin:

Сега сериозно в конзолата е много по лесно и бързо за разлика от графичния интерфейс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Те не са SATA тия на тавана, свързвам ги през USB адаптер и е бавно така за постоянно ползване.
При уиндоуса целта е да успея да активирам един който е SATA и да си го ползвам него после с 1511, ама да не са пускани троянците да се инсталират и променят по никакъв начин бозицата, щото тя е крехка и нежна и лесно се простудява и кашля яко после.

белгиец ти какво очакваш от активаторите който ползваш .колко човека да ти кажат че са троянци 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Те не са SATA тия на тавана

Ехее, на PATA им вадя магнитите и заминават на вторични.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

да не са пускани троянците да се инсталират и променят по никакъв начин бозицата, щото тя е крехка и нежна и лесно се простудява и кашля яко после.

Kолумбиец какви са тия троянци във бозата ве ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pig написа:

какви са тия троянци във бозата  ?

Активаторите бе Прасчо, те са .exe изпълними файлове.
Като ги пуснеш и после виждаш един червен надпис , че Хоум версията била зависела от фирмените настройки за това как ще се държи по отношение на това което искаш от нея.
А тя Хоум при мен въобще не е във фирма, значи активаторите са променили нещо и са я направили трансджендърка от Хоум да се подчинява на външен фирмен сървер, все едно че е LTSC .
Тези от вас които ги ползват за да активират LTSC не могат да си дадат сметка какво активаторът е заложил като отворена врата към компютъра им, защото те руснаците не казват точно къде и как бъркат. Но при мен много бие на очи че са променили нещо, тихомълком покрай активирането. Те просто не са предвидили братушките , че един ден някой достатъчно наблюдателен ще забележи измамата през 2020г. мъчещ се да активира стара версия 1511. Е, активаторите я активират, вярно е, АМА ... как да я ползвам в този ѝ вид ? Не става бе Прасчо, мнителен съм бе братле, влез ми в положението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Не става бе Прасчо, мнителен съм бе братле, влез ми в положението.

Колумбиец на теб къв троянец са ти вкарали не е истина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, FusE написа:

Голям смях е кат те чета, не си ли чувал за AV програми, хората ползват такива и не се случва заразяване на ОС при добро поддържане. 

Чел съм за обвиненията срещу антивирусната на Касперски, какви страхотии била правела с цел да имат те достъп до машините на които е инсталирана.
Как да им имам доверие на тия руснаци, като ни набутаха 45г комунистическо робство ?
Значи на английски slav означава славянин, което изглежда доста приличащо на  s1ave .
Аз забелязвам и такива работи, видя ли сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Белгиеца написа:

Активаторите бе Прасчо, те са .exe изпълними файлове

и какво като са ексе
не моойш да ги отвориш за да зяпаш кво има вътре?
виш кво има, само дън мъ баннат зарат теп
всичко може да го извлечеш и да го разгледаш под лупа, а с линукс е пък напълно безопасна процедура
659298545_.PNG.87123a29093a8d14d6d0a31cdba46cbc.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Белгиеца написа:

Чел съм за обвиненията срещу антивирусната на Касперски, какви страхотии била правела с цел да имат те достъп до машините на които е инсталирана.
Как да им имам доверие на тия руснаци, като ни набутаха 45г комунистическо робство ?
Значи на английски slav означава славянин, което изглежда доста приличащо на  s1ave .
Аз забелязвам и такива работи, видя ли сега.

Спри гъбите и ще се оправиш :D

Антивирусните програми не се свършват с Kaspersky има и други които не са Руски. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   2 потребители

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване