Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 2 часа, killchain написа:

понеже там имаше към 30000 записа, което ме съмн

Използвай този инструмент, аз редовно си почиствам тези записи , той е майкрософтски и работи без грешка. С тези 30000 записа може да поработи няколко минути.

EvenetVieverClean.bat

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Рестартирах, през команден ред в recovery затрих всичко (иначе не ставаше), пак същата работа. Чудя се дали не ми е време за чиста инсталация...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

от много време не бях проверявал логовете, но
предишните постове ме провокираха да ги проверя 
не знам кога се е появило това, но си мисля, че ако е от ъпдейти, ще трябва да премина от LTSC 2019 на LTSB 2016
некви такива нещица ми се въртят в главата, ама ако не намеря решение на проблема, определено ще се прави преинсталация с LTSB 2016

Цитат

The speed of processor 3 in group 0 is being limited by system firmware. The processor has been in this reduced performance state for 71 seconds since the last report

съобщенията са 4, но цитирах само едно от тях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щот ти е дърта машината.

Един метод за създаване на инсталационна флашка за Windows 10 за UEFI с install.wim >4GB без странични инструменти:
https://winaero.com/blog/create-bootable-usb-for-windows-10-install-wim-larger-than-4gb/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, DarkEdge написа:

Щот ти е дърта машината.

оказа се че е драйвър на микромеките
ами тъй де,  дрът човек съм
не съм обърнал внимание че е особеност на архитектурата QPA
след инсталиране на драйвъра, вече не виждам този проблем
пп
картинка на това дето се появи, след инсталиране
1308653319_.PNG.3e3561b517f734e06a6fca2f446d04da.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте с лаптоп hp съм с Windows 1909 обаче когато се свържа с WiFi си ми пише no internet и е кълбото долу на старт лентата. Когато се вържа към хотспот се свързва без грешка... Къде мога да търся проблема. Ъпдейтнат са драйвърите 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това HP не е модел, а марка, в която има хиляди модели.

Какво е това wifi, към което се свързваш? Какъв е рутера и как е настроено WiFi? Приема ли ти паролата, вижда ли се мрежата? Като дадеш десен бутон/troubleshoot problems какво ти изписва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, D101149 написа:

кълбото долу на старт лентата

десен клик по кълбото, избери Open Network & Internet settings. Като се отвори прозореца долу кликни на Network reset
Рестартирай машината.
След рестарта ще трябва да введеш отново ключа за връзка с рутъра.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, DarkEdge написа:

десен клик по кълбото, избери Open Network & Internet settings. Като се отвори прозореца долу кликни на Network reset
Рестартирай машината.
След рестарта ще трябва да введеш отново ключа за връзка с рутъра.

Направих го, но без успех... Пробвах и с dns настройки, но пак безуспешно... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, DarkEdge написа:

А в този момент пробва ли да браузваш?

Да, нямам връзка, но имам пинг до abv примерно 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартирай cmd с администраторски права и изпълни:
netsh int ip reset
netsh winsock reset

Рестартирай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, DarkEdge написа:

Стартирай cmd с администраторски права и изпълни:
netsh int ip reset
netsh winsock reset

Рестартирай

И това го пробвах отново без резултат, възможно ли е да се е бъгнал Windowsa не го слагам за първи път... 

П. П още след като мина преинсталсцията нали ме пита за Network по време на преиндталсция още тогава като се свързах пишеше няма Интернет 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деинсталирай си мрежовата карта и рестартирай
Пусни една проверка на системните файлове:
sfc /scannow

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, D101149 написа:

П. П още след като мина преинсталсцията нали ме пита за Network по време на преиндталсция още тогава като се свързах пишеше няма Интернет

ами тогава си виж рутъра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, D101149 написа:

Има два лаптопа свързани и 3 телефона

което значи, че трябва да си преинсталираш драйвъра...предполагам
при мен се получава понякога така, но решавам проблема с опцията "прекъсване на връзката" и после пак се включвам
и си виж настройките на картата, защото ако е настроена в икономичен режим...

пп

махни отметката
1165516117_.PNG.40cd1066b6217e8237a826ce07b4e8a6.PNG

и виж опциите на захранването

981544527_1.PNG.a8fbb6a802c68930d641be582b132015.PNG

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, дръндю написа:

което значи, че трябва да си преинсталираш драйвъра...предполагам
при мен се получава понякога така, но решавам проблема с опцията "прекъсване на връзката" и после пак се включвам
и си виж настройките на картата, защото ако е настроена в икономичен режим...

пп

махни отметката
1165516117_.PNG.40cd1066b6217e8237a826ce07b4e8a6.PNG

и виж опциите на захранването

981544527_1.PNG.a8fbb6a802c68930d641be582b132015.PNG

Благодаря за помощта, ще ги пробвам по-късно, че нямам възможност сега. Интересното е, че драйвърите са по подразбиране тия Windowsките пък и пробвах с кабел, но и там камък пак пише че няма Интернет дори и на кабел... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, D101149 написа:

пробвах с кабел, но и там камък пак пише че няма Интернет дори и на кабел... 

Я си пусни една отделна тема! Имам съмнения за прилично омазана система.
Или да преместя всички свързани с темата постове в нова тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам съмнения за несъвместимост между wifi адаптера на лаптопа и рутера - стар адаптер, но автора упорито отказва да даде информация.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И lan ли е несъвместим, м?

преди 1 час, D101149 написа:

и пробвах с кабел, но и там камък пак пише че няма Интернет дори и на кабел... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не съм го видял. Не е ясно и какви са мрежовите настройки за LAN, както и рутера какъв е, кой кабел от къде и как се включва, може да включва кабела от доставчика директно в компютъра, може да трябва да се направят ръчни настройки, но боб нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване