Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

• Отговори 11,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

Списък от 4385 реда с груповите политики в Windows 10 2004 май 2020
https://www.microsoft.com/en-us/download/101451

Администраторски шаблони (.admx) за Windows 10 май 2020 Update (2004)
https://www.microsoft.com/en-us/download/101445

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Най-вероятно просто ще те вдигне до версия 2004 и това е некадърен превод.

за мое съжаление ми омаза системата и ще послушам Hot Bastard и за напред ще чакам да мине 1 месец и ще ъпдейтвам системата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ninov написа:

за мое съжаление ми омаза системата и ще послушам Hot Bastard и за напред ще чакам да мине 1 месец и ще ъпдейтвам системата

Кoпелето може да е прoстак, но винаги е прав...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Hot Bastard написа:

Кoпелето може да е прoстак, но винаги е прав...

извинявай ама инсайдърите не са ли затова да тестват системата а не после проблемите да никнат като гъби след дъжд

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ninov написа:

извинявай ама инсайдърите не са ли затова да тестват системата а не после проблемите да никнат като гъби след дъжд

Като инсайдър почти нямам проблеми с Windows 10 Pro. Със стабилните версии имах повече проблеми.

Ето сега се ъпдейтва 20152.1000 да видим дали ще омаже предишното 20150.

Ca1.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ninov написа:

Ами ето, инсайдърите казват, че са доволни.

Аз им вярвам, пробвай и ти да минеш на инсайдърски билд.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, vpvelev написа:

Ето сега се ъпдейтва 20152.1000

И аз - ъпдейтва се и се компилира iso... 😎

Цитат

Creating Setup Media  Layout
Creating boot.wim
Deployment  Image Servicing and Management tool Version:   10.0.17134.1
Exporting image

Snap20.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както се казва: "Невероятно, но факт".

Ясно е че тук се оправят всички (или почти всички) предишни бъгове. Вярно че с новите неща ще има и нови бъгове, но засега май са по-малко от предишните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Hot Bastard написа:

Ами ето, инсайдърите казват, че са доволни.

Аз им вярвам, пробвай и ти да минеш на инсайдърски билд.

да зарежа лицензирана ОС .Като няма проблем при инсайдарите от къде се появяват проблемите някой има ли идея.Единственото ми обяснение че някойи са си мълчали като риби

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vpvelev написа:

Ясно е че тук се оправят всички (или почти всички) предишни бъгове. Вярно че с новите неща ще има и нови бъгове, но засега май са по-малко от предишните.

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/06/24/announcing-windows-10-insider-preview-build-20152/

преди 1 минута, ninov написа:

да зарежа лицензирана ОС

Що си мислиш, че инсайдърските не са лицензирани?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо си мислех дали да се оплаквам, а то си е било техен проблем:

Цитат

Ние знаем за проблем, при който диспечерът на задачите отчита използването на процесор 0,00 GHz в раздела Производителност.

Защото смених BIOS-а до последна версия и в овърклока се измениха някои неща и помислих че е от там.

И не само че показва 0.00 GHz, но показа и 23 GHz и щях да припадна :)

https://streamable.com/8ut9h8

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/06/24/announcing-windows-10-insider-preview-build-20152/

Що си мислиш, че инсайдърските не са лицензирани?

имах предвид платена а за инсайдърската знам че е лицензирана въпреки че е безлатна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ninov написа:

имах предвид платена а за инсайдърската знам че е лицензирана въпреки че е безлатна

Той хардуера ти вече е жигосан. Можеш да изтриеш уиндоуса, да инсталираш нов, и то пак ще се активира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ninov написа:

Имам предвид, че е точно толкова платена, колкото професионалната версия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

Язък! Всичко се скапа!

форматирай 😎

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

Също като автора на най-търсения виртуален скрийнсейвър с риби в аквариум, който след 10 години спомена защо е спрял развитието на програмата:
The current status is that Dream Aquarium has remained in a somewhat endlessly broken state for the last few years which is why updates have not been coming. Often it feels like two steps forward and three steps back.
В ПРЕВОД: Сегашният статус е, че Dream Aquarium остава в някак безкрайно счупено състояние през последните няколко години, поради което актуализации не идват. Често се чувства като две крачки напред и три стъпки назад.

Тъжна история!

da_end.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Бонбон с катран! написа:

Също като автора

Чак нищо общо!
Ади и аз да се отчета:

Snap21.png

преди 41 минути, vpvelev написа:

Язък! Всичко се скапа!

Спирам всички ъпдейти ;)

https://streamable.com/vfd6ni

Capture.png

Що показваш About - на десктопа нали пише...😎 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Що показваш About - на десктопа нали пише...😎 

Двойно подсигуряване, защото има много невярващи тука ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо обнових и аз, отне малко повече време този път (35 минути срещу 20-25 обикновено).

Продължава проблемът с Cmder.

на 20.06.2020 г. в 23:47, vpvelev написа:

И при мен работи:

Capture.png

Показал си работещ bash - при мен това също си работи. Въпросът е, че prompt-ът на Cmder не работи - онзи, който се пуска от ./vendor/init.bat в папката на Cmder (стои си като cmd, няма изтриване на дума с Ctrl+W, не показва Git хранилище в папката ако има такова и т.н., иначе когато работи, се познава и по една ламбда, която слага в началото на реда).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Губите си времето...микромеките вече са решили да дръпнат шалтера на джама във вида в който го познаваме, и да минат на линукс...сега експериментират с WSL...скоро с поредния инсайдърски билд ще ви турят линукс ядро без да разберете...и така един ден, ще се окаже, че сте щастливи потребители на...

Windows distribution of linux

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, killchain написа:

иначе когато работи, се познава и по една ламбда, която слага в началото на реда

При мен ламбда няма само при cmd. При другите (mintty, powershell и bash) има.

преди 41 минути, killchain написа:

Въпросът е, че prompt-ът на Cmder не работи - онзи, който се пуска от ./vendor/init.bat в папката на Cmder

Този init.bat не е ли само за инициализация? Само cmd за кратко се стартира при мен.

П.П. Не съм ползвал програмата, но ми стана интересна. Не зная дали ще мога да ти помогна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vpvelev написа:

И не само че показва 0.00 GHz, но показа и 23 GHz и щях да припадна

Това го има не само при инсайдерите,но и при мен със стабилна ентарпрайс версия, не отчита коректно.........при гледане на видео и товар 15-30% ми отчита(при мен специално)стойности от 3,2-3.9Гхц,което е нормално,на празен ход,товар 0-1% ми отчита над 4гхц, процесора сега ми е на 4,2 Гхц по принцип!

Екранна снимка (21).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би отчита по-малко мhz-и под товар, защото турбо буста така работи? Mакс честотата на процесора ти е 4 гхц (според сайта на  amd) , но това е само на ЕДНО ядро. Когато ВСИЧКИ ядра са под товар, макс честотата примерно ще е 3.7-3.8гхц или колкото е там при АМД, не ги следя. НО, когато процесорът ти е в покой и си задал power plan - max performance, съвсем нормално е да ти показва макс честота - в твоя случай 4гхц. Но това не е на всички ядра, а вероятно на едно или две от ядрата, ако не си променял нищо в биос/уефи. задай power mode - balance и трябва да си свали честотите. 

https://forums.tomshardware.com/threads/core-i7-4770-intel-turbo-boost-technology-help.2284648/  (отговорът в зелено). Tова е за интел старите i7-ци, но предполагам принципа е същият и сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване