Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

току що, дръндю написа:

при чиста инсталация на 14383, точно това е причината за поява на това:

Новый точечный рисунок2.png

Това (Архивация и ...) обаче е възможно само ако има ОЕМ дял на машината или външен носител с инсталация..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 6 минути, дръндю написа:

winloader 2.2 извлича ОЕМ и от списък с keycode ти активира седмицата
разбира се, че не всички машини го имат този код в BIOS

Признах я тая 10 активира се  както си помислиш,рових на всякъде регистри министри и си работи,само ония грешки не можах да оправа по горе където излизат посояно но не ми правят проблем:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, дръндю написа:

моята машинка е със стикер на седмица

Това, че някой е затрил този ОЕМ дял, не значи, че не го е имало. Този стикер не се е появил от нищото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам проблеми със сини екрани още от времето на WIndows 7 и дори, след като точно заради тях преминах към Windows 10. 

Нулирах системата като й изтрих всички програми, които бяха доста. Въпреки това сложил съм само Google Chrome и 360 Total Security. 

Причината ми е неясна, поради която стават сините екрани и ще ви помоля да ми помогнете. 

Предоставям информация от Дъмп файла, който имам:

Crash Dump Analysis
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dump directory: C:\WINDOWS\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Sun 10.7.2016 г. 13:04:38 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\071016-32687-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x142760) 
Bugcheck code: 0x139 (0x3, 0xFFFFD0002277A6D0, 0xFFFFD0002277A628, 0x0)
Error: KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: The kernel has detected the corruption of a critical data structure.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time. 

crash dump file: C:\WINDOWS\memory.dmp
This was probably caused by the following module: athurx.sys (athurx+0x5521) 
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\athurx.sys
product: Driver for Atheros CB42/CB43/MB42/MB43 Network Adapter
company: Atheros Communications, Inc.
description: Atheros Extensible Wireless LAN device driver
Bug check description: The kernel has detected the corruption of a critical data structure.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: athurx.sys (Atheros Extensible Wireless LAN device driver, Atheros Communications, Inc.). 
Google query: Atheros Communications, Inc. KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

--------------------------------------------------------------------------------
Conclusion

2 crash dumps have been found and analyzed. A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers on their company websites. Click on the links below to search with Google for updates for these drivers: 

athurx.sys (Atheros Extensible Wireless LAN device driver, Atheros Communications, Inc.)

If no updates for these drivers are available, try searching with Google on the names of these drivers in combination with the errors that have been reported for these drivers. Include the brand and model name of your computer as well in the query. This often yields interesting results from discussions on the web by users who have been experiencing similar problems.

Read the topic general suggestions for troubleshooting system crashes for more information. 

Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с драйверите на мрежовата карта  Atheros Extensible Wireless LAN device driver. Трябва да отидеш до сайта им и да потърсиш съотвения драйвер за твоя модел.

Втория проблем ти е:  ntoskrnl.exe (nt+0x142760) , което е проблем с рам паметта или някое приложение, което я ползва. То прави конфликт. Прегледай и за останалите драйверите, дали са последните.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, Евгени Симеонов написа:

Имаш проблем с драйверите на мрежовата карта  Atheros Extensible Wireless LAN device driver. Трябва да отидеш до сайта им и да потърсиш съотвения драйвер за твоя модел.

А възможно ли е да идва от TL-WN722N Network Adapter?

И ако да дали ъпдейт на драйвера ще помогне? Защото аз не ползвам Atheros, а ползвам TL-WN722N и когато го преместих преди малко ми даде пак син екран. Дори при включване и изключване на лаптопа пак дава тази грешка "Син екран".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SouRCe написа:

А възможно ли е да идва от TL-WN722N Network Adapter?

И ако да дали ъпдейт на драйвера ще помогне? Защото аз не ползвам Atheros, а ползвам TL-WN722N и когато го преместих преди малко ми даде пак син екран. Дори при включване и изключване на лаптопа пак дава тази грешка "Син екран".

Преместил си го от един порт на друг ли? Провери на сайта на TPLink  за последния драйвер на този модел TL-WN722N.

Eто на този адрес: http://www.tp-link.com/en/download/TL-WN722N.html избираш V1 или V2, според зависи какво пише на устройството ти и малко по-надолу в дясно цъкаш на driver и го свали. След това  деинсталирай стария драйвери и сложи новия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Евгени Симеонов написа:

Преместил си го от един порт на друг ли? Провери на сайта на TPLink  за последния драйвер на този модел TL-WN722N.

Не съм го местил. Забравих да спомена, че съм с лаптоп и ми дава син екран дори при изкарването на устройството. Но за да го преместя от единия край на масата в средата на масата, мисля че не би трябвало да ми дава такава грешка,  след като не съм го изкарал. А пък грешката почна да зачестява напоследък. 

Иначе точно в момента чета ето тази статия. Мисля, че ще ми помогне, но ще видим. Ако има нещо ще пиша. 

Ето и от последния син екран при преместването на устройството, още инфо:

crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\071016-32687-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x142760)
file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Редактирано от SouRCe (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което си дал, най-верояно е платена програма. Намери си модела на Atheros и си свали последния драйвер за системата ти. Рестартирай накрая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел е лаптопът и защо ползваш външна безжична карта? И като ползваш външна карта, забранил ли си безжичната карта на лаптопа от диспечера на устройства?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, ExaFlop написа:

Кой модел е лаптопът и защо ползваш външна безжична карта? И като ползваш външна карта, забранил ли си безжичната карта на лаптопа от диспечера на устройства?

Модела на лаптопа ми е Lenovo G510 Model:10238. Вградената карта ми е с много слаб обхват и съм я изключил. Преди няколко месеца, може би година си закупих TL-WN722N с целта да ми е по-бърз интернета и по-висок обхвата. А иначе вградената ми е развалена от микровълновата, на която беше излагана. 

Знам, че звучи глупаво, но ако можех щях да си я сменя с нова, но не знам дали един обикновен майстор на компютри, дали може да ми поръча и сложи Broadcom 802.11n

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дръндю написа:

И това трябва да ни учудва? Има ги от времето на 98, ако не и по-назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, дръндю написа:

до сега нямаше тема с десятка, те това ме учудва

Пфф, аз имах 1-2 екрана преди половин година някъде. Като видях намръщеното лице, се сетих за 8-цата, че и там е така, и се върнах на 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, дръндю написа:

, дори изтриване на част от системните файлове на късмет ...ъ-ъ-ъ...

И кво, успял си да изтриеш системни файлове? :shock11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, дръндю написа:

все още не съм получавал син екран, а съм пробвал десетки версии на "десетката" и съм си правил многобройни експерименти, дори изтриване на част от системните файлове на късмет ...ъ-ъ-ъ... изгъзици разни и не е имало син екран

""намръщеното лице"  не е BSOD

Как да не е? Четох статията, че  MS са сменили визията на синия екран, щото хората масово се паникьосвали и т.н. и за това сложили намръщено лице.  Така или иначе това означава проблем. Но съм сигурен, че съм чел за това, още от как излезе 8-цата.

току що, дръндю написа:

да, със жива флашка на "wifislax"

Е така ясно. Аз си мислех в Win среда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, дръндю написа:

при чиста инсталация на 14383, точно това е причината за поява на това:

Новый точечный рисунок2.png

Това си е стандартна опция за Уиндоус. Имам я и на retail и на ОЕМ версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'ми, бачка си. Те от доста версии насам на моята машина не са създавали проблеми. Само дето не позволява надграждане на мяст, та все с чисти инсталации, ама от сруга страна при мен нещата са така ситуирани, че няма голяма разлика дали ще награжда или ще е нова чиста инсталация. :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали,откъде мога да сваля win10pro на бг 10560,но iso файл и без да е с инструмента на Майкрософт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Слави Маринов, от чисто любопитство - защо точно 10560 и защо да не е esd?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване