Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Слави Маринов написа:

.как ще ти се промени бързодействието на системата като сложиш минималното бързодействие на 100%?Никак

няма да се промени
тук става въпрос за икономия на енергия
в икономичен режим, периодично ти се изключват устройства, които забавят машината
представи си ако всички устройства работят на макс без никакви прекъсвания...ами машината ще се опече

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 10,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 5 минути, дръндю написа:

няма да се промени
тук става въпрос за икономия на енергия
в икономичен режим, периодично ти се изключват устройства, които забавят машината
представи си ако всички устройства работят на макс без никакви прекъсвания...ами машината ще се опече

Еми нали това казвам,че не става въпрос за висока или възможно най-висока пройзводителност,а за икономия ,или не толкова на енергия.Тоест майкрософт подлъгват незапознатите........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Слави Маринов написа:

Тоест майкрософт подлъгват незапознатите........

не ги подлъгват
това са планове по подразбиране, а не план с твоите настройки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

не ги подлъгват
това са планове по подразбиране, а не план с твоите настройки

Въпроса е,че нямат как да повишат пройзводителността(както са кръстени),а са свързани с консумацията на енергия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Слави Маринов написа:

Въпроса е,че нямат как да повишат пройзводителността(както са кръстени),а са свързани с консумацията на енергия.

говорим за едно и също нещо, но явно не можеш да ме разбереш
една машина не може да работи на максимална производителност, защото ще си стопи лагерите 
този режим на максимална производителност се прилага само на специализирани машини с много добро охлаждане
прочети цитата на DarkEdge

пп

Цитат

Тази нова политика се основава на настоящата политика за високоефективни резултати и продължава стъпка по-нататък, за да премахне микро закъсненията, свързани с фините техники за управление на мощността.

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, дръндю написа:

максимална производителност

Да,не можем да се разберем!Такава максимкална просто няма,тоест дори и на специални и добре охладени машини нищо няма да се промени!

преди 27 минути, дръндю написа:

този режим на максимална производителност

За да видиш каква бутафория е, си сложи от настройките на процесора на максимално бързодействие на 5,или 10% и провери с някой софт ,или тест дали работи на тези проценти и дали се е променила с нещо пройзводителността........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Слави Маринов написа:

За да видиш каква бутафория е,

за шоуто, един експеримент с DELL E5410
с принудително охлаждане - вентилатора е свързан директно към +5V
за съвсем кратко време, температурите стигнаха до 105 градуса и бързах да изключа този режим, защото няма да издържи лаптопа 
1466970386_.PNG.3b78b027d56f759986f4e7adc112f948.PNG

пп

нека всеки да си направи този експеримент ако иска, аз повече няма да рискувам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, дръндю написа:
преди 6 часа, Слави Маринов написа:

За да видиш каква бутафория е,

за шоуто, един експеримент с DELL E5410
с принудително охлаждане - вентилатора е свързан директно към +5V
за съвсем кратко време, температурите стигнаха до 105 градуса и бързах да изключа този режим, защото няма да издържи лаптопа 

Май се оказва, че не е никаква бутафория, а?

преди 7 часа, Слави Маринов написа:

ЕДИНСТВЕНИЯТ резултат ще е излишно харчене енергия,без абсолютно никаква реална промяна в пройзводителността!

Май не е единственият резултат и май може да доведе до летален изход за хардуера, както са си казали хората от М$

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, DarkEdge написа:

ами не е бутафория
макар и за малко, успях да видя колко бързо ми отваря прозорци и програми, които в нормален режим на ползване се отварят значително по-бавно
като че ли в такъв смисъл са написали микромеките, че този режим, не трябва да се включва на устройства с батерии...защото нямат добро охлаждане и ще прегреят
те за това го няма този режим по подразбиране в лаптопите
с това принудително включване на този режим, щех да се простя със старото лаптопче
вярно че го държа за експерименти, ама така да си отиде бадева, заради по-висока производителност , ще ме е яд

ще ми е интересно, някой със стационарна машина, ако има желание да направи експеримент, нека да сподели как стоят нещата при него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, дръндю написа:

ами не е бутафория
макар и за малко, успях да видя колко бързо ми отваря прозорци и програми, които в нормален режим на ползване се отварят значително по-бавно

Лъжеш!!! Щом Слави е казал, 

преди 8 часа, Слави Маринов написа:

че нямат как да повишат пройзводителността(както са кръстени),а са свързани с консумацията на енергия.

не може ти да показваш други резултати!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Лъжеш!!!

хъх
ако сигънту на форума не тъ излъже, нема да спи спокойно ве
:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само на лаптопи, май че никъде няма "Ultimate Performance" по подразбиране. Аз лично не виждам особена разлика между него и "High performance", но определено се усеща разлика между кой да е от тези двата и останалите. Причината - ако имаш ситуация, в която се редуват малък и голям товар, процесорът ще стои близо до нулата (или някъде ниско) като общ процент натоварване, съответно в малкото време, когато има товар, имаш два варианта:

1) "обикновен" режим (примерно Balanced), при който процесорът без товар ще си "легне" на ниската честота, но в момент, в който рязко се натоварва, ще трябва едновременно да мине на по-високата честота и да се хване със сметки

2) производителен режим (Ultimate или High performance) - при него процесорът дори без товар ще си стои на високата честота, но в момент на товар няма да губи време да превключва честоти, ами директно ще се хване да смята

Разбира се, това е опростено обяснение на нещата.

Пример - работя снимки в Lightroom. Ако съм на обикновен режим, докато гледам статична снимка, без да правя нищо, процесорът ще стои на ниска честота; в момента, в който хвана някой плъзгач (например контраст) и го бутна на някъде, ще се усети забавяне, тъй като процесорът най-вероятно изобщо няма да се установи за дълго на високата честота. Ако съм в производителен режим обаче това закъснение го няма.

Това е различно от да кажем прекодиране на видео (което е голям товар, който върви в продължение на минути) - там разликата между обикновен и производителен профил би била в първите секунди, докато "захапе" и се установи на високата честота - после, стига да няма други ограничения (например throttling от недоохлаждане), резултатът ще се различава с тези няколко секунди.

Относно консумация на енергия - естествено, че това удря по батерията, тъй като напрежението на процесора се контролира според честотата му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, killchain написа:

Аз лично не виждам особена разлика между него и "High performance"

с твърд диск, работи като че ли съм съм SSD на "Ultimate Performance" 
честно казано не съм много наясно с тези режими на работа, но аз не виждам особена разлика между режимите по подразбиране които са в лаптоп E5410
и може би за това Славито твърди че е бутафория
не ми се иска да пробвам на този дето съм в момента Е5470, който е със SSD за да не би да умре лаптопа и после да ме е яд
експериментите ги правя само на Е5410

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да умре само защото си сменил профила - ако прегрее просто защото му се е вдигнала честотата (без товар), значи е бил пътник така или иначе. Така или иначе голям товар + обикновен профил ще грее много повече, отколкото никакъв товар и производителен профил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

There are some caveats. Microsoft says it can “directly impact hardware.” Naturally, any time you push performance to its limits, it could have a detrimental effect on your components. The company also isn’t estimating how much of performance boost you’ll be getting; that’ll likely vary by system. Your electric bill will almost certainly go up, too.

https://thenextweb.com/microsoft/2018/02/15/windows-10s-new-ultimate-performance-mode-sacrifices-efficiency-raw-power/

преди 1 минута, killchain написа:

Няма как да умре само защото си сменил профила - ако прегрее просто защото му се е вдигнала честотата (без товар), значи е бил пътник така или иначе.

Значи все пак има как - например не са рядкост случаите на отлепяне на видео чип от претоварване...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, може би важи за онези лаптопчета, които сякаш не са мислени да се товарят на 100% за какъвто и да е период от време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, killchain написа:

Не знам, може би важи за онези лаптопчета, които сякаш не са мислени да се товарят на 100% за какъвто и да е период от време.

Ами, освен геймърските лаптопи, другите не са предвиждани по принцип за продължително натоварване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Ами, освен геймърските лаптопи, другите не са предвиждани по принцип за продължително натоварване

аве не знам, май ще ходя при ескимосите за да имам, при продължително натоварване, максимална производителност на лаптопа...тъй де, околната температура е около -70
:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мяташ лаптопа у фризера и с външни клав, миш, дисплей 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

аве не знам, май ще ходя при ескимосите за да имам, при продължително натоварване, максимална производителност на лаптопа...тъй де, околната температура е около -70

Защо си купувате лаптопи, ако ги ползвате само в къщи? Ако ги ползвате в кафенета и по градинките - добре.

Разбирам че на повечето ползватели им е готино да ги вземат лаптопа в леглото и да чоплят семки и да сърфират из нета, но като го заровят в завивките и като прегрее започват да се чудят какво е станало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

но като го заровят в завивките

това си е редовно при мен...заспивам 
....играйкаме на жмичка и после се търсим къде сме се заврели
от завивките хваща по един пръст мустаци на изхода на вентилатора, та се налага всеки месец да го отварям и да го почиствам
някой ми беше дал идея, да го умъкна в на мойта меца,  в некой чорпогашник, ама още не съм пробвал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За любители на уин 10 и линукс. Създадено е копие което е реализирано на линукс който копира външния вид на десятката.

https://technews.bg/article-126258.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DarkEdge написа:

Май не е единственият резултат и май може да доведе до летален изход за хардуера, както са си казали хората от М$

Вие май имате специални процесори и съответно уиндоуси!На мен с митове и легенди не ми се занимава,аз съм правил експерименти с тестове на системата и тестове с браузър,както на стационарна машина,така и с лаптоп и разлика в точките(пройзводителността)няма между балансиран режим примерно и възможно най-голяма пройзводителност,а не говоря щото така ми се струва.............че отваряло по-бързо прозорци и т.н.

преди 3 часа, дръндю написа:

честно казано не съм много наясно с тези режими на работа, но аз не виждам особена разлика между режимите по подразбиране които са в лаптоп E5410

Ами направи експеримент както ти казах-сложи опцията на процесора на максимално бързодеиствие на 20% и виж дали ще работи на 20%.Направи други тестове на система,или с браузър и виж точките,не ми говори така или онака ми се струвало.Снимай и ми покажи как при най-висока пройзводителност процесора ти стой на максимални честоти(без да е натоварен),че на мен не ми е ясно как става и при мен не е така!Въобще хората променят честотите на процесора от дъното(биос)и то не с всяко дъно,а амд имат специален софт(razen master)за тези неща,който пише в биоса,а вие ми говорите,че уиндоуса може да контролира честотите на процесора и да ти дава по-голяма производителност!Ами щом го вярвате-добре,не ми пречите!

преди 5 часа, дръндю написа:

макар и за малко, успях да видя колко бързо ми отваря прозорци и програми,

Би ли ми обяснил коя точно опция допринася за това,че не ми е ясно?Може би това,че минималното бързодеиствие(тоест когато не е под товар процесора)стой на 100%,или нещо друго?Уиндоуса няма как да ти промени максималното бързодействие и пройзводителността на процесора(тоест когато е под товар),така че затова казвам,че е бутафория,но при вас може да стават и фокуси,знам ли............:(При лаптоп има разлика само когато е включен в захранване,или съответно-не е,но това няма общо с тези планове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

.Снимай и ми покажи как при най-висока пройзводителност процесора ти стой на максимални честоти(без да е натоварен

дай линк, щтот съм дрът и не помня да съм писал такова нещо
в картинката, процесорът е за 2,67
включени:
видео от тубата долу в дясно
скенер за непотребни файлове
и програма за следене на температури и честота

96392287_Bitmap.jpg.2c74df2c8e859de2dbf6ca4cafc957a1.jpg

пп

вентилатора е включен на принудително охлаждане

преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Би ли ми обяснил коя точно опция допринася за това,че не ми е ясно?

просто включвам режима по подразбиране
в прозореца с подробности на плана, не виждам промяна и си нямам на идея каква е причината

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, дръндю написа:

не виждам промяна и си нямам на идея каква е причината

Е нали по-горе съм ти писал какво се променя,минималното бързодействие става на 100%(ама реално не е така,щото е абсурдно и няма как да стане),затова те карам да покажеш снимка,може пък при теб да е така............както и когато на максималното му зададеш примерно 0%,да не би да спре процесора?Процесора си работи по един и същи начин и при двата плана,защото уиндоуса НЕ МОЖЕ да си играе с неговите честоти,променят се и други настройки свързани със заспиване,яркост на екран и т.н. които са свързани с икономия на енергия,но НЕ И С ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ,или бързодеиствие на процесора,от което главно зависи тя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване