Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 16 минути, Слави Маринов написа:

Процесора си работи по един и същи начин

едно ми е ясно
ако искам да имам лаптоп, този план не трябва да го включвам
с принудително охлаждане, температурата на процесора достига 105 градуса, което за мен не е нормално

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 8 минути, дръндю написа:

този план не трябва да го включвам

Пак ти казвам,може пък интел да имат някакви технологии,които да променят нещо,при мен с лаптоп и настолен и двата с Razen последно поколение нищо не се случва като правя реални тестове,а и според мен няма и как да се случат с неща ,които се променят от биос,а не от ОС!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Слави Маринов написа:

Е нали по-горе съм ти писал какво се променя,минималното бързодействие става на 100%(ама реално не е така,щото е абсурдно и няма как да стане),затова те карам да покажеш снимка,може пък при теб да е така............както и когато на максималното му зададеш примерно 0%,да не би да спре процесора?Процесора си работи по един и същи начин и при двата плана,защото уиндоуса НЕ МОЖЕ да си играе с неговите честоти,променят се и други настройки свързани със заспиване,яркост на екран и т.н. които са свързани с икономия на енергия,но НЕ И С ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ,или бързодеиствие на процесора,от което главно зависи тя!

https://imgur.com/a/2FnG5ls

Обърни внимание какво става на втората картинка с графиката "Clock".

Можеш да пуснеш OpenHardwareMonitor и при теб. Силно ме съмнява при теб процесорът да е заключен на максималната си честота.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, killchain написа:

https://imgur.com/a/2FnG5ls

Можеш да пуснеш OpenHardwareMonitor и при теб. Силно ме съмнява при теб процесорът да е заключен на максималната си честота.

Ами да ти кажа,че установих,че при мен нито таск менажера,нито даже HWinfo улавят реалната честота на моя процесор(даже в един форум обясняваха,защо това е така с рейзън 3000 серията)само razen master реално показва и улавя това,иначе при мен и таск менажера и HWinfo показват,че е заключен на максималната си честота,което аз не повярвах и разбира се не е така!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, killchain написа:

821113997_.JPG.61761642016c0c24a158ec9d624d9480.JPG

в  тази картинка ясно се виждат интервалите на бездействие
демек ако се уплътни, без да се повишава честотата, производителността ще нарасне
може ли това да е причината за прегряване на лаптопа с принудително охлаждане или изпадам в заблуда?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дръндю написа:

821113997_.JPG.61761642016c0c24a158ec9d624d9480.JPG

в  тази картинка ясно се виждат интервалите на бездействие
демек ако се уплътни, без да се повишава честотата, производителността ще нарасне
може ли това да е причината за прегряване на лаптопа с принудително охлаждане или изпадам в заблуда?

На тази графика се вижда само честотата по ядра. Ако видиш следващата картинка и съпоставиш с третата графика ("Load"), ще видиш как даже без товар при превключване на High performance честотата залепва на 4200 MHz.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, killchain написа:

Силно ме съмнява при теб процесорът да е заключен на максималната си честота.

Ето ти и с open hardware скриин,казах ти,че и софт и уиндоус при мен не четат правилно какво става,дори съм на балансиран план,а не на макс производителност!При теб показва това защото уиндоус така отчита,инсталирай си razen master и виж,че реално не са заключени ядрата на макс честота при този план,защото там реално показва как работят!

Екранна снимка (23).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Слави Маринов написа:

Ето ти и с open hardware скриин,казах ти,че и софт и уиндоус при мен не четат правилно какво става,дори съм на балансиран план,а не на макс производителност!При теб показва това защото уиндоус така отчита,инсталирай си razen master и виж,че реално не са заключени ядрата на макс честота при този план,защото там реално показва как работят!

Spoiler

Екранна снимка (23).png

Така като гледам картината, не си инсталирал драйверите за чипсета. Изтегли ги от сайта на AMD, инсталирай ги и избери план за захранването AMD Ryzen Balanced. Погледни опцията "Cool'n'Quiet" в BIOS-а дали е включена, че ми се върти в главата, че по подразбиране е изключена.

Ето при мен по време на бездействие как е със стандартната настройка за този план "Минимално бързодействие на процесора" 99 %:

Spoiler

323680377_15.7_2020.18_09_48.png.155261b59b67cff17d0d7ffc5c559e64.png

Ръчно като я променя на 5 %:

Spoiler

1025003813_15.7_2020.18_27_40.png.0d0638c5f716f57169a7908f5bb92c5a.png

Аз я държа на стандартното 99 %.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, саби написа:

Така като гледам картината, не си инсталирал драйверите за чипсета. Изтегли ги от сайта на AMD, инсталирай ги и избери план за захранването AMD Ryzen Balanced. Погледни опцията "Cool'n'Quiet" в BIOS-а дали е включена, че ми се върти в главата, че по подразбиране е изключена.

Ето при мен по време на бездействие как е със стандартната настройка за този план "Минимално бързодействие на процесора" 99 %:

Покажи скритото съдържание

323680377_15.7_2020.18_09_48.png.155261b59b67cff17d0d7ffc5c559e64.png

Ръчно като я променя на 5 %:

Покажи скритото съдържание

1025003813_15.7_2020.18_27_40.png.0d0638c5f716f57169a7908f5bb92c5a.png

Аз я държа на стандартното 99 %.

Имам драйвери,просто при мен уиндоус не показва реално как работи процесора..........ти да не мислиш,че като си сложил минималното бързодействие на 99% и то реално работи така,макар,че така ти отчита уиндоус?Отвори HWinfo и виж effective clock какво показва,когато си го задал минимално на 99% и го сравни с таск менаджера.Отвори също Resource monitor и виж графиките отстрани,те също отчитат вярно.Не знам как си представяте на празен ход и без натоварване процесора да работи на 90-100%,това е абсурдно,макар,че това показва някои софт и таск менажера.На последната снимка съм пуснал аида стрес тест и затова графиките в  Resource monitor са така,а в предната е в покой без натоварване,виж какво показва таск менажера и resource monitor,тотално разминаване.

Екранна снимка (28).png

Екранна снимка (30).png

Екранна снимка (25).png

Екранна снимка (26).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странни показания за скоростта на процесора има в Windows-а. И то с различни програми. Не зная коя от къде чете и какво показва.

В края на клипа ми показа и 7.56 GHz.

https://streamable.com/45cyat

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, vpvelev написа:

Странни показания за скоростта на процесора има в Windows-а. И то с различни програми. Не зная коя от къде чете и какво показва.

В края на клипа ми показа и 7.56 GHz.

https://streamable.com/45cyat

Според мен там дето са графики отчита вярно,и в resource monitor и в таск менажера,с числата явно има проблеми в менажера.Това с плановете(за захранване) е абсолютна бутафория,особено що касае процесора...........задавах го и на 0 максимално бързодействие и с минимално си играх-се тая е при мен, нищо не се променя,а и не виждам как уиндоуса ще е толкова всемогъщ да променя неща,които се правят от дъно и биос,те не могат елементарни неща да изчистят и оправят,ама честотата на процесора ще променят,да се смееш ли ,или.............Споменал съм къде се показва коректно работата на процесора.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Слави Маринов написа:

Според мен там дето са графики отчита вярно,и в resource monitor и в таск менажера,с числата явно има проблеми в менажера.Това с плановете(за захранване) е абсолютна бутафория,особено що касае процесора...........задавах го и на 0 максимално бързодействие и с минимално си играх-се тая е при мен, нищо не се променя,а и не виждам как уиндоуса ще е толкова всемогъщ да променя неща,които се правят от дъно и биос,те не могат елементарни неща да изчистят и оправят,ама честотата на процесора ще променят,да се смееш ли ,или.............Споменал съм къде се показва коректно работата на процесора.:)

И друго е интересно, че са еднакви (или почти) и натоварването, и честотата на всичките ядра. Мисля, че реално не е така. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

И друго е интересно, че са еднакви (или почти) и натоварването, и честотата на всичките ядра. Мисля, че реално не е така. 

Казах ти,в HWinfo на effective clock показва вярно(където е с числа),Razen master също отчита вярно работата и с графика и с числа(само че тя естествено по принцип е за други неща тази програма)и тези показания нямат нищо общо с таск менажера,а и с някои други програми, и тези планове за захранване с нищо не влияят на работата на процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Слави Маринов написа:

HWinfo на effective clock показва вярно

Да, забелязах го това. Четох за тоя effective clock в HWinfo сайта. Направи ми впечатление, че наистина показва много по-различно, като показания м/у отделните ядра. Явно чете от най-правилното място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Слави Маринов написа:

а и не виждам как уиндоуса ще е толкова всемогъщ да променя неща,които се правят от дъно и биос,те не могат елементарни неща да изчистят и оправят,ама честотата на процесора ще променят

В грешка си. Windows може да "пипа" в BIOS и дори с ъпдейти да променя микрокода на процесора. Не си стигнал до тази материя, затова не спори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Joss Bomon написа:

В грешка си. Windows може да "пипа" в BIOS и дори с ъпдейти да променя микрокода на процесора. Не си стигнал до тази материя, затова не спори.

Аха,щом казваш.......би ли ми показал как въпросната настройка от захранването за промяна на максималното и минимално бързодействие на процесора променя неговите честоти?

преди 26 минути, Joss Bomon написа:

Windows може да "пипа" в BIOS и дори с ъпдейти да променя микрокода на процесора.

Това става в много редки случай и то с цел сигурност(заради безхаберието на интел най-вече),а не за да променя честотите на процесора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Това става в много редки случай и то с цел сигурност(заради безхаберието на интел най-вече),а не за да променя честотите на процесора

Всъщност някъде бях чел, че понякога с новите версии на microcode-a  срещу някои от атаките може да се влошават възможностите за overclock:

https://www.pcworld.com/article/3489538/plundervolt-attack-against-intel-core-cpus-prompts-fix-that-disables-cpu-voltage-settings.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Слави Маринов написа:

Вместо да се усукваш и гънеш, по-добре да си беше премълчал, а не да продължаваш да демонстрираш незнанието си...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Вместо да се усукваш и гънеш, по-добре да си беше премълчал, а не да продължаваш да демонстрираш незнанието си..

Ето, казвам,че не знам.............и чакам от теб пример как уиндоус ще промени честотата на процесора,или доказателство,че въпросните настройки на захранването и опциите за процесора(това да променяш минимално и максимално бързодеиствие) работят.Ти понеже много знаеш и само общи приказки!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На компютър с Уиндоус 10 про дали може да се направи да се зарежда от флашка( или диск) Уиндоус 7 без правене на инсталация (Уиндоус лайв) ? Имам желание да се позанимавам със седмицата за някои изследвания, но не ми се правят инсталации на втора ос. Изчетох всичко за виртуална машина, но и там иска бая врътня, инсталиране на програма, дискове и пр. Става дума за 64 бит и Уефи. В диска с Уиндоус 7 има интегрирани драйвери за Юсб, дали може изобщо такова нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NEVADA написа:

от флашка

Може, ако си направиш Windows to Go инсталация, но е по-добре да е на външен hdd/ssd, отколкото на флашка. 
Rufus или AOMEI Partition Assistent:

https://www.diskpart.com/win2go/rufus-windows-to-go-misssing-0310.html
https://mywebpc.ru/windows/windows-to-go/

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не би трябвало да има проблем.
https://www.diskpart.com/win2go/windows-7-windows-to-go-1004.html

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Да, не би трябвало да има проблем.
https://www.diskpart.com/win2go/windows-7-windows-to-go-1004.html

Или https://www.diskpart.com/windows-7/portable-windows-7-usb.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Или

кое точно е или-то? 😎

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване