Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

Който иска да си провери състоянието на батерията на лаптопа, да вкара в конзолата следната команда:

Цитат

powercfg /batteryreport /output "C:\battery-report.html"

В дял C:\ ще се появи *.html документ, който може да се разгледа подробно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Здравейте,

Вчера прочетох че Microsoft са пуснали ъпдейти, които отстраняват голяма част от проблемиве във версия 2004. Дали вече е...да кажем по-безопасно да се инсталира новата версия?

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Armageddon8 написа:

Здравейте,

Вчера прочетох че Microsoft са пуснали ъпдейти, които отстраняват голяма част от проблемиве във версия 2004. Дали вече е...да кажем по-безопасно да се инсталира новата версия?

Поздрави

Така и така си тръгнал, почакай още месец-два за 20H2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Armageddon8 написа:

Здравейте,

Поздрави

Безупречен ъпдейт отново. От 1 година съм с 10-ката - перфектна. Но я ползвам само за гейминг, брауз, музика, филми. 600 гб игри, нито една не е счупена или да има спад на кадрите или каквито и да е бъгове, следствие на обновленията. Последни драйвъри и ъпдейти. ПЕРФЕКТНА.

повечето които имат проблеми и все нещо не им работи са основно потребители които имат поне 3-4 оптимизиращи програми, 2-3 registry cleaners, pc boosters, driver boosters, поне 2 антивируса, 2-3 сканиращи програми, като ги сменят през седмица или две. Естествено, че има и някои грамотни потребители с проблеми, но това е нормално - 90% от потребителите са с windows, инсталиран на хиляди различни като комбинация хардуеър и софтуеър и все някой ще изреве на умряло. Нормално. Не е като да е с дял 1-2% и инсталиран на 100-200к машини. Говорим за 1 000 000 000 + потребители с windows от които 1-2 % са с оплаквания.

pIRj0p9.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, hudyr написа:

за 20H2.

Той сигурно ще е за чудо и приказ!Пускат вече едни неща ,колкото да отбиват номера,повече фалове и недоразумения,отколкото реални придобивки и качество.Аз този 2004 два пъти го слагам и освен някои проблеми(макар и дребни при мен)открих и че е около 10% по-бавна системата,чрез няколко теста и естествено връщам старото издание..............Сега пък от известно време ми набутват през ъпдейтите новият браузър!Той ,ако трябва да съм честен не е лош и аз реално го ползвам,но ползвам портативна версия,не искам да го инсталирам.Отделно всеки ,който желае може да го свали и инсталира без проблем,обаче те през ъпдейтите го набутват и няма как да го разкараш.Сега не можеш с чавки да избираш кои ъпдеити да инсталираш,а аз не искам да ги спирам по-принцип.Махна го и след малко той пак цъфне през ъпдейтите,се едно сме идиоти и не може ,който му трябва да си го сложи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Това е ясно,решение винаги ще се намери,въпросът е подхода и отношението,защото по-грамотните ще се оправят макар и да коства време и излишно ровичкане,но другите така ще си инсталират всичко дето им пробутват!

преди 58 минути, manjaro написа:

Говорим за 1 000 000 000 + потребители с windows от които 1-2 % са с оплаквания.

Първо- много си далеч от истината с тази цифра,и второ според теб и тези сметки 20 милиона потребители с проблеми е нищо работа,при това става въпрос за платен софт!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблем след последната кумулативна актуализация-КВ 4571756 на компютър Леново All in One. Ужким се инсталира нормално, а след това я търси и опитва пак да я инсталира и вади грешка. Опитах да я деинсталирам, но липсва бутонът "Деинсталирай". Няма и подходяща точка за възстановяване. Проверка на файловата система не даде резултат. Как да спра това нещо?

555.png

556.png

557.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със спряна телеметрия ли си?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection
AllowTelemetry - 1, 2 или 3
Рестарт и пробвай актуализиране
Като завърши пак си задай 0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

Със спряна телеметрия ли си?

понеже и аз съм така  и при мен дава грешка -  си ги намирам и инсталирам ръчно от тук

https://www.catalog.update.microsoft.com/home.aspx

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, mr. 5r0ff написа:

понеже и аз съм така  и при мен дава грешка -  си ги намирам и инсталирам ръчно от тук

Колко мъка има по майката земя. А може просо да се пипне и от контекста на десктопа да превключва телеметрията с един клик.

Snap11.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, цър-вул написа:

Колко мъка има по майката земя.

Дарки, що ти трябваше да се връщаш в първи клас с нов акаунт ?!:speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mr. 5r0ff написа:

преди 1 час, цър-вул написа:

Колко мъка има по майката земя. А може просо да се пипне и от контекста на десктопа да превключва телеметрията с един клик.

Snap11.png

И двамата сте настрана от проблема-никаква връзка с телеметрия и пр. Има една повредена кумулативна актуализация КВ 4571756, която не може да бъде деинсталирана и която е причина компа да мисли, че не е инсталирана и да се опитва да я инсталира отново.Въпросът е как да бъде махната тя, за да се отпуши актуализирането. Всепак, благодаря за отделеното внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, NEVADA написа:

И двамата сте настрана от проблема-никаква връзка с телеметрия и пр.

'ми да не участваме тогава?
Вариант 1.
wusa  /uninstall  /kb:4571756  /quiet /norestart
----------
Вариант 2.

dism /online /get-packages /format:table
С Ctrl+F намери реда съдържащ 4571756 - изглежда примерно така - копираш:
Package_for_4571756~31bf3856ad364e35~amd64~~16299.188.1.0
И пишеш команда:
dism /Online /Remove-Package /PackageName:Package_for_4571756~31bf3856ad364e35~amd64~~16299.188.1.0

Ако това не помогне - любимият си немски инструмент няма ли опция за деинсталиране на ъпдейти?
Или с помощта на CCleaner или VS Revo Uninstaller.
Ако и това не помогне надгради от инсталационна флашка/DVD от setup.exe

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, цър-вул написа:

'ми да не участваме тогава?
Вариант 1.
wusa  /uninstall  /kb:4571756  /quiet /norestart
----------
Вариант 2.

С Ctrl+F намери реда съдържащ 4571756 - изглежда примерно така - копираш:
Package_for_4571756~31bf3856ad364e35~amd64~~16299.188.1.0
И пишеш команда:
dism /Online /Remove-Package /PackageName:Package_for_4571756~31bf3856ad364e35~amd64~~16299.188.1.0

Ако това не помогне - любимият си немски инструмент няма ли опция за деинсталиране на ъпдейти?
Или с помощта на CCleaner или VS Revo Uninstaller.

Опитах всички предложени начини-неуспешно. Положението е следното-КВ 7175756 явно е инсталирана по такъв погрешен начин, че не се вижда от експлорера и за това уиндоуса се опитва пак да я свали и инсталира. Точно по същата причина всичките предложени средства не я виждат и съответно няма как да я деинсталират-те реагират сякаш я няма. Работата отива на преинсталиране, за сега ще остане така, защото това положение не пречи за една банална експлоатация. Още веднаж благодарности на всички отзовали се!

11.png

IMG_20200912_063557_1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този списък няма ли я?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, цър-вул написа:

В този списък няма ли я?

Не се вижда, много завързана работа, да имаше барем една точка за възстановяване преди 9ти. В същност това, което се вижда, е неразбираемо (за мен), ако ти можеш да го разчетеш и да кажеш какво следва?

Екранна снимка (4).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом след натискане на бутона [Find Now] не го намира. Не остава нищщо друго освен да си направи надграждане на място на ОС. 
Поне аз бих подходил така.
И на първо време не я прекарвай през немския инструмент след надграждането.
И не бързай да инсталираш септемврийските актуализции до 20. число

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване